WIELKI WYJAZD NA WĘGRY-Polak-Węgier:dwa bratanki i do szabli i do szklanki

Obrazek użytkownika Roland von Bagratuni Budapeszt
Świat

Magyar-lengyel: két jóbarát, együtt harcol s issza borát! - Polak-Węgier - dwa bratanki i do szabli i do szklanki! Hasło to w obu językach powtarzam już od małego dziecka - od 66 lat! Nic dziwnego: jestem synem Ormianki z Węgier Teresy Ilony Karapancsits i polskiego Ormianina red.Zdzisława Antoniewicza, którzy jesienią 1956 r założyli w Poznaniu pierwsze w Polsce Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Powstało ono na bazie zbierania lekarstw, odzieży, żywności, krwi i pieniędzy dla naszych Braci-Węgrów, bohaterów chwalebnego Powstania 1956 - 1956-os dicső Forradalom! Datki zawozili na Węgry tajnymi szlakami kurierskimi z lat II wojny światowej ci sami Górale, którzy utrzymywali łączność Polskiej Bazy na Węgrzech z Ojczyzną! Stanisław Marusarz i inni. Ja sam z moim ojcem - wieloletnim więźniem UB, z bronią w ręku wzięliśmy udział w walkach pod Komendą Wojewódzką UB przy ulicy Kochanowskiego, gdzie trwały najzacieklejsze walki przeciwko bolszewickim bandytom! Zostałem ranny i fakt ten zweryfikował najkompetentniejszy węgierski organ: Hadirokkantak, Hadiárvák és Hadiőzvegyek Országos Nemzeti Szövetsége - Ogólnokrajowy Narodowy Związek Inwlidów, Sierot i Wdów Wojennych. Nie przypadkowo znaleźliśmy się na ulicy Kochanowskiego! Mój dziad, ppłk.Zygmunt Antoniewicz wraz moim pradziadem ppłk.Walentym Antoniewiczem, był oficerem Powstania Wielkopolskiego, a po jego zwycięstwie wstąpił do I Brygady i w Wojnie Polsko-Bolszewickiej Zginął na Polu Chwały pod Lwowem! Cześć Jego Pamięci!

Jestem dumny z moich Rodaków - przyjaciół Węgier, którzy tak tłumnie deklarują swój wyjazd tym specjalnym pociągiem (a właściwie już pociągami!), o czym węgierskie prawicowe media na bieżąco z dumą i radością relacjonują! Serdeczne Bóg Zapłać Przyjaciele za tą szlachetną demonstrację! Bardzo przyda się nam, bo najochydniejsze niedobitki de facto rozpadającej się już w drobny mak eksbolszewickiej Węgierskiej Partii Socjalistycznej i jej "zmarłego na zawał serca" sojusznika: liberalno-żydowskiego Związku Wolnych Demokratów, z pieniącymi ustami sieją w całym świecie bujdy na resorach - wierutne kłamstwa o "skrajnie-prawicowej" i "nazistowskiej" "dyktaturze" II rządu Viktóra Orbána! Czynią to poza granicami kraju, wykorzystując naiwność zagranicznych polityków, bo na Węgrzech już zupełnie stracili grunt pod nogami. Wiosną 2010 r, po ośmiu latach (bez przeasady krwawej) dyktatury II komuny majora bezpieki Pétera Medgyesyego, generała KGB Ferenca Gyurcsánya i pospolitego przestępcy Ferenca Bajnaiego, Węgrzy powiedzieli: DOŚĆ! i ponad 80% wyborców swoje głosy oddało na partie prawicowe FIDESZ, KDNP i Jobbik! I ekskomunistów to irytuje!

Czerwonych nazistów z Węgier zawsze irytowała prawica, więc w minionych dwudziestu latach już każdą jedną partię oblepili przydomkami typu "skrajnie prawicowa", "nazistowska" itd. Przygadał kocioł garnkowi! To Węgierska Partia Socjalistyczna Ferenca Gyurcsánya, zrodzona na gruzach Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej i jej jeszcze podlejszych poprzedników (w tym firmy-córki Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego: Komunistycznej Partii Węgier!) jest skrajną, nazistowską, dyktatoryczną, a przede wszystkim antynarodową! Nikt z Węgrów nie zapomniał i nigdy nie zapomni faktu, że banda Gyurcsánya powiedziała "NIE!" na wniosek przyznania obywatelstwa węgierskiego wszystkim Węgrom, bez względu na to, czy żyją oni na Węgrzech, czy poza granicami kraju! Wtedy Węgrzy zrobili plebiscyt, który przegrali, bo banda Gyurcsánya szeroko zakrojoną demagogiczną propagandą kłamliwie głosiła, że ...to oni są winni za biedę Węgrów i jeżeli Węgrzy z Siedmiogrodu otrzymają obywatelstwo węgierskie - „10 milionów Rumunów zaleje Węgry"! II rząd Orbána wreszcie uchwalił tą ustawę jeszcze w pierwszych dniach swojej kadencji i o dziwo: Węgry nie zalało 10 milionów nie tylko Rumunów, ale ani Słowaków, ani Chorwatów, ani Serbów, ani Słoweńców! A za biedę Węgrów odpowiada II komuna Gyurcsánya, której bossowie okradli naród węgierski o setki miliardów! Ukradli to wszystko, czego nie zdążli ukraść w okresie dyktatury Gyuli Horna - za komuny ministra Jánosza Csermaneka (bandycki pseudonim "Kádár")!

Zrównouprawnienie wszystkich Węgrów to bardzo dawny dług, bo po I wojnie światowej właśnie dzięki bolszewickim rebeliantom zdradzieckiej bandy Béli Kuna, Traktat Paryski bezmyślnie okroił Węgry, dokonując jego rozbioru! Od tysięcy lat rdzennie węgierskie tereny z ponad 5 milionami Węgrów nagle znalazły się zagranicą! Zdrajca swojego narodu Churchill, który w przypływie sklerozy pokumał się z sowieckim bandytą - bezlitosnym mordercą setek milionów, Josifem Wisarionowiczem Dżugaszwili (bandycki pseudonim "Stalin"), w Teheranie, w Jałcie i w Poczdamie bez mrugnięcia swoim lisim okiem, zatwierdził nie tylko rozbiór Węgier, ale przekazał je w sowieckie łapska, jak to uczynił również z Polską, Bułgarią, Rumunią, Czechosłowacją i wschodnią częścią Austrii i Niemiec. Tylko Austriacy mieli tyle siły i sprytności, że nieproszonych intruzów w 1955 r przegonili ze swoich terenów. Wynik: w Rumunii banda dyktatorów Georgiu Deja i Nicolae Ceauşescu tysiące Węgrów zamordowała, dziesiątki tysięcy szykanowała i więziła. Nie lepiej było w Czechosłowacji Beneša, Novotnyego i Husaka, czy w Jugosławii Josifa Broz (bandycki pseudonim "Tito") oraz postawionego przed Międzynarodowy Trybunał w Hadze Slobodana Miloševića.

Polacy bardzo dobrze wiedzą, co to są rozbiory i szykanowanie polskiej mniejszości, która do dzisiaj obecna jest na Ukrainie, Białorusi i w Rosji! Wielki Wyjazd na Węgry odbędzie się w najlepszej chwili! Nie tylko dlatego, że 15 marca to rocznica węgierskiej Wiosny Ludów, albo jak tu nazywają: 1848-49-es Szabadságharc - Walki Wyzwoleńczej lat 1848-1849. Walk, w których wzięło udział i Poległo na Polu Chwały bardzo wielu Polaków, czczonych do dzisiaj przez Węgrów jako Bohaterów-Bratanków! Rząd Viktóra Orbána bardzo potrzebuje duchowego poparcia swoich Bratanków, którzy swoją obecnością zamanifestują, że to wszystko, co o Węgrach na całym świecie nakłamali bolszewickie kanalie, są bujdami na resorach agentów obcych sił, które szukają okazji do osłabienia i rozwalenia Unii Europejskiej! To oni zniesławiają Berlusconiego i Sárközyego, podjudzają rekinów finansowych do osłabiania forinta i złotego! NIE POZWOLIMY IM TEGO!

Jeżeli w tym czasie będę jeszcze w Sztokholmie, jestem gotów wrócić na Węgry i pomagać Wam w czym tylko mogę! Jako 66-letni starzec chory na serce, astmę itd, nie jestem już tak szybki, jak wcześniej, ale bardzo dobrze znam serca przedstawicieli obu bratnich narodów, a przede wszystkim biegle oba języki i całe Węgry! Mogę nawet przyjechać na stację kolejową Hidasnémeti i w drodze do Budapesztu omówić z organizatorami, w czym i jak mógłbym być pomocnym. Jako osoba, która ukończyła 65 lat, na terenie Węgier mam bezpłatny przejazd wszystkimi środkami komunikacji publicznej.

Szczęść Boże

Postscriptum

Proponuję wykonanie następująych tablic dwujęzycznych dla wyjeżdających:

Niech żyje Premier Viktor Orbán! - Élejen Orbán Viktor kormányfő!

Niech żyje rząd FIDESZ-KDNP - Éljen a FIDESZ-KDNP kormány!

Niech żyje przyjaźń i bratnia solidarność polsko-węgierska! - Éljen a lengyel-magyar barátság és testvéri szolidaritás!

Precz z komunistycznymi, postkomunistycznymi i czerwono nazistowskimi zdrajcami - zamieszaczami! - Le a kommunista, postkommunista és vörös náci hazaáruló zavarkeltőkkel!

Więcej nie prosimy już fałszywych rad czerwonych nazistów! - Többet már nem kérünk a vörös nácik hamis tanácsaiból!

Na czarną listę komunistów, esbeków i ich przestępcze organizacje! - Feketelistára a kommunistákat, ávéhásokat és bűnszervezeteiket!

Europa jest tylko jedna - bez grozy komunizmu - Európa csak egy van - a kommunizmus réme nélkül!

Stalin i Hitler byli przyjaciółmi - nie prosimy z ich sympatyków! - Hitler és Stalin jóbarátok voltak - nem kérünk a szimpatizánsaikból!

Nasze ojczyźny komuniści doprowadzili do ruiny - precz z nimi z życia publicznego! - Országainkat a kommunisták vitték a tönk szélére - ki velük a közéletből!

Komuniści zawsze kłamali, kłamią i będą kłamać! - A kommunisták mindig hazudtak, most is hazudnak és hazudni fognak!

Kłamco Gyurcsány! Przestań kłamać! - Hazug Gyurcsány! Többé ne hazudj!

WPS = WSPR = KPZR = nędza, gwałt i morderstwa - MSZP = MSZMP = SZKP = nyomor, erőszak és gyilkosságok

Szczęść Boże!

Brak głosów

Komentarze

Solidarni 2010 Wrocław oraz klub Gazety Polskiej Wrocław organizują wyjazd do Budapesztu na dzień 15 marca 2012.

Planujemy wyjazd z Wrocławia autokarem w dniu 14 marca wieczorem (środa). Powrót do Wrocławia 17 marca (sobota) rano. Koszt przejazdu tam i z powrotem 200 zł. Zapisać się można u Pań Ryszardy Kubiak i Marii Świerczyńskiej codziennie w godz. 12-15 na Placu Solnym 14 we Wrocławiu (biuro poselskie PiS) do 1 marca b.r.

Kontakt do organizatora email: marian.majcher@interia.pl tel. 506 19 19 11

Więcej info: www.piswroclaw.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#228235

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów:

Serdecznie pozdrawiam Wrocławiaków!
Szczęśliwej i pełnej cudownych wrażeń podróży!

Szczęść Boże!

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#228238

Bog - Honor - Ojczyzna SZCZESLIWEJ PODROZY PRAWDZIWI RODACY , ZALUJE ZE Z WAMI NIE POJADE , ALE Z USA TROSZKE ZA DALEKO. POWODZENIA I FAJNYCH PRZYJACIELSKICH WRAZEN !!! MIREK Z USA

Vote up!
0
Vote down!
0

Bog - Honor - Ojczyzna

#228346

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów:

Drogi Przyjacielu - Rodaku!

Można demonstrować przed Ambasadą (konsulatem) Węgier w Waszyngtonie! (a także Paryżu, Londynie, Sztokholmie, Madrycie, Atenach, Pradze, Hadze, Brukseli itd!), popierając cudownego Viktora Orbána a na pohybel czerwonych nazistów, którzy lisią techniką dążą do powtórnego zniewolenia Europy i świata!!!! Wciągnijcie do tego waszych przyjaciół - tubylców! Będzie fajna heca! Bo: Polak - Węgier: dwa bratanki!!!

Szczęść Boże!

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#228349