"Żona oficera" już dziś w Niespodziance

Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Ogłoszenie

Od 23 sierpnia w warszawskiej Cafe Niespodzianka przy ulicy Marszałkowskiej 7 rozpoczął się cykl pokazów filmów z filmoteki Objazdowego Kina Niezależnego.

Objazdowe Kino Niezależne to inicjatywa, służąca rozpowszechnianiu filmów, które biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kina Niezależnego OKNO i udostępnianiu ich szerszej, niż festiwalowa, publiczności. Festiwal od dwóch lat odbywa się z inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych.

Dziś zapraszamy Państwa na pokaz filmu „Żona Oficera” Piotra Uzarowicza, zdobywcę Nagrody Specjalnej na Festiwalu Filmu Niezależnego OKNO w 2013 roku.

W starym sejfie, autor odkrywa pamiętnik babci, zdjęcia oficera armii polskiej, tajemniczą pocztówkę. "Żona oficera" to film o odkrywaniu prawdy i pamięci o rodzinnej i narodowej tragedii, która miała miejsce w lesie katyńskim.

Katyń oglądamy tu oczami Amerykanina polskiego pochodzenia, odkrywającego rodzinną historię. Film przybliża polskie losy widzom z USA, lecz jest również bardzo mocnym oskarżeniem aliantów. Zdjęcia i dokumenty uzupełnione są przez sekwencje animowane i wypowiedzi historyków.

Pokaz rozpocznie się o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Równocześnie przypominamy, że w ramach pokazów zapraszamy również, wyjątkowo w środę, 18 września o godz. 18, do sali konferencyjnej w pałacyku SDP na Foksal na pokaz filmu „Być Koptem” Macieja Grabysy i Michała Króla.

Ocena wpisu: 
Brak głosów