Smoleńsk - wypowiedź ambasadora Rosji

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Przeglądam komentarze i informacje o tym, co dzieje się w przestrzeni medialnej i zauważyłem, że jeden, moim zdaniem istotny wywiad nie został właściwie wyeksponowany. Mowa tu o wywiadzie przeprowadzonym przez Barbarę Włodarczyk z ambasadorem Federacji Rosyjskiej Alexandrem Alekseevem, który emitowany był na TVP Polonia, przedwczoraj około południa.

W wywiadzie tym ambasador wyraźnie odniósł się do ostatnich wydarzeń w sprawie Smoleńska i nazwał „spekulacjami” wszystkie niezależne opinie i badania dotyczące przyczyn tragedii. Podkreślił również, że wszystko co dotyczy wyjaśnienia przyczyn „katastrofy” zostało już praktycznie zrobione i tylko kwestia czasu jest uciszenie takich „spekulacyjnych” i „spiskowych teorii”.

Ponadto ambasador FR bardzo jasno odpowiedział na pytanie dotyczące powrotu wraku Tupolewa. I ta wypowiedź stanowi o tym, że wszelkie inne wypowiedzi, w szczególności polskiej prokuratury należy przyjmować jako z góry fałszywe – jeżeli jest w nich zapewnienie o badaniu szczątków w Polsce, lub otrzymaniu jakichkolwiek oryginalnych materiałów śledztwa rosyjskiego.

Wypowiedź ambasadora brzmi następująco (podaję z pamięci, bo nie zdążyłem wszystkiego nagrać) :

Nie ma mowy o przekazaniu jakichkolwiek dowodów rzeczowych z Rosji, dopóki nie zakończy się rosyjskie śledztwo. Do tego czasu śledczy rosyjscy mogą nimi dysponować. Dotyczy to przede wszystkim szczątków samolotu, a także rejestratorów.

W jaki więc sposób polscy biegli mieliby zbadać te szczątki na obecność materiałów wybuchowych w Polsce ?

Po wypowiedzi ambasadora można uznać, że pobrane przez polskich pirotechników próbki, „zabezpieczone” w Rosji są wbrew temu co twierdzi polska prokuratura, dostępne rosyjskim śledczym i nie może być mowy o tym, że ich opakowanie i opieczętowanie przez stronę polską ma służyć temu aby Rosjanie się do nich „nie dobrali”.

Ponadto, rozpoczęcie ewentualnych badań w Polsce, może się odbyć dopiero po zakończeniu śledztwa rosyjskiego. Czyżby pół roku, o którym to czasie mówił prok. Szeląg, jest terminem jego zakończenia ?

 

Brak głosów

Komentarze

Patrzeć tylko.

Tusk wracający z nart - będzie aresztowany przez Pierwszego Obywatela .

Skończyć ruską budę czy ukończyć - oto jest pytanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#303950

ciecia w wykonaniu ruskich czynowników

ale jak mają naprzeciw POPSLowskich cweli to nie dziwi - ruscy zawsze gardzili słabymi i bezradnymi a to że upapranymi to juz inna sprawa

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#303961

http://wstaw.org/m/2012/11/05/sejf1.jpg

Vote up!
0
Vote down!
0
#304048

To je barz dobre. :)

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#304081