Krzysztof Czabański ponownie przewodniczącym Kongresu Mediów Niezależnych

Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Ogłoszenie

Krzysztof Czabański ponownie przewodniczącym Kongresu Mediów Niezależnych. Zadania najważniejsze: poparcie Telewizji Trwam, odzyskanie mediów publicznych, współpraca mediów niezależnych. Kongres przyznał też ważne nagrody.

W sobotę 8 czerwca obyło się w Warszawie doroczne walne spotkanie Kongresu Mediów Niezależnych. Jest to organizacja, zrzeszająca ok.100 podmiotów medialnych różnej wielkości, od dużych grup jak grupa „Gazety Polskiej”, czy przedsięwzięcia medialne braci Karnowskich, przez radia i telewizje internetowe, strony internetowe, wortale , aż do blogerów i publicystów niezależnych włącznie. Wybrano władze KMN na nową kadencję oraz przyznano nagrody za obronę prawdy w mediach oraz pośmiertne Laury Honorowe KMN. Laureatem nagrody głównej został fotoreporter i filmowiec, Józef Wieczorek za systematyczne dokumentowanie inicjatyw niezależnych. Wyróżnienia przyznano Mariuszowi Dzierżawskiemu za uświadamianie Polakom konieczności ochrony życia nienarodzonych, Stanisławowi Michalkiewiczowi za walkę o wolność słowa w Polsce, Ewie i Waldemarowi Podgórskim za stworzenie księgarni w Łodzi, która stała się miejscem kształtowania myśli niezależnej.

Pośmiertnie Laury Honorowe KMN za pełne ofiarności działanie na rzecz niepodległej i suwerennej Polski i wolności słowa przyznano Barbarze Chojnackiej, współtwórczyni ruchu Solidarni2010 i portalu solidarni2010.pl, Erazmowi Ciołkowi, wybitnemu fotografikowi oraz uznanemu blogerowi Seawolfowi, czyli Tomaszowi Mierzwińskiemu.

Przewodniczącym Kongresu został ponownie jego pomysłodawca Krzysztof Czabański, który zarysował trzy główne obszary działania KMN:
- wytrwałe upominanie się o miejsce dla Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym,
- walka o odzyskanie przez obywateli mediów publicznych,
- działanie na rzecz powstawania, wzmacniania i przyjaznej współpracy niezależnych przedsięwzięć medialnych.

Wybrano też 14-osobowe prezydium KMN, w skład którego weszli między innymi przedstawiciele zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze


pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

#362622

gość z drogi

pozostałych laureatów...:)

Niedzielne gratulacje i serdeczności...:)

10!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#362630