Spróchniała brzoza pancerna

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

 

    Zastanawiam się nad problem, dlaczego złamana pancerna brzoza leży nie prostopadłym do kierunku uderzenia przez pancerne skrzydło. Zróbmy mały eksperyment. Uderzmy siekierą w drzewo to kierunek jej spadania jest prostopadły do uderzenia. Dlaczego więc w Smoleńsku brzozy łamią się inaczej ?

    Można przypuszczać, że samolot wcale nie uderzył w brzozę tylko przeleciał nad nią i pod wpływem odrzutu z silników uległa złamaniu w swym najsłabszym miejscu tzn. spróchniałym. Jak wiemy w tym czasie praca silników TU-154 osiągała parametry startowe, znaczy że siła odrzutu była ogromna.

    Jak to wygląda ? Zamieszczam poniżej film przedstawiający start Airbusa A380 podczas testów w warunkach zimowych, na którym znakomicie widać po odrzucanym śniegu, jaka jest siła odrzutu silników samolotu w momencie startu.  

http://youtu.be/hxeKmiFudFg

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

opiera sie na kacapskim zalozeniu ze ta brzoze zlamal samolot.Obudz sie juz dawno udowodniono ze samolot tej brzozy nie zlamal ani tez podmuch samolotu co wbrew sobie sugerujesz.Jka by to bylo skrzydlo czy podmuch to ten kawalek brzozy by lezal odwrotnie.

Problem brzozy to MAKowsko-Millerowski wymysl powtarzany debilom do nieskonczonosci widac niektorzy to zalapali na stale i maja caly czas ten problem przed oczami.
Ten filmik, ktory tu pokazujesz to ma sie do zamachu smolenskiego jak piesc do oka.Nawet jak by tam startowal maly samolocik -mowa o twoim filmiku to sniezny puder tak samo by sie poderwal.

Tu masz bardziej spektakularny fim choc tak samo nie adekwatny do mozliwosci zlamania brzozy przez silniki polskiego wysadzonego Tupolewa.

http://www.youtube.com/watch?v=Q6AKVMtj5Kc

Ta furgonetka ma bardzo duza powierzchnie duzo ciezsze samochody ciezarowe tez sa przewracane na mostach przy silniejszym wietrze.

A na tym filmie ludzi jakos nie polamalo.

http://www.youtube.com/watch?v=RavdHOj-BA8

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#367731

Ja chyba czegoś nie rozumiem (serio), albo Ty nie używasz właściwie słowa "prostopadły". Jeśli ja w jakiś przedmiot uderzę, to on nie przesunie się prostopadle, czyli w bok pod kątem 90 st. do kierunku uderzenia. Posunie się naprzód.
Wydaje mi się, że podobnie jest z czymś, co ulega złamaniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#367886

Powinno sie zlamac w kierunku przeciwnym do kierunku sily przylozonej. Oczywiscie zalezy to od wielkosci sily, bo jak popchnac to oczywiscie przewroci sie z kierunkiem ale jak przylozyc sile czy raczej velosity skrzydla upolewa to..., czy tak?
I jeszcze jeden filmik dotyczacy mocy jet engine/silnika

odrzutowego: http://www.youtube.com/watch?v=cT1yvqcDZZw

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#389214

No prosze, a dzielny pan doktor przytrzymał się koła swojego samochodu i od dołu obserwował startujący samolot.Ruski człowiek!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#389220