Katastrofa TU - 204 na lotnisku Wnukowo

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Świat

 

   Dzisiaj na lotnisku Moskwa Wnukowo rozbił się TU-204. Przebieg zdarzenia według agencji informacyjnych to m.in. błąd pilotów. Czy na pewno ?

   Szukałem w sieci filmu z lądowania maszyny i jakoś nie mogłem znaleźć.  W mediach przeszła już informacja o informacji przekazanej wczoraj dla zakładu w Samarze przez Federalną Agencję Transportu Powietrznego o problemach z systemem hamowania tego typu Tupolewa. Wczoraj na lotnisku w Nowosybirsku doszło do przekroczenia krańca pasa przez samolot tego typu.

   Aby dalej nie trzymać Państwa w niepewności, o jaki element systemu hamowania chodzi, to napiszę, że prawdopodobnie wystąpił problem z wysunięciem klap hamujących.  Po dotknięciu kołami pasa maszyna gnała dalej z prędkością pomiędzy 250 a 350 km/h. Jeżeli hamowanie nastąpiło tylko rewersem pracy silników maszyny bez hamowania klapami, to długość drogi hamowania samolotu wydłuża się o około 10 razy.

   Zaraz Państwo powiedzą, że knuję nową teorię spiskową, ale uważam, że klapy po prostu zamarzły. Samolot TU-204 krążył przez około godzinę na Wnukowem, więc załoga wiedziała, że jest coś nie tak i spróbowała wykonać manewr lądowania. Jednak nie udało się ...

   Czy mróz może przyczyną zakleszczenia się klap ?

 

 

i ciekawostka:

 

Brak głosów

Komentarze

Tu nie czekały "karetki" ukryte w krzakach.
Może dlatego nie wszyscy zginęli...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#317618

Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się w którym kierunku odjechały 3 karetki na sygnale i jaki były dalsze losy ich " pasażerów ".

Serdeczności na Nowy 2013 Rok

Vote up!
0
Vote down!
0
#317653

Cóż to za ciekawostka?

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#317660

Ciekawostką jest to, że według zapisu lotu przez serwis Flightradar24 samolot nie krążył nad Wnukowem, tylko podszedł do lądowania zgodnie z planem lotu.
Została zastosowana normalna procedura lądowania, piloci nie stosowali procedur awaryjnych, znaczy to że moje przypuszczenie przyczyny katastrofy jest bardzo prawdopodobne. Ponoć już MAK odrzucił błąd ludzki jako przyczynę tragedii ?

Najlepszego w Nowym 2013 Roku

Vote up!
0
Vote down!
0
#317664

Jakieś 2000 km taki samolot na pusto ? A siedzeń dla niemal 200 ludzi.Co za rozrzutność zwłaszcza jeśli dotyczy to linii lotniczych posiadających 7 ( sorry - 6 ) samolotów

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#317815