Żyją, cierpią i kochają ....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

O stopniu cywilizacji, kultury i postepu w danym państwie nie świadczy stopień ekstazy na punkcie piłki kopanej i peany salonowców jaka to Polska fajna, a w niej fajni Polacy, którzy każdy oblany egzamin przez swoje państwo kwituja zapiewem - "nic sie nie stało".
O skoku cywilizacyjnym państwa nie świadczą stadiony ze zgniłą murawą, czy wybrakowane i pourywane kawałki dróg przejezdnych, grożące katastrofą budowlaną nowe mosty, czy zachwalanie i poklepywanie Tuska po barach przez możnych Euuropy.

O tym, czy państwo jest nowoczesne i cywilizacyjne na miarę XXI wieku świadczy stosunek trzymających władzę do osób niepełnosprawnych oraz stosunek do nich osób penosprawnych.
Równe traktowanie i niedyskryminacja są kamieniem węgielnym sprawiedliwych i zdrowych stosunków w społeczeństwie opartych na poszanowaniu godności każdego człowieka.
Tymczasem niepełnosprawni w Polsce są traktowani jak w średniowieczu.
Ludzie niepełnosprawni w Polsce są balastem dla rządzących.
Większość bez pracy skazana na siedzenie w domu bez możliwości wyjścia ze względu na bariery architektoniczne.
I tak zamknięci w czterech ścianach z kilkuset złotowymi rentami dokonują żywota swojego.
Ludzie często nie mają szacunku do osób niepełnosprawnych, nie zdając sobie sprawy z tego, iż oni też mają uczucia i niczym się do nas nie różnią.
Patrzymy na nich z góry
Poniżamy i nie uważamy za tak dobrych jak my.
W Polsce mamy kłopot z przyjęciem ustawowych zasad równego traktowania osób niepełnosprawnych.
Widzący, słyszący, sprawni fizycznie często nie uważają problemów niepełnosprawnych za istotne.

- Polska szkoła jest szkołą segregacyjną i dyskryminacyjną jeśli chodzi o traktowanie uczniów niepełnosprawnych - podkreślają uczestnicy konferencji "Niepełnosprawni w systemie oświaty i na rynku pracy".
Dyskryminacja dzieci niepełnosprawnych zaczyna się już w przedszkolu. Do przedszkoli trudno się w ogóle dostać, bo jest w nich zbyt mało miejsc w stosunku do liczby chętnych, a podania rodziców dzieci niepełnosprawnych są w pierwszej kolejności odrzucane.

Według ekspertów, zbyt dużo niepełnosprawnych uczniów uczy się w szkołach specjalnych, podczas gdy rodzaj ich niepełnosprawności pozwala na naukę w zwykłych szkołach gdyby tam stworzono im odpowiednie warunki. Ci bowiem niepełnosprawni, którzy uczą się zwykłych szkołach bardzo często natrafiają na bariery - nauczycieli nie przygotowanych do pracy z nimi, nie dostosowane do ich potrzeb podręczniki oraz bariery architektoniczne

W Europie w kształceniu włączającym przodują: Norwegia i Włochy, gdzie od lat nie ma w ogóle szkół specjalnych i integracyjnych. Nie ma takich szkół także we francuskojęzycznej części Kanady. W ostatnim czasie dużo na rzecz upowszechnienia kształcenia włączającego zrobiono w Wielkiej Brytanii.

W Polsce rząd szuka oszczędnosci na niepełnosprawnych.

8 czerwca przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów protestowali rodzice, opiekunowie dzieci niepełnosprawnych. Protest został zorganizowany przez Forum Rodzin Osób Niepełnosprawnych “Rodziny ON”. Uczestniczyli w nim opiekunowie i niepełnosprawni z wielu miejscowości.
Najważniejszym postulatem jest żądanie uznania opieki nad niepełnosprawnymi za pracę i podniesienie świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu najniższego wynagrodzenia. W tej chwili rodzic, który zmuszony jest do porzucenia pracy zarobkowej, aby opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem, otrzymuje 520 zł świadczenia pielęgnacyjnego.

Organizatorzy protestu piszą w swojej odezwie:

“Niemoc, czy może niechęć naszego rządu do poprawy losu osób niepełnosprawnych, brak rozwiązań umożliwiających poprawę bytu tych najbardziej pokrzywdzonych przez los zmusiła nas do zaprotestowania przeciwko takiej sytuacji.

Rodzice, opiekunowie Osób Niepełnosprawnych zwracają się do Państwa z prośbą o udział w proteście przeciwko skandalicznym, urągającym człowiekowi warunkom do życia, jakie stwarza polski rząd Osobom Niepełnosprawnym. Warto pamiętać o tym, że niepełnosprawnym można być od urodzenia, ale również można stać się nim od feralnego momentu w życiu. Niepełnosprawnym może zostać każdy z nas.

Dlatego też my, rodziny dzieci niepełnosprawnych prosimy o przyłączenie się do naszego protestu w walce o prawo do godnego życia. Będziemy protestować przeciwko decyzjom rządu, które dyskryminują rodziny dzieci niepełnosprawnych oraz skazują je na życie w ubóstwie.”

Domagamy się:

1. Uznania opieki nad osobami niepełnosprawnymi w warunkach domowych za pracę zawodową.

2. Podwyższenia kwoty świadczenia i zasiłku pielęgnacyjnego.

3. Podwyższenie podstawy wymiaru składek emerytalno-rentowych i wydłużenia okresu ich odprowadzania.

4. Wprowadzenie rozwiązań prawnych ułatwiających nam powrót do pracy.

5. Podwyższenia kwoty renty socjalnej.

6. Wsparcia rodzin w opiece nad osobami niepełnosprawnymi.


http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1416525,rodzice-niepelnosprawnych-dzieci-protestowali-pod,id,t.html

O stopniu cywilizacji i nowoczesnym państwie świadczy także nasz i rządzących stosunek do bezdomnych zwierząt.

Pracownicy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i policjanci w ostatnią środę weszli do "ośrodka" dla zwierząt w Kłaju prowadzonego przez Fundację "Ludzie zwierzętom w potrzebie". Zastali okropny stan - w baraku bez okien panował potężny smród, wychudzone psy zamknięte w ciasnych klatkach, leżały na przegniłych drewnianych paletach i we własnych odchodach. Pokarm w miskach był częściowo zepsuty.
W przytulisku podjęto prace porządkowe. Psy są kąpane, leczone z odparzeń i uczone chodzić na smyczy - wygląda na to, że do tej pory w ogóle nie były wyprowadzane na powietrze.

- Od trzech dni pracujmy z wolontariuszami, ale jeszcze sporo trzeba zrobić, by psy miały godne warunki. Potrzebujemy chętnych do pomocy, ale muszą to być osoby rozsądne, bo u kilku psów stwierdzono nosówkę, tzw. nerwową - najcięższy przypadek tej choroby, dlatego konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności - mówiła w sobotę inspektorka KTOZ-u Paulina Boba, która nadzoruje porządkowanie "schroniska" dla zwierząt w Kłaju.http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/599707,ratuja-zwierzeta-ze-schroniska-w-klaju,id,t.html

Fajny premierze, fajni Polacy, fajni salonowcy!
Nas nie wolno kopać!
My żyjemy, cierpimy i kochamy.

materiały z sieci

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Z tego co wiem, to rodzice osób niepełnosprawnych protestowali już rok temu. Niestety, od tej pory nic się w tej kwestii nie poprawiło. Zgadzam się, iż 520zł na miesiąc to jest kpina, tym bardziej, iż często opieka nad chorym dzieckiem uniemożliwia podjęcie normalnej pracy…
Co do schronisk dla zwierząt, to mam wrażenie, iż, na szczęście, w ostatnim czasie sytuacja w tym względzie się poprawia. Coraz mniej jest takich, jak to, które opisałaś, a poza tym ludzie coraz chętniej zabierają stamtąd psy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#269051

ale sa
i to nie tak mało

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#269061

Matko Boska! - Serce się kraje patrząc i czytając..

Tak jest.. O wartości społeczeństw i ich miejscu na drabinie rozwoju cywilizacyjnego decyduje:

a/ stosunek do dzieci..

b/ - stosunek do własnej kultury, tradycji i przeszłości..

c/ - stosunek do ludzi starych i UŁOMNYCH..

d/ - stosunek do ZWIERZĄT i PRZYRODY

- Odrzucając Boga i religię, pozbyto się i SUMIENIA.

Kłaniam się

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#269066