Pokaz filmu "Puszcza" w Cafe Niespodzianka (Warszawa, 30 VIII, 18:30)

Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Ogłoszenie

W ramach cyklu pokazów filmowych 30 sierpnia zaprezentujemy Państwu film „Puszcza” w reż. Krzysztofa Wojciechowskiego. „Puszcza” to telewizyjny „półkownik” od 1972 roku.

Od 23 sierpnia w warszawskiej Cafe Niespodzianka przy ulicy Marszałkowskiej 7 rozpoczął się cykl pokazów filmów z filmoteki Objazdowego Kina Niezależnego. Objazdowe Kino Niezależne to inicjatywa, służąca rozpowszechnianiu filmów, które biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kina Niezależnego OKNO i udostępnianiu ich szerszej, niż festiwalowa, publiczności. Festiwal od dwóch lat odbywa się z inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych.

30 sierpnia zapraszamy Państwa na pokaz specjalny, który zawdzięczamy naszym gospodarzom. Pokażemy Państwu film „Puszcza” w reż. Krzysztofa Wojciechowskiego. „Puszcza” to telewizyjny „półkownik” od 1972 roku. Jest to historia walk na terenie Puszczy Kampinoskiej od najdawniejszych czasów poprzez Powstanie Styczniowe (relacja starych mieszkańców, przekazujących opowieści ich dziadków) do II wojny światowej. O walkach w 1939 roku opowiada generał Roman Abraham, o okresie okupacji i Powstania Warszawskiego – płk Józef Krzeczkowski ps. Szymon, dowódca grupy „Kampinos”.

Po filmie dyskusja z udziałem reżysera

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1235171_10200511461764328_999946941_n.jpg

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ktoś mógłby zrobić cały cykl poświęcony lasom. Ich historia bywa fascynująca. A może już jest, a ja go nie znam?

Tradycja partyzantki wzięła się, przede wszystkim, z możliwości, które dawały polskie puszcze.

Chociaż zarastają ślady czynów partyzanckich, to jednak we wspomnieniach okolicznych mieszkańców, żyją nadal.

Warto zbierać te okruchy wspomnień. Często są piękne i wzruszające. Godne upamiętnienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#378170

Zawiera film Grzegorza Królikiewicza "Mit Szarego", wspaniała historia legendarnego dowódcy AK z lasów Świętokrzyskich. Jeszcze w sprzedaży.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#378259