Obłuda zeznań policjanta czyli o państwie prawa

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

art. 233 KK
§ 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

art. 235 KK
Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne albo w toku postępowania zabiegi takie przedsiębierze, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Kiedy więc zostanie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające w sprawie złożenia zeznań, które nie są zgodne z zarejestrowanym materiałem filmowym z miejsca zdarzenia , opublikowanym w serwisach internetowych ?
Pytanie drugie : Czy sąd wydając wyrok wobec oskarżonego brak pod uwagę materiał filmowy z miejsca zdarzenia ? Jeśli ów materiał został wykluczony ze sprawy, to jakie przesłanki kierowały sądem, by odrzucić dowód oskarżonego dowodzący nieprawdzie zarzucanych mu czynów ?
Pytań jest o wiele więcej dotyczących skazania wyrokiem Daniela K. lecz jeśli Polska jest krajem praworządnym, to chyba należą się wyjaśnienia ze strony Policji i Prokuratury wobec poniższego materiału filmowego, gdzie zatrzymany został w brutalny sposób poddany czynnościom operacyjnym prowadzącym do jego zatrzymania :

Dziwi mnie również bezstronność w tej sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, czy nikt nie złożył w tej sprawie zawiadomienia ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W tej sprawie wszystko dziwi. W notce pominięto najważniejszą dziwotę, a mianowicie, gdy toczyła sie rozprawa o materiale doskonale wiedział, czyli tez go widział, ten, który złożył fałszywe zeznania.

Jest to doskonały dowód na to, że było to kolejne w akrierze przestępstwo składania fałszywych zeznań.
Zgubila ich rutyna!!!
Pisze 'ich', gdyż bez trudu można sie domyślać, że zrobili takie uzgodnienie w szerokim gronie, by ukryć policyjnego sadystę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206138

Na początku zrobili ściemę, że go szukają by rozmydlić sprawę. W międzyczasie opracowali strategię rodem z milicyjnego podręcznika. Efekty widać dzisiaj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206322

http://dosc.nowyekran.pl/post/43210,policjant-z-nagrania-nie-jest-andrzejem-czajka-podkomisarz-daniel-niezdropa-a-moze-jednak-pan-sie-myli-panie-komisarzu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207055