LUDZIE - kto tu rządzi???

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Świeżo upieczonym parlamentarzystom brytyjskim zwykło się mówić (niezależnie od tego z której partii są): patrz na przeciwko - tam widzisz swoich przeciwników, ale prawdziwi wrogowie siedzą obok Ciebie.
Premier Tusk najwyraźniej albo zapomniał o tych oczywistościach, albo był całkowicie świadom tego co, w jakim kierunku i na czyje zapotrzebowanie organizują jego ludzie w kwestii ustawy hazardowej.
Trzeciej możliwości nie ma. Albo, albo.
Osoba, z którą tak chętnie, żeby nie powiedzieć w sposób uniżony, rozmawiał były przewodniczący Chlebowski to niejaki Sobiesiak.
Jeśli cofniemy się parę lat do tyłu i zechcemy zapoznać się ponownie ze sprawą fundacji "Bezpieczna służba", to znajdziemy również tam nazwisko tego samego jegomościa.
Tak, Sobiesiak występował wówczas razem z Kuną, Żaglem, Hirszmanem i innymi, że o ówczesnym ministrze Widackim to prawie nie trzeba chyba przypominać.
Sobiesiak to skądinąd były piłkarz Śląska Wrocław.
Z powyższego wynika, poprawnie rozumując, że za całą aferą stoi Grzegorz Schetyna, a Chlebowski i Drzewiecki to wykonawcy jego rozkazów.
I w ten oto prosty i niekomplikowany sposób doszliśmy do punktu, w którym należy użyć słów: układ, nieformalne powiązania, szara sieć, powiązania biznesowo - przestępczo - polityczne. I tak dalej, i tym podobne. Ilość zwrotów na określenie tego co widzimy już w tej chwili, a jak należy podejrzewać, jest to jedynie drobny fragment przez przypadek w sumie odkryty, jest dosyć duża. Słownictwo w naszym języku jest dosyć bogate pod tym względem.
A jak już doszliśmy do tego punktu, to pozostaje podać tylko przyczynę pierwotną, tym elementem jest brak lustracji, dekomunizacji i deubekizacji.
Wszystko inne jest tylko skutkiem zaniechania tych działań.

Na zupełną kpinę zakrawa fakt, że najbliższy współpracownik Drzewieckiego to jeden z tych chłoptasiów, którym zarzucono wyprowadzanie kasy z funduszu wyborczego PO. Fachowiec drugiego fachowca potrafi docenić i nie da koledze po fachu zginąć z głodu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"syntezy" (w sensie literackim) opisanych zjawisk. Tylko kto mógłby ją napisać gdy brak jest jawności życia politycznego a co za tym idzie - jawności nieuczciwych manipulacji...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130921