Spotkanie KMN z posłami

Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Kraj

Wczoraj w sejmie przedstawiciele KMN spotkali się z posłami, uczestniczącymi w pracach Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa.

KMN reprezentowali Krzysztof Czabański (przewodniczący), oraz Teresa Bochwic, Jadwiga Chmielowska, Marek Deptuła, Hanna Dobrowolska i Krzysztof Karnkowski. Skład posłów był dość mobilny, równolegle trwały prace innych komisji i posiedzenie sejmu. Rozmawiali z nami m.in. szef zespołu, Adam Kwiatkowski, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Iwona Arendt, Elżbieta Kruk, Jarosław Sellin Spotkanie trwało ok. dwóch godzin, podczas których opowiedzieliśmy posłom o tym, jak działa KMN i Obywatelska Komisja Etyki Mediów, po czym rozmawialiśmy o takich zagrożeniach dla mediów, jak paragraf 212, niemiecki monopol na rynku prasy lokalnej czy planowana ustawa antydyskryminacyjna. Oczywiście na tym lista poruszonych spraw się nie kończy. Pełny zapis spotkania znajdą Państwo na stronie http://solidarni2010.pl/16936-wydarzenie-spotkanie-prezydium-kongresu-mediow-niezaleznych-z-komisja-sejmowa-ds-spraw-wolnosci-slowa.html
Spotkanie jest początkiem dalszej współpracy zespołu i KMN w monitorowaniu zagrożeń dla wolności słowa w Polsce i Unii Europejskiej.
Ocena wpisu: 
Brak głosów