Salonowcy prawicy na zakręcie

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Kaczyński kapituluje, Kaczyński słabnie i prowokuje przed zjazdem Solidarnej Polski, Kaczyński chce przykryć porozumieniem z Markiem Jurkiem Zbigniewa Ziobro, Kaczyński już nigdy nie wygra - jednym słowem długa lista listów wszystkich do wszystkich, najczęściej z tezą: i tak to ja, lub my mamy rację. Kompromisu nie ma, bo kompromisu być nie może, do kompromisu trzeba dojrzeć, albo najlepiej być po prostu dojrzałym. A z tym wielu liderów prawej strony ma duży kłopot. Jakby nie liczyć, skumulowane sondażowe poparcie dla prawicy to dziś około 30- 33%. Gdyby jednak było to nawet i 39%, to zwycięstwa wyborczego przecież nie gwarantuje. A po zjeździe Solidarnej Polski, czy raczej partii „Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro” (nazwa zgłoszona do rejestracji) tym bardziej na rychłe zjednoczenie nie ma w ogóle szans, bo, a jakżeby inaczej, SPZZ idzie od dziś po zwycięstwo wyborcze. Ciekawe tylko, w której lidze. Może w tej do 5% poparcia. To jest całkiem możliwe.

Jakkolwiek by nie oceniać list Jarosława Kaczyńskiego, to jest faktem niezaprzeczalnym, że napisał go lider ugrupowania, na które głosowało 30% wyborców, skierowany do partii prawicowych posiadających dziś poparcie od 1 do 4%. I to powinien być punkt wyjścia do oceny listu Prezesa PiS. Niby jaki miał być ten list? W jakim tonie? Wróćcie do PiS, a zmienimy nazwę na PiS Zbigniewa Ziobro? Sytuacja Polski, wbrew radości głupków i cyników jest dramatyczna, w polityce międzynarodowej zostaliśmy zepchnięci do roli kamerdynera, a w środku mamy totalny bezwład państwa i zupełny brak wizji jego dalszego rozwoju. Reforma emerytalna sprowadza się technicznie do jednego: skrócić życie emeryta, czyli na nim zaoszczędzić. W tej sytuacji trzeba po prostu ratować Polskę, nawet jeśli ok. 40% wyborców głosujących na PO i RP uważa, że tradycja to kit, a patriotyzm to obrzęd historyczny, zbędny zupełnie w robieniu kasy na co dzień.

Jarosław Kaczyński zawierzył wielu ludziom, którzy dziś nadużywają dość bezczelnie słowa „wyrzuceni”. Liderzy ci od dawna marzyli o rozbiciu monopolu przywództwa Jarosława Kaczyńskiego, choć to dzięki niemu robili kariery polityczne i zajmowali intratne stanowiska. Gdy siła ambicji i rozdętego ego trafiła na ścianę, okazywało się od razu, że Prezes PiS to tyran, że jego zaplecze to zakon złożony z samych miernot. Jeśli tak jest, to znaczy, że 30% te głosów oddanych na PiS zdobył sam Kaczyński. Chciałbym zobaczyć, jak długo władzę w PiS i takie poparcie utrzymaliby Ziobro czy no.....niech będzie Marek Migalski. Miesiąc, czy dwa? Można obstawiać. PiS potrzebuje świeżej krwi, ale na pewno nie takich polityków, którzy są pieszczochami stacji opluwającej PiS do woli. Może teraz jest taka nowa, świecka tradycja, że jak ktoś nie zgadza się Prezesem PiS, to ze studia TVN 24 wychodzi tylko do toalety i na mule. Kluzik – Rostkowska, Migalski, Kowal, Poncyljusz (PJN) , a potem Cymański, Kurski i Ziobro (SPZZ) zwykle sekowani, pomijani, nękani niemal przed redaktorów TVN 24 i nie tylko tej stacji, nagle mogli się do bólu wygadać, wypłakać, a z czasem zacząć też wyciągać tajemnice Nowogrodzkiej 84/86. Wszystko w obłudnym sosie, że my nadal jesteśmy z Jarosławem Kaczyńskim. To są dojrzali politycy? Więcej, taki europoseł Michał Kamiński to przecież stały komentator programu Morozowskiego, w którym niechęć do szefa PiS jest bliska standardom senatora Libickiego, który budzi się z PiS-em i idzie spać z PiS-em, to znaczy myśli cały czas, jak by tu jeszcze Kaczyńskiemu dowalić. Za moment okaże się, że prominentni działacze PJN wstąpią do PO – pisze o tym dziś Piotr Zaremba. Podobno to już przesądzone, tylko nie chcą Elżbiety Jakubiak i Marka Migalskiego. O Joannie Kluzik – Rostkowskiej szkoda w ogóle pisać. Ale reszta PJN nie lepsza. Idą do partii, która spycha Polskę na boczny tor. Może będą rozkładać PO od środka z Jarosławem Gowinem?

Nie odmawiam sprytu i inteligencji politykom takim jak Kurski czy Ziobro, jeśli wierzą tak bardzo w swoją gwiazdę, to przecież i tak nic ich nie powstrzyma. Wybory do PE za dwa lata. Trzeba to jakoś rozegrać. Gdyby tym byłym liderom PiS-u chodziło naprawdę o silne, sprawne, sprawiedliwe państwo, o sprawiedliwą Polskę, nigdzie by nie wyszli. Do tego dochodzi narcyzm lidera SPZZ. W TVN 24 dzieli się informacją, że według CBOS rozpoznaje go 96% Polaków, a Solidarną Polskę tylko 6%. Mógłby się zastanowić przez chwilę, jak dużo jest tych, co rozpoznają go pozytywnie.

Jarosław Kaczyński jest wyjątkowo odpornym politykiem i ma to coś, co nie pozwala go zniszczyć, pomimo użycia do tego celu całego aparatu medialnego i politycznego III RP. Dziś można powiedzieć, że PJN już spłynął, a Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro płynie, ale w stronę wodospadu.Innymi słowy oni zostaną też tak jak PJN pieszczochami III RP, o ile ta wcześniej nie przejdzie do podręczników historii.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

stawianie w jednym rzędzie Ziobry z Migalskim czy Kamińskim lub Kluzikową. To jednak są różne półki. Faktem jest, że Ziobro z kolegami zostali wyrzuceni z PiSu. Wracać więc nie mają powodu i dobrze, że założyli nową partię, która stawia na wartości rodzinne i katolickie. To, że na PiS głosowało 30% też jest faktem. Tyle, że wówczas nie było mowy o nowej partii i nikt, no może oprócz Pana, nie wiedział o marzeniach Ziobry rozbicia PiS. Mnie osobiście marzy się aby na politycznym firmamencie funkcjonowały dwie silne partie prawicowe a jak to wypadnie w wyborach, zobaczymy. W każdym razie więcej z prawicowości ma partia Ziobry. I PiSowi i SPZZ życzę aby zagospodarowały tę nieaktywną dotąd sporą część elektoratu. Może im się uda do nich dotrzeć.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#238787

Daj Boże, żeby to się stało prawdą, dwie silne prawicowe partie. Nie mieszam Ziobro z Migalskim. Są obok, pomijając fakt, ze lider SPZZ ma jescze potencjał i poparcie, a Migalski ma już tylko samego siebie.

Poza tym spodziewam się, że ten tekst bardzo źle oceni część czytelników. Nie jest skierowany przeciwko SPZZ, to na pewno.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238802

Zgoda.

A korzystając z okazji: co się Pani przytrafiłona na s24 że Pani wpisy są zwiniete, he?

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238807

W ogóle nie bywam na s24 i nie wiem co się tam dzieje. Czyżby ktoś używał tego samego nicka?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#238812

Nigdy nie używam tego samego nicka do komentarzy na innych portalach. Taką mam zasadę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#239056

Solidarna Polska (Jacka Kurskiego) Ziobry nie sprzyja polskiej prawicy. Po pierwsze PiS może samodzielnie dojśc do władzy. Skoro PO się udało, to dlaczego po upadku PR rządu nie miałby tego uczynić PiS? Po drugie, w ostatnim okresie następował powolny przypływ mlodego elektoratu do PiS, proszę zwrócić uwagę, że TVN w relacji z kongresu robiła przebitki na młodych! Taka tez będzie propaganda Solidarnej, TVN i Wyborczej w następnych dniach. Kolejna rzecz, PO stworzyło Palikota (czyli teoretycznie opozycję wobec siebie) w momencie sprawowania władzy. Gdyby zrobili to wcześniej nigdy nie byliby przy władzy!

ps. wracałem z Krakowa po pogrzebie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na stacji benzynowej przypadkiem spotkaliśmy pana Cymanskiego. Słuchalem go z wielkim zdziwieniem, bo w takim dniu mówił o rzzeczach przyziemnych, o tym jak mu funkcjonowanie PiS sie nie podoba,  ambicje i nic więcej. moim zdaniem zlotoustych i w gruncie rzeczy pustych.

 

tak żeby smutno nie było: http://77400.pl/index.php/humormenu/2273-muzyka-powazna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zlotowianin

#239009

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238894

 Zwolennicy Kaczyńskiego muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy pragną recydywy socjalizmu w polityce gospodarczej...  Wymieniony ponad wszelką wątpliwość jest przywiązany do tej idei, jak mało kto, jest zwolennikiem wszechobecności państwa we wszelkich obszarach działalności obywateli...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238904

pytanie już dawno. Jarosław Kaczyński jest jednym z nielicznych polityków, od którego, po kolejnych wypowiedziach, wystąpieniach, posunięciach - nie dostaję jak obuchem w łeb! Czego o innych powiedzieć się nie da: dziś wycierają sobie gęby słowem "wolna Polska" a jutro, z uśmiechem na gębach (lub sztucznym zatroskaniem) - jakąś ustawą czy rozporządzeniem, tę wolność ograniczają.

Ideałów nie ma i od J. Kaczyńskiego zdarzyło mi się otrzymać pstryczka w nos, ale nigdy mnie nie zawiódł na tyle, abym się wycofała z popierania go.

P.S. Człowiekowi, któremu w wyniku zamachu, zamordowano Brata, Bratową i wielu przyjaciół - skłonna jestem wybaczyć więcej niż innym. I póki przyczyny, przebieg i skutki zamachu nad Smoleńskiem (choć sam Pan Bóg wie, gdzie ich zamordowano!) nie wyjdą na jaw - będę przy Kaczyńskim trwać i go popierać. Patrząc przez pryzmat Smoleńska - mam wrażenie, że tak Kluzik, Kowal jak i Ziobro z członkami nowej partii, jakby o tym zapomnieli, a w każdym razie zapomnieli szybciej niż nakazywałaby przyzwoitość. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238929

Mam podobne zdanie. Jarosław Kaczyński wypowiada się i działa w sposób spójny (na tyle, na ile w ogóle jest to możliwe w polityce). A o jego znaczeniu na polskiej scenie politycznej najlepiej świadczą zmasowane ataki, których doświadcza od lat ze strony osób, którym brzydziłabym się podać rękę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238946

w Europie. Uderzyło mnie, jak po kolejnych wygranych przez bandę Tuska wyborach - zagraniczna prasa, np. hiszpańska, w artykule (dość obszernym) na temat wyników wyborów, które wygrała Platforma Obrzydliwości, bodaj 3 razy padło nazwisko "Tusk", a kilkanaście razy nazwisko "Kaczyński".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238992

Tak jest, socjalizm bez względu na wszystko...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238947

wytartymi ogólnikami, ale mi się odechciało, bo i tak zdania nie zmienię, jak również sympatii politycznych. Może je we mnie przekierować jedynie sam Jarosław Kaczyński.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#238994

Mam również podobne zdanie. Wysłuchałem wywiad Olejnik-Kurski. Jest tam pewna niespójność. Mówi, ze gdyby Kaczyński ustąpił to...a zdrugiej strony glosi konieczność dwóch płuc na prawicy. Niestety, ambicyjki. A może tak Kurski znów do Z Ch-N-u by wrócił? Wszak Stefan Niesiolowski i paru innych pokazało komu trzeba wiernie służyć i ze to se opłaca!

 

http://77400.pl/index.php/humormenu/2273-muzyka-powazna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zlotowianin

#239015

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Działania pana Ziobro zaczynają mi przypominać powstawanie palikociarni I, szumne wyjście jako nierozumiany i zmuszany do głosowania wbrew sobie,brak demokracji w partii (wyjątkowo egoistyczne pojmowanie tejże),nawet małpuje sposób nazwania partii jako jego własności(demokrata całą gębą),może się jeszcze okaże ,że miał parę spotkań z Biłgorajczykiem lub jego ludźmi w celu przyjęcia instruktarzu. Osobiście nie był bym zaskoczony ,gdyby niedługo zaczął kąsać PiS i Kaczyńskiego tak jak Migalski czy Libicki bo według mnie będzie gdy słupki nie będą mu rosły. Teraz te medialne spektakle z Lepperem,Kaczmarkiem i Krauzem zrobione mało profesjonalnie dzięki którym PO doszła do władzy obrzydzając PiS wyborcom maja według mnie inną wymowę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#239011

Na razie SPZZ wbija się z postulatami, które zgłaszał PiS. Chodzi o podatek bankowy czy podatek od hipermarketów. Nie ma różnic programowych, żadnych między SPZZ a PiS. Teraz je kreuje Kurski, spec od kreowania. Jeśli prawda jest to, że Kurski podniósł rwetes kiedy okazało się, że do Brukseli nie mogą kandydować posłowie krajowi (2009), to przy całym szacunku dla poparcia dla ZZ, można snuć racjonalne podejrzenia, że chodzi o reelekcję do PE, tym bardziej, że zgoda JK była na jedną kadencję.

Pozdrawiam i życzę pogodnej niedzieli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239017

popieram!!!

 

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zlotowianin

#239018