Fajni Polacy i ich flaga

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Polska to wielka rzecz.-

Stanisław Wyspiański

Ale nie dla nich.
Fajna Polska, fajny rząd, fajne media, a w nich fajni Polacy.

Oto fajny profesor

w fajnym radio TOKFM u fajnej komunistki Paradowskiej opowiedział o swojej miłości do Polski.

- Powstań mieliśmy dużo, można by podrzucić ich trochę Czechom. Rzecz w tym, że zawsze jest podział na tych, którzy brali udział w powstaniach poświęcając swoje życie w dobrej wierze, heroicznie i z wielkimi stratami. A co innego jest polityczny pomysł na takie hucpy, które nie mają żadnej szansy na realizację czegoś w sensie militarnym i politycznym.-

Rzecz dotyczyła Powstania Styczniowego i debaty nad uczczeniem bohaterów sprzed dokładnie 150 lat. Ale niezależny ekspert zachwycał się postawą Czechów i tak jak oni wolałby pilnować piwa niż walczyć:

- Coraz bardziej jestem Czechem w takich wielkich historycznych wizjach tego, co w Europie się działo. Ta szwejkowska zasada, żeby siedzieć w gospodzie, pilnować temperatury piwa i czekać, aż ci szaleńcy z jednej strony na drugą przejadą, jest być może czymś bardziej normalnym i rozsądnym niż to nasze rzucanie się.-

Co Polska powinna uczynić 1 września 1939 roku według "miłującego" Ojczyznę profesorka?

- Powiem to tak dosadnie, nie po to, aby mnie cytowano. (...) Jako obywatel miłujący ten kraj - specyficznie być może, ale jednak - gdyby mnie spytano co trzeba było zrobić w 1939 r., gdy nas zaatakowano z dwóch stron: ano poddać się rozsądnie.-

Tak, patriota według Markowskiego powinien wziąć białą flage, poddac się i usiąść z okupantem do piwa.

Zdaniem Janiny Paradowskiej, czczenie rocznicy ma niewiele wspólnego z edukacją historyczną.

- Dziś powstanie nie służy pamięci, ale bieżącej polityce. To nowy pomysł Jarosława Kaczyńskiego. Będzie odnowa moralna i czarne szaty. Wzorem jest to, jak przed powstaniem następowała odnowa moralna przede wszystkim wśród inteligencji - powiedziała publicystka "Polityki" w "Poranku Radia TOK FM".

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13135814,Wspolczesna_polityka_i_Powstanie_Styczniowe___Bedzie.html
http://wpolityce.pl/artykuly/44002-radoslaw-markowski-o-swoim-patriotyzmie-gdyby-mnie-spytano-co-trzeba-bylo-zrobic-w-1939-r-gdy-nas-zaatakowano-z-dwoch-stron-ano-poddac-sie-rozsadnie

"Wrak? A dlaczego Rosjanie mieliby nam robić uprzejmość?"- kpi czerwona zaraza

Paradowska swój wpis na stronie internetowej tygodnika "Polityka" zaczyna od stwierdzenia, że sam wrak prezydenckiego samolotu to "kwestia, od której należy trzymać się z daleka" i że ostatnio przekonał się nawet o tym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Publicystka pyta, dlaczego Rosjanie mieliby się spieszyć z oddaniem nam resztek samolotu, skoro cały czas słyszą z części polskich mediów, że to "ich prezydent zamordował polskiego prezydenta".

Janina Paradowska zastanawia się też, kiedy Rosjanie zakończą swoje śledztwo. Dziennikarka zauważa, że jest to tak samo nie wiadome, jak to, kiedy zakończy się polskie śledztwo. Rosjanie więc "wolą poczekać, tłumacząc, że takie sprawy bada się latami. Prawda. My też o tym przypominamy przy każdej kolejnej decyzji o przedłużeniu śledztwa, bo też w naszej prokuraturze musi panować solidny strach przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji kończącej tę sprawę. Jest to więc trochę taka sytuacja, że złapał Kozak Tatarzyna, ale Tatarzyn za łeb trzyma" - pisze publicystka.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,13064230,_Wrak__A_dlaczego_Rosjanie_mieliby_nam_robic_uprzejmosc__.html

Niedawno o swojej "miłości" do Polski opowiedziała sfiksowana salonówka, tez fajna i z fajnej Polski Maria Peszek.

- Uprawiam patriotyzm prostych spraw. A wciska nam się kult śmierci.-

- "Chcielibyśmy traktować ojczyznę jako coś miłego, a nie jako upiora. Dla mnie nowoczesny patriotyzm polega na tym, że się nie migam od normalnych obowiązków. Płacę abonament, chodzę na wybory, poczytuję gazety. Nie kombinuję, jak uniknąć podatków. Duża część mojego pokolenia tak myśli i działa. Jazda na gapę jest passe. Uprawiamy patriotyzm prostych spraw, małych rzeczy. A ciągle nam się wciska kult śmierci. Czas honoru" – mówi "Polityce" Peszek. "A mi się wydaje, że trupów było dosyć. Natomiast brakuje mi świadomie szczęśliwych Polaków" – dodaje.

"Sorry Polsko", czyli "Gdzie chcę żyć? I dlaczego w Polsce?"

- "Nie oddałabym ci Polsko/ani jednej kropli krwi. Wystarczająco przerażająco jest żyć". Było jeszcze "tu", ale skreśliłam, bo to wiadomo - cytuje tekst "Sorry Polsko" Maria Peszek. Bo wydaje się jej, że "trupów było dosyć, a brakuje świadomie szczęśliwych Polaków".

I wykłada swoją definicję nowoczesnego patriotyzmu: - Polega ona na tym, że się nie migam od normalnych obowiązków. Płacę abonament, chodzę na wybory, poczytuję gazety. Nie kombinuję, jak uniknąć podatków. Duża część mojego pokolenia tak myśli i działa. Jazda na gapę jest passe. Uprawiamy patriotyzm prostych spraw, małych rzeczy. A ciągle nam się wciska kult śmierci.

"Pan nie jest moim pasterzem", czyli "Czy Bóg jest mi potrzebny?"

"Pan nie jest moim pasterzem, a niczego mi nie brak/i chociaż idę ciemną doliną/zła się nie ulęknę/i nie klęknę" - parafraza znanego psalmu z "Jezus Maria Peszek" jest dla Żakowskiego pretekstem do pytania: Próbowała Pani rozmawiać z Bogiem o swoim cierpieniu? - Zrozumiałam, że - przepraszam, że to powiem - Bóg tylko człowiekowi przeszkadza, bo stwarza pozory, że czegoś nie musimy sami w tej rzeczywistości ogarniać.

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114526,12559350.htmlhttp://www.polityka.pl/kraj/analizy/1530689,1,jacek-zakowski-z-maria-peszek-o-polsce-i-nowej-plycie.read

- W ojczyźnie ma się przeszłość i przyszłość. W obczyźnie tylko teraźniejszość.-

Ludwik Hirszfeld

- Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek.-

Cyprian Kamil Norwid

Ale obowiązek nie dla fajnych znad Wisły.

- Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje.-

Jan Paweł II

- Kto nie zna historii Polski – ten tęskni do `Europy`.-

Roman Gorzelski

"Polska"

Nosimy Cię w swych sercach, wyblakli poeci,
głupcy, włóczęgi, błazny, ścierki kawiarniane;
Twój blask oślepiający jako słońce świeci,
w piersiach nam się łopoczesz stłumionym orkanem.

Ale my, głośne pawie, pyszałki odęte,
niecna zgraja aktorów, hałastra wyrodna,
kneblujemy jak łotry Twoje usta święte
i spychamy Cię na dno, bo jesteś... niemodna.

Ale ja wiem, że przyjdziesz, musisz przyjść. Skrzydlata,
piersi nasze rozedrzesz gromowym wołaniem,
serc milionem zatargasz, pasadami świata!...
Poeci, ja zwiastuję Drugie Zmartwychwstanie!

W proch uliczny runiemy, jak bogi gliniane,
Twój piorunowy płomień ślepia nam wypali,
Twoje Imię ognistym będzie huraganem!
ale nie dla nas będzie, bo myśmy za mali.

Konstanty Ildefons Gałczyński

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Markowski musi więc wybrać: czy woli ulec Rosjanom, czy Niemcom. Na to, że zaatakują nas Czesi raczej nie ma co liczyć.
Paradowska nie musi wybierać, bo jej nic nie grozi. O jej romansie z Leninem będą kiedyś uczyć w szkołach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#319066

Już wiem co TW ZNAK czyli Boni będzie robił bo coś robić w końcu musi.
Markowski , Paradowska czy ta kukła na scenie Peszek będą prowokować niepokorni będą odpowiadać a TW ZNAK będzie napuszczać na każdego odpowiadającego policję, ciekawe czy policjanci to zniosą .
Następny przykład obciachu dla wyborców PO , tego chcieliście ? No to macie ...
Jeśli słowa tej trójki do Was trafiają to gratuluję .
Ciekawe o czym rozmawiacie w domach , jaki dajecie przykład młodzieży jeśli wyrasta taki potworek jak Peszek.
Tak patrząc na nią wydaje mi się że tam tylko rury brakuje, i agencja towarzyska jak znalazł .

Markowskiemu gratuluję przemyśleń i proponuję iść za przykładem co niektórych obywateli Francji , zrzec się szybko obywatelstwa polskiego i przyjąć sowieckie , kłopot jest jeden oni piją tylko wódkę i tylko w szklankach , to nie piwo wprawdzie ale efekt ten sam .
Kretynizm Markowskiego osiągnął szczyt .

Pani Paradowskiej natomiast odpowiem tak, a co sowieci mają do gadania w sprawie wraku, łaskę robią czy jak, to polski wrak samolotu więc o co chodzi .
My się nie musimy prosić my musimy tego żądać i to głośno a oni mają obowiązek oddać .
Tyle w tej sprawie .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#319204

to Markowski !
No to już nic nie mówię !

Markowski oczywiście pieprzy (a raczej p....) jak potrzaskany mówiąc:

"- Coraz bardziej jestem Czechem w takich wielkich historycznych wizjach tego, co w Europie się działo. Ta szwejkowska zasada, żeby siedzieć w gospodzie, pilnować temperatury piwa i czekać, aż ci szaleńcy z jednej strony na drugą przejadą, jest być może czymś bardziej normalnym i rozsądnym niż to nasze rzucanie się.-"

Bo... Szwejk raz, że owszem - chlapnął coś takiego ale dwa - w całkiem innej sytuacji i trzy - w całkiem innym kontekście !
I po cztery - Szwejk nie był pedałem jak Markowski !

"Pedał" to nie tylko orientacja seksualna, "pedał" to również epitet, określający charakter, mentalność. Zatem... Markowski to zwyczajnie pedał do kwadratu.

Paradowska... Ona w sumie ma rację, że "(...)sam wrak prezydenckiego samolotu to "kwestia, od której należy trzymać się z daleka"...
Minister ćwir-Sikorski wg mnie pedałem nie jest (choć czort go wie) ale po pedalsku się zabrał za sprawę. I ma szczęście, że się skończyło jak się skończyło bo mógł mu Lawrov z Tuskiem dupę rozsadzić jak Kmicic kolubrynę, bo im obu z ochotą dawał....

Do kwestii odzyskania wraku trzeba... faceta z jajami! O wrak "walczyły" menścizny Seremet, wojskowi prokurWatorzy i co zdziałali ? Nic ! Bo nie mają jaj. Nie mają kręgosłupa na którym te jaja by wisiały.
Dlatego Paradowska poniekąd - i całkiem niechcący - ma rację.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#319231

[quote=contessa]"- Coraz bardziej jestem Czechem w takich wielkich historycznych wizjach tego, co w Europie się działo. Ta szwejkowska zasada, żeby siedzieć w gospodzie, pilnować temperatury piwa i czekać, aż ci szaleńcy z jednej strony na drugą przejadą, jest być może czymś bardziej normalnym i rozsądnym niż to nasze rzucanie się.-"

Bo... Szwejk raz, że owszem - chlapnął coś takiego ale dwa - w całkiem innej sytuacji i trzy - w całkiem innym kontekście !
I po cztery - Szwejk nie był pedałem jak Markowski ![/quote]

Dokładnie ! Gdyby gamoń choć raz w życiu, choćby przebywał w pomieszczeniu gdzie znajduje się książka Haska, nie zrobiłby z siebie takiego idioty.
Niewiarygodna głupota.

[quote=contessa]Minister ćwir-Sikorski wg mnie pedałem nie jest (choć czort go wie) ale po pedalsku się zabrał za sprawę. I ma szczęście, że się skończyło jak się skończyło bo mógł mu Lawrov z Tuskiem dupę rozsadzić jak Kmicic kolubrynę, bo im obu z ochotą dawał....

Do kwestii odzyskania wraku trzeba... faceta z jajami! O wrak "walczyły" menścizny Seremet, wojskowi prokurWatorzy i co zdziałali ? Nic ! Bo nie mają jaj. Nie mają kręgosłupa na którym te jaja by wisiały.
Dlatego Paradowska poniekąd - i całkiem niechcący - ma rację.[/quote]

A u mnie właśnie na tapecie są dwa obrazki. To znaczy są w fazie wykańczania się.
Jeden kwestionujący niepedalstwo Sika, drugi ujmujący od strony urologicznej zagadnienie wizerunku PO.

Cóż za zbieg okoliczności ; ))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#319257

Czekam na fazę finałową.

Zbieg okoliczności ??
Po prostu... Ty umiesz przekuć słowa w obraz i vice versa, ja poza tym, że umiem wyrazić muzykę słowami (i słowa muzyką), to umiem opisać obraz widziany wewnętrznym "widzeniem"...
Wewnętrzny słuch, wewnętrzne oko jako "język" porozumienia się to normalne dla twórców choć dla niewtajemniczonych, zwłaszcza dla tych "czujących bluesa" ale skazanych na przekazywanie własnych uczuć, własnych emocji cudzymi słowami, cudzymi obrazami (bo na własne nie są zdolni albo nie chcą) to jakiś "szyfr", jakaś "wiedza tajemna" - wyobrażają sobie, że jest jeszcze "coś" by twórcy mogli "nadawać na tych samych częstotliwościach"...

Własnoręczny podpis, oryginał - to jest TO ! Ty go posiadasz. A że jest "czytelny" nawet w zarodku, no to ...
co to za telepatia ??

Przepraszam za me babskie "filozofowanie"... Tak mnie coś nocnie...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#319280

pedalstwo rozum im zżarło

to normalne gnido-mendy, takie wszy spijajace krew innym
Markowski,Krzemiński to wzorce pedałów salonowych
skurwysyny pierwszej wody

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319332

Spaliłem się jak nagrodzona pensjonarka ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#319380

Ja czekam żeby... to łupanie w krzyżu się sprawdziło !
:-x

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#319417

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#319486

;);)

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#319516