Lewica, myśliwi i obrońcy praw zwierząt

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Dziwi mnie, że polska lewica, sympatyzująca z obrońcami praw zwierząt, może odczuwać jakąś sympatię do Bronisława Komorowskiego, który jest myśliwym. Ja jako zwolennik zaostrzania kar za znęcanie się nad zwierzętami i miłośnik przyrody z oczywistych powodów nie mogę zagłosować na Komorowskiego. Jakoś nie mogę się przemóc, aby zagłosować na kogoś, kto ma sumienie zabić zwierzę. Rozumowanie indukcyjne wyraźnie mi podpowiada, że myśliwi muszą mieć mniej skrupułów od osób niebędących myśliwymi. To również przemawia za tym, że z pewną dozą niechęci spoglądam w stronę myśliwych. Bronisław Komorowski jest myśliwym. Nie mogę go poprzeć chociażby z tego powodu i naprawdę bardzo zastanawiają mnie kobiety, które chcą na niego głosować. Przecież czasy, kiedy to mężczyzna był zmuszony do polowań, aby wyżywić rodzinę już dawno minęły. Teraz chodzi się do marketów. Flinty powinny wisieć na ścianach, a nie na ramionach.

http://www.youtube.com/watch?v=jBa8omyC_Rc&feature=player_embedded

Brak głosów

Komentarze

A te zwierzęta, które martwe kupujemy w marketach, jak rozumiem, umierają ze starości?

Vote up!
0
Vote down!
0
#68778

A te zwierzęta, które kupujemy w marketach są w przeważającej większości przypadków zabijane w sposób humanitarny, a nie strzałem z flinty, który częstokroć bywa chybiony. Dla mnie to różnica.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68781

Wyraźnie pan nie wie, jak zabijane są zwierzęta w rzeźni. Przykładanie elektrod do głowy zwierzęcia ma tę wadę, że trzeba odczekać okresloną ilość czasu do szczęśliwego zgonu szynki in spe. Czasu nikt nie mierzy. Resztę niech pan sobie dośpiewa.

Zresztą, zwierze to nie człowiek. One są tu dla nas.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68787

bo Komorowski to nie Kaczyński jak tłumacza Robson, ktora na szczęśćie się pozbyła polskości, Graff i Środa w Krytyce Politycznej

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#68784

Czy obrona praw zwierząt to też obrona praw bydlaków?

Mogłoby to coś tłumaczyć.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#68785

... zapisze się do jakiegoś grinpisu, tylko wypisuje bzdury po jakiś, z założenia chyba prawicowych, forach internetowych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68854