LOT brzytwy się chwyta

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

   Polski przewoźnik lotniczy LOT z kolan powoli chyli się do całkowitego upadku, 8-10 mln zł miesięcznie stanowią bezpośrednie straty unieruchomienia dwóch samolotów Dreamliner B787.

   Sprawa powoli robi się mocno polityczna, w ostatni piątek minister skarbu Mikołaj Budzanowski zwrócił się w piątek z prośbą do ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephana Mulla o osobiste zaangażowanie w sprawę rozwiązania problemów PLL LOT z powodu uziemienia samolotów Boeing 787 Dreamliner. Chodzi rzecz jasna o to, by producent Dreamlinera udostępnił samoloty zastępcze na swój koszt. Oczywiście w świecie wielkiego biznesu nie ma nic za darmo, więc temat rozmowy przeszedł na podatki związane z wydobyciem gazu łupkowego ze złóż w naszym kraju.

   Trzeba teraz mocno zastanowić się czy warto reanimować trupa finansowego jakim jest PLL LOT?  

   Jeśli LOT nie jest w stanie ponieść pomimo radykalnych cięć kadrowych dodatkowego kosztu w postaci leasingu finansowego samolotów zastępczych, obsługujących loty dalekiego zasięgu do Ameryki Północnej i dalekiej Azji, by później na drodze prawnej domagać się odszkodowania od Boeinga, to należy ogłosić jego upadłość i tyle. Sprzeczne z interesem Państwa jest moim zdaniem udzielanie korzystnych opłat za wydobycie surowca energetycznego w zamian za pomoc dla przedsiębiorstwa LOT, który i tak zostanie sprywatyzowane.

   Jako marka na świecie LOT ma słabą opinię, więc czas porzucić narodowe sentymenty i po prostu ogłosić upadłość PLL LOT. Chyba to wyjdzie na zdrowie dla finansów Polski ? 

 

Źródło:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/793317,Minister-prosi-USA-podmiencie-nam-Dreamlinery

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wszystko ma byc przejete przez zydowski lichwiarski establiszment. Polacy w/g talmudu nie maja zadnego prawa do posiadania czegokolwiek we wlasnym kraju. Polacy maja stac sie niewolnikami!!!
=================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#339963

nie zrobi niczego dobrego. Nawet jeśli LOT upadnie to i tak skorzystają na tym ci którzy doprowadzili do takiej sytuacji. Lot, podobnie jak parę innych przedsiębiorstw państwowych był przetrwalnikiem komuny. Mam dziwne wrażenie że wpompowanie kilkuset miolonów złotych w LOT w ostatnim czasie było zaplanowaną akcją, na której ktoś skorzysta. Wydmuszka LOT to tylko pretekst by wypompować pieniądze podatników.

Z drugiej strony, na zdrowy rozum, trudno uwierzyć że w Polsce gdzie żyje bez mała czterdzieści milionów ludzi, nic nie może się udać. Nie opłaca się mieć stoczni, kopalni, LOTu, szpitali, przemysłu zbrojeniowego i wszystkiego tego co zostało przez te dwadzieścia lat sprzedane, zmarnowane i wyrzucone na śmietnik jako zbędny balast. Nawet w mniejszych krajach jak choćby Czechy jakoś można i się nawet opłaca? Powoli staliśmy się krajem-wydmuszką. Niedługo jedyną usługą która będzie się opłacała, będzie pogrzeb. Jakoś w innych krajach jak choćby takiej Szwajcarii gdzie też upadł narodowy przewoźnik od razu na jego miejsce powstał inny i sobie radzi. U nas nic nie może się udać i nic się nie opłaca. Ciekawe dlaczego właśnie na tej zielonej wyspie, która przecież staje się z dnia na dzień krajem wojującego postępu? Niby taki postęp i taka nowoczesność a tu wszystko się sypie i rozpada...Códa jakiejś cy cóś?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#340058