Jak Sowa prawdę sam schwytał

Obrazek użytkownika grzechg
Idee

Wszystko chcą załatwiać przez Grasia, kurde. Ile czasu można kryć się ciągle za Grasiem, czy on ma być panaceum na wszystkie nieszczęścia, taką tarczą antyrakietową? Głupia decyzja rządu, oczywiście Graś mówi o niej na Twitterze. Premier nie wie co powiedzieć, oczywiście Graś ratuje sytuację. Nadszedł czas na zmiany, niech Graś pokaże wreszcie, co potrafi poza wybijaniem tych twittów. Eksperymentować nie ma sensu, więc Jerzy Urban na rzecznika rządu, komunikacja z Czerską bez narzędzi telekomunikacyjnych zapewniona. Duch epoki nie przemija i znowu wzorowo zadziała. No i koniec z głupimi pytaniami od dziennikarzy, tylko prawda całą dobę. Swoja drogą, jak oni ośmieszają w TVN słowo „prawda”. Wsiadasz na Wiertniczej do windy z dziennikarzem i mówisz: -Na czwarte proszę. A on się zaraz pyta: - Naprawdę? Bo tam nikt nie zna prawdy, nie widział jej nigdy, nie słyszał jej, więc się pytają tak bez końca, a gdzie jest ta prawda, bo nie widziałam jej? Czasami Jerzy Urban siądzie z dziatwą i uchyli jej rąbka tajemnicy, co to jest ta prawda, a wtedy redaktor Kuźniar siedzi z rozdziawioną buzią na podłodze i z uziemionym "Dreamlinerem" w ręku i pyta się Jerzego: - To, to jest ta prawda? A Jerzy mu odpowiada spokojnie, żeby tyle nie rozmyślał, bo też w końcu wypali coś na antenie o zamachu.

Pani Zosia, co sprząta na Wiertniczej mówiła mi, że kiedyś widziała całą prawdę w koszu, ale kto ją tam wrzucił, to tego ona nie wie. Podobno Grupa Trzymająca Prawdę. O niej to się w ogóle tam nie mówi, bo jak złapią Cię za łeb, to ci wyrwą całą prawdę, że nic Ci już nie zostanie do końca życia, ani kawałka prawdy. Podobno Tuskowi też wyrywali tę prawdę, zanim został premierem. Nic mu jej nie zostało, biedak jeden. Za to Pochanke krzyczała strasznie jak jej prawdę wyrywali, taka była dzielna. Ale Grasiowi nie wyrwali podobno prawdy, bo on z kolei zna trochę prawdy o nich i tak się świetnie trzyma to wszystko już ponad dwadzieścia lat. Rano, w barku TVN, proszę o kawę i sernik, i zaraz pada pytanie: Naprawdę? Taki tam mają wewnętrzny niepokój w sobie. I myślą: a może prawda mnie w końcu sama gdzieś dopadnie, na ulicy albo w łóżku, w nocy? I zaraz strach ogarnia takiego dziennikarza, bo on się panicznie boi tej prawdy. Bo jak go złapie, to może już nie puści i co on wtedy powie na antenie, co powie tym milionom ludzi? Że był zamach? Podobno, a było to chyba wczoraj, redaktor Kuźniar szedł z newsroomu do toalety i kiedy skręcił w korytarz za pokojem Moniki Olejnik, wylazła wprost na niego cała taka prawda i go lekko ugryzła, a potem zaczęła go gonić. Ledwo od niej uszedł z życiem, taka była jędzowata. Włazi tam podobno coraz częściej, straszy tak, że nawet wezwali egzorcystę od uśmiercania prawdy - księdza Kazimierza Sowę.

Gdyby nie on, to ta prawda powykrzywiałaby pięknym dziennikarkom śliczne buzie, schrzaniłaby cały makijaż, a obce głosy wydobywałyby się z piekielnych czeluści przez zmysłowe usta i jęk niósłby się po całym korytarzu. Ale nie z Sową te numery. Złapał prawdę za gębę, ścisnął ja całą tak, że aż spuchła i krzyknął: Giń! Przepadnij! I ona zginęła, i nie było jej, takie zdolności niebywałe ma ksiądz Sowa. Nawet Urban go podziwia i mówi, że sam by tego lepiej nie zrobił. Licho jednak nie śpi, więc w weekend przychodzą takie różne i sprawdzają po szafkach i w komputerach, czy jakieś prawdziwe ścierwo się gdzieś nie uchowało. Posprzątają i załatwione, tylko ten rząd jest do dupy i trzeba coś zmienić. Oni już całkowicie zdurnieli, nie potrafią skutecznie prawdy trzymać za pysk, tak jak zuch Sowa. Wyłazi im gdzieś bokiem, snuje się po Parkowej wieczorem, tak nie może być. Mówię Wam, że to się źle skończy. Ostatnio premier szedł już spokojnie do domu, aż tu nagle zza muru wyskoczył taki młody, zdolny redaktor Knapik i krzyczy biedny: - Panie premierze! Prawda mi wlazła, o tu, tu! Proszę zobaczyć! No po prostu jest bajzel w tym rządzie i trzeba z tym skończyć. Jak nie Urban, to przyjdzie ksiądz Sowa i takie egzorcyzmy odprawi, że wszyscy będą gadać tak jak on. Tylko po co wtedy Grupa Trzymająca Prawdę? Bez sensu.

Brak głosów

Komentarze

Zastanawiam się, czy ta sowa to Athenen nocuta (pójdżka), czy też Asio flammeus (sowa błotna) ;-)?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#334350

bo jak stoi przy korycie to chrumka

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#334358

To niewątpliwie ptak. Zły, bo własne gniazdo kala ;-).

Pozdrawiam

PS. No, może ptaszek... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#334360

Jak się taki kormoran gdzieś zalęgnie, to wszystko wkoło zapaskudzi, od smrodu ludzie na dwie mile kołem omijają to ptaszysko przebrzydłe, które jeszcze ryby wyjada i - jak bają starsi - krowom mleko potrafi odebrać, zboże na supeł zawiązać i dziewkę zepsuć. A zrestą, może to i Sowa. Ponoć najgorzej, jak się Sowa z Ziębą zejdą, na Górze siędą, to Pieronkiem Dostatni żywot wieść będą. Jak Polak z Obirkiem.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#334457

Polecę Lindą: A co Ty wiesz o sowach???!!! ;-)))!

Skutki srania kormoranów znam dobrze. Ale za x lat będą może z tego krajowe zasoby guana ;-)? Co do mleka i dziewek... ???

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#334458

To nie po to jego Świetlistość Premier stosunki z Peru nawiązywał, żebyś Ty chciał kraj na drugie Chile przerobić. Poza tym takie guano sowie to chyba nie tego... No, chyba że Sowie...
Pozdrawiam też:o)
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#334460

tylko tak można wytłumaczyć połączenie guana z pewnego rodzaju świętością.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#334473

To widać gołym okiem,że dyżurny Sowa TVN WSI24,POkłony bije złotemu cielcowi,

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#334461