Zrozumieć leminga

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Wszyscy doskonale pamiętamy jak Roman Giertych włączył się w obronę J. Kaczmarka i występował na salonowych konferencjach prasowych, stojąc ramię w ramię z tuzami III RP i atakując PiS. Każdy z nas widział jak wtedy zleciało poparcie Romanowi Giertychowi i każdy zobaczył czym to się dla niego skończyło. Po tych wydarzeniach autorytet Romana Giertycha skurczył się do zera. Dotychczasowy jego elektorat zapamiętał się w gniewie i już nigdy nie okaże zaufania przedsięwzięciom politycznym, które będzie firmowała twarz Romana Giertycha. Przed tymi wydarzeniami sam spoglądałem przyjaznym okiem w stronę LPR-u, jednakże po tych wydarzeniach moje stanowisko uległo diametralnej zmianie.

Warto zauważyć, że negatywny wizerunek Romana Giertycha błyskawicznie przeniósł się na osoby znajdujące się w jego otoczeniu. Na przykład taki Krzysztof Bosak, który wiele nie zawinił i co najwyżej wpisał się tylko w politykę partyjną zapoczątkowaną przez Romana Giertycha, ale jakoś nie mogę na niego spojrzeć przychylnym okiem. Wiem, że był on lojalny wobec przywódcy i to powinno poniekąd zostać zaliczone mu na plus, ale to przestaje mieć znaczenie.

Co prawda niechęć do Romana Giertycha nie wynika z ślepoty politycznej, niemniej jednak występuje tutaj pewne podobieństwo do niechęci jaką okazuje część lemingów Jarosławowi Kaczyńskiemu. To, że jest to niechęć nieoparta na trafnej ocenie sytuacji nie ma większego znaczenia, gdyż z punktu widzenia lemingów ta ocena jest trafna.

Leming czuje bardzo podobną odrazę do PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego jak prawicowy elektorat do Romana Giertycha. Roman Giertych mógłby nawet przedstawić teraz najrozsądniejszy w świecie pomysł na Polskę, ale zupełnie nic by mu to nie dało. Jest spalony i koniec. Oczywiście to co napisałem nie oznacza, że taka ogromna niechęć do Jarosława Kaczyńskiego wpisana jest w cały elektorat PO, choć w większą jego część na pewno. Jarosław Kaczyński natychmiast powinien zacząć pracować nad poprawą własnego wizerunku. To wydaje się być jeden z podstawowych elementów pozwalających nakreślić przed PiS-em chociażby cień szansy na powrót tego ugrupowania do władzy. Nie ma już miejsca na błędy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Lifting Jarosława wydawałby się cokolwiek sztuczny i niezrozumiały dla tych co "wierzą " - chodzi chyba o to aby wreszcie otoczenie zmieniło skostniałą formułe kontaktu z potencjalnym wyborcą , o szerszą ofensywe i zdjęcie z pierwszej lini ludzi z "gafami".
Nowych - jak Dutkiewicz daj nam Prezesie :))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#35598

Ano narobił smrodu co niemiara .Może odczuwać złość a nawet nienawiść w stosunku do osoby J.Kaczyńskiego ale na litość boską jeśli życzy dobrze swej ojczyźnie a w to nie wątpię ..jedyną rozsądną rzeczą jaką jeszcze mógłby uczynić to zwrócić się publicznie do byłego swego elektoratu i zaapelować o rozsądek a zatem i o poparcie w najbliższych wyborach tych sił, które mogą przypuszczalnie stawić czoło Platformie . Ważny jest każdy głos .
Przynajmniej zmył by z siebie - choć w części - piętno jakie na nim ciąży. Chyba że kolejny już raz miast rozumu "woda sodowa" i chore ambicje przemówią .

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#35607

przyniosły Polsce same nieszczęscia,a juz jego propozycja "lisa"

to  wyjątkowo wymowny przykład jego mentalnosci.......

wczesniej "namieszał" w organizmach,ktore go stworzyły, a pozniej w rządzie......

nieodpowiedzialny człowiek,niestety

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#35611

Powtarzaem przez cały czas, Girtych miał realną szansę na to aby zostać Prezydentem RP w roku 2015. Niestety ego Giertycha przerosło jego osobowość, ale może i dobrze się stało. Pokazał swoją prawdziwą twarz dużo wcześniej.
_________________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#35618

re Jurand

na szczęscie,bo ładnie bysmy wyglądali z lisem i giertychem...;(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#35704

re andruch 2001,ale czy go stać na to...?OBY

'aby Polka,była POLKSKĄ"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#35705

Nie nie było . Ludzie tego pokroju liżą klamki ,by potem ugryżć gospodarza .
Generalnie, patrąc na frakcje które zawłaszczają sobie przymiotnik "chcrześcijański"-mam niesmak .
Zapodać nazwiska ?
Ten," wyścig do Rydzyka" świadczy o ich marności i miernocie .
Można mieć zasady, ale nie w środowisku wywodżacym się z ZCHN-u.
Tam była walka i ciągłe kąsanie ,stado kundli i tyle - a wielu im zaufało , dało kreske:((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#35708

dodam ...przyzwoitego Polaka, czyli takiego

bez kąsania,pogryzania i oszukiwania, teraz lepiej.?.:)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#35709