W sprawie małopolskiej kurator oświaty Pani Barbary Nowak

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Kraków, 10 stycznia 2022r.

Minister Edukacji i Nauki

Szanowny Pan Profesor Przemysław Czarnek

W sprawie potępienia przez min. Adama Niedzielskiego

rzekomo stwierdzonych oznak „braku rozumu”

u małopolskiej kurator oświaty

Ze zdumieniem przeczytałem w mediach o wypowiedziach ministra zdrowia, ekonomisty Adama Niedzielskiego na temat małopolskiej kurator oświaty Pani Barbary Nowak, która w prywatnej wypowiedzi zaprezentowała swój pogląd odnośnie szczepień przeciwko covid-19 nazywając je eksperymentem i sprzeciwiając się wprowadzaniu obowiązku szczepień nauczycieli. Nie było to stanowisko urzędowe, ale wypowiedź w przestrzeni publicznej. Podobnie postąpił min. Niedzielski, który zdaje się zidentyfikował oznaki braku rozumu u Pani Kurator, nie przedstawiając opinii publicznej wyników badań w tej kwestii, ani własnych, ani specjalistów od rozumu i oznajmił, że takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację. Ocenił też, że jest to osoba o nikłym autorytecie i przeciwstawia się całemu światu nauki.

Nie wiem jakie minister ma wyniki badań nad autorytetem Pani Kurator, bo ich nie ujawnił i nie wiem jaki sam – jako ekonomista – ma autorytet w sprawach oświaty, no i w sprawach   medycznych/pandemicznych dezawuując opinie części świata lekarskiego (tak polskiego, jak i zagranicznego) traktującego szczepienia przeciwko covid – 19 jako eksperyment medyczny. Można sądzić, że Pani Kurator, podobnie jak część polskiego społeczeństwa, słusznie bierze pod uwagę opinie części świata naukowego i lekarskiego, i żadną miarą nie można uważać jej wypowiedzi za autorytarną i bezdyskusyjnie szkodliwą. Taka jest natomiast moim zdaniem wypowiedź min. Adama Niedzielskiego, który nie będąc lekarzem autorytarnie wypowiada się na tematy medyczne, bez brania pod uwagę odmiennych opinii medyków i faktów wskazujących na niewystarczającą skuteczność szczepionek nie do końca chroniących ani przed zarażeniem się , ani przed zarażaniem, a nieraz szkodliwych dla szczepiących się i nie znanych skutkach w przyszłości.   

Wybrykiem nie jest wypowiedź Pani Kurator, lecz wypowiedź min. Niedzielskiego i to on powinien za taką wypowiedź przynajmniej być upomniany. Jeśli Pani Kurator, jak i niemało utytułowanych lekarzy i naukowców nie mają rozumu jak wynika z opinii ministra, to jest to zarazem dyskwalifikacja systemu kwalifikowania osób do pełnienia odpowiedzialnych społecznie funkcji – nieprawdaż?

Taką opinię minister winien merytorycznie uzasadnić, a jeśli by tego nie potrafił winien zostać zdymisjonowany, bo tak nie powinien się wypowiadać ktoś pełniący odpowiedzialną społecznie funkcję. Narusza dobra osobiste osoby właściwej na właściwym miejscu i kompetentnie, odpowiedzialnie pełniącej swoją służbę dla dobra społecznego.

Ze zdumieniem przeczytałem w mediach i usłyszałem w Rozmowach niedokończonych, ]]>https://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowy-niedokonczone-aktualna-syt...]]> że Pan  Minister jakby przychylał się  przynajmniej w części do dyrektyw ministra zdrowia,  choć ten chyba nie ma prerogatyw co do  zatrudniania kuratorów oświaty i merytorycznie nie uzasadnił swoich obraźliwych dla Pani Kurator ( i części środowiska lekarskiego i naukowego) wypowiedzi. 

Pan Minister podkreślał, że lekarz niech będzie lekarzem, szewc szewcem a matematyk matematykiem. Niestety nie powiedział Pan, że ekonomista niech będzie ekonomistą i nie wypowiada się autorytarnie w sprawach oświaty i medycyny.

Warto podkreślić, że niestety podczas pandemii chyba lekarze nie zawsze są lekarzami, skoro przyjmują tylko zdrowych a nie chcą przyjmować chorych, co najwyżej „leczonych” telefonicznie [sic!] Czy czasem min. Niedzielski nie odpowiada za taki stan rzeczy jako Minister Zdrowia? Byłem chory na covid-19, całe szczęście nie trafiłem do szpitala, choć przechodziłem zarażenie ciężko, ale żaden lekarz mnie nie leczył, tylko telefonicznie. Zresztą i przed pandemią bywało różnie i niektóre recepty na całe szczęście, po konsultacjach z podobnie chorymi, wrzucałem do kosza i nie było to wynikiem „braku rozumu”. Nie jestem lekarzem, ale swój rozum mam i uzasadnione ograniczone zaufanie do specjalistów. Zresztą, nie będąc historykiem, krytykuję, a nawet dyskwalifikuję niektórych historyków, którzy zakłamują historię. Nie będąc pedagogiem krytykuję a nawet oskarżam pedagogów nie szanujących mojej własności intelektualnej …….     

Wypowiedź min. Adama Niedzielskiego jest przejawem, niestety coraz bardziej u nas rozpowszechnionej, antykultury unieważniania/kasowania [cancel culture] mających odwagę myśleć i mówić krytycznie. Stosowanie tej antykultury [dobrze mi znanej z domeny akademickiej] prowadzi do zapaści systemu edukacji na wszystkich szczeblach a represje wobec małopolskiej kurator oświaty dla edukacji mogą być tylko szkodliwe.

Chciałbym wyrazić zdecydowaną dezaprobatę wobec szykanowania szczególnie pozytywnie wyróżniającej się w systemie edukacji małopolskiej kurator oświaty.

Z poważaniem i nadzieją, że jednak Pan Minister nie zdymisjonuje Pani Barbary Nowak

Józef Wieczorek

Do wiadomości:
Premier R.P. Mateusz Morawiecki, Minister Zdrowia Adam Niedzielski

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (15 głosów)

Komentarze

- eksperyment naukowy upominać kogoś czy karać to znaczy że utraciliśmy atrybuty demokracji a kraj opanowuje reżim.

Sami producenci o swoich "produktach" tak mówią i w umowach zaznaczają że NIE ponoszą żadnej odpowiedzialności karnej czy prawnej z tytułu szkód jakie one teraz czy w przyszłości wyrządzą.

Szczepionki należy zatrzymać a wdrożyć skuteczne leczenie tylko osób chorych a nie zdrowych.
Poprawić należy też diagnostykę testami covidowymi bo wczesne wykrycie to gwarancja krótkiego i skutecznego leczenia.
To jest właściwy kierunek działania Ministerstwa.
Maseczki w przestrzeni publicznej nosić, dłonie odkażać lub myć możliwe często mydłem i ciepłą wodą.
My odkażamy też zewnętrznie wszystkie zakupione produkty na które ktoś chory mógł niechcący n.p. kichnąć czy nawet trzymać w ręku.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639968

Moim zdaniem diagnostyka to taki sam przekręt jak szczepienia. Jeden z wielu sposobów w celu wyprowadzenia pieniędzy z budżetu.

"lepiej rzucić monetą niż się badać" -dr. Hałat:

https://www.youtube.com/watch?v=SVwDBDF1PmI (13 minuta).

Miesiąc lub dwa miesiące temu ktoś wrzucił link (może nawet ja) z Youtube ze szczegółowym omówieniem nieskuteczności badań (też uczestniczyłeś w rozmowie)- z wypowiedzią profesorów w tej dziedzinie - nie znalazłem ani na NP, ani w Youtube (nie pamiętam nazwisk; poświęciłem ponad godzinę i mówię "pas").

To będzie dość "szczególne widowisko" jeśli p. kurator oświaty zostanie zwolniona  za poglądy "około-Covidowe". Przykre, że minister Czarnek, który dotychczas robił na mnie dobre wrażenie, był miażdżony przez p.Mazurka we wrogiej polskiej kulturze stacji RMF (RMF24): https://www.youtube.com/watch?v=ybr3D2Y8la4.

Dziwi mnie również czemu większość zapowiadanych zmian minister Niedzielski przekazuje właśnie przez tę stację.

Vote up!
6
Vote down!
-2

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639970

z p. kurator Nowak, z dr Hałatem i ze sceptykami wobec tzw. szczepionek covidowych.

Szczególnie od czasu, gdy moja wnuczka (17) i mój zięć (65) "zaliczyli" ewidentne i niebezpieczne NOP-y. Zięcia przymuszono w pracy, wnuczkę "uszczęśliwiła" jej mama, która zanim nie "zindokrynowała się" gazwybem - była osobą mądrą, logicznie myślącą, racjonalną.

Tym, którzy atakują p. kurator Nowak - "daj im, Panie Boże, zdrowe nogi, bo na rozum za późno" (bo paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy).

Serdecznie pozdrawiam,

Vote up!
9
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1639976

Prawo do krytycznego stanowiska wobec ustaleń oficjalnych jest wyrazem tak przecież hałaśliwie  deklarowanej w większości politycznych kręgów demokracji. 

Nawet jeśli pominiemy pana ministra Niedzielskiego z jego opiniami, to przecież i panowie Horban, Grzesiowski et consortes nie wyrażają przekonania całego środowiska medycznego i całego środowiska naukowego.

Nachalna propaganda szczepionkowa i przymus rodzą liczne podejrzenia, mimo że  wysiłki środowisk rządowych w "wyszczepianiu" społeczeństw są znane z całego świata. Ale kto umie czytać i chce mu się znaleźć odpowiednie materiały, ten staje się uodporniony. Nie tyle na wirusa, co na tę właśnie propagandę.

Barbara Nowak jest prawym człowiekiem i dlatego czuła się w obowiązku powiedzieć to, co powiedziała, zgodnie z tym, co jej dyktuje rozum i sumienie. Furia pana Niedzielskiego i jego żądanie, by Panią Kurator oficjalnie katowskim mieczem ścięto na krakowskim Rynku,  wystawia mu jak najgorsze świadectwo. Tym bardziej, że minister staje w tym momencie w jednym szeregu z całą lewacką "elitą intelektualną".

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1639987

Si tacuisses - philosophus mansisses. Gdyby był milczał... Niestety!

Zwłaszcza, że jest ekonomistą, nie medykiem. I prawdopodobnie - ma problemy z logiką, bo "logistyki" nie było w programie studiów.

Pozdrawiam,

Vote up!
4
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1639997

durak Niedzielski, jak był przed nim durak Szumowski. Ciekaw jestem bardzo, dlaczego w Naszej Polsce duractwo zajmuje NAJWAŻNIEJSZE WAŻNE dla  Obywateli stanowiska,  a Lekarze z prawdziwego zdarzenia, i mądrzy, i znający się na medycynie, i zdrowiu, i leczeniu ludzi, jak np. Dr. Jerzy Zięba, Dr Jaśkowski i jeszcze wielu, pozostają w cieniu, niedopuszczani do pełnienia Najwyższych stanowisk obsadzanych przez duraków niedzielskich i szumowskich. Kto zna odpowiedź na TE WAŻNE pytania? Jakie mafie exponują duraków? Komu zależy na niszczeniu Naszej Polski w taki właśnie sposób???

Vote up!
0
Vote down!
0
#1640004

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Antyszczepionkowców Foliarzy i Płaskoziemców. Wygląda nawet, że sam Naczelnik portalu się podłączył, ustawiając ten wpis na witynie. Lol

Ciekaw jestem wyniku tego pojedynku: Czy najpierw kat rozpłata na rynku w Krakowie czerep pani Nowakowej, aby stwierdzić wewnątrz brak rozumu? Czy wpierw, za decyzję o wymuszaniu wprowadzania do organizmu szkodliwych substancji, zadynda na stryczku minister Niedzielski?

Tymczasem jedynym poszkodowanym w tej sprawie jest poseł Braun - jedyny człowiek, który miał odwagę powiedzieć prawdę publicznie w sposób radykalny, i któremu marszałkini, bezprawnie, siadła na wypłatę za hejtspicz.
250 lat temu za taki hejtspicz posła Brauna wsadzono by w kibitkę i EUropowiczanie biliby brawami, a Gawrion publikowałby pamflety na cześć Carycy.

Czeka nas gorący rok, bo telefon z Niujorku do Lejby drynda bezustannie: "Weź tego ciula na kaczych łapach pogoń do wyszprycowania bydła bo jak nie, to zrobi to Soros przez swoich gangsterów!"

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1640000

Jakość debaty publicznej dotyczącej szczepionek, ich efektywności jest fatalna, zatrważająca! Wogóle jej nie ma! W większości przypadków tej antydebaty powtarzane są wyświechtane hasła i slogany w rodzaju "eksperyment medyczny". Te slogany przeplatają się oczywiście z różnymi teoriami spiskowymi, które często nawet nie zahaczają o jakiekolwiek poszlaki - są wyssane z palca. I piszę to z pozycji zwolennika kilku teorii spiskowych, które jednak mają bardzo mocne podstawy! Częściej od rzeczowych argumentów padają emocjonalne, personalne oskarżenia, czy populistyczne, chwytliwe hasła.

Rzadko niestety padają naprawdę rzeczowe argumenty, analizy i recenzje badań. Dlaczego? Jeśli nawet zgodzić się na użycie  terminu  "preparat medyczny" oraz "eksperyment" (bo przecież dla logiki rozumowania nie jest kompletnie istotne jak nazwiemy zmienne), to stwierdzić dziś należy, że eksperyment zahaczył już o (bagatela) kilka miliardów ludzi i trwa prawie rok. Jest więc to chyba rekordowy eksperyment dotyczący preparatów medycznych. W internecie można znaleźć masę różnorakich, indywidualnych opracowań dotyczących efektywności preparatu. I nie mówię o postach na fejsbuku, onecie czy pudelku, ale o profesjonalnych, naukowych badaniach! Są badania dotyczące różnych preparatów, różnych szczepów wirusa, różnych grup wiekowych, różnych okresów po zastosowaniu itp. Jest coraz więcej badań z kategorii tzw. metaanalizy, czyli podsumowań innych badań. Dlaczego o nich nie dyskutujemy?

Dlaczego nie rozmawiamy o wynikach tych badań i nie wymieniamy się linkami do tych badań? Czyżbyśmy już wszyscy do cna zlemparcieli? A może tak niechętnie sięgamy po fachową literaturę, bo gdybyśmy to zrobili, to okazałoby się, że niewielu z nas rozumie co tam wogóle jest napisane, w tych pracach, w tych badaniach? Założę się że 90% osób wypowiadających się o skuteczności szczepionek nawet nie wie co oznacza pojęcie 95% CI!

Ze smutkiem stwierdzam, że Pański artykuł, zamiast zbliżać nas do prawdy dotyczącej szczepionek, ich efektywności, zamiast kierować dyskusję na fachowe tory, także wpisuje się w tą beznadziejną, nawalankę...  Tym bardziej jest to beznadziejne, że pisze Pan jako przedstawiciel środowiska akademickiego, walczący od lat z plagami akademickimi - ktoś, kto powinien ludziom wylać kubeł zimnej wody i zaproponować profesjonalną, fachową debatę, a nie kolejne personalne, polityczne nawalanki...

Vote up!
6
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640001

to nie jest debata nad szczepieniem - tu chodzi o to, czy ludzkość przetrwa zamach maniaków na naszą WOLNOŚĆ, jakkolwiek rozumiesz to pojęcie.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1640002

za książkowy przykład antydebaty i "jakości argumentów"

Vote up!
4
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640003

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T n m nc wspólng z ksążkm. Wlnść t jst cś, c kżdy nwlnk pzn n włsnj skórz kdy ją trc.
Vote up!
1
Vote down!
-4
#1640007

Obaj wiemy, ze nie ma wiarygodnych badań dot. skuteczności Amantadyny.

Obaj wiemy, ze nie ma, bo ma nie być ! Bo nasze ministerstwo finansowanie badań odłożyło na wieczne nigdy.

Obaj to wiemy - bo przecież Ty śledzisz wiarygodne informacje.

jednak ja o tym mówię, a Ty wolisz iść w wyparcie.

Nie ma wiarygodnych badań, ale jest mój szwagier wyleczony Amantadyną.

Ale takie świadectwa dla Ciebie nic nie znaczą. Wolisz je wyprzeć i tkwić w swojej sekciarskiej wierze.

Jak już kiedyś ci to powiedziałem - Twoje sekciarskie podejście i związana z tym Twoja kultura dyskusji niewiele różni się od kultury dyskusji sekciarzy TVN w temacie obecnego rządu.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1640005

O które moje wypowiedzi dotyczące amantadyny Ci chodzi? Czy mógłbyś zacytować? Z tego co pamiętam nie wypowiadałem się na te tematy. Poza tym - co ma amantadyna do szczepionek? Co ma śrubokręt do kombinerek?

Bo wyskoczyłeś jak Filip z konopii z personalnymi wrzutkami dotyczącymi mojego sekciarstwa samemu pisząc w 100% nie na temat. O czym to świadczy? Czy Ty zachowujesz się normalnie?

Vote up!
4
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640009

Sekty Tobie podobnej - szczepionkowej. Nic o szczepionce, która przyniosła śmierć. Ale atak na antyszczepiokowców - jakby byli winni ich śmierci, bo o niej mówią, zamiast wyciszyć, zamazać zapomnieć...

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,27908914,hejt-antyszczepionkowcow-na-wroclawska-awf-nawet-grozono-nam.html

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1640006

Po co te kolejne personalne wrzutki? Po co ta agresja? Nie zachowuj się jak troll. Wierzę że potrafisz!

Ja nigdy nie nawoływałem do szczepień. Ja po prostu alarmuję wobec zjawiska coraz większej obsesji, fobii coraz większej grupy ludzi! Wobec ich coraz bardziej nieracjonalnego, agresywnego zachowania nie opartego o żadne racjonalne podstawy. To jest chore! Ludzie! Opamiętajcie się! To nie ma nic wspólnego z argumentami, z racjonalnym myśleniem, wnioskowaniem! To jest zjawisko owczego pędu! Trzymajmy poziom! Choć tu, na portalu którego użytkownicy cechują się wyższą niż średnia inteligencja i poziom nonkonformizmu! Nie ośmieszajcie siebie, nie ośmieszajcie portalu!

Vote up!
4
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640010

Jestem przerażony wzrostem "zjawiska coraz większej obsesji, fobii coraz większej grupy ludzi! Wobec ich coraz bardziej nieracjonalnego, agresywnego zachowania nie opartego o żadne racjonalne podstawy." dotyczącego wiary w skuteczność szczepionek i ataku, coraz bardziej chamskiego - jak np. Niedzielskiego na panią Nowak.

Telewizor zaślepia tych ludzi, którzy nie widzą, co wokół nich się dzieje. Wolą nie widzieć i warczą na innych, którzy pokazują im, jak bardzo są oszukiwani.

Śmierć dwojga studentów wrocławskiego AWF, po zaszczepieniu i to co wokół niej media zrobiły, pokazuje jak nas tresują.

Jedni chcą być tresowani i to łykają, inni nie. i ci co nie chcą są szykanowani. Na naszym forum też nas szykanujecie Ty, husky, humpty i wam podobni zaślepieni.

PS. może faktycznie nie Ty lecz humpty na amantadyne wyjechał " nie ma wiarygodnych badań". mogłem pomylić i przepraszam.

O skuteczności szczepień też nic nie wiemy. Umieralność zaszczepionych jest w Polsce na poziomie 25-30% w zależności od dnia. Umieralność ta podawana jest każdego dnia na TVP Info. Wiec chyba jest wiarygodna ?

Umieralność poszczepienna jest tematem tabu - jak pokazała historia studentów AWF.

Możesz być na to ślepy i robić wpisy z poczuciem wyższości nad tymi nieszczęsnymi "antyszczepionkowcami".

Nie obrażaj sie jednak wtedy, że cię personalnie sprowadzę na ziemię.

Raczej podziękuj.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1640012

Ze smutkiem stwierdzam, że Pański komentarz chyba nie dotyczy mojego tekstu, który nie zajmuje się prawdą dotyczącą szczepionek,  lecz antykulturą unieważniania/kasowania ośmielających się mówić to co sądzą na jakiś temat. Tak "debaty' wyglądały w systemie totalitarnym i mamy tego skutki w tym przyzwyczajenia. Cancel culture nie została wymyślona przed kilku laty, lecz ukształtowała nasze środowisko, także akademickie , którego nie jestem przedstawicielem, gdyż jestem raczej dysydentem,  ze środowiska  nienawidzących prawdy  wykluczony, beznadzieje ( choć nie do końca skutecznie) nawalany personalnie ( z unikaniem debaty merytorycznej)  przez najwyższe autorytety . Nieraz pisałem o tym, że uniwersytety abdykowały  z poszukiwania prawdy  i jakoś chyba to nie dotarło.  Ja nie abdykowałem, więc w tym środowisku mnie nie ma, choć utrzymuję się przy życiu i przy pracy pro publico bono z wrzucania do kosza ( jak obrazowo objaśniam) produktów autorytetów finansowanych obficie z kieszeni podatników.  Moje tezy podziela jednak  Centrum Monitoringu Wolności Prasy, więc i ten ośrodek chyba trzeba pouczyć jak dyskutować/ jak argumentować.  

Vote up!
2
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1640029

Opatrzył Pan swój wpis kategorią "szczepienia, pandemia", więc jednak artykuł dotyczy szczepionek. Co więcej - artykuł dotyczy konfliktu, którego przedmiotem jest właśnie prawda dotycząca szczepionek. Bo pani kurator z pozycji antysczepionkowca stwierdziła, że nic nie wiemy o efektach eksperymentu medycznego, a minister (jako proszczepionkowiec) stwierdził (nie przebierając faktycznie w słowach), że jeśli tak twierdzi, to nie ma rozumu. Postawił się także Pan Doktor jednoznacznie i wyraźnie po jednej stronie tego konfliktu, dotyczącego - jak to już wykazałem -prawdy o szczepionkach!  I nie skupił się Pan na kwestii najważniejszej dla tego konfliktu - czyli prawdy dotyczącej szczepionek i tego kto w sporze ma rację. Skupił się Pan jedynie na formie wypowiedzi.... Tymczasem prawda jest tu najważniejsza!

Biorąc pod uwagę fakt, że w eksperymencie medycznym wzięło przez rok udział kilka miliardów ludzi z całego świata i ludzkość dysponuje masą naukowych opracowań dotyczących pozytywnych skutków stosowania szczepionek w postaci ochrony przed chorobą i śmiercią oraz mamy także wiele informacji i statystyk dotyczących negatywnych efektów ubocznych szczepionek, można uznać niefrasobliwą wypowiedź Pani kurator za rozumną? I czy jakąkolwiek rozumność tej wypowiedzi może dostrzegać człowiek, który jest ministrem zdrowia i styka się od wielu miesięcy, na co dzień ze szczegółowymi statystykami, opiniami i opracowaniami na ten temat? Co z tego że ekonom? W ekonomii jest masa statystyki! I czy wobec masy powszechnie dostępnych opracowań i badań naukowych, dotyczących efektywności szczepionek musi uzasadniać swoją zdecydowaną krytykę?

Panie doktorze! W pierwszym rzędzie powinna nas interesować prawda, a nie forma. Bo gdyby wiedza dotycząca prawdy była bardziej powszechna to mniej byłoby poważnych ludzi gadających głupoty. A trzeba pamiętać, że głupoty na temat szczepionek wypowiadane są nie tylko w celu samodowartościowania osób je wypowiadających. Jednym z głównych celów jest destabilizowanie sytuacji wewnętrznych wielu państw w sytuacji, w której ludzkość stoi na progu kolejnej wojny. Nieodpowiedzialne wpisy w takiej sytuacji to może sobie zamieszczać na fejsbuku czy tłiterze Oskarek z Julką, a nie kurator oświaty. Kurator oświaty powinien mieć wyższą i głębszą świadomość i ogląd sytuacji, w której się znajdujemy. Wcale nie dziwię się nerwowej reakcji ministra, choć nie pochwalam formy jego krytyki.

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640084

Na jakiej podstawie nazywa Pan Panią Kurator antyszczepionkowcem ? Czy dlatego, że się zaszczepiła ? Przed chwila słyszałem Pawła Kukiza, który oświadczył, że nie będzie głosował za ustawą dyskryminująca w gruncie rzeczy tych co się nie szczepią. To on tez  antyszczepionkowiec,  choć sam się szczepił i to 3 razy ! Z mojego oglądu sprawy,  osoby która nie namawia do szczepienia się, ani do nieszczepienia ( nie mógłbym brać odpowiedzialności za skutki takiego namawiania)  prawda o pandemii, skutkach, metodach jej zwalczania jest chyba bardziej złożona niż przedstawiają nasi eksperci, którzy nieraz już sobie i faktom zaprzeczali. Jestem zwolennikiem debaty nad skomplikowanymi  sprawami a nie cancel culture, która była i jest stosowana także m.in. w stosunku do mojej osoby ze strony utytułowanych "ekspertów ", którzy za nic w świecie nie chcą debatować merytorycznie [ np. ja - wyjaśnię różnice , ekspert - odbieram panu głos ! ....] . Ja nie kwestionuję, że ekonomista nie może się wypowiadać  na temat szczepionek, ale przeciwko  zakazowi wręcz wypowiedzi ( bynajmniej nie urzędowej)  historyka na temat pandemii tym bardziej, że w historii ludzkości pandemii było wiele i historycy też te zjawiska badają ( fakt, że w innym kontekście). Swoja przygodę z publicystyką jako nie historyk ( w każdym razie ludzki, bo z historia ziemską miałem sporo do czynienia)  zaczynałem od "pojedynków" z historykami a nawet   się dziwiłem , że historycy nie chcą się uczyć od geologów a by mogli uchronić się od wielu błędów Dlaczego historycy nie chcą się uczyć od geologów ? | Blog akademickiego nonkonformisty - Józefa Wieczorka (wordpress.com)- 

https://blogjw.wordpress.com/2012/10/08/dlaczego-historycy-nie-chca-sie-uczyc-od-geologow/

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1640089

Przecież mamy rozumy. Wnioskujemy, kojarzymy, dedukujemy, czytamy często między wierszami. Pani kurator wyraźnie i wprost użyła określenia-kodu używanego przez osoby przeciwne szczepieniom, jakim jest określenie "eksperyment medyczny".

Pani kurator powinna wiedzieć, że jest wysokim urzędnikiem administracji rządowej. Pani kurator powinna wiedzieć, że polityką rządu (do którego administracji należy) od wielu miesięcy jest nawoływanie do tego aby ludzie się szczepili. Poświęcane są na to ogromne środki i energia państwa. Począwszy od kampanii informacyjnych na organizacji systemu szczepień i zarządzenie nim. Pani kurator oświaty powinna wiedzieć, że jeśli podważa politykę swojego własnego rządu w tak newralgicznej, wręcz zapalnej społecznie kwestii, to robi po prostu krecią robotę i wykazuje się brakiem lojalności w stosunku do swoich przełożonych i równoległego pionu w hierarchii. Pracowałem w wielu zespołach i tego rodzaju działania należały zawsze do najgorszych, sam zwalniałem za takie rzeczy ludzi. Pamiętam gdy jeden z podległych mi pracowników buntował innych do polityki prowadzonej przeze mnie i to w okresie mojego urlopu). Niestety musiałem zwolnić tę osobę. Na takie rzeczy nie można sobie pozwalać. Wcale nie dziwię się reakcji ministra, bo to on odpowiada za cały "eksperyment medyczny" i bardzo dobrze rozumiem jak musiał się poczuć. I ostatnia kwestia - wcale nie bez znaczenia. Pani kurator powinna być bardziej oczytana i oświecona w tematach szczepionek, nawet jeśli nie zamierzała się na te tematy wypowiadać. Jest kuratorem oświaty! Napisałem osobny artykuł na temat powszechności i dostępności materiałów na temat efektów szczepionek. Tym bardziej - jeśli zdecydowała się wypowiadać na taki temat i podważać autorytet rządu, to zdecydowanie powinna znać opracowania i nie gadać bzdur o "eksperymentach medycznych, których skutków nie znamy". Niestety, ale rząd i jego administracja, to nie jest hydepark czy kółko poetyckie, w którym każdy, pod wpływem weny może gadać co mu ślina na język przyniesie. Rządowi - szczególnie w sytuacji napiętej wewnętrznie, napiętej zewnętrznie, bliżej do karności  i dyscypliny występującej w armii... a nie swobody wypowiedzi w kółku artystycznym.

Vote up!
1
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640091

" Pani kurator oświaty powinna wiedzieć, że jeśli podważa politykę swojego własnego rządu w tak newralgicznej, wręcz zapalnej społecznie kwestii, to robi po prostu krecią robotę i wykazuje się brakiem lojalności w stosunku do swoich przełożonych i równoległego pionu w hierarchii. "

Ja wiedziałem, że podważam jedynie słuszną politykę PZPR i m.in. buntowałem/ podburzałem ( jak określano  i to jeszcze w III RP) do myślenia i to krytycznego co doprowadziło do zwolnienia mnie co utrzymano do dnia dzisiejszego bo jak widać w tych sprawach zmian nie widać. Mam władzę tylko nad samym sobą ( cieszę się, ze ją utrzymałem) a władzy nad innymi nie miałem, nie mam i nie chcę mieć.

Dziś w polityce.pl :" 

"Jeżeli ktoś się wypowiada na temat szczepień negatywnie, to zaczyna podważać politykę państwa. I osoba taka, która podważa, nie powinna pełnić funkcji publicznych. To jest jasna, zdecydowanie opinia Rady, którą też podtrzymuję

— dodał.

[Kurator Nowak] powinna zostać zdymisjonowana. Kompletnie, totalnie nie powinna się zajmować w ogóle medycyną, ponieważ nie ma o tym pojęcia

— powiedział prof. Horban.

Ale to jest w Polsce również nagminne, wszyscy w tej chwili się znają na wszystkim"

Czyli co, trzeba wszystkich zdymisjonować ?! z obywatelstwa ? i zostanie sam prof. Horban ? Czy to nie jest czasem bolszewizm ?

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1640093

Moim zdaniem porównywanie obecnego, niepodległego i najbardziej propolskiego rządu od wielu lat do radzieckiej władzy namiestniczej w okresie zaboru radzieckiego, jest nie tylko nieuprawnione, ale także nie na miejscu (najłagodniej to oceniając).

Vote up!
1
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640094

Akurat uważam, że jest to najbardziej propolski rząd i na niego głosowałem, co nie znaczy , że bezkrytycznie we wszystkim podzielam to co robi.  Moje krytyczne opinie w domenie akademickiej zamieszczam także na tym blogu. To, że decyzje tamtej totalitarnej władzy utrzymane zostały do dnia dzisiejszego jest faktem jak i to że prawo" epoki jaruzelskiej nadal bywa ponad Konstytucją III RP https://wobjw.wordpress.com/2009/12/30/tajne-teczki-uj/

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1640095

Bardzo szanuję i poważam Pana działalność ale tu pozostaniemy przy swoich stanowiskach i poglądach. Proszę tylko pamiętać, że również oceniam, że argumenty i krytyka ministra powinny mieć lepsza formę. Apeluję również do Pana aby zapoznał się Pan z kilkoma naukowymi opracowaniami, dotyczącymi skutków szczepionek. Warto racjonalizować debatę w tym zakresie. Szczepionki pomagają ratować ludzkie życia. Wszystko ewidentnie na to wskazuje. Nie są magicznym środkiem ale ratują życia. Pozdrawiam serdecznie! 

Vote up!
1
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640096

Przy okazji podniosę, że pro-klimatyczną (walka z globalnym ociepleniem poprzez m.in. zamykanie kopalń i opłaty za emisje CO2)  działalność mojego rządu  od początku nie uważałem za rozumne, ani pro-polskie i całe szczęście rząd to ostatnio chyba zrozumiał i się nieco wycofuje. Ja nie muszę i uważam, że obywatele mają prawo i obowiązek nie zgadzać się (krytykować, bojkotować)  z posunięciami, nawet ich rządu, jeśli ten nieraz błądzi i dyskryminuje za posiadanie odmiennego zdania ( nieraz słusznego jak czas pokazuje).

Ileś tekstów w sprawie np.  Konstytucji dla nauki napisałem i na tym blogu były ujawnione, a ministrowie uważali ją za katastrofę i następnie wdrażają w życie ! i dla dobra Polski to nie jest.  Ja tak sądzę i tak bym  nie postępował.

Vote up!
3
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1640099

to pełna zgoda. Nie powinniśmy się na to godzić, bo chcą nas po prostu zrobić w... konia....

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1640130

Fanatyzm antyszczepionkowców przebija fanatyzm ISIS
 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1640011

- winno być uznane jako nadużycie a wobec dominującego dziś Omikrona powinno być słowo "szczepionka" zakazane bo sami producenci nawet tak mówią że nie jest on skuteczny wogóle a zakażeni przechodzą go lekko i to jest głównym powodem ich ozdrowień.

Niestety zwolennicy szczepień zachowują się jak darmowi lobbyści firm farmaceutycznych żeby nie powiedzieć "pożyteczni idioci" bo nawet sami producenci już negują działanie swoich preparatów na Omikrona - to oni dalej nijako z rozpędu dmą w fanfary wszem i wobec o swojej "nieomylności" i oświeceniu w przeciwieństwie do pozostałej ciemnoty.

Dziś już z całą pewnością można powiedzieć że wiele leków, antybiotyków należało by dobierać do pacjenta indywidualnie bo ich skuteczność jest uwarunkowana genami danego pacjenta. Te same leki na jednych działają na innych nie lub bardzo słabo.

To już potwierdzone fakty.

Jak wiemy część ludzi ma naturalną odporność na Covida więc po co ich szprycować tymi preparatami ?

- czy nie powinno się robić weryfikacji i podawać te preparaty tylko tym zagrożonym ?

- bo szczepionkami one nie są bo przed niczym nie chronią a jedynie można je uznać za profilaktycznie leki o długoterminowym działaniu podawane nawet ludziom zdrowym.

Jak wiecie Omikron w Europie szaleje na całego a u nas jakoś cisza i trend cały czas spadkowy ( krytyczne 8 dni minęło od nowego roku i świąt) - i tak dane z pamięci z wczoraj:

Polska

1) nowych zachorowań 8 tys.

2) zgonów około 80 których oczywiście w żaden sposób nie wolno wiązać z wcześniejsza liczbą o zachorowaniach 8 tys.

A teraz we Włoszech

1) nowych zachorowań około 100 tys.

2) zgonów około 150

To że trwa manipulacja danymi i wynikami to już znane powszechnie fakty a firmy nie prezentują niewygodnych dla siebie danych.

Co do profesjonalizmu polskiego Ministerstw Zdrowia to nie uważam żeby nasz był w czołówce i podejmował rozsądne decyzje bo nie potrafią nawet znaleźć 120 milionów zł za respiratory które są miliardy razy większe od Omikrona a i same respiratory też gdzieś im zaginęły jak i informacja o tym przekręcie.

Tu bym poprosił aby ministerstwo skupiło swoją uwagę razem z agentami CBA.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1640013

28.12.2021 - 10.01.2022

Polska -166 119 zachorowań ( 51% wyszczepionych )

Irlandia - 255 643 ( 79% wyszczepionych )  - 6 razy mniej ludności niż Polska

Dania 255 828 ( 83% wyszczepionych ) - 6 razy mniej ludności niż Polska

i kraj o podobnej do Polski ludności:

Hiszpania - 1 524 674 ( 85% wyszczepionych )

 Szczepcie sie ludzie ! Tylko wtedy zwalczymy covidahahaHAHAHAHA !

Ostatnia prosta...

Jak zaślepionym trzeba być, by nie dostrzegać prawdy, która aż w oczy kłuje ?

 

PS.

dane ze strony JHU CSSE COVID-19 Data i 300gospodarka.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1640028

 w ostatnich 7 dniach:

1.038.500 zachorowań,dwie dawki 83% trzy dawki już 62%

https://coronavirus.data.gov.uk/

 

ktoś się zastanowi? wątpię -beton jak powiada Gawiron

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

mirek

#1640122