A więc wojna!

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Raczej nie jestem skłonny uwierzyć w to, że wiceprezydent USA Joseph Biden przyleciał do Polski tylko po to aby wcisnąć nam kilka obietnic w związku z nowym projektem tarczy antyrakietowej. To równie dobrze a może nawet znacznie lepiej mógłby zrobić sam Barack Obama i to zza oceanu! Biden przy okazji obiecał, że udzieli wsparcia przy budowie Muzeum Historii Żydów Polskich oraz przyjedzie na jego otwarcie. Niewątpliwie taka deklaracja cieszy. Oznacza ona, że Biden stara się pozostawić po własnej wizycie jak najlepsze wrażenie. Jaki więc może być faktyczny cel wizyty Josepha Bidena w Polsce? Przypuszczalnie zupełnie inny aniżeli oficjalny, bo jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić aby wiceprezydent USA fatygował się do Polski tylko i wyłącznie po to aby się tutaj kilka razy uśmiechnąć. Mało kto odwiedza kolegę tylko dlatego, że fajnie byłoby posiedzieć sobie z nim przy kawie.

Gdyby ktoś mnie zapytał o faktyczne powody wizyty Josepha Bidena w Polsce to odpowiedziałbym mu, że najprawdopodobniej Biden kręci koalicję antyirańską! Nie uważam aby Ameryka chciała przeprowadzać inwazję na Iran i najprawdopodobniej pręży tylko muskuły, jednakże jeśliby Ahmadineżad po prewencyjnym ataku na irańskie instalacje nuklearne zaczął szaleć to Stany Zjednoczone nie miałyby wyjścia. W ostatnim czasie obserwujemy systematyczne dosyłanie wojsk NATO (w tym USA) do Afganistanu. Czy sytuacja w Afganistanie faktycznie jest taka ciężka, jak to sugerują komunikaty prasowe, czy może jest pod kontrolą a komunikaty prasowe mają charakter dezinformacji? Może w rzeczywistości USA i GB dosyłają wojska w rejon Iranu, bo chcą być odpowiednio przygotowani na chwilę w której Iran odpowie na uderzenie prewencyjne? Dodatkowi żołnierze w kryzysowej sytuacji mogą okazać się na wagę złota. Rządy potem powiedzą - cóż, żołnierze znaleźli się tam przypadkiem!

"Co najmniej 31 osób, w tym sześciu wyższych rangą dowódców irańskich Strażników Rewolucji zginęło w samobójczym zamachu w niespokojnej prowincji Sistan i Beludżystan. Do ataku przyznała się sunnicka organizacja Jundallah - podała telewizja irańska. Jak dodała powołując się na dobrze poinformowane źródła, w zamach jest bezpośrednio zamieszana Wielka Brytania" (wp.pl). To również może być kolejny sygnał świadczący o tym, że "robi się gorąco". Zamach na "sześciu wyższych rangą dowódców irańskich" teoretycznie może stanowić osłabienie irańskich kręgów dowódczych. Ciekaw jestem kto dokładnie zginął w tym zamachu i jakie pełnił funkcje?

Jeśli Izrael szykuje się do uderzenia prewencyjnego na irańskie wirówki to Stany Zjednoczone muszą się liczyć z możliwością inwazji na Iran. Muszą przygotować się do tej inwazji. To tłumaczyłoby wycofanie się USA z projektu tarczy w Polsce w celu udobruchania Rosji. Również niedawna wizyta Szimona Peresa w Rosji, której jednym z elementów było najprawdopodobniej lobbowanie za niewysyłaniem rosyjskich rakiet do Iranu, może świadczyć o tym, że taki wariant jest przygotowywany. Zachodnie media od dłuższego już czasu nieustannie "grzeją" temat irańskiego problemu nuklearnego. 20 października w "Rzeczpospolitej" Szewach Weiss opublikował artykuł pt.: "Za późno na łagodność wobec Iranu". Napisał w nim m.in. tak: "Instynkt mi podpowiada, że Iran w bliskim czasie będzie w stanie stworzyć bombę atomową. Dla Izraela to kwestia zasadnicza, kwestia egzystencji. Naziści zamordowali trzecią część narodu żydowskiego. Jeśli Iran zbuduje broń jądrową, to ta tragiczna historia może się powtórzyć".

Ponadto Ignacy Nowopolski dzisiaj na blogu w S24 napisał: "Konflikt afgański rozszerzył się już na uzbrojony w broń jądrową Pakistan. Pod presją amerykańską, władze w Islamabadzie podjęły kolejną ofensywę w obszarze przygranicznym przy użyciu 28 tysięcy żołnierzy wspartych artylerią". Cóż może sygnalizować wzmożona ofensywa Pakistanu i naciski na nią ze strony USA? Czy nie oznacza ona czasem robienia porządków w Afganistanie przed potencjalnie możliwym zaangażowaniem militarnym USA w Iranie? Niewątpliwie gdyby przypadkiem doszło do konfliktu zbrojnego z Iranem to talibowie zwęszyliby w tym swoją okazję! Czy nie powinno się więc ich maksymalnie osłabić zanim rozpocznie się prewencyjne uderzenie na Iran?

Moim skromnym zdaniem wszystko to oznacza, że powoli zbliżamy się do chwili, w której ktoś wyda rozkaz zbombardowania irańskich instalacji nuklearnych. Uważam, że plan ataku jest już przygotowany i tylko czeka na dopięcie ostatniego guzika oraz wydanie rozkazu. Zatankuje sobie lepiej samochody do pełna, gdyż pewnego dnia możecie się obudzić z pustym bakiem i ceną 15 złotych za litr benzyny na stacjach paliw.

http://www.rp.pl/artykul/2,380413.html
http://www.rp.pl/artykul/84379,380868.html
http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,31-osob-zginelo-w-zamachu-Iran-oskarza-Zachod-o-atak,wid,11605086,wiadomosc.html?ticaid=18f69
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/133120,perspektywa-dalszego-spadku-znaczenia-stanow-zjednoczonych

----------------

PS Jeśli mam być rzetelny to z przykrością muszę stwierdzić to że, nie dysponuję wiarygodną informacją na podstawie której mógłbym wyciągnąć w stu procentach trafne wnioski. Większość informacji prasowych dotycząca tak poważnych kwestii może mieć charakter dezinformacji i zapewne właśnie taki charakter ma. Takie informacje należy starać się czytać między wierszami, zupełnie tak jak peerelowską gazetę. Oznacza to, że analiza może być obarczona błędem, chociaż wygląda na logiczną.

Brak głosów

Komentarze

Rosja nie zgodzi się na interwencję w Iranie - to jej strefa wpływów. Dopiero co posłała na drzewo Hillary Clinton w sprawie sankcji.
Co do ataku na instalacje nuklearne - bezwzględnie należy to zrobić, najlepiej rękami Izraela. Atom w rękach irańskich mułłów to pożar dla całego świata.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#34844

"Atom " w rękach Ajatollachów - to gwarancja integralności Iranu . Nie wciągałbym się w ten konflikt emocjonalnie ,no chyba że "anioł zagłady" w imię demokratycznych zasad unicestwi miliony istnień .O ! narodowie coście uczynili w Iraku.Coście uczynili dla Kurdów ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#34854

Mylisz się. Rosja w tej sprawie będzie miała tyle samo do powiedzenia co Ameryka w sprawie Gruzji. (; Będzie mogła się oburzyć i sobie trochę pokrzyczeć - dokładnie tak samo jak zrobiła to Ameryka w sprawie Gruzji.

A Izrael wygląda mi na zdecydowany. Oni tego nie odpuszczą. Ich posunięcia wskazują na to, że są zdecydowani. Jeśli Muhmad zacznie szaleć to USA nie będzie miało wyjścia.

Oni muszą liczyć się z możliwością inwazji. Myślę, że dlatego naciskano Pakistan aby wzmorzył działania wobec talibów. To ich trochę utemperuje i zwiąże siły talibów walką.

Myślę, że wizyta Bidena po wizycie Sikorskiego w Izraelu nie jest przypadkowa. Jest coraz to więcej sygnałów, które przemawiają za tym, że konflikt wisi na włosku. Moim zdaniem wiele będzie zależało od prezydenta Iranu.

Zresztą nie wiem nawet czy będą czekać do nowego roku tak jak to sugerował (moim zdaniem bardzo rozsądnie) Eli Barbur. Być może uderzą szybciej!

Święta świętami, ale ludziom da się wytłumaczyć, że atak był potrzebny. O to się nie bój. Jeśli na święta ceny pójdą w górę to przy okazji będzie może zwalić winę na Iran i wzbudzić w ludziach dodatkowy gniew. Na fali tego gniewu można byłoby śmiało wysłać więcej wojsk do Iranu (też w rejon Bliskiego Wschodu).

Nie wiem czy Ameryka wydołałaby finansowo, chociaż Iran na pewno zwróciłby wiele w ropie!

Moim zdaniem sprawa jest przesądzona, a Rosja nie będzie miała wiele do gadania. Na guzik atomowy nikt naciskał nie będzie. Na Zachodzie uczą się dzieci rosyjskich elit. Przebywają oligarchowie! Nikt nie odpali rakiet dla głupiego Iranu! Rosja będzie starała się to wszystko inaczej rozegrać. Jak? Nie wiem, bo nie jestem kremlowskim strategiem.

Dla mnie ten konflikt jest pewny na bank. Czy będzie inwazja? Myślę, że o tym zadecyduje Muhmad Ahmadineżad. (;

Vote up!
0
Vote down!
0
#34856

...zyska tak czy inaczej Rosja Sowiecka i ChRL. Konflikt w tamtym rejonie spowoduje skok cen ropy i gazu ziemnego, co spowoduje wzrost znaczenia ichnich ekonomicznych instrumentów ekspansji (Gazprom, Rosnieft', CNPC, SinOpec itd.)

Módlmy się, by tylko Izrael zaatakował Iran; zaangażowanie USA oznacza ni mniej ni więcej, tylko wykrwawienie się Ameryki, która koniec końców stanie się enklawą pośród sojuszników i satelitów Moskwy i Pekinu oraz sfinlandyzowanych: UE i Kanady.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#34862

...nawet poprzeć USA i Izrael w tej wojence, ale w zamian za ...... . No właśnie za co? Za coś bardzo konkretnego, czy za czapkę śliwek? Konkretem ze strony USA byłoby wycofanie poparcia dla roszczeń żydowskich oraz dozbrojenie armii polskiej. Ze strony Izraela. Wyciszenie do zera fali pomówień żydowskich, roszczeń żydowskich i dozbrojenie armii polskiej. Napewno nie wzdragałbym się gdyby przekazano Komisji Sejmowej list TW i innej łobuzerii, będących w ich "archiwach"

_______________________________________________________.

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#34863

Tymczasem amerykanie przywieżli nam obietnice rakiet (tenisowych?).Izrael nigdy nie zrezygnuje z pomówień - jest to istotny element ich polityki historycznej .
Nasi rządzący przypominają naćpanych ,skaczących po szczytach absurdu.
Cyt za donkiem "Polska jest w ekskluzywnej pozycji" -
"Miłość ci wszystko wybaczy , ....
miłość tak pięknie tłumaczy:
zdrade i kłamstwo i grzech" :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#34864

wszystko piknie, OK - tylko od kogo Ty się takiej polityki domagasz ?

;/

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#34867

Problem w tym, że nieważne gdzie spojrzę, nie widzę nikogo kto byłby w stanie poprowadzić tego rodzaju politykę. Niestety do poprowadzenia takiej polityki potrzebni są profesjonaliści, a nie kupa amatorów lub co gorsze targowiczan.

Potrzebna jest wiara w siebie i w to co się robi. Potrzebna jest wizja państwa w przyszłości. Potrzebna jest polityka podporządkowana tej wizji. A wizja dla każdego powinna być jasna. Wizję determinuje położenie geograficzne, z czym wiąże się geopolityka oraz nauki wyciągnięte z przeszłości.

Czy PO Targowica jest w stanie to zrobić? NIE! Czy PiS jest w stanie poprowadzić tego rodzaju politykę? Nie jestem pewny, ale skłaniam się raczej na NIE! A więc kto? Pytanie pozostawiam otwarte. Może ktoś z obecnych polityków spróbuje mnie przkonać, że to właśnie on jest odpowiedzią? Nie sądzę! Pozostaje tylko GRUPA! THINK TANK! Narzucający swoją wolę, ale sam pozostający w cieniu. Tak jak właśnie czyni to Grupa Trzymająca Władzę dająca Polsce wszelkiego rodzaju szubrawców za siłę przewodnią. Jedyną możliwością jest przeciwwaga. Czy jest taka grupa? NIE! Nie ma.

Czyli krótko mówiąc Polska jest skazana na zagładę, a Polacy w swojej masie pomagają zamordować swoją Ojczyznę! I dopuki Polacy nie skończą mordować własnej MATKI JUŻ DZISIAJ, JUTRO BĘDZIE JUŻ ZBYT PÓŹNO!!!

Drogi Jaszczurze, tak to właśnie widać z dalszej odległości i perspektywy.

_________________________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#34890

Z przykrością - pełna zgoda.

Ale - PO to nie żadna Targowica, tylko partia zewnętrzna i tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#34892