Dzień Kobiet

Obrazek użytkownika Anonymous
Świat

Najlepsze życzenia na Dzień Kobiet

 "Kosz kwiatów wysyłam
A z nimi słów miłych kilka
Z okazji Dnia Kobiet
Życzę Ci na twarzy uśmiechu
Życia bez pośpiechu

Z okazji tego szczególnego dnia,
chciałbym Ci życzyć wszystkiego najlepszego,
spełnienia wszystkich marzeń,
zarówno tych malutkich jak i troszkę większych.
Pamiętaj, że świat bez kobiet nie miałby sensu."

Takie życzenia od serca wszystkim Paniom...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

Dzień Kobiet w dniu 8 marca każdego roku to nie tylko chwile radości i uczucia oraz pamięci, które my faceci oddajemy kobietom – żonom, córkom, znajomym , członkom rodziny. To też chwila refleksji i zadumy nad tymi , których już koło nas nie ma. Nad tymi co odeszły pozostawiając po sobie nasz ból i smutek. Ale to też chwila refleksji nad tymi młodymi i starszymi kobietami, które musiały walczyć i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Adaś
Kultura

W dniu Waszego Święta składam wszystkim Paniom, tym małym i tym dużym, w kraju i za granicą, najserdeczniejsze życzenia dużo radości i zadowolenia z życia oraz sukcesów w dążeniu do stawianych przed sobą celów. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika bambi441
Kraj

Bo na tym świecie w padole łez

Najświętszą po Bogu jest Matka

To dzięki niej pachnie nam bez

Pałacem staje się chatka.

 

Jest nam księżycem i słońcem

W miłości trwa do ostatka

Bo kocha nas sercem gorącym

Bo w domu najświętsza jest Matka

 

A te co są na ulicy

One tam zawsze były

Dawały pod latarniami

W ciemnościach nocy się kryły.

 

Teraz w dzień kobiet wypełzły

By im urągać profesją

...

3.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Dzisiejsza środa to to nie ta pomylona feminazistka zwana profesorką a "Międzynarodowy Dzień Kobiet". Międzynarodowa globalna neokomuna zorganizowała tak zwane protesty pod hasłem "Dzień bez kobiety".

Wygłupy feminazistek organizowane na całym świecie przebiegały odwrotnie niż ich hasło. Feminy zamiast jak należało pochować się po kątach wypełzły na ulice i straszyły normalnych ludzi.

Jak to było...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Idee
8 marca to „Międzynarodowy Dzień Kobiet”. Niby międzynarodowy, ale obchodzony głównie w ZSRR i popłuczynach po nim - między innymi jeszcze obchodzony u nas w III RP, jako, że z komunizmem całkiem nie zerwaliśmy i wielu tęskni za PRL-em.           Dzień ten nie jest dniem zwykłych kobiet, ale kobiet-rewolucjonistek, czyli kobiet-morderczyń. Stąd się wzięło to, że pielęgnują go do dziś feministki...
2.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Michał Orzechowski
Idee

Jakie prawa wywalczyły dla kobiet w Polsce feministki? Dlaczego dziś, gdy rząd odbiera kobietom należne im prawo do emerytury wcześniejszej niż mężczyźni feministki milczą?

W 'Gazecie Obywatelskiej' nr 7 Ula Radziszewska w tekście „Nic nowego” kilkakrotnie użyła terminu „feministki”, odróżniając lewicowe feministki od katolickich.

Proponuję inne rozróżnienie – na z jednej strony osoby działające...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika pacyna
Idee

        W 2008 roku Polska wypowiedziała międzynarodową konwencję, która zabraniała zatrudniania kobiet pod ziemią. Aby równouprawnienie było na poziomie prawnym pełne, Ministerstwo Pracy chce zmienić rozporządzenie dotyczące prac szkodliwych dla zdrowia pań. Po dokonaniu zmian kobiety będą mogły pracować w kopalniach bez żadnych ograniczeń. "Rzeczpospolita" przypomniała,  że w przeszłości...

2.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy ktoś będzie w stanie wjaśnić mi, jakie są rocjonalne powody obchodzenia "dnia Babci" ? Właściwie należałoby przeformułować to pytanie, bo zjawisko takie nie jest efektem starań oddolnych lecz jest produktem medialnym. To media wymyśliły i promują tego typu wydarzenia.

Każda babcia ma przecież swoje urodziny, imieniny, kiedy może obchodzić swoją własną spersonalizowaną uroczystość dotyczącą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sosenkowski
Kultura

właśnie reklamuje się "bardzo ważny" film o SAMOTNEJ kobiecie Z DZIECKIEM, która rozwala korporacje... najwyraźniej zbyt męską ;)))

 

a oto fabuła owej "niezbędnej" nad Wisłą prop-agitki : Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej "Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Siostra Łukaszka siedziała w swoim pokoju przy odbiorniku radiowym. Słuchała go jednym uchem, a do drugiego przyciskała mocno telefon komórkowy. Brała udział w radiowym konkursie z okazji Dnia Kobiet. Obok, w ramach ubezpieczenia, czuwał Łukaszek.
- Przypominam, że odnajdujemy polskie słowa w zagranicznych piosenkach! - poinformował wesołym barytonem spiker radia. - Zaczyna pani!
- W piosence iks...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Tak mówią wszyscy wariaci: że są normalni -
Autor: Paulo Coelho, Weronika postanawia umrzeć

Zielona wyspa cudotwórcy Tuska na naszych oczach zamieniła się w szarą wyspę wariatów.

- Nie będzie kabaretu, będzie chór - mówił Stanisław Anioł, bohater legendarnego serialu Stanisława Barei, "Alternatywy 4".

Nie będzie emerytur, będzie CHÓR z okazji ROCZNICY powstania ZUS.
Derdziuk, prezesm ZUSu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Zawsze ten dzień wzbudza we mnie skojarzenie z tym widokiem w telewizorku jak Gierek z pozostałymi hersztami nawiedza jakiś „zakład pracy” z „włókniarkami” czy „robotnicami przemysłu metalowego” czy kimkolwiek takim – mam skojarzenie z obrządkiem rytuału „rąsia klapa goździk".

Ten rytuał, będący oczywiście sowieckiego chowu, miał w peerelu być jakąś nagrodą, zadośćuczynieniem zaiste potwornego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Z tytułu bycia kobietą czuję się zobowiązana dzisiaj, z okazji, co prawda zlikwidowanego, ale zawszeć Dnia Kobiet, wykonać jakieś podsumowanie żywota.

Trudno, swietnie – nie pozostaje mi nic innego jak wyznać - byłam kurą domową.

Przyznaję sie bez bicia – nie urzeczywistniłam się ja zawodowo . Ukończywszy studia nie chadzałam dzień w dzień przez bite 35 lat do bliżej nieokreślonego miejsca,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

- Idziemy! Idziemy! - mama Łukaszka krzątała się energicznie po mieszkaniu.
- Dokąd to? - spytał tata Łukaszka popijając herbatę.
- Na manifę - odparła dumnie mama.
- Eee... - skrzywił się tata.
- No patrz co robisz, herbatę rozlewasz! - zaczęła krzyczeć mama. No i stało się: podeszła zwabiona krzykiem babcia Łukaszka, poślizgnęła się, źle stąpnęła i rozbolał ją kręgosłup.
- Kara boska - rzekł z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Blog

W 99. rocznicę święta Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom dużo radości, uśmiechu i pogody ducha. Serdeczne pozdrowienia kieruję szczególnie do reprezentantek płci pięknej, które są Czytelniczkami Dyplomacji oraz tych spośród nich, które dołączyły do społeczności Dyplomacji na Facebooku . Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż dużo Pań podziela moje zainteresowanie sprawami międzynarodowymi i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Z okazji Dnia Kobiet panowie Hiobowscy zakupili paniom tulipany oraz prezenty. Prezent dla babci Łukasza wybrał tata Łukaszka.
- Łał! - ucieszyła się babcia. - Bombonierka! Dzięki! Lubię słodkie!
- Najnowsza, zdrowotna - wyjaśnił tata. - Bezsłodkowa, bezcukrowa, bezkaloryczna, bezsmakowa...
Prezent dla siostry Łukaszka wybierał dziadek Łukaszka.
- Łał! - ucieszyła się siostra Łukaszka. -...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej Wilczkowski
Kultura

Mój prezent na dzień kobiet

(jest to akapit z mojej książki: Dymy nad kartofliskiem)

Ja nie jestem antyfeministą. Ja jestem anty-feministkom. Nieżyjąca już ciotka moja – Janina Kelles-Krauz – kobieta mądra i nobliwa, obdarzona na dodatek wielkim poczuciem humoru, mawiała na starość – kiedy widzę co te baby teraz wyprawiają, to mi włosy stają na głowie i myślę ze smutkiem – przecież...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

- Pamiętajcie - powiedziała mama Łukaszka - pamiętajcie czego nie cierpią kobiety.
- Czego? - zapytali tata i dziadek.
- Nietolerancji! - zagrzmiała mama i spojrzała na Łukaszka. - A ty dlaczego nie pytałeś?
- Laski mnie nie interesują ani cała ta tak zwana miłość - odpowiedział Łukaszek. - Laski tylko płaczą, czegoś chcą i przeszkadzają.
- M... Tak. Nieważne. Nie będę się teraz z tobą spierać -...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Humor i satyra

Na pierwszy  rzut oka widać, że zupełnie do siebie nie pasują. Ona śliczna-eteryczna. Piękna i uśmiechnięta. Gwiazda mediów. On ponury brzydal. Szorstki i pryszczaty. Dopiero od kilku miesięcy zaczął bywać w salonach kosmetycznych.

Czy mogą się w pełni zrozumieć? Nie. Przy okazji "mieżdunarodnowo żienskowo dnia" trzeba przyznać, że za problemy komunikacyjne zawsze odpowiadają mężczyźni. Nie...

0
Brak głosów