Gry wokół raportu Millera

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Raport Millera miał być pierwotnie przedstawiony do końca lutego br. Mija miesiąc za miesiącem, a my wciąż czekamy. Portal wPolityce.pl przypomniał wczoraj słowa Donalda Tuska wypowiedziane 2 czerwca: "Kiedy otrzymam raport od komisji, natychmiast poinformuję o tym opinię publiczną. Bez zbędnej zwłoki - należy to do moich obowiązków - przeczytam raport i nie będę tam proponował ani wprowadzał żadnych zmian".

Szef rządu otrzymał raport 28 czerwca, którego jednak nie publikuje. Co się dzieje? - Problemy z tłumaczeniem na język angielski i rosyjski są dalece niewiarygodne. Również zapewnienia, że premier nie zmieni w raporcie nawet przecinka, nie wykluczają takiej możliwości. Otóż nie ma jednej, końcowej i oficjalnej wersji raportu, podpisanej przez wszystkich członków komisji.

Autor artykułu w portalu wPolityce.pl przypuszcza na podstawie licznych informacji, że wokół raportu mogą trwać polityczne targi, w których biorą udział Donald Tusk oraz ministrowie: Jerzy Miller, Bogdan Klich i Tomasz Arabski (Radosław Sikorski nie jest wymieniony).

Czy raport komisji polskiej wniesie nowe elementy nieujęte w "Białej księdze" zespołu Antoniego Macierewicza? - Raczej nie. Pamiętajmy, że główne dowody pozwalające orzec, co naprawdę stało się na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem, są ciągle w Rosji:

--- wrak samolotu, którego najważniejszy pod względem dowodowym element, kokpit, "wyparował"; gdzie jest, nie wiadomo;

--- telefon satelitarny prezydenta;

--- broń, amunicja i kamizelki kuloodporne funkcjonariuszy BOR, którzy lecieli samolotem 10 kwietnia ub.r.

Co pewien czas informują nas członkowie rządu i prokuratorzy, że już w określonym dniu Rosjanie oddadzą tę czy inną własność państwa polskiego, a potem mija termin i ... cisza. Trwa to już ponad 15 miesięcy. Rosjanie grają na zwłokę i zmęczenie ludzi. Odnosi się wrażenie, że w tej grze uczestniczy też wielu wysoko postawionych urzędników organów rządowych i śledczych. Zwłoka z opublikowaniem raportu Millera wydaje się tylko elementem tej gry.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

że się zakiwają tak jak niegdyś samoobrona...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#170346

W dodatku nie wiedzą, co ma jeszcze w zanadrzu (np. z USA) Antoni Macierewicz.

Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170360

gość z drogi

wszystko ma swój początek   i KONIEC

nie pomoze zamiatanie POd dywan,bo Klich,OBA,Arabski,Sikorski,Tusk

to na RAZie moralnie tylko odPOwiedzialni za Smoleńsk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#170367

gość z drogi

na kolanach,nie kradli,tylko,,,

i nie zołnierze,ale Policjanci,czy diabli wiedzą kak mu eto szło

re tłumaczeń,wszak Gras wykazał sie Super znajomością nie tylko niemieckiego,ale i rosyjskiego

wiec w czym Problem?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#170369

powinno też nastąpić i wierzę, że nastąpi. Zdawało się, że za Leszka Millera rozkradziono już wszystko, ale nie. Można kraj zadłużać i dalej robić "interesy".

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170372

Na podstawie swej obecnej wiedzy jestem przekonany, że odpowiedzialnym nr1 za katastrofę jest D. Tusk.

Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170370

ściema, ściema, ściema, ściema, ściema, ściema, ściema ..................................

................................................................................................. i ściema. Aż szkoda wymieniać co Premier i komu obiecał. Zabraknie miejsca w necie,żeby to wszystko opisać. Wczoraj publicznie w telewizorni obiecał poszkodowanym w wichurze odszkodowania. niezależnie czy byli ubezpieczeni czy nie. Kolejna wyborcza ściema, ściema,..... Należę to tych zapewne nielicznych, którzy w żadnym razie się na platformie nie zawiedli. Może nawet przeciwnie , przerosła oczekiwania. Po za tym wykażcie się odrobiną cierpliwości. Przecież tłumaczenie 300 stron skomplikowanego tekstu technicznego z Polskiego na Rosyjski, z Polskiego na Angielski, z Rosyjskiego na Polski, z Angielskiego na Polski, z Rosyjskiego na Angielski, z Angielskiego na Rosyjski, z Polskiego na Hebrajski, z Hebrajskiego na Polski, do tego dojdzie jeszcze Hiszpański, Niemiecki, Szwedzki, Francuski, oraz z pewnością kilkanaście dialektów Ameryki południowej w obie strony, gdzie Premier ma przecież grono wielbicieli i przyjaciół jako rasowy europejczyk. Do tego dochodzą indywidualne wydania tłumaczeń dla przewodniczących wszystkich komisji w europarlamencie i premierów wszystkich zaprzyjaźnionych krajów europy i świata. Do tego przecież jeszcze Chiński w dwie strony. Wyobrażacie sobie jaki to ogrom pracy a ile to jeszcze będzie kosztować.

Biorąc pod uwagę dotychczasową skrupulatność rządu to musi być zrobione niezwykle dokładnie. Więc o co chodzi ? Cierpliwości a w swoim czasie zagadka zostanie na pewno dogłębnie rozwiązana. Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#170380

Tusk jest nieodpowiedzialnym człowiekiem. Wiedziałem, że jego rządy nic dobrego Polsce nie przyniosą. Rezygnacja z jakichkolwiek (prawie) reform, walka z prezydentem i PiS-em zamiast poważnej polityki i debaty, to są błędy, za które będziemy musieli zapłacić. Wiosną 2008r. zaprosił Tusk społeczeństwo na grilla, gdy musztarda była, ale na kiełbasę brakło; zaraz przyszedł kryzys.
Jestem przekonany na podstawie aktualnych danych, że osobą nr1, odpowiedzialną za katastrofę smoleńską jest Tusk (przynajmniej po polskiej stronie).
Spróbuję trochę obronić nasze społeczeństwo, biedne, zabiegane i oszukiwane. Otóż nieoficjalne dane mówią, że chce na PO głosować 20% wyborców. Po prostu wielu ich byłych zwolenników nie pójdzie na wybory. I tak pewne procesy zachodzą. Inaczej być nie może.

Pozdrawiam
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170400

z tym grillem. Chociaż poczucie humoru w narodzie zostało. Swoją drogą jak bardzo bym chciał żeby ten procent poparcia był  i na tym poziomie pozostał. Osobiście znam niewielki grono osób delikatnie mówiąc lekko zawiedzionych polityką miłości. Jednak jak się zachowają 9 października ? Trudno przewidzieć. PIS-owi  korzyści procentowych z tego raczej nie przybędzie . Pocieszam się tylko tym, że "betonowy" elektorat JK nie zawiedzie, natomiast platformie z pewnością ubędzie. Jednak zwycięstwo mniejszościowe PIS też łatwe nie będzie. Kogo za koalicjanta ? PSL ? Jeśli wejdzie do sejmu. I kolejne cztery lata pawlakowe stronniki będą obfite sejmowe i nadzorcze spijać pensyjki ? Według mnie PSL jest jeszcze większym cwaniakiem i nierobem niż PO. Ta partia jest już od kilku kadencji skompromitowana. A jednak się trzyma. Ot taka ... cichodajka. Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#170410

W swej masie społeczeństwo da temu wyraz i to niekoniecznie w linii prostej z pobudek patriotycznych. Najmłodsi (tak, najmłodsi) zagłosują na PiS, zawiedzeni (tacy są). Jeśli np. pół miliona byłych sympatyków PO nie pójdzie na wybory, to liczba głosów oddanych na PiS przy mniejszej frekwencji będzie stanowić większy procent.
Proszę porównać spadający nakład GW, Dziennika, tygodnika Wprost ze wzrostem nakładu Gazety Polskiej, Naszego Dziennika, Rzeczpospolitej oraz świetnym wejściem Uważam Rze. To wiele mówi; tego nie da się zakłamać.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170420

gość z drogi

kroi ten Polski tort,i nikt nigdy go nie rozliczył za cuda prywatyzacyjne,a wiadomo gdzie siedzą

górnictwo,zasoby mineralne, ziemia

pozdr z dyszką

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#170465

gość z drogi

jak kot z myszką

re sprzedawania Polski, to od czasów unii,kongresów i licho wie,czego jeszcze

bawią się własnoscią narodową jak chłopcy z POdwórka, piłką

Nie zapominajmy,ze biorą się za rozpadającą się kolej,Kolej ktora ma 

olbrzymie tereny

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#170466

jak kot z myszką. A miała być uczciwa, wolna, demokratyczna III RP. Zdawało się, że po rządach L. Millera nie ma już wiele do ukradzenia. A jednak dalej trwa zagarnianie naszego kraju i wspólnej własności.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170473

ale nie mogę się odnieść, bo nie wiem, co znaczy skrót "re psi".

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170472

Cóż raport Millera zapewne został wysłany do akceptacji na Kreml i tam utknął wot aszibka, a wybory ????? zostana najprawdopodobniej sfałszowane , przecież ostatnimi fałszerstwami się nawet nue przejmuję -kłania się Wałbrzych, w Innowrocławiu(chyba) znaleziono na śmietniku walajace się karty do głosowania z iksem przy Jarosławie , teraz jakis oprych w Krakowie( były policjant!!!!) miłą cały pakiet kart wyborczych , no i co??????? i kółeczko , władza nam pokazuje środkowy palec szczerzy zęby (za 20 tys zł jak Schetyna)i pyta co nam zrobicie ? wiedzą ,że są bezkarni SOWA w kraju i razwiedki zagraniczne czuwaja ,żeby najlepszym lokajom krzywda się nie stała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#170469

na tym raporcie. W komisji jest bardzo wielu uczciwych ekspertów i oficerów. Oni stworzyli raport zgodnie ze swą wiedzą. Co ferajna Tuska z tym zrobi? Jak pogodzić oczekiwania Putina choćby z pozorami prawdy? - Ma Tusk twardy orzech do zgryzienia. Musi przy tym pamiętać, że Macierewicz może mieć niepublikowane jeszcze porządne materiały z USA, więc nie da się tak bezczelnie kłamać. Zobaczymy.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#170481