Głupi jak Polak

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

czyli im gorzej tym lepiej i weselej.
Wieloletnie medialne manipulacje i propaganda czerskich przyniosła efekty.

Co trzecia rodzina w 2012 r. zbiedniała. Na przyszły rok patrzymy jednak z optymizmem – wynika z sondażu Grupy IQS dla „Pulsu Biznesu".
Czego Polacy oczekują w 2013 r.? Okazuje się, że jesteśmy bardziej optymistyczni niż rok temu, kiedy nasza gospodarka rosła jeszcze w szybkim tempie. Odsetek osób, które spodziewają się poprawy sytuacji materialnej, utrzymał się na poziomie sprzed roku (22 proc.), a odsetek tych, którzy oczekują pogorszenia, zmalał (z 29 do 24 proc.).

To zaskakujące, bo według większości prognoz dla polskiej gospodarki, przyszły rok będzie jednym z najgorszych, o ile nie najgorszy od dwóch dekad. Według ankiety „PB” wśród 17 analityków bankowych, dynamika PKB wyniesie zaledwie 1,5 proc. To nawet mniej niż w kryzysowym 2009 r.

http://makro.pb.pl/2932449,30613,polacy-coraz-mniej-boja-sie-kryzysu

Bo najważniejsze, że nie ma Kaczyńskiego i nie będzie krzywdził kryształowo czystych lodziarzy i uwodził dziewice.

Sąd uznał Beatę Sawicką, byłą posłankę PO, za winną płatnej protekcji, żądania i przyjęcia łapówki. Została skazana na 3 lata więzienia i grzywnę. Sąd ocenił działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego jako prawidłowe i uznał, ze "nie miały politycznego podtekstu".

Za winnego uznany został również burmistrz Helu Mirosław Wądołowski, skazany na 2 lata w zawieszeniu na 5 lat. Wobec Sawickiej sąd orzekł też przepadek uzyskanej korzyści majątkowej i pozbawienie praw publicznych na 4 lata.

Byłą posłankę Platformy Obywatelskiej sąd uznał za winną płatnej protekcji, żądania i przyjęcia łapówki. Zarówno Sawicka, jak i Wądołowski mają też zapłacić grzywnę.

http://niezalezna.pl/28425-beata-sawicka-skazana

YKONA czerskich i salonu IIIRP.
Tak dobrze brał, żarł, tylko dlaczego dał sie złapac?

Bohaterowie w IIIRP, nie to, co ten naiwniak.

Podpalenie przed kancelarią premiera. Desperat miał rację.
Sprawa nabrała rozgłosu, gdy na znak protestu były inspektor urzędu skarbowego Andrzej Żydek podpalił się przed Kancelarią Premiera. Desperat jest obecnie emerytem.

Prokuratura uznała, że nieprawidłowości w praskiej skarbówce rzeczywiście miały miejsce, ale kwalifikowały się do postępowania dyscyplinarnego, a nie do przedstawienia zarzutów karnych.

Były inspektor sprawę komentuje gorzko. - Czyli prokuratura uznała, że winni nieprawidłowościom są niewinni. A co ze stratami budżetu państwa, który na tym procederze tracił? - pyta w rozmowie z "Rz"

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/414670,podpalenie-przed-kancelaria-premiera-desperat-mial-racje.html

Ten tez nieuwazny był.

Ludwik Sobolewski został zawieszony w czynnościach prezesa warszawskiej giełdy. Jego obowiązki przejął od zaraz Adam Maciejewski, dotychczas członek zarządu spółki akcyjnej GPW SA. Dalsze losy zawieszonego prezesa rozstrzygnie Walne Zgromadzenie, o którego zwołanie zawnioskował Skarb Państwa.
Rada Giełdy Papierów Wartościowych na przedświątecznym posiedzeniu podjęła decyzję o odsunięciu Ludwika Sobolewskiego od pełnienia funkcji prezesa GPW, którą sprawował od 2006 roku. Zawieszenie Sobolewskiego w czynnościach ma związek z głośną aferą dotyczącą pozyskiwania od emitentów z rynku NewConnect finansowania na produkcję filmu, w którym miała wystąpić partnerka prezesa. Załatwianiem pieniędzy od notowanych spółek zajmował się za pośrednictwem służbowego maila szef rynku NewConnect, Emil Stępień. Sprawę wykrył i opisał Puls Biznesu, który również wyśledził, że kilka tygodni po odsunięciu Stępnia od funkcji, ten nadal zajmował się zdobywaniem pieniędzy na film
http://wiadomosci.stockwatch.pl/prezes-gpw-zawieszony-za-nieetyczne-dzialania,akcje,49720

Ona też optymistka i chce lepszego życia.

Gdański sąd złożył zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez zarząd firmy Cottonsushi. To spółka Marii Wiktorii Wałęsy, córki byłego prezydenta.
Marię Wiktorię Wałęsą ścigał komornik za 83 tys. zł niezapłaconego czynszu. Teraz córka byłego prezydenta ma kłopoty z prokuraturą za brak sprawozdań finansowych.

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ powiadomił Prokuraturę Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki Cottonsushi. To jedna z sześciu tysięcy firm, która została podana do prokuratury za złamanie artykułu 77 Ustawy o rachunkowości.

Prezesem zarejestrowanej w Gdańsku spółki Cottonsushi jest Maria Wiktoria Wałęsa, do niej należy połowa wartych 50 tys. zł udziałów w firmie.

Czego Polacy oczekują w 2013 r.? Okazuje się, że jesteśmy bardziej optymistyczni niż rok temu, kiedy nasza gospodarka rosła jeszcze w szybkim tempie. Odsetek osób, które spodziewają się poprawy sytuacji materialnej, utrzymał się na poziomie sprzed roku (22 proc.), a odsetek tych, którzy oczekują pogorszenia, zmalał (z 29 do 24 proc.).

A oto to, co dostaną.

Ten rok będzie kolejnym, w którym spadnie liczba działających w Polsce sklepów ogólnospożywczych. "Dziennik Gazeta Prawna" zapowiada, że ubędzie 4,5 tys. placówek, spośród 84,4 tys. prowadzących handel pod koniec 2011 r.
Analiza przygotowana na zlecenie "DGP" przez firmę Soliditet Polska ujawniła, że tylko do końca października zniknęło z rynku 4 tys. takich sklepów. Szczęśliwie proces likwidacji powoli hamuje: w 2011 r. zamknięto 7,3 tys. placówek ogólnospożywczych, a w 2010 r. aż 11 tys. czyli dwa i pół razy więcej niż w tym roku.
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Spozywczych-mniej-sieci-wiecej,wid,15206667,wiadomosc.html?ticaid=1fc6f&_ticrsn=5

Rok wody
Spółki wodociągowe mają czas do 2015 roku, by dostosować oczyszczanie ścieków do wymagań Unii Europejskiej. Aby zdobyć fundusze na inwestycje, muszą podnosić opłaty za zużycie wody. Tylko w 2012 w niektórych regionach stawki wzrosły o 30 proc., w innych zaledwie 5 proc. W efekcie dysproporcje cen sięgają obecnie 1000 procent. Najtańszą wodę i ścieki mają obecnie mieszkańcy Warki na Mazowszu. Za metr sześcienny płacą 5,05 zł. W gminie Białogard koło Kołobrzegu opłata przekracza 48 zł. Eksperci ostrzegają, że tam, gdzie podwyżki były niższe, w ciągu najbliższych 12 miesięcy ceny za zużycie wody mogą wzrosnąć - znów nawet o 1/3
http://finanse.wp.pl/kat,104034,title,Kapiele-tylko-dla-bogaczy,wid,15206213,wiadomosc.html

Tabela - podwyżki cen

Prąd o 2,1 proc.
Śmieci nawet o 200 proc.
Jedzenie - średnio o 4 proc.
Chleb - 3 proc
Mąka - 28 proc
Makaron - 13 proc
Ziemniaki - 30 proc
Mleko - 0,8 proc
Schab bez kości - 2 proc
Cukier - 3 proc.
Herbata - 25 proc
Kawa mielona 0,5 - 18 proc
Egzamin na prawo jazdy - o 26 procent
Bilety komunikacja miejska - nawet o 15 proc
Woda - nawet o 30 proc.
Czynsze - nawet o 7 proc
Ścieki - o 12 proc
Podatek od nieruchomości - nawet o 4 proc.
Papierosy - około 5 proc.

Planowane zwolnienia:

Fiat - fabryka samochodów - 1450 osób
Mostostal Warszawa – firma budowlana - 439 osób
PKS Hrubieszów – firma transportowa - 114 osób
PZU – firma ubezpieczeniowa - 376 osób, 600 osób dostanie umowy na gorszych warunkach
DnB Nord – bankowość - 650 osób
BPH – bankowość - 600 osób
Citi Handlowy – bankowość - 590 osób
BNP Paribas – bankowość - 410 osób
BGK – bankowość - 223 osoby
Budimex – firma budowlana - 1500 osób
Poldim – roboty drogowe i mosty - 411 osób
Hydrobudowa – firma budowlana - 850 osób
Tesco – sieć sklepów - 1000 osób
Drogerie Natura – sieć sklepów - gorsze warunki umowy dla 1800 osób
Fabryka Philipsa w Pile - producent żarówek - ponad 300 osób
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,To-nas-czeka-w-przyszlym-roku-drozyzna-zwolnienia-kryzys,wid,15204001,wiadomosc.html

Wszystko to to mały pikuś w porownaniu z tym dramatem:

Młodzi Kwaśniewscy nawet Sylwestra nie spędzą razem.

http://www.fakt.pl/OIa-Kwasniewska-i-Kuba-Badach-nie-spedza-razem-Sylwestra-Czy-Kwasniewscy-razem-spedza-31-grudnia-Ola-Kwasniewska-bedzie-sama-w-Sylwestra-,artykuly,193061,1.html

- Lud jest głupi jak but z lewej stopy. Większość ludzi podwyżkę podatków przełknie. Jak im w telewizji wytłumaczą, że powstaną nowe drogi, szpitale, to ludzie to zrozumieją. Przeciętny widz telewizji jest zupełnie odmóżdżony, w ogóle nie myśli - powiedział Korwin-Mikke.

http://www.wykop.pl/ramka/422777/korwin-mikke-polacy-to-ciemny-lud-glupi-jak-but-z-lewej-nogi/

Polak głupi, ale w doborowym towarzystwie, głupi jak Amerykanin.

Premier Tusk i prezydent Obama mają równie lekką rękę do podnoszenia podatków, wygrywania wyborów i zaciągania długów. Obaj zadłużają swoje kraje szybciej niż robili to ich obniżający podatki poprzednicy: premier Jarosław Kaczyński i prezydent George W. Bush, ale media już dawno temu ogłosiły, że za kryzys odpowiadają przede wszystkim ich poprzednicy.

http://wpolityce.pl/artykuly/43528-wszystkiemu-winni-sa-bush-z-kaczynskim-ponad-polowa-wyborcow-wierzy-iz-glownym-winnym-trudnosci-ekonomicznych-usa-nie-jest-prezydent-obama

Panie Donku, pan się nie boi, mydełko FA za panem stoi.

- Za dobrze pamiętam rządy PiS, żeby chcieć IV RP. Te ciągłe szczucia, napięcia, narady tajne, konferencje, w których ktoś pokazał jakiś gwóźdź, na który kogoś nagrał. I nic nikt nie robił, a koniunktura była fantastyczna. I zmarnowano ten czas - powiedział Kondrat.

Poproszony o ocenę rządu Tuska powiedział: "Przy wszystkich niedociągnięciach, bardzo jestem zadowolony z rządów Tuska. PO nie judzi, nie używa języka agresji. Mamy spokój".

http://www.fakt.pl/Marek-Kondrat-o-polityce-i-Smolensku,artykuly,193475,1.html

Mamy spokój!
TUSKU, musisz strzyż barany dalej!

Ocena wpisu: 
Brak głosów