Oświadczenie Kurii i siedem pytań do niej

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Ósmego listopada kościele św. Augustyna odbył się pokaz mody, który miał być pokazem mody ślubnej, a okazało się, że jest to coś wręcz przeciwnego, z elementami satanizmu nawet – wystarczy powiedzieć, że ilustrowane to było muzyką z filmu „Rosemary Baby”, o którym to filmie można powiedzieć wszystko, ale nie że ma pozytywny wydźwięk moralny, że np. mógłby być wyświetlany w świątyni.

 

 

źródło: https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1394403_10152808470802195_1985956024_n.jpg

 
Wybuchł skandal i rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, a teraz już biskup-nominat wydał oświadczenie tej treści:
 
“W związku z prezentacją projektów mody, jaka odbyła się w dn. 8 listopada br. w kościele św. Augustyna w Warszawie, Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię.
Wobec tego księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni oraz oświadczają, że zdecydowanie są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach i innych miejscach sakralnych.

Ks. Rafał Markowski”
 
Po przeczytaniu tego oświadczenia trzeba zadać kilka pytań podstawowych i ks. Proboszczowi i ks. Rzecznikowi.
Primo:
Czy normalnym jest urządzanie pokazów mody w świątyniach katolickich (nawet pokazów mody ślubnej)? 
Skoro wierzymy jako katolicy, że w Tabernakulum znajduje się Chrystus osobowy, że świątynia jest miejscem nie tylko gromadzenia się wiernych i sprawowania liturgii lecz także miejscem, w którym JEST który JEST, to czy ks. Proboszcz uznaje za właściwe, żeby przedsięwzięcie zupełnie świeckie było urządzane w świątyni?
 
Secundo:
Skoro już okazało się w trakcie pokazu, że nie jest to „pokaz mody ślubnej” to dlaczego ks. Proboszcz nie przerwał tej imprezy? Zwłaszcza, jak pokazują zdjęcia dostępne w sieci, półnagie modelki przebierały się do pokazu wewnątrz świątyni pod krucyfiksem, a nie np. w jakichś pomieszczeniach bocznych. Czy ks. Proboszczowi zabrakło odwagi, żeby, gdy okazało się, że został oszukany – wygonić oszustów za próg?
 
Tertio:
Czy na czas pokazu, gdy ks. Proboszcz zakładał, że jest to pokaz mody ślubnej, Pan Jezus z Tabernakulum został przeniesiony w do zakrystii, a wieczna lampka została zgaszona?
Dlaczego tak powinno się zrobić chyba nie ma potrzeby tłumaczyć.
 
Quarto:
Czy „ubolewanie i przeprosiny” o których pisze ks. Rzecznik nie powinny być skierowane przede wszystkim do Boga Wszechmogącego, którego świątynia została sprofanowana, a potem dopiero do „wszystkich którzy mieli prawo się poczuć urażeni”?
 
Quintum:
Czy wobec winnych tego wydarzenia będą wyciągnięte jakieś konsekwencje? Ponieważ oświadczenie jest tak skonstruowane, że jest wspólnym oświadczeniem Kurii i Księzy pracujących w parafii Św. Augustyna, to wnosić należy, że raczej nie. A zatem – 
 
Sexto:
Czy Kuria Metropolitalna Warszawska uznaje za wystarczające tłumaczenie ks. Proboszcza, że został wprowadzony w błąd przez organizatorów pokazu? I tu patrz Secundo – dlaczego ks. Proboszcz nie przerwał tego pokazu, gdy okazało się w która stronę to zmierza? Czy był wtedy obecny w swoim kościele?
I na koniec
 
Septimo:
Na ile Księża Biskupi, jako nasi duszpasterze, ale też i przewodnicy są zdecydowani zdyscyplinować duchowieństwo, tak aby nie dawało podstaw do  ataków ze strony wrogów Kościoła i Chrystusa (a tymi podstawami są nieprzemyślane lub wprost głupie wypowiedzi) jak również żeby nie dochodziło do wydarzeń gorszących, jak w tym przypadku?
 
Zadając te pytania musimy sobie zdać sprawę w jakim punkcie dziejów się znajdujemy. Można śmiało to porównać do lat Kulturkampfu w Prusach – o czym nie tak dawno przypomniał Toyah na swoim blogu, przytaczając tekst Don Paddingtona. 
Ten Kulturkampf który właśnie się wzmógł przejawia się w tej „kampanii antypedofilskiej”, która ma wszelkie cechy sterowanej z jakiegoś ośrodka dyspozycyjnego akcji defamacyjnej. Ks. Abp Dec w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” wprost powiedział że nadeszły czasy obrony nie tylko wiary i Kościoła Świętego, ale wprost rozumu i zdrowego rozsądku – tak bardzo to, co się dzieje w mediach odbiega od norm cywilizowanych. Jeśli dodać ostatnią propozycję prawnego zniesienia tajemnicy spowiedzi – co zaproponowało Warszawskie Forum Lewicy – to mamy pełny obraz dzisiejszego Kulturkampfu.
 
Dlatego niezmiernie ważne jest, abyśmy jako Kościół do tej walki szli przygotowani. Skoro mamy do czynienia z przeciwnikiem, który działa w sposób skoordynowany – trzeba koordynacji w naszych szeregach. Dlatego potrzeba dyscypliny duchowieństwa w wypowiedziach (a najlepiej, żeby w ogóle nie udzielano wypowiedzi wrogim mediom) i powinno być wprowadzone profesjonalne zarządzanie kryzysowe. 
 
Oczywiste jest, że „bramy piekielne Go nie przemogą”. Tu mamy pewność, daną od Chrystusa. Lecz nigdzie nie jest powiedziane, że skoro mamy tę pewność, to walczyć z wrogami Wiary Świętej mamy w sposób nieudolny i samemu dawać powody do ataku albo do osłabienia naszych szeregów, jak w przypadku nieszczęsnego pokazu w kościele Św. Augustyna.
 
----
 
 
 
 
 
Zapraszam do wstępowania do Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Formularz jest na stronie Reduty http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=2.
 
Zapraszam także do składania podpisów pod petycją do Sejmu w sprawie uznania użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” za kłamstwo oświęcimskie. Formularz PDF do pobrania jest pod tym linkiem
Brak głosów

Komentarze

Nawet zwierzęta mają swoje rytuały i miejsca święte; każdy normalny człowiek wyczuwa świętość zarówno w większym, jak i w mniejszym wymiarze. Ewentualne łamanie sacrum musi sie odbywać również w sposób rytualny, a nie prowokacyjny.

W dawnej Polsce podczas sejmiku w kościele proboszcz wynosił w bezpieczne miejsce Najświętszy Sakrament, aby nie doszło do profanacji. Sejmiki odbywały się głównie w kościołach, ponieważ nie było większych izb krytych dachem i był to niejako przymus organizacyjny. W wielkim mieście Warszawa takiego przymusu nie ma. Zatem organizacja takiego "eventu" w kościele jest profanacją.

Przykłady łamania sacrum oraz dobrych obyczajów w większym i mniejszym wymiarze:
1. dzień fałszywego króla w Mezopotamii - służyło uchronieniu króla przed śmiercią na skutek niekorzystnych konstelacji astronomicznych. Wybierano fałszywego króla, którego następnie zgładzano.
2. dzień zielonej małpy na koloniach letnich, w harcerstwie itp - ma służyć zamianie ról między kadrą a podopiecznymi, jest formą wychowawczej zabawy
3. karnawał - po poście i przed postem.
4. plaże (mniej lub bardziej rozebrane) i inne miejsca zbiorowej kąpieli

W każdym z przypadków odwrócenia ról, wartości, złamania obyczajów, mamy do czynienia z rytuałem, który mówi nam "a teraz zabawa".

Niestety mam wrażenie że proboszcz kościoła świętej Augustyna po prostu chciał zarobic...

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Vote up!
0
Vote down!
0
#389526

W nawiązaniu do skandalu ja mam tylko jedno pytanie. Czy ten człowiek - tu piszę o proboszczu - został "rozebrany" z sutanny?
Jego obecność w Kościele to jakieś nieporozumienie. Nie ma najmniejszego znaczenia czego pokaz miał dotyczyć. Nawet gdyby to miały być stroje liturgiczne, nie wolno w domu modlitwy przeprowadzać pokazów próżności. Pan Jezus właśnie takich handlarzy wyrzucił ze świątyni. Gdy do tego dodać obecną nagonkę na KK, to tylko pogratulować temu bezmyślnemu człowiekowi jego "przedsiębiorczości".

Vote up!
0
Vote down!
0
#389535

Przecież to wydaje się wręcz nieprawdopodobne aby coś takiego miało miejsce. Kiedy człowiek nie wie co słuszne wystarczy sobie zadać pytanie: Co zrobiłby Pan Jezus? Pan Jezus miał prosty sposób na takich. Wyrzucić ze świątyni. Przecież powywracał stoły kupczących w świątyni, bo miejsce święte nie temu służy. Czy ten kapłan jest sługą Pana czy kogoś innego? Jakim głupcem trzeba być aby się zgodzić na pokaz mody w świątyni? Jakiż czasów dożyliśmy aby patrzeć na coś takiego?

Vote up!
0
Vote down!
0
#389550

Ksiądz proboszcz (choć powinienem napisać wyrodny syn Kościoła)nie mógł urządzić pokazu bez zgody swoich zwierzchników. Kuria musiała wydać na to zgodę, a więc nie była to jak się sugeruje "samowolka" proboszcza.

Co zatem obiecano w nagrodę osobom zainteresowanym w kurii, za umożliwienie pokazu ? Jakie fanty, jakie fanaberie, jaką rozpustę, jakie orgie, jakie kur...wo, że zgodzili się na taką obskurę ?
Co za zepsucie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389558

bo była to profanacja kościoła św.Augustyna, na własną rękę. Musiała wyrazić na to zgodę Kuria Metropolitalna w Wawie. Kard.Nycz dobrego. I tak to zdąża. Czy obronimy? Nie wiem, nie wiem. W tym kościele trzeba sprawę omodlić i patrzeć pilnie jak postąpi Nycz-dobrego. Trudno, w naszych dziejach wieszaliśmy i biskupów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Joanna K.

#389570

Nie pisz bzdur! Proboszcz parafii nie musi uzyskiwać każdorazowo zgody Kurii na imprezy organizowane w pomieszczeniach parafii, w tym w kościele. Uważasz, że każdy odczyt, projekcja filmu, etc. w pomieszczeniach parafialnych musi mieć akceptację i zgodę Kurii? To się mylisz. Skonsultuj kwestię z własnym proboszczem ;-)))!

Inna sprawa, że każdy normalny proboszcz słysząc nazwisko Zień powinien się mocno zastanowić nad faktycznymi intencjami organizatorów takiego eventu :-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#389571

proboszcz niekoniecznie musiał znać nazwisko "Zień", zupełnie inna sfera działania :) Ale na tym kończą się wszelkie "ulgi", czy usprawiedliwienia.

Moda? Nawet ślubna, nawet sukienki pozapinane pod samą szyję? Przed Sanctissimum? W konsekrowanym kościele? Proboszcz całkowicie pomylił porządki.

I masz pełną rację - na tego typu eventy proboszcz nie musi mieć zgody Kurii. Ewentualnie może zostać rozliczony post factum i tego solidnego rozliczenia mi zabrakło.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#389575

Proboszcz mógł sobie nazwisko wyguglac! Albo skonsultować się z jakąś zorientowaną w temacie parafianką ;-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#389579

Nie muszę zasięgać wiedzy u mojego proboszcza. Kilka miesięcy temu rozmawiałem z nim na te tematy.
Każde wydarzenie kościelne, chrzciny, śluby, pogrzeby a nawet msze za dusze zmarłych i intencyjne są/muszą być przez niego skrupulatnie odnotowywane, z kwotami pobranymi za "usługę" włącznie. A tym bardziej dotyczy to wydarzeń odbiegających od kościelnej rutyny i ceremoniału.
Wiem także od niego, że jako młody proboszcz jednej z parafii na Rzeszowszczyźnie był świadkiem obsobaczenia i spoliczkowania przez przedstawiciela kurii księdza, który od ubogich rodzin nie pobierał "co łaska" za posługę Bożą.

A więc nie pleć bzdur tł. KK jest całkowicie zinstytucjonalizowane, zhierarchizowane, a wydarzenia w KK skatalogowane, zaksięgowane i archiwizowane.
Już samo zhierarchizowanie, wymusza uzyskiwanie zgód i pozwoleń, na wszelkie parafialne działania, tym bardziej niekonwencjonalne.

W KK nie ma miejsca na samowolki.
A więc nie proboszcz (ofiara, lub równoległy beneficjent) a kuria.

P.S. W wojsku, gdy zawini generał, też często zwala się winę na szeregowego żołnierza.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389593

Tzw. dobry człowieku, co innego "skrupulatne odnotowywanie", a co innego uzyskiwanie zezwolenia ante factum, prawda? Więc nie wykręcaj kota ogonem.

I nie pieprz już wieprza, bo ja będę się dokładał do ciągnięcia twojego gluta.

Fakt, że nie przepadam za kard. Nyczem i jego biurokratami nie oznacza, że będę tolerował chamskie insynuacje pod ich adresem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389600

Dobry człowieku. Dokładaj się dokładaj i ciagnij co sił :))
Zdaje się że nie masz bladego pojęcia dobry, pobożny człowieku, co dzieje się na wyższych szczeblach w KK.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389603

...

Vote up!
0
Vote down!
0
#389604

Dobry człowiek znów zaniemówił ?........gdy zabrakło argumentów ?
Bo chyba nie z powodu gluta ? :))).....zaniemówił

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389606

...

Vote up!
0
Vote down!
0
#389607

... Człeczyno, póki latasz nago w białych skarpetkach -dobra, OK !, Twoja "brocha"...alle, nie wycieraj sobie ryja
KK i przestań obrażać przyzwoitych Ludzi.
Ks.proboszcz Królak, nie koniecznie podjął decyzję, bez akceptacji Rady Parafialnej.
Wszyscy, mogli być wprowadzeni w błąd.
Ten Kościół, mój Kościół obroni się sam !
Więc daruj sobie i nie strasz mnie szatanem .
Większy i bardziej niebezpiecznym zagrożeniem jest :
"Wasz Ruch" z Januszkiem i Kwaśniewskim.
roger

Vote up!
0
Vote down!
0
#389629

Dobry człowieku. Gorliwy parafianinie. Dopóki poślizgujesz się na mydle i tłuczesz głową łazienkową porcelanę - dobra, OK Twoja sprawa. Ale i tak nie usprawiedliwia to faktu, żebyś KK widział jak przez mgłę, albo wręcz ubierał Kościół z uśmiechem na twarzy w tęczowe kolory.

Cyt : " wszyscy mogli być wprowadzeni w błąd".
Tak. Nie tylko mogli, ale wręcz zostali wprowadzeni w błąd, to się dokonało !!!
Szatan jest w tym mistrzem. Zawsze szuka popleczników tam, gdzie chce zaprowadzić swoje piekielne porządki.............i znalazł.

Okazuje się, że Twój Kościół z gołymi modelkami pod krzyżem i szatańską muzyką, nie jest moim Kościołem.
Mój Kościół jest czysty i jak powiedziałeś : obroni się sam.
Proboszcz zostanie w myśl Kodeksu Prawa Kanonicznego wydalony z Kościoła, lub ostatecznie w ramach łaski zbanicjonowany do Rwandy na misję.
Jego zwierzchnik takoż. Klasztor, misja lub dimissio de statu clericali.
Natomiast genderowski zboczeniec organizujący pokaz zostanie ekskomunikowany.

Jeżeli to nie nastąpi, to jest to definitywnie Twój Kościół a nie mój. Nie jest moim Kościołem, miejsce w którym gości Szatan.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389654

Disce, puer! Amissio status clericalis!

Vote up!
0
Vote down!
0
#389658

... widzisz, Człeczyno Boża, mój Kościół popełnił wiele błędów w 2 tysiącach lat...ale się ostał .
A ty, co uczyniłeś dla swojego ??
Zanim dokończysz te kalumnie, zadzwoń do tego winowajcy, porozmawiaj z Nim, zapytaj ,jak do tego doszło ?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
To jest Kapłan, bardzo otwarty i przyjazny :
Ks. prałat Walenty Królak - proboszcz
22/ 388 32 53
Parafia Św. Augustyna -Warszawa
ps.
.... w wolnej chwili, poczytaj o tym Kościele i parafii .
Zacznij od wiki :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_na_Nowolipkach

Vote up!
0
Vote down!
0
#389676

Nie zamierzam w tym momencie rozpatrywać błędów i osiągnięć KK mających miejsce w okresie ostatnich 2 lat. Jak również nie zamierzam dociekać osiągnięć samej parafii, a już charakteru księdza proboszcza tym bardziej.
Analizuję konkretny czyn.

1)Wpuszczenie komercyjnej golizny do budynku kościoła.
2)Zrobienie z nawy wybiegu dla roznegliżowanych anorektyczek.
3)Sprofanowanie Domu Bożego szatańską muzyką.

To niedopuszczalne.

KOŚCIÓŁ SAM ZAKŁADA SOBIE PĘTLĘ NA SZYJĘ. A NA SZAFOT PROWADZI GO SZATAN.

Szatan zawsze szuka ludzi słabych, ludzi otwartych, ludzi naiwnych.
Nie chodzi o tego naiwnego z plebani, który skusił się na ten "burdelpokaz", za nazwijmy to : "datek na rzecz kościoła" hehe.
Chodzi o tego, który odgórnie skinieniem głowy (rogów) wyraził na to zgodę, tego noszącego purpurę.

SZATAN JEST W ŚRODKU........SZCZERZCIE SIĘ.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389776

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#389574

Pieprznąłeś Kazek jak góral genitaliami o sosnę. Widać, że nie rozumiesz tematu, ale koniecznie chcesz zaistnieć. Przypominasz żabę która podsuwała łapę gdy kuto konia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389585

ryba psuje się od głowy.

 

 Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#389586

Sugerowałem ostatnio, że Szatan kręci się koło Kościoła.
Pomyliłem się.
Szatan już w nim jest............Już został do niego wpuszczony.

Moi rodzice byli świadkami uczynienia po II W.Ś. ze świątyń stajni i magazynów. Sprawcami była dzicz rosyjska, bolszewicka.
Teraz ja osobiście jestem świadkiem profanacji świątyń. Jednak nie przez dzicz, a "rozmodlonych", wykształconych dostojników kościelnych.
Kolor jednak się nie zmienił.
Purpurowa dzicz.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389620

http://www.ultramontes.pl/infiltracja_zydomasonska.htm

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#389672

Św. Augustyn w Warszawie to moja parafia. To świetny Kościół, świetne kazania (m.in. dobrze znanego również w sieci księdza Carlosa) - to prawdziwa wspólnota! Proboszcz jest jak ojciec zarówno dla "swoich" księży jak i dla aktywnych wiernych.
Nie mam pojęcia jak do tego pokazu mogło dojść!
Proboszcz od 6 do 17 listopada jest za granicą (pielgrzymka do Ziemi Świętej), nie było go w Polsce w trakcie pokazu. Tak naprawdę byli wówczas w Kościele chyba tylko dwaj księża. Cała sprawa jest dosyć śmierdząca! Ktoś doskonale wiedział kiedy to zrobić.
Prawdopodobnie proboszcz faktycznie popełnił jakiś błąd, musiał złożyć jakiś zły podpis, ale wierzę głęboko w to że został bardzo po chamsku wprowadzony w błąd. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Rozbicie Św. Augustyna w obecnym kształcie będzie wielką stratą dla tutejszych wiernych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389711

Nie na poziomie parafii. Zło umocowane jest znacznie wyżej. Szatan wspiął się na sam szczyt.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389883

Również podejrzewam jakąś intrygę w celu wygryzienia Proboszcza z parafii. To w końcu jest dobrze działający i popularny Kościół, komuś mogło to przeszkadzać.
Decydujące będą wyjaśnienia Proboszcza po powrocie do Polski - ich styl - albo potwierdzi nimi swoją klasę, albo będzie wielkie rozczarowanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389936

Intryga jest to z pewnością. Jednak sterowana z wyższej półki a nie z poziomu zakrystiana lub kościelnego albo balkonu dla chórku i organisty.
Nie wykluczone, że wysoko usadowione Zło szukało oblubienic anorektyczek.........po pokazie z pewnością znalazło.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389954

ooone:

Kiedy zamiescilem na tym portalu zdjecia z mszy papieskiej na plazy Copacabana, z dziewczynami w plazowych strojach, bylem wyzywany przez niejakiego Satyra od wrogow Kosciola.

To ja bronie Kosciola. I daje 10.

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#389879

msza na plaży, a pokaz wyuzdanej mody w kościele to dwie różne sprawy. Weź pod uwagę całą "otoczkę" obecnych ataków na Kościół w Polsce oraz kto to robi i w jakim celu.
Zestawiając kilka faktów z powyższych komentarzy mi wychodzi, że proboszcz został "wrobiony" - wykorzystano jego nieobecność i wystarczy popatrzeć kto jest organizatorem + "kreacje" niby ślubne, jakieś mieszanki stroju papieżyc ze świątecznym "mundurkiem" z amerykańskiego college'u i rytualnych strojów satanistów, puzzle same się układają. Dodać do tego pana Nycza, który nawet w rozkroku nie stoi bo stoi na lewej nodze...

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#389953

Szatan został odnaleziony. A jego imię wypowiedziane.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389956

"msza na plaży"???
Doprawdy, nie widzisz w tym nic zdrożnego??
Różnica taka, że w jednym wypadku został sprofanowany kościół a w drugim misterium mszy świętej.
Co następne? Msza w toalecie?

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#389972

No wiesz, jeśli ktoś do kościoła chodzi wyłącznie na śluby i chrzciny, ewentualnie do kaplicy na pogrzeby, czyli rzadko, to może mieć problem z określeniem różnicy.
Wybaczmy mu po chrześcijańsku.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389977

Pytanie :
Jeżeli kościół św. Augustyna wyposażony jest w monitoring, to co dzieje się obecnie z zarejestrowanym nagraniem ?

Odpowiedź :
Trafiło do kurii jako dowód i jest komisyjnie przeglądane.
Tak, drodzy parafianie, biskupi oglądają właśnie nagie, rozbierające się i przebierające się pod krzyżem anorektyczki.

Czy trwa tam tylko oglądanie "dowodu", czy targ niewolnic, gdzie licytuje się cenę za poszczególną sztukę, tego nie wiem.
Wszystko zależy od tego, czy w kościele zamontowany jest monitoring lub czy była tam podczas pokazu choćby jedna kamera rejestrująca ten "sabat czarownic".

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389978

boldandcharm
Zakładam Niepoprawny, że nie uprawiasz tutaj prowokacji, nie jesteś w pracy, a po prostu pier...isz w pseudoprorockim uniesieniu. W takim momencie przydałby się siarczysty strzał w facjatę od Ojca Pio. Taki jaki wymierzył oburzającemu się na biskupa rajfura parafianinowi.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#389980

Kolejny rozmodlony katolik, zwolennik uwielbiania władzy świeckiej i kościelnej wbrew faktom ?
Bo chyba nie przedstawiciel Servus Bertonum ?

Ale masz rację, komuś należy się siarczysty policzek.
Dotrzyj do osób, które wydały zgodę na ten "sabat", tak świeckich jak i kościelnych i wal po facjatach ile wejdzie.

Powiadom też nuncjaturę apostolską o zajściu, bo pewnie nie wie co się tak naprawdę w Polsce "święci".
A dowodem na to, że nie wie, są ciepłe słowo pod adresem komuszka od grubej kreski płynące z Watykanu.

P.S. Twoje słowa o pie....... i uniesieniu, są jak najbardziej na miejscu.
Komuś najwyraźniej zachciało się pie..... i mieć uniesienia.
Znajdź go i ujawnij.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389983

Bardzo dobrze, że podsumowałeś działalność firm Kazek i TzW, które "wespół w zespół" działają aby "naprawiać" Kościół. Chciałbym, aby to było tylko w "pseudoprorockim uniesieniu". Znamienne, że czynią to atakując głowę Kościoła. Dotychczas wszelkie lewactwo chwaliło papieża Franciszka, zaczyna się teraz coś zmieniać.
Pozdrawiam serdecznie!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#389982

Nawet nie wiem kto to jest kazek, to po raz.
A po dwa, wara od Papieża Franciszka.
Naprawę Kościoła zacznijcie od polskiej kurii i jej niezlustrowanych mieszkańców.................no chyba, że ktoś zastraszył Was piekłem i odwagi nie starcza.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389986

ooone:

Dziekuje contessie za odpowiedz.Dzis w Kosciele mamy olbrzymi problem. Co i raz maja miejsce jakies wydarzenia i wypowiedzi, ktore potem trzeba wyjasniac, prostowac, przepraszac za nie. Chodzi o to, zeby tych wsyp w ogole nie bylo!

Dla przypomnienia nieslawnej mszy na Copacabana podaje: http://ezeigbouche.com/2013/07/29/a-seaside-mass-by-pope-francis-drew-three-million-worshipers-to-rios-copacabana-beach/

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#390264