Wołanie o narodowy egzorcyzm

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

To co w Polsce ostatnio widać, co się pojawia, na wielu poziomach można z powodzeniem rozpatrywać z punktu widzenia duchowego jako ataki demonów na chrześcijański naród. Mamy do czynienia bez wątpienia od jakiegoś czasu z naporem Złego na wszystko to, co konstytuuje ten naród, co decyduje o jego tożsamości i o kondycji duchowej. O tym, że jest narodem i to narodem polskim.

Atak na Obraz Jasnogórski jest kolejnym tego rodzaju wydarzeniem. Atak udany, bo - jak media donoszą – przed zniszczeniem obraz ochroniła jedynie szyba, za którą Ikona się znajduje.

Wziął żarówki. Za pomocą strzykawki lub czegoś podobnego napuścił do środka czarnej farby. Przemyślał to – cienkie szkło żarówki pod wpływem uderzenia o obraz na pewno rozpryśnie się, a farba obleje srebrną sukienkę, A jeśliby trafił w twarz – to według niego tym lepiej. Użycie pojemnika z grubszego szkła mogło nie dać efektu – szkło mogło nie pęknąć. Z kolei pojemnik na farbę z gumy – nieporęczny. Żarówkę wypełnioną farbą można pewnie chwycić i wziąć pewny zamach. Jak granat.

Tak myślał zapewne ten człowiek.

I nie ma się co za bardzo wmyślać w jego motywy. One są takie same jak tych, którzy szydzili z krzyża na Krakowskim Przedmieściu, podczas  tej nieustającej orgii diabelstwa, do której dopuściły władze Warszawy, przez tak długi czas.

A brak reakcji urzędu nauczycielskiego Kościoła Matki Naszej, brak oficjalnego zdecydowanego potępienia, brak egzorcyzmu właśnie – spowodował to co się stało dzisiaj.

Rycerze krzyżowi podczas krucjat i broniący Grobu Pańskiego w XII i XIII wieku wiedzieli jedno – lękliwa postawa wobec Przeciwnika jedynie go rozzuchwala a nie mityguje. Jeśli masz bronić swoich wartości i nie przegrać – musisz wroga nazwać wrogiem, a zło złem. I nie ma tu kompromisów, wczuwania się w drugą stronę, relatywizmu i przyznawania racji.

Nie, prawda nie leży po środku.

Zła w Polsce nie nazwano złem. Nie ukarano zbrodniarzy, Jaruzelski jest dalej na wolności. Nie przezwyciężono komunizmu w strukturach – zmieniono szyldy, lecz nie zmieniono zawartości. Komunistyczna aksjologia dalej obowiązuje. Walka klas i poszukiwanie wroga jest dalej immanentną cechą Systemu, a kastowość i grupy uprzywilejowane dalej istnieją. Dwójmyślenie jest powszechne, a zaprzedanie się złu całych grup obywateli – oczywiste.

Biskupi milczą. Dla wielu wiernych to milczenie jest wymowne. Tak wymowne, iż mówią, że pasterze opuścili swoje owce.

Być może dopiero atak na Obraz Jasnogórski, atak dokonany w narodowym sanktuarium pobudzi pasterzy do działania. Do uruchomienia tych wielkich, a świętych mocy jakie mają w swojej dyspozycji.

 

Potrzebny jest wielki narodowy egzorcyzm. Polacy po 1989 roku nie dokonali przełomu duchowego. Jesteśmy zanurzeni w codzienności i codziennym relatywizmie, przelęknieni, byle nic nie zmieniło się na gorsze. Pozwoliliśmy kształtować swoją ojczyznę przez tych, którzy bynajmniej nie chcą ani naszego dobra ani pomyślności. Prawie że przestaliśmy być wspólnotą.

Potrzebny jest wielki narodowy egzorcyzm. I potrzebny jest wielki narodowy wysiłek wynagradzający za nieprzezwyciężone grzechy komunizmu w Polsce. Trzy miliony ludzi w czasach PRL były w partii komunistycznej automatycznie ściągając na siebie ekskomunikę. Czy któryś z biskupów zdjął z nich tę ekskomunikę?

Kilkaset tysięcy ludzi przewinęło się przez aparat represji. Kilkaset tysięcy było współpracownikami bezpieki. Ktoś w końcu donosił na to UB, ktoś strzelał do Żołnierzy Wyklętych, czyjś dziadek był strażnikiem w więzieniu, a czyjś „po prostu wykonywał rozkazy”. A jeszcze inny po prostu się nie wychylał gdy gnojono porządnych ludzi.

Trzeba dokonać rozliczenia w wymiarze nadprzyrodzonym. I muszą to zrobić Biskupi, byśmy My Polacy ocknęli się  z tego chocholego tańca. 

 

Pasterze prowadźcie przez ciemną dolinę!

 

 

 

+++
Zapraszam na stronę www.szczurbiurowy.pl . Jest tam fragment mojej powieści o stanie wojennym, więc na czasie.  No i oczywiście proszę wejść na stronę Reduty Dobrego Imienia, gdzie można przeczytać mój tekst na temat powołania organizacji społecznej mającej na celu walkę ze zniesławieniami dotykającymi Polaków i Polskę. Na tej stronie jest formularz do wypełnienia i można przystąpić do Reduty.
Brak głosów