Szczurbiurowy.tv - dr Sławomir Cenckiewicz: zabrakło Szawła....

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

 Druga część wywiadu z doktorem Sławomirem Cenckiewiczem. Ważna kwestia - ekspiacji Polski za grzechy komunizmu. A najlepszą osobą, która mogłaby przeprowadzić naród przez to byłby ktoś, kto sam zgrzeszył współpracą z demonami komunizmu, lecz się nawrócił. Mieliśmy w najnowszej historii Polski taką osobę, która mogła się stać takim Szawłem/Pawłem. Niestety - nie zostało to wykorzystane w dobrym celu.

I tu rozmowa nasza zbiega się z wczoraj poruszonym przez Sakiewicza i Libickiego wątkiem  - kwestia biskupa Wielgusa. To jest welki i skomplikowany problem, który - jestem o tym przekonany - jeszcze będzie w Polsce obecny. I to nie problem samego biskupa - ale całego kompleksu spraw, które wtedy się ujawniły. 

Polska ma, Polacy mają - jak pisałem na łamach Gazety Polskiej Codziennie - nieprzepracowaną traumę stanu wojennego, nieprzepracowaną traumę komunizmu. Bez poradzenia sobie z tym problemem nie pójdziemy ani o krok dalej. Ma to swoje konkretne przełożenie na życie społeczne, możliwości budowania społeczeństwa obywatelskiego, prawdziwego kapitalizmu i pomocniczości państwa.

]]>http://youtu.be/nAD_FV2Kxqg]]>

 NIe wiem dlaczego nie udaje mi się na NP zamieszczać filmów.

Zapraszam

 

 

Brak głosów

Komentarze

to bardzo dobry wywiad.
jazzmin

Vote up!
0
Vote down!
0

jazzmin

#315101