A ja mam żal do Kuchcińskiego.

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Jak podaje prasa – miesięczne uposażenie Pani Marszałek Ewy Kopacz to: 10 952 zł brutto + 20% za wysługę lat + dodatek funkcyjny 3533 zł brutto. Myślałem, że powinno wystarczyć nie tylko „na waciki”, ale widać nie wystarcza.

Media donoszą, że premier Donald Tusk rozmawiał z Panią Marszałek o premiach dla prezydium Sejmu. Skoro Pan Premier rozmawiał, to chyba i my możemy sobie o tym porozmawiać.

Moim skromnym zdaniem przyznanie sobie nawzajem dodatkowych premii - dla Pani Marszałek Sejmu (w wys. 45 000 zł) i jej wicemarszałków (po 40 000 zł) to kolejna afera na szczytach władzy.
Użyłem słowa „afera”? Tych, których to zbulwersowało przepraszam, ale żadne mocniejsze, a jednocześnie nadające się do użycia na tym kulturalnym przecież forum słowo nie przyszło mi do głowy. Rozumiecie - jak człowiek się porządnie wkurzy, to cenzurowane słowa jakoś mu umykają z głowy, a przeklinać za pomocą klawiatury, mimo wszystko nie wypada.
Aktualnie wszyscy „anty-bohaterowie” tej afery są już zrehabilitowanymi bohaterami pozytywnymi, bo przecież obiecali, że przekażą całą premię lub jej część na cele charytatywne.
I po krzyku. Czy rzeczywiście?

Myślę, że warto przypomnieć słowa Pani Marszałek Kopacz dotyczące Sejmu RP - wypowiedziane w tej sprawie:
„To nie jest tylko i wyłącznie miejsce, gdzie tworzy się prawo. Jest to również zakład pracy…”
Rzadko zgadzam się z tym, co mówi Pani Marszałek, ale tym razem zgodzić się muszę.
Tylko, że jeśli tak, to może szefowa i pracownicy tego zakładu wreszcie zabraliby się do jakiejś pożytecznej dla społeczeństwa pracy. Bo na razie żyjąc na nasz koszt zajmują się na przykład problemem - jak ująć prawnie to, by dwóch facetów bez gaci można było nazwać rodziną.
Tu zresztą pojawia się ciekawy problem, czy siedmiu facetów bez gaci pod prysznicem to już cztery niepełne rodziny, czy tylko drużyna szczypiornistów?
A bardziej poważnie, to może Pani kierownik zakładu o nazwie Sejm RP pochwaliłaby się społeczeństwu - jakiej wysokości nagrody przyznała choćby tylko najlepiej pracującym w sejmie sprzątaczkom. A zresztą niech lepiej nic nie mówi, bo pewnie i tak prawdy byśmy nie usłyszeli.

Pani Marszałek Ewa Kopacz (PO), wicemarszałkowie: Cezary Grabarczyk (PO), Eugeniusz Grzeszczak (PSL), Marek Kuchciński (PiS), Wanda Nowicka (RP) oraz Jerzy Wenderlich (SLD) – wszyscy wzajemnie się obdzielili premią i nikt nie odmówił przyjęcia przydzielonej nagrody.
Jak widać jest jednak możliwe w polskim Sejmie uzyskanie porozumienia ponad podziałami. Szkoda, że tylko w sprawie podziału premii.

I tu mam żal do wicemarszałka Kuchcińskiego, bo postawa pozostałych mnie nie dziwi.
Tyle lat przy Panu Premierze Kaczyńskim i serce niczego nie podpowiedziało? A rozum? - Choćby tylko ten polityczny? Nie dotarło, że w zgotowanym nam przy współudziale Platformy kryzysie, w czasie upadających zakładów pracy, szalejącego bezrobocia i coraz dotkliwszej biedy społeczeństwa obdzielenie się takimi pieniędzmi jest nie na miejscu?
Jakaś pomroczność, zwykła pazerność, brak wyczucia, czy nieprzemyślana lojalność względem pozostałych członków prezydium? Nie wiem i nie chcę spekulować.
By przekonać do siebie wyborców partie wydają z kasy partyjnej i nie tylko partyjnej - olbrzymie sumy pieniędzy. Wielokrotnie wyższe niż przyznane premie. Myślę, że tu jedno zdanie Pana Kuchcińskiego w stylu: - „nie godzę się na te premie, bo w aktualnej sytuacji materialnej społeczeństwa to nawet nie wypada” przysporzyłoby partii więcej sympatyków niż dziesiątki banerów o potrzebie walki o sprawiedliwość społeczną. Panie wicemarszałku - co teraz odpowiadać naszym oponentom, gdy usłyszymy poniekąd bezsensowny argument, że politycy wszystkich ugrupowań „są po jednych pieniądzach”?
Że Pani Marszałek jest o pięć tysięcy droższa?

Nadal jeszcze uważam, że trzeba w życiu kierować się zasadami, ale by tak postępować, to trzeba je mieć. A zasady, to coś tak dziwnego, że można je stracić lub sprzedać, ale nie da się ich już potem odzyskać, czy odkupić. Nawet za tak wysoką premię.
Takie mam przemyślenia – bez patentu na rację.
Może ktoś w tej sprawie myśli inaczej?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może ktoś w tej sprawie myśli inaczej?
-----------------------------------------
Moim zdaniem nie można myśleć inaczej. Pomimo wszystko. Uważam, że poseł Kuchciński również powinien zostać odwołany. Przekazywanie nienależnej premii na rzecz jakiejś akcji charytatywnej jest tylko zamieceniem świństwa pod dywan.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326077

Przykro niestety ale faktów się nie zmieni. Kasę przyjął? Przyjął. Niestety tak to już jest.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326087

 powinien wygłosić specjalne oświadczenie i oficjalnie przeprosić na przez siebie specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej. Jeżeli tego nie zrobi, wart jest tylko, żeby splunąć mu w gębę, a jego partię trzeba traktować z dużą dozą rezerwy. Tego wymaga i zwykła ludzka przyzwoitość i rachunek polityczny. Jeżeli PiS uważa inaczej, znaczy to, że nie ma tam polityków a dyletanci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326132

Wczoraj wieczorem w tej sprawie z prośbą o rezygnację wysłałem list do posła Kuchcińskiego oraz powiadomiłem o tym posła Szczerskiego. Ciekawe, jeśli zależy im na dobru Polski i wyborców czy odpowiedzą, czy też oleją?.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ścigany

#326218

Jakie zasady? Kto ma je mieć? Kim naprawdę są ci ludzie i ten pan poseł Kuchciński? Skąd się wziął i dokąd zmierza? Może mu ta forsa potrzebna do jaichś zbożnych celów? Ale zasady to coś czego nikt nie ujął w żadne paragrafy i nie spisał by bezwzględnie obowiązywały. Więc i Pana Kuchcińskeigo nie obowiązują.
Ale może poprostu gapą bez refleksu jest i zamiast wykazać w odpowiedniej chwili że PiS ma czujnych PRowców i gdy tylko nadarza się okazja, to potrafi "przywalić" platfusom. Ale nie, ciepłe kluchy. Eeech, szkoda gadać...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326090

Jak się zrobiła zadyma,i wszystko wyszło na jaw,to nagle na cele dobroczynne,a w grudniu cicho sza,może lud się nie dowie,i do skarpety,tamte parchy z PO,SLD,PSL,RP,okradanie państwa to normalność,ale nie z PISu gdzie w nazwie PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ,i solidarność między ludzka,na którą partia PIS kładzie duży nacisk,jak to się ma wykonaniu pańskim do rzeczywistości,widać panie Kuchciński że srebrniki od Judaszowej Kopacz nie śmierdzą,a solidarność między elitami to nie fikcja,fikcjom jest solidarność ludzka

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326116

Unia Europejska przyznala sobie sama Pokojowa Nagrode Nobla za 2012, to czemu jej wierni polscy nasladowcy nie mogliby sobie przyznac premii za 2012 rok? Widocznie jest z czego byc dumnym.

Swoja droga, interesujace, ilu poslow PiS by odmowilo, gdyby to nagroda zostala im przyznana. Czy tylu, ilu glosowalo przeciwko powszechnym obowiazkowym szczepieniom wszystkich polskich obywateli?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Lotna

 

#326106

 który sam zbudował dom, w którym się urodził... ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326222

Twardnieje serce przy miękkim ch....

Ja tam nie mam żalu -

"Rozdzióbią nas kruki, wrony"

"Trzepały się nad tym żywym trupem, wzlatywały, spadały i krążyły wron całe gromady. Zorza szybko gasła. Zza świata szła noc, rozpacz i śmierć.'

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326133

...to tylko dwie strony tego samego medalu?

PiS ma zadanie jedynie "skanalizować" (określenie jak najbardziej na miejscu) tę część elektoratu bardziej patriotycznie nastawioną. Podczas gdy PO zajmuje się bezideowymi "europejczykami".

Jedynie zmiana ordynacji na JOW-FPTP - według propozycji niedawno zmarłego prof. Przystawy - dałaby jakąś szansę na to, abyśmy mieli autentyczną reprezentację w Sejmie. A przecież akurat obaj bracia Kaczyńscy otwarcie wypowiadali się co do takiej możliwości w stylu: "prędzej sczeznę, niż...". Z drugiej strony: Tusk wprawdzie obiecał wprowadzić, ale... jak to Tusk. Mnie to specjalnie nie zdziwiło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326148

Nie ma co się dziwić tej części elektoratu,która nie chodzi na "wybory".Jeśli ma się wybór między awersem i rewersem tej samej fałszywej monety ?

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#326270

 Gdyby miał honor to by zrezygnował z vice marszałkowania jak się sprawa "rypła".I to jest jedyne honorowe wyjście.Inne to po prostu bicie  piany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

marekagryppa

#326181

niepomysli.wordpress.com

A ja proszę Państwa, tym Państwu specjalnie się nie dziwię. Miło nam się tu komentuje, krytykuje. Pewnie też przez kogoś zaraz za bez honoru człowieka zostanę uznany. Ale...ludziom dają, to biorą. Logika według mnie jest taka. Naród zagrzmi, za trzy dni zapomni, a 40 tysi piechotą nie chodzi. Ot i wszystko.I można dywagować, wyzywać ich też można. Nawet o ideałach, a raczej ich braku, mówić. Ale...logika zysku tak nie działa. I wcale nie trzeba być sprzedajną szują. Czy ja bym wziął będąc na ich miejscu?
Nie wykluczam, choć teraz oczywiście sam sobie pianę wściekłości z plebejskiego pyska ocieram.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

niepomysli.wordpress.com

#326203

...a Sejm - za "zakład pracy".

Kiedyś posłowanie było GODNOŚCIĄ - proponuję powrót do tego. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326207

dium Sejmu"

A przepraszam - o czym niby rozmawiali ???

"Donald Tusk ma gest! Do rządowych urzędników tylko w tym roku trafiło łącznie ponad 41 mln zł nagród! – donosi dzisiejszy „Fakt”".

http://wpolityce.pl/wydarzenia/42536-41-milionow-nagrod-dla-urzednikow-a-tusk-na-to-porazka-jest-bezdyskusyjna-nie-dalem-rady
 

Tusk rozdał 41 mln zł na premie w 2012 roku to co gadać o jakichś 250 tys.

 

"Tusk: niefortunna decyzja

Sprawę przyznania nagród dla władz sejmu skomentował premier Donald Tusk. Jego zdaniem ta decyzja była "niefortunna". - Jeśli politycy nie są w stanie zagwarantować ludziom podwyżek, nie mogą sobie przyznawać nagród - ocenił Tusk.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nagrody-dla-wladz-sejmu-Kto-rozdal-najwiecej,wid,15284569,wiadomosc.html

I kto to mówi ?? Ten co rozdał 41 mln ??? Bezczelny, cyniczny  chyży rój !

Na taczki złodziei bo skąd Tusk wziął te 41 mln ? W totolotka może wygrał jak Bolek. 

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#326228

Szanowni Niepoprawni

Te nagrody rok w rok są przyznawane od 1989 roku! I jakos nikt się nie dziwił, nagle awantura.

Kwestia moralności i przyzwoitosci jest kwestią marginalną! Te nagrody jak i uposażenie Marszałków i wice Sejmu i Senatu na podstawie ustawy bolszewickiej, która jest niezgodna z Konstytucją 1997 r. to jest SKANDAL.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

faxe

#326248

faxe,
czy w Polsce od 89 roku mamy kryzys finansów państwa?
Czy ja się przesłyszałem, gdy informowano wszem i wobec, że po przejęciu władzy przez PO będzie sprawiedliwiej, oszczędniej i w ogóle dużo lepiej? Mam Ci przypomnieć co zostało z tamtych słów i w jaką sytuację ekonomiczną wpędzła nas Partia Oszustów? Stąd moje zaniepokojenie postawą członka PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326254

no i dlatego - aż się prosiło - żeby w takiej sytuacji pan Kuchciński ostro zaprotestował i owej premii nie przyjął. Sam wyszedłby z twarzą, obroniłby morale PiSu i być może rozpocząłby ostrą dyskusję na temat owych haniebnych nagród. Jestem pewna, że sytuacja materialna posła Kuchcińskiego nie jest aż taka zła, żeby, tracąc honor, rzucić się pazernie na kasę, która bezczelnie zabierana jest znękanemu społeczeństwu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326267

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#326255

Żal to możemy mieć do tych ,którzy nie chodzą na wybory.
Głęboki żal możemy też mieć do tych co nam zafundowali taką''demokrację'',której nijak nie da się ruszyć.
A propos ruszyć.Wy nie ruszacie naszych,my nie ruszamy waszych. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

markiza

#326261

Odpowiedzmy sobie na pytanie

Czy w obliczu biedy i upadku POLSKI trzezwo myslacy polityk/czlowiek zarazem/ przyzna sobie po 40tys gotowka?

Nie jesli idea naprawy kraju w ktora wierzy jest silniejsza od mamony.

Tak przyzna sobie -jesli jest przedstawicielem partii i jej dobro i jej interes traktuje nadrzednie.

Ludzie honoru to przekreciarze i zdrajcy.

Taka Polska.Taka rzeczywistosc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326268

 I tyle. Pozdrawiam smutno, bo Kuchciński z PiSu jeszcze raz potwierdził, że nie chodzi im o Polskę, a tylko o kasę i władzę. To już nawet nie jest smutne - to jest nasza narodowa tragedia, a w odniesieniu do Kuchcińskiego, który mieni się być posłem opozycji - jest to żałosne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326334

PO-wskiego bydła , i zgadzam się że , bez wyczucia i rozumu, po prostu uważa że mu się należy. za " ciężką " harówkę.

Inaczej zachował się poseł od siedmiu boleści Wunderlich , uciekał przed kamerami  dziennikarzy  , jak mysz przed miotłą. Natomiast w reżimowej TV  " grzmi " rubasznym głosem  niczym trybun  wśród zaproszonych gości, w sumie takie same ZERO  jak wszyscy z SLD.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326296

Nadmuchaliście ten balon niemożebnie, więc może odpowiecie na pytanie: co by się stało z pieniędzmi, gdyby nie przyjął? Czy czasem pozostali nie zyskaliby na tym?

Pytanie drugie: Kopacz powiedziała o tym, że nie było jednomyślności, więc to ona podjęła decyzję i za nią odpowiada. Kto był przeciw? Może to był Kuchciński? Może w tej sytuacji lepiej przyjąć te pieniądze i przeznaczyć na cel charytatywny? Pytanie do Was: czy wszyscy wykorzystujecie możliwość przekazania 1 % na cel charytatywny?

Łatwo znaleźć chłopca do bicia, ale zanim to zrobię, chcę znać odpowiedź na powyższe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#326333

boldandcharm
Panie! A taką lustrację weź Pan. Ilu to ludzi honoru można by było pogrzebać, porządnych obywateli co nikomu krzywdy nijak nie zrobili?! Ooo! Panie! W Pomorskiem most zawalił się, to inżyniera do ciurmy wsadzili, bo pieczątki przystawił! Kozła ofiarnego znaleźli. A co? On tam cały czas siedział? To jak winny może być? Podobno most, zanim się zawalił, to się krzywy zrobił. A co? Inni chodzili i nie widzieli, że krzywy? To oni nie winowaci, a inżynier tak?
Nic Pan nie mów. Idiotów co się maja za porządnych liberałów mamy dostatek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

boldandcharm

#326346

czyli mamy rozumieć, że wszystko jest OK. , nie ma o co bić piany i niech se biorą, bo inaczej i tak pieniądze przepadną? Siedźmy sobie więc biernie przed telewizorkami i żryjmy przecenioną kaszankę, i cieszmy się z 1200 zł wypłaty,bo inni to nawet tego nie mają.
Tu nie chodzi o szukanie chłopca do bicia - tu chodzi o resztki moralności, bez której społeczeństwo dziczeje!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326345

"czy wszyscy wykorzystujecie możliwość przekazania 1 % na cel charytatywny?"
To z kolei i ja spytam. Czy wie Pan ile aktualnie osób w Polsce nie może ofiarować nawet tego 1%, bo nie ma pracy i nic nie zarabia? Na pewno Pan wie - prawda?
Nadal Panu żal polityków, którzy zarabiają tak dużo, a jeszcze im za mało?
Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326378

więc może odpowiecie na pytanie: co by się stało z pieniędzmi, gdyby nie przyjął? Czy czasem pozostali nie zyskaliby na tym?
----------------------------------------------------
Stanislawos - pytanie bez sensu. Poseł Kuchciński miał (powinien mieć) świadomość, że uczestniczy w przekręcie. Tak, moim zdaniem to przekręt. Powinien się domyślić, że dostaje pieniądze które mają mu zamknąć, no powiedzmy - buzie. Kopaczowa po prostu kupiła jego milczenie (zgodę). To on jako przedstawiciel PiS miał, obowiązek wręcz, zgłosić taki fakt w grudniu. A tak, jak się okazało, wszyscy zabawili się w gwiazdorków i obdarowywali się nawzajem publicznymi pieniędzmi. Trzeba było dopiero reakcji - o zgrozo - RP!?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326391

Drodzy Panstwo/tak zaczne bo Panstwa nie znam a kultura nakazuje/-nie wiem gdzie pracujecie i jak zyjecie ale mniemam ze jestescie ludzmi trzezwo patrzacymi na swiat?

Glosy PISowskiego beton-fanatyzmu ze lepiej brac skoro daja niz grzmiec i pluc na ta zlodziejsko-scierwo mamone sa tak samo szkodliwe jak szkodliwi sa Ci plugawi "poslowie"i "marszalkowie" z pseudodemokratycznego szamba zwanego "sejmem" czy "rzadem".

Czemu cudzyslow-bo cala wladza to fasada.cieply kat dla miernot i nierobow.Wszyscy grzmieli widzac zalanego najdrozszymi trunkami Krecine z PZPNu ze to nie godzi ze afera ze komusza banda itp.

A jak sie bawi "wladza"?Samorzady,rozne ministerstwa ,ZUSy,i inne urzedasy?

Zardzewiala szalupa tonie a oni jeszcze drenuja jak w amoku z kieszeni nedznikow ostatnie 10 groszy.

Doszlismy do sciany.

Opozycja ,Rzad jeden ch..j  PIS ie okresl sie w koncu po ktorej jestes stronie.Juz dawno na Smolensku daleko nie dojedziecie a i DUDA w koncu nie utrzyma Solidarnosci przed wybuchem.

Boicie sie niezadowolenie i wscieklosci biedakow?

Boicie sie stracici dietki,sluzbowe samochody,wczasy i inne przywileje?

Boicie sie -bo zycie na koszt Nedznikow jest fajne.Jedynie trzeba obiecywac i pokazywac sie w jakis kawiarnianych debatach i pogaduchach.A gdy potrzeba sternika zaczyna sie sie serial z zwiazkami partnerskimi,aborcja,eutanazja i konkordatem.

Wladza odleciala i juz od dawna nie ma kontaktu z rzeczywistoscia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#326382

 Ja niestety ciągle żywię nadzieję (naiwność?), że jednak PiS jest inny, że to incydent. Mam też jednak niestety poczucie, że ktoś tu nas nieźle "wkręca". Na nastrojach po Smoleńsku bujają się już prawie 3 lata, a w Polsce coraz gorzej. Zamiast postawić tego czy owego przed sądem, oni razem wystepują w telewizji czy radiu. I co, że maja inne zdanie? Czy wynika coś z tego dla nas, Polaków? Czy zaszły jakieś zmiany? Nie, nie, po trzykroć - NIE! Ja z moim bratem czasem tak się pokłócimy, że strach mówić, ale następnego dnia dalej pijemy razem kawę, niezależnie od tamtej kłótni, bo łączą nas więzy krwi, a sprzeczka furda. Tak i tutaj: PO kłóci się z PiSem (chociaż słabo), a następnego dnia dalej dzielą kasę jak złodziej z paserem. Wydoić głupich polaczków - taki mają cel, odnoszę wrażenie. I tu podzielam zdanie awangardahh'a.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326462

A że wyłącznie o kasę chodzi widać to po określeniu pani Kopacz, że Sejm to zakład pracy. Czyj zakład pracy? Ano pewnie prywatny folwark marszałkini skoro spoza pliku banknotów nie widzi, że to jednak naród wybrał jej tych pracowników a nie ona i że naród oczekuje od tych pracowników pracy dla dobra narodu a nie dla własnej kasy. A może by tak popracowali sobie za przeciętną płacę w kraju? Byłoby ciekawie bo z pewnością zabrakłoby chętnych do takiej pracy.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#326473