Zamarznięci – tragedia w czterech aktach

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

Miejsce akcji : stolica kraju w Europie środkowej Osoby : Janek – urzędnik, hazardzista Adaś – recydywista, sadysta Krzychu – biznesman, alkoholik Zdzichu – tokarz, człowiek o złotym sercu W jednej chwili znajdują się wieczorem na ulicy w wielkim mieście. Można powiedzieć, że wszyscy mają domy i pieniądze na godziwe życie ? Otóż nie, wszyscy są bezdomni. To ich łączy. Zarabiają „ na wózkach „ pod hipermarketami lub żebrząc o jedzenie. Mają już tylko jeden cel w życiu : Przetrwać do następnego dnia. Patrząc w ich szare oczy można odczytać tylko jedno : Pustka i zagubienie. Nasycić żołądek, przespać się spokojnie, zatopić zszargane sumienie w alkoholu … nic więcej. Spotykają się wieczorową porą przy siarczystym mrozie przy koksowniku. Opowiadają sobie, w którym autobusie było ciepło i kanary nie wyrzucili … jak Pani w kapeluszu dała 10 złotych … jak Pan w kapeluszu kupił hamburgery … jak ochrona wyrzuciła „ na kopach „ na siarczysty mróz … jaki obiad na dworcu smakował … jak Policja spisała i poszła sobie. Rozmawiają sobie o życiu, jak w każdym domu. Dom jednak mają na ulicy, są tego świadomi. Na karkach mają bogatą treść życia, więc nie rozmawiają o przeszłości. O przyszłości tak, może zdarzy się cud. To dzisiaj będziemy robić grilla. Krzychu wyciąga ze dwa kilo kiełbasy i musztardę. Adaś cztery piwa i z dziesięć bułek. Janek ma konserwę mięsną i słoik z ogórkami," cholera zamarzły ". Zdzichu ma zmarznięty pieczony boczek i pół-litra wódki. Ale będzie uczta, do rana chyba koksownik nie wypali się ? Wypalił się …

 

Brak głosów

Komentarze

...to Polska właśnie. którą nie-rząd nazywa "wolną"i "demokratyczną".

Pozdrawiam.

10pkt - "smutnych punktów"

Vote up!
0
Vote down!
0
#222286

Tak właśnie Partia Oszustów dba o maluśkich i potrzebujących.
Chrońmy maleńkich jako Opozycja. Jesteśmy Polakami, to pomóżmy tym, którzy liczą na Wolny i Piękny Kraj. Tak Oni liczą na Nas bardzo ! Nie zawiedżmy Ich ...

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#222289

Jak możecie, zwracam tutaj do Komendantów Policji to : szukacie w rejonie dworców i ogródków działkowych. Należy wysłać na mroźną noc wiele patrolów " lotnych "

Dziękuję za uwagę

Vote up!
0
Vote down!
0
#222296

Cóż, dla lewicy ważniejsi są inni "biedni"...

Vote up!
0
Vote down!
0
#222294

Grube i spasłe to lubi piękne kobiety. Co ja gadam, właśnie kobiety lubią pieniądze. Duże pieniądze serwowane przez obleśnych czerwonych spaślaków !
Zatem witajmy czerwonego bydlaka z kasą, na pohybel !

Vote up!
0
Vote down!
0
#222304

:(

10p.
pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#222316

Dziękuję, pomóż Im. Z dnia na dzień jest Ich mniej.
Wystarczy ich dojrzeć w pospiechu mroźnego dnia.

Ciepło pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#222329

kilka dni temu na deutsche welle mowili ze rezim Orbana staje sie coraz twardszy bo zabroniono bezdomnym (w lutym!) sypiania na ulicy. nie uwierzylbym gdybym to slyszal od kogos a nie na wlasne uszy. Moze to jakies watpliwe pocieszenie ze nie tylko z nas media robia (staraja sie z roznym skutkiem robic) idiotow.

Vote up!
0
Vote down!
0
#222318

Zobacz czy u Ciebie, w Twym mieście nie o tej porze w okolicach dworca ludzi szukających noclegu ?
Aktualnie u mnie - 18'C.

Vote up!
0
Vote down!
0
#222332

A dzisiaj merda swym nędznym czerwonym kikutkiem- ogonkiem i przytakuje Tuskowi!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#222341

To co walimy do Komendanta Głównego, nie ma innego wyjścia :
GDZIE JEST POLICJA I STRAŻ MIEJSKA ?
GDZIE w ciepłym komisariacie ?

POSZŁO !

Pozdrawiam, ten blog czytają ;-))

Vote up!
0
Vote down!
0
#222346

To przykry temat jest. Powiem tak, na Górnym Mokotowie patrolują i sprawdzają czy się ktoś gdzieś nie zawieruszył. Tutaj ci wszyscy, którzy są "ludźmi ulicy" są znani ludziom, którzy mieszkają, mają domy. Tym ludziom się pomaga, czasem wystarczy słoik zupy, albo herbaty żeby kogoś uratować od śmierci.
Wbrew pozorom to alkohol jest w takich warunkach atmosferycznych głównym problemem i to zarówno dla bezdomnych jak i dla tych, którzy są normalnymi ludźmi, ale jak to się mówi "lubią wypić".

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#222366

Znakomity Pan komentarz !
Pozostawszy w ukłonie dla Pana serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#222368