Dodatki do Firefoxa

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Polityka być może i jest ciekawa, lecz czasem dobrze jest sobie od niej uciec. Wszak chyba na całej Ziemi nie ma takiej rzeczy, która w nadmiarze nie byłaby szkodliwa. Ot, taka nawet matczyna miłość potrafi być szkodliwa, a co tu dopiero polityka. Polityka to stres, a ciągły stres wybija szare komórki. Powiadają, że skuteczny jest w tym jak diabli. Wiedząc to powiem, że wcale nie dziwi mnie, iż niekiedy politycy nie błyszczą przytomnością umysłu. Bardzo nie chciałbym osiągnąć podobnego stanu, dlatego też postanowiłem choć raz napisać o czymś innym. Precz z polityką! Niech będzie o dodatkach do jednej z najpopularniejszych przeglądarek; do Firefoxa. A więc zacznijmy:

1. FastestFox ("Szybsze przeglądanie")

Jeśli ktoś myśli, że ma bardzo szybkie łącze i przeglądanie stron nie może już być szybsze, to polecam mu wypróbować ten dodatek. To dla mnie absolutnie numer jeden. FastestFox ma takie funkcje jak:

- Automatyczne kopiowanie zaznaczonego tekstu.
- Po zaznaczeniu tekstu wyświetla się menu i jeśli klikniemy na stosowna ikonkę, obrazującą wyszukiwarkę (np. Google, Youtube), to dzięki temu o wiele szybciej możemy daną rzecz wyszukać. Już nie trzeba (na przykład) zaznaczać tekstu, klikać prawym przyciskiem myszy, wybierać kopiuj, otwierać nowej zakładki, naciskać na link z wyszukiwarką, wklejać i wyszukiwać, bo można zrobić to jednym kliknięciem.

Ponieważ bardzo nie chcę wyglądać na gościa z telewizyjnej reklamy, więc staram się unikać słów w stylu "niesamowity". Powiem, że jest okey.

Osobiście uważam, że FastestFoxa zaraz po zainstalowaniu dobrze jest skonfigurować. Menu jest w języku polskim, co oznacza, że to powinna być raczej łatwizna. Ja konfiguruję zwykle tak:

Klikam na "Narzędzia" w FF, a potem na "Ustawienia FastestFox". Następnie odznaczam kilka wyszukiwarek takich jak "OneRiot", "Surf Canyon" itp. Bodajże po zainstalowaniu wyłączyłem też qLaunchera. Poza tym odznaczam opcję: "Pobieraj kolejne strony długich dokumentów".

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/9825

2. Screengrab

To również ciekawy dodatek, który w bardzo łatwy sposób pozwala zapisywać strony internetowe jako pliki graficzne (formaty JPG, PNG).

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1146

3. Easy YouTube Video Downloader

Easy YouTube Video Downloader jest dodatkiem, który pozwala pobrać pliki z YouTube na komputer i zapisać je do jednego z popularnych formatów wideo (bodajże: FLV, 3GP, AVI). Po zainstalowaniu tego dodatku i odwiedzeniu jakiejś strony YouTube z filmikiem zauważymy, że po prawej stronie pojawi się napis "Download videos", a obok niego właśnie format, w którym można zapisać wideo (FLV, 3GP, AVI). Wystarczy kliknąć.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/10137

4. Flagfox

Flagfox jest dodatkiem, który wyświetla flagi państw, obrazujące fizyczne położenie serwera, na którym jest dana strona. Ponadto dodatek ten ma chyba jeszcze inne opcje, ale tych raczej nie używam.

 https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/5791

5. Google Docs Viewer

Z kolei ten dodatek pozwala wyświetlić w przeglądarce takie formaty plików jak DOC, DOCX.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/48971

To są główne dodatki z których korzystam. Oczywiście stale poszukuję czegoś nowego, więc jeśliby ktoś przypadkiem znał jakiś ciekawy dodatek, to myślę, że byłoby bardzo miło gdyby w komentarzach pojawił się jakiś "cynk". (:

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ja z kolei polecam:

1.)SmoothWheel - przyspiesza przesuwanie zawartości strony

2.)DownloadHelper - do ściągania filmów i obrazków

3.)SessionMenager - lepiej zapamiętuje tzw. sesje, czyli otwarte zakładki i okna

4.)Vacuum Places Improved - konserwacja wewnętrznej bazy danych Firefoxa; powoduje szybsze uruchamianie się FF

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50187