W Unii zwariowali?

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Jednak są jeszcze na świecie rzeczy, których bym się nie spodziewał. Powiem przewrotnie: może to dlatego, że moją świadomość w znacznej mierze ukształtowały polskie elity? Nie wiem.

"Europejska Partia Ludowa w Parlamencie Europejskim sprzeciwia się nominacji węgierskiego socjalisty Szabolcsa Fazakasa na stanowisko członka Trybunału Obrachunkowego, argumentując, że ponad 13 lat pracował on dla komunistycznych służb bezpieczeństwa" - donosi "Rzeczpospolita".

W związku z powyższą informacją muszę wyrazić swoje ogromne oburzenie, bo przecież Szabolcs Fazakas ma najwyższe kwalifikacje na objęcie stanowiska członka Trybunału Obrachunkowego; i przypuszczam, że o wiele wyższe niż ktokolwiek inny z kandydatów. To bez wątpienia. 13 lat współpracy z komunistycznymi służbami sprawia, że człowiek ten jest w stu procentach niezawodny. W Polsce byłby niekwestionowanym bohaterem, a nawet mógłby zostać prezydentem i nikt by się w ogóle na ten temat nie zająknął. No może poza kilkoma "oszołomami". Kto go w ogóle zlustrował - zapytam?

Oczywiście węgierska "nora IPN", a jeśli tak, to natychmiast należy ją "odpolitycznić". A po "odpolitycznieniu" będzie można zlikwidować; potem teczki wsadzić do muzeum, aby już więcej nie psuły powietrza; i na koniec cieszyć się, że wokół bytuje tak wielu "ludzi honoru". Powiadają, że najważniejsze to w dobrym miejscu się urodzić. Gdyby to tak socjalista Fazakas urodził się w Polsce... Ech, mógłby wtedy cieszyć się poważaniem aż do śmierci i nie tylko ze strony otumanionego propagandą nadwiślańskiego ludku. No ale biedak nie urodził się w kraju "cywilizowanym", takim jak my, którzy gardzimy lustracją, a urodził się wśród "dzikusów", którzy nie wiedzą co to niekwestionowane zasługi. 13 lat!

Myślę, że Buzek w tej chwili powinien zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego i przekazać je panu Fazakasowi, który ma o wiele większe zasługi we wprowadzaniu "demokracji" na świecie i szerzeniu wolności słowa. To niewątpliwie zostałoby u nas bardzo dobrze przyjęte. Powiem jeszcze, że Europejska Partia Ludowa nie może się tak hańbić, bo to jest "zoologiczny antykomunizm", czyli "skrajna dewiacja". Fazakas na pewno nikomu nie zaszkodził. Przez 13 lat był ofiarą. Natychmiast odpolitycznić węgierski IPN, a potem uwolnić od pracy, aby już więcej nie niszczono "ludziom honoru" życia. Dzieją się rzeczy straszne. Nad Wisłą powinna być panika, bo co będzie, gdy to ktoś od nas nie zostanie członkiem Trybunału Obrachunkowego?

PS Jak widać - nawet UE dotarła już w sprawie teczek do XXI wieku, a my nadal tkwimy w średniowieczu, co jednak jest powodem do dumy dla wielu "cywilizowanych" ludzi, którzy nie widzą nic złego we współpracy z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa, która to zwykle polegała na "sypaniu" i niszczeniu życia porządnym ludziom, w imię doraźnych korzyści. Nie wiem jak było w przypadku Fazakasa, ale mogę przypuszczać, iż kolorowy to on nie był, bo służby rzadko kiedy chcą sobie pogadać o tym co ludzkie i nikomu nieobce.

http://www.rp.pl/artykul/13,451743.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... też był donosicielem - dwojga imion: TW Docent i TW Karol. Zarówno wojskówki, jak i zwykłego SB.

I nie mówcie mi, że to niesprawdzone, bowiem sam słyszałem na gdańskiej TV, jak się do podpisania zobowiązania do współpracy przyznał. Był to wywiad z nim, robiony przez taką lokalną szuję, niejakiego Trusa.

Było to w stanie wojenny, a po tym fakcie Buzek w najlepsze "działał w podziemiu". Nie ma cienia możliwości, by SB zmusiło go do podpisania, a potem pozwoliło mu bezkarnie działać w podziemiu i nic dla nich nie robić.

Buzek to wyjątkowa szuja, choć faktycznie pysk ma wiejskiego głupka i chyba tyleż rozumu.

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#52899

Gdy nie ma charakteru,
to nie ma formatu.
Gdy nie ma formatu,
to nie istnieją nawet ramy.
A gdy nie ma ram,
to jest poprostu pusta przestrzeń...

A w tym przypadku,
to jest nawet wypełniona bezmiarem głupoty i zła.

Głupota i zło skupiają się jak w soczewce.
I na ten przykład ,
raz jest to buzek,
albo wałęsa,
albo jaruzeski
albo michnik ,
albo...albo...albo...

Na dzień dzisiejszy mamy w kraju kilka
do kilkunastu milionów takiego skumulowanego zła
i nie wszystkim Polakom
ta suma jest świadoma...

Rozmontowali nas w końcu od wewnątrz,
a tylko garstka zdaje sobie z tego sprawę.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#52906