Oświadczenie KMN w sprawie tytułu "W sieci"

Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Kraj

Oświadczenie Kongresu Mediów Niezależnych
W sprawie sądowego zakazu używania tytułu „W sieci”

Sąd w Warszawie na wniosek pana Grzegorza Hajdarowicza, właściciela „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, wydał zakaz wydawcy tygodnika „W sieci” używania tego tytułu. Uzasadnieniem wniosku jest fakt, że w wersji internetowej dziennika „Rzeczpospolita” jest rubryka o nazwie „W sieci opinii”. Trudno ocenić, czy zakaz sądowy w sprawie tego tytułu jest bardziej bezprawny, czy absurdalny? Pewne jest za to, że mieści się on w logice III RP, która demokrację przekształca w fasadę bez treści. Państwo, w którym władza kieruje się interesem własnym a nie służy obywatelom, sądy są narzędziem władzy, a debata publiczna jest zastępowana nagonką medialną ze strony tzw. mainstreamu, staje się naszą codziennością. Kongres Mediów Niezależnych wzywa swoich członków i wszystkich uczciwych obywateli do wytrwałego protestowania przeciwko takim praktykom.

Warszawa, 6 marca 2013 r.
Krzysztof Czabański, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A co na to poszczególne media prawicowe? Czy potępiają wyrok? Pytam się bez ironii, ze zwykłej ciekawości, bo przecież wszystkiego nie wiem.
Na razie wiem, że dzisiaj sporo o tym napisał "Nasz Dziennik":

http://www.naszdziennik.pl/wp/26030,hajdarowicz-nie-ustepuje.html

a Radio Wnet zaprosiło dzisiaj rano do studia Krzysztofa Feusette z "W Sieci" (warto posłuchać, a nie tylko przeczytać omówienie):

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/feusette-hajdarowicz-morduje-tytuly-prasowe

Napisałam to trochę w nawiązaniu do poprzedniego Pana wpisu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#341278