Umiejetnosc przewidywania

Obrazek użytkownika pacyna
Świat

      Gdy awantura na Ukrainie nabierala rumiencow w rozmowach z przyjaciolmi wprost twierdzilem, ze jesli Putin chce likwidacji Ukrainy to powinien wraz z Polska, Wegrami, Rumunia i Bialorusia rozebrac cale ukrainskie terytorium. Spokojnie wytyczyc granice wplywow i jednym szybkim pociagnieciem wymazac Ukraine z mapy swiata.

     Dzis w portalu wpolityce.pl ( link dla zainteresowanych na koncu), znalazlem informacje, iz Wadimir Zyrinowski wlasnie pismo tej tresci do zainteresowanych panstw przekazal ( za wylaczeniem Bialorusi). Kazde z tych panstw ma bardzo zle stosunki z Ukraina, kazde ma pretensje terytorialne i zaszlosci historyczne. Kazde jest zainteresowane zmianami granicznymi we wlasnym interesie. Oprocz kacykow rzadzacych Polska.

     Nie bede sie tutaj rozwodzil nad tym, czy byloby to honorowe czy nie. Nie bede sie rozpisywal na temat korzysci i strat jakie moglibysmy z tego tytulu poniesc. Napisze tylko, ze stworzylismy sobie panstwo, ktore nawet w tak korzystnych warunkach nie jest w stanie rozwazyc mozliwosci powrotu do swych ziem, gdyz przejecie czesci Kresow byloby dla nas pocalunkiem Judasza. Pocalunkiem Judasza gdyz unicestwiloby to Polske ekonomicznie.

     Jest mi objetny los Ukrainy, jestem rusofobem. Ale dzis Ci wszyscy psudopatriotyczni szczekacze znalezli sie z opuszczonymi portkami. Nawet nie jestesmy w stanie rozwazyc mozliwosci udzielenia rzeczywistej pomocy Polakom na Wschodzie. Nie jestesmy w stanie przywrocic tych ludzi wraz z tym co posiadaja, z domami, z dobytkiem w granice Rzeczypospolitej. A okazja jest ku temu niepowtarzalna. Tymbardziej, ze oferta Zyrinowskiego musiala byc skierowana za zgoda Putina.

     A tutaj jest link:

    http://wpolityce.pl/wydarzenia/77146-rosja-proponuje-polsce-udzial-w-rozbiorze-ukrainy-do-polskiego-msz-wplynelo-pismo-dumy-panstwowej-z-propozycja-podzialu-terytorium-sasiada

 

   

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.7 (głosów:3)

Komentarze

Zastanawia mnie czy o Żirinowskim dowiedział się Pan dopiero teraz czy wcześniej, bo "partia" ta ma już swoje lata i została stworzona jako rodzaj koncesjonowanej opozycji i posłużyła Platformie jako wzór przy tworzeniu podobnej konstrukcji w Polsce w postaci  Ruchu Palikota. Pan jest za Ruchem Palikota ? Żirinowski spełnia użyteczną rolę pozwalając Kremlowi na wysylanie sygnałów, z ktorymi Kreml nie chce się jednoznacznie utożsamiać, ale które mogą zainspirować innych, naiwnych takich jak Pan. W razie czego, Kreml może zawsze uznać że to wygłup Żirinowskiego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#420998