Laudacja i łzy

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Były prezydent Lech Wałęsa otrzymał dziś w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich akt nadania mu tytułu honorowego obywatela tego miasta. Były prezydent dostał także symboliczne klucze do bram miasta.

Akt wręczył Lechowi Wałęsie przewodniczący Rady Miasta Szczecina Bazyli Baran podczas uroczystej sesji Rady.

Tytuł honorowego obywatela Szczecina otrzymało do tej pory pięć osób. Wyróżnienie to dostali Jan Paweł II, prof. Aleksander Wolszczan, Władysław Bartoszewski, abp Kazimierz Majdański i jezuita Hubert Czuma.

- "Nazwisko "Wale sa" to polski znak firmowy na całym świecie" - to słowa Andrzeja Milczanowskiego,który wygłosił laudacje ku czci Wałęsy,którego te słowa uwielbienia wprawiły w zachwyt nad samym sobą i jednocześnie tak wzruszyły,że wydawało się iż były Prezydent uronił łezkę wzruszenia.
Milczanowski przypomniał drogę życiową b. prezydenta. Podkreślał, że był on niekwestionowanym przywódcą. - Droga Lecha Wałęsy to droga nieustannej walki i ogromnej odpowiedzialności także za losy Polski - podkreślił. Wiem jak ogromna cenę płaci za wierną służbę Polsce - dodał.

Jak dodał, Wałęsa spotyka się z "oszczerstwami i pomówieniami", ale był i jest osobą integrującą ludzi i wyciągającą rękę do oponentów. Dla Lecha Wałęsy najważniejsze jest dobro Polski - mówił.
I ani słowa o milionach ludzi z Solidarności bez których Wałęsa byłby nikim,Milczanowski lał miód na serce swojego byłego pracodawcy,był tylko Lech i nikt wiecej.
Dla mnie to był żenujący kabaret,kult jednostki wprawiający Wałęsę w jeszce większe samouwielbienie i pychę,ktorej i tak mu nie brakuje.
Równiez sam Bolek w pózniejszym swoim wystąpieniu,w ktorym jak zwykle opowiadał te same idiotyzmy nie wspomniał ani słowem o członkach Solidarności,którzy stali u jego boku i poszliby wówczas za Wałęsa w ogień.
Tych ludzi nie było,nie należy im się ani słowa podzię kowania - był tylko Wałęsa i to obowiązkowo bez skazy.
I dlatego zdania o Wałęsie nie zmienię,dla mnie pozostanie megalomanem,prostakiem żądnym tylko pochwał i czołobicia.

Jeszcze przed uroczystością Lech Wałęsa został zaczepiony przez stoczniowca, który stracił pracę i prosił o pomoc w ratowaniu stoczni. "Gdyby było rozwiązanie, sam bym jeszcze raz skoczył przez płot, ale tu nie ma rozwiązania. Musimy znaleźć rozwiązanie, ale nie takimi metodami, musimy lepiej wybierać" - powiedział mu Lech Wałęsa.

Nic nie rozumiem z tego,przeciez wyborcy zmienili kraj zgodnie z hasłem wyborczym przeciwników faszystów-kaczorów,wybrali Platformę Obywatelską,Bolek zresztą też,a PO wzięła go sobie na swoje sztandary i co,znowu zły wybór.Wałęsę problemy stoczniowców tak naprawdę to nie obchodzą,Jego obchodzi tylko jak utrzymać o sobie mit bohatera bez skazy mit niezwykłej "ikony",a stocznie,stoczniowcy.....a kto by się nimi przejmował.

http://www.dziennik.pl/polityka/article363868/Lech_Walesa_poplakal_sie_w_Szczecinie.html

http://wyborcza.pl/1,75248,6517855,Lech_Walesa_Honorowym_Obywatelem_Szczecina.html

http://wyborcza.pl/1,91446,6519723,Lech_Walesa_honorowym_obywatelem_Szczecina.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wałęsę obchodzi tylko jedno. Kariera polityczna i miejsce na listach wyborczych syna. Nie jest aż takim idiotą, by nie wiedzieć, że obrona jego czci jest interesowna; lepiej mieć nieobliczalnego Bolka za sobą niż przeciwko. W końcu razem niejedną wódkę się piło. A Boluś to wykorzystuje. Kiedy synka próbowano na liście pominąć, natychmiast Lechu ogłosił światu, że się zawiódł na PO.
A co mogą Bolusiowi załatwić stoczniowcy?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#18199

Masz racje dla Bolka liczy sie on i synus na liscie ,a Tusek wykonuje polecenia Bolka ,bo inaczej to Bolus niczym wrzód na dupie sie odnowi.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18200

Zastanawiałem się, czy PO nie wyznaczy "Bolka" na ubezwłasnowolnionego (po zmianie konstytucji) prezydenta, ale chyba odpuszczę. Nienormalny podział praw i obowiązków premiera i prezydenta jest faktem, ale nikt nie ma mocy tego zmienić. Nagle olśniła mnie zwariowana myśl, że może nagle wyłoni się ...Pitera (która wczoraj obiecała sprawdzić Palikota). Dziwne, ale pamiętajcie, że ja pierwszy na to wpadłem :):):) Nawet przed PO :):):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#18209

Ja tam niczemu nie zdziwiłabym się. Może Lisowi roić się kandydowanie na prezydenta, może i Piterze. Byłby to najweselszy w historii Europy prezydent najsmutniejszego państwa. ;)

O pomysłodawcy będę pamiętać ;))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#18215

Dixi Twoje pomyslenie w ten sposó o Bolku jest zbrodnią.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18234

Orwell się kłania znowu. :):):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#18238

annaise~~MNIE ŁZY WAŁĘSY NIE WZRUSZAJĄ ABSOLUTNIE ,DOPÓKI NIE PRZEPROSI ZA ŁZY WYLANE PRZEZ NIEGO INNYCH NIEWINNYCH LUDZI ,DOPÓKI NIE PRZEPROSI CAŁE RZESZE SZARGANYCH I PONIŻANYCH I OBRAŻANYCH LUDZI UCZCIWYCH ,KTÓRZY JEDYNIE MÓWIĄ PRAWDĘ,A WYSTĄPIENIE PUBLICZNE Z MILCZANOWSKIM RACZEJ ŚWIADCZY O TYM ,ŻE NIGDY NA TYM ŚWIECIE TO NIE NASTĄPI TO TEN CZŁOWIEK NIE ZASŁUGUJE NA MÓJ SZACUNEK,TEN CZŁOWIEK ŻYJE W KŁAMSTWIE PRZEZ WIĘKSZOŚC SWOJEGO ŻYCIA A W KLAPIE MATKA BOSKA .........

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

annaise

#18217