Czarno widzę naszą blogerską przyszłość

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Blog

Niepoprawny bloger to ma klawe życie. Napisze notkę, wrzuci do sieci, poczeka i albo się ucieszy, że komuś się spodoba, albo się wypnie na niedostatecznie uświadomioną publikę. Bloger ma zawsze rację, przecież nie po to pisze, by mu ktoś myśl przewodnią śmiał zakwestionować. A nawet, jeśli to co pisze trudno myślą nazwać, nie musi się przejmować: kto by tam pamiętał co bloger napisał.

Gorzej jeśli blogerowi strzeli coś do głowy i się pofatyguje by przejrzeć archiwum wpisów. Mnie strzeliło i zaraz potem walnęło obuchem - jeszcze chwila, drogie blogerki i drodzy blogerzy, i skończy się El Dorado, mainstream ukradnie nam wszystkie tematy! Już przecież teraz, na wyprzódki zaczyna spławiać tym swoim ściekiem barki z naszym towarem.

Wystarczy spojrzeć i posłuchać: Tusk słabnie, PO gnije i się rozpada, HGW w odstawkę, jeszcze dzień, dwa i Michnik ogłosi, że on, utajniony wyznawca kaczyzmu, wychodzi z konspiracji. Jak nam małym żuczkom przyjdzie konkurować z Żakowskim, jak nie ulec czarowi redaktor Paradowskiej?

Już tylko Olejnik trzyma się mocno, Kuźniar daje radę, ale taki Lis w rozmowie z Nowakiem niby patrzył w oczy, niby miód z ust mu spijał, ale po co tak ciągle zerkał na zegarek?

Albo reportaż z otwarcia kawałka autostrady: niby ktoś sprytnie ustawił notabli wzdłuż drogi, nie w poprzek, bo odcinek krótki, ale po co pokazywać Niesioła jak rozgniata na klapie tego karalucha? Przecież to sabotaż!

Idzie nowe. Przyjdzie i wszystko nam wytłumaczy. Ja bym się nawet tak bardzo nie oburzał, gdyby to nowe nie szło ... w naszych butach.

Do niedawna przecież było tak: my – toniemy! Oni – a gdzież tam, matoły, mamy zieloną wyspę, jak można tonąć na wyspie? My – stop aferom! Oni – jakim aferom, oszołomy, trzeba potrafić odróżnić afery od absorpcji środków.

A dzisiaj: niesłychane - ciemnogród w TVP! Ja wczoraj widziałem, jak Sekielski biczował zgraję platformersów, którzy przeżerają miliony przy budowie elektrowni atomowej i wręcz sugerował, że przeżerają na próżno, bo budowy nie ma i pewnie nie będzie.

Więc gdzie jest prawda? Czy w popiskiwaniach blogerów, którzy od lat próbują jej dociec, czy w mediach głównego nurtu, którym się nagle głos odblokował, gdy słupki sondaży zmieniły wektory? No i jak zrozumieć, że to, co do niedawna było prawicową ściemą szerzoną przez otępiałych frustratów, nagle jest godne szpalt i ekranów mainstreamu?

Sam nie wiem. Muszę się zastanowić, lecz na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że ktoś musiał kłamać. Póki co, trzeba chyba podjąć środki zaradcze. Ja dwa już wymyśliłem:

Po pierwsze, jak Radwańska, TVN-u na swego bloga nie wpuszczę, po drugie - poszukam alternatywy. Znajdę swoją niszę! Kiedy prawda nam buchnie ze szpalt i ekranów, zamiast produkować epigońskie teksty, będę się specjalizował …

Już wiem! Zaklepuję temat: Magda Gessler ciągle tyje i chudnie. Ostatnio słyszałem, że wręcz niknie w oczach. Już biegnę do źródeł by sprawdzić prawdziwość doniesień ...

A nuż jej się uda!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... wszystko co teraz mówią, mówią tylko i wyłącznie na wyraźne polecenie Komoruskiego i Tuskoliniego. Mamy tu bowiem do czynienia z maksymą: - "Nic o nas, bez nas". Kiedy słupek poparcia platformersom spada, kiedy usuwa sie grunt pod nogami, to trwoga zajrzała im w oczy, że wkrótce nie będą mieli możliwości dokończenia likwidacji Rzeczpospolitej. A... kasę się wzięło, synekury przyjęte i trzeba będzie to wszystko oddać swoim mocodawcom.

A skąd wziąć, jak już prawie wszystko skonsumowane i zainwestowane? A jeśli nie oddadzą, to wiedzą, że mafia nie wybacza i ich koniec może być tylko jeden. Jeśli nie dosięgnie ich mafia, to i tak się nie wywiną od odpowiedzialności za zniszczenie Polski. Tym się zajmie władza, której przyjdzie odbudowywać Ojczyznę z ruin i zgliszcz, jakie pozostawili po sobie najpierw AWS, SLD-UP, potem PO-PSL. 

Jeśli chodzi o skorzystanie mainstreamowych "redachtorów" z materiałów niepoprawnych blogerów, proponuję zrobić to, co ja zacząłem od wczoraj. Otóż zacząłem śledzić z potrojoną uwagą treści prezentowane przez media głównego ścieku w poszukiwaniu... plagiatu któregoś z moich artykułów. A napisałem ich grubo ponad setkę. Znam swój styl pisania i "na odległość" zauważę, że ktoś "zerżnął żywcem" jakiś znaczący akapit. Są oni zbyt leniwi, aby przy nagłym zwrocie ideologicznym o 180 stopni natrudzili się, przeredagowując mój tekst.

Wówczas takiego "redachtora" pozwę do sądu o kradzież własności intelektualnej. Jeśli tych procesów za moim przykładem będzie w Rzeczpospolitej sporo i w dodatku je nagłośnimy, to będzie to początek końca takiego "redachtora".   

Pozdrawiam,
                      
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360410

A ja zajmę się macierzyństwem Anny Muchy. Wydaje mi się ona - mimo wszystko - bardziej apetyczna od kuchennej carycy ;-).

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360411

No nie wiem, nie wiem kto na tym lepiej wyjdzie ...
Ja mam szanse na sequel, Ty ... chyba, że A.Mucha posłucha głosu spod żyrandola i zostanie matką ... bardzo wielu kwartałów :)))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

charamassa

#360417

Mohairze, widzę że nie trzymasz ręki na... pulsie ;-)!

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/ciocia-mucha-rozdaje-wyprawki_325782.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360424

podziwiam za szybki refleks :)

No i jak widać mnóstwo tematów :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360428

24 minuty to ma być szybki refleks? Pani jest zbyt łaskawa ;-)!

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360431

tak, to jest bardzo szybki refleks, wiem o czym mówię :)

Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360432

najnowsze wieści z wybiegów - tu Wasze oko i ucho z Mediolanu, Paryża i Niu Jorku, w tym sezonie dominują niepowtarzalne stylizacje z second handów, dostępne dla każdej kieszeni, szczególnie polskiej!!!!
Może wzorem Kasi Tusk też dorobię się mercedesika i baardzo skromnego mieszkanka ;-)))))))))))) ?

Pozdrawiam serdecznie!
...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#360418

To już?!! Kasia Tusk z second handu? ;)))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

charamassa

#360421

wprawdzie nie miałam na myśli używanej Kasi Tusk, ale... nie wnikam ;-)))

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#360422

Ja też nie - gdzieżbym śmiał. Tyle, że to zestawienie ...
Dobra, nic nie powiem. Jeszcze chwila i zacznę gadać jak Wojewódzki ...;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

charamassa

#360436

Ja to bym chciał, by się te tematy skończyły.

Wreszcie można by pisać o naprawdę ważnych sprawach, a nie walczyć z bandą oszustów i cwaniaków niższego rzędu.

A jest o czym pisać, dobrze wiesz i kilka razy to udowodniłeś.

Pisać, by być bliżej ludzi, siebie Polski, dzielić się tym co piękne i ważne. A czasem ostrzegać i sposobić się do kolejnego boju. Zawczasu.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#360542