Obowiązkowe matury z matematyki

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Przyznam, że po głębszym zastanowieniu się nad sprawą muszę przyznać rację moim oponentom w tym sporze. Znajomość matematyki w stopniu zaawansowany to ważna rzecz. Niewątpliwie umiejętność logicznego myślenia zależna jest od tego czy matematyka na maturze będzie obowiązkowa. Wszyscy ludzie nieznający matematyki na odpowiednio wysokim poziomie nie potrafią myśleć logicznie. Wśród matematyków nie ma lemingów. Dzięki wprowadzeniu obowiązkowej matury z matematyki poprawi się również sytuacja głodujących dzieci w Afryce oraz nie będzie tajfunu na Morzu Chińskim. Ponadto zacząłem uważać, że nauczenie się matematyki przyniesie wiele pożytku, albowiem znajomość matematyki na wysokim poziomie jest potrzebna ludziom każdego dnia i przez całe ich życie.

Wielką głupotą byłoby zrezygnowanie z tak wspaniałej możliwości na własny rozwój intelektualny. Większość ludzi przecież każdego dnia zajmuje się obliczaniem długości boku C w trójkącie prostokątnym a twierdzenie Pitagorasa śni się ludziom po nocach. Sinus i Cosinus to chleb powszedni ludzkości. Każdy nad tym myśli każdego dnia. Każdy psycholog i każdy dyrygent codziennie rozwiązuje po 10 matematycznych zadań. Dzięki znajomości matematyki, której nigdy nikt nie zapomni, zmniejszy się również liczba wypadków drogowych, ponieważ ludzie będą potrafili obliczyć drogę hamowania forda na mokrej nawierzchni bitumicznej przy prędkości 75 km/h. Dzięki powszechnej znajomości matematyki (którą wszyscy zawsze będą pamiętali!) zostanie uratowanych wiele istnień ludzkich.

Ludzie nie będą dawali już się oszukiwać politykom, gdyż znajomość matematyki sprawi, że za pomocą równań matematycznych będą oni potrafili rozpoznać nieuczciwą argumentację i podstęp. Dzięki wprowadzeniu obowiązkowej matematyki na maturze zostanie zbudowany raj na ziemi, gdzie ludzie będą zawsze szczęśliwi. Jako, że pomysł MEN jest tak niebywale wspaniały to postuluję za wzniesieniem kilku pomników pani minister Hall. Chwała jej za to, że wbrew interesom obłudnych polityków pragnie za pomocą cudownego środka oświecić ociemniałe społeczeństwo. Przyznaję się! Tkwiłem w błędzie! Obowiązkowa matematyka na maturze to wspaniała rzecz, która pozwoli uruchomić postęp w narodzie! Amen.

Brak głosów

Komentarze

wystarczy na maturze religia i moze znajomosc zyciorysow wojtyly i kaczynskich

Vote up!
0
Vote down!
0
#34733

... ocenić twój wpis jako nizwykle protekcjonistyczny i socjalistyczny. Na szczęscie okazał sie ironia dość zmyslna. Jedno jest istotne. Wszystko o czym piszesz to jest rozwiazywanie problemów bagna siedząc jednocześnie w bagnie. To nie chodzi o to czy jakas decyzja MEN czy czego tam jeszcze jest pozornie dobra czy zła. To chodzi o to że ta decyzja wogóle nie powinna byc tam podejmowana. O tym czego ma sie uczyc twoje dziecko decyzje podejmujesz TY!!!! NIe zaden gówniany MEN czy co tam jeszcze. Dlatego uważam ze w naszym lewackim panstwie (europa i usa nie lepsze) dziecko nie nalezy juz do mnie czy do ciebie. Ono należy do PANSTWA!!! Kto ma władze decydowania (karania również) o losie dziecka ma nad nim władze i to dziecko twoje moje czy kogos innego nie jest juz twoje (ty je tylko przechowujesz - jak lissing) Ono należy do PANSTWA!!!. O karaniu chyba nie musze pisac. Wszyscy wiedza jak potepiana jest kara cielesna ("dziecku trzeba tłumaczyc z dzieckiem rozmawiac ") zastanawiam sie czy nie pozwolic dzieciom głosowac wynik bedzie taki sam jak teraz!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#34736