Konwencja PO - miłość jako kategoria polityczna

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

"Jesteśmy winni Polsce chwilę powagi, bo polityka wymaga nadzwyczajnej odpowiedzialności" - powiedział premier Donald Tusk w ERGO Arena w Gdańsku do około 12 tysięcy delegatów PO. Do tego momentu przemawiało już kilku działaczy Platformy, a także polityków, którzy zamierzają w tej partii przedłużyć swój byt polityczny.
Nie odpowiedzialność jednak, a tym bardziej nadzwyczajna odpowiedzialność, była głównym motywem przemówień czołowych aktualnych i przyszłych aktywistów PO. To były kolejno:
1. WDZIĘCZNOŚĆ - Najdobitniej wyraził ją Radosław Sikorski, gdy mówił, iż żadna partia poza Platformą nie powierzyłaby mu tyle wysokich urzędów i funkcji. "Dziękuję ci Platformo! - mówił w uniesieniu minister. - My Polska, my Platforma Obywatelska damy radę!"
2. OCZAROWANIE I ZACHWYT nad programem rządzącej partii, która "ma dzisiaj społeczną twarz, ma swoją wrażliwość, której idee zaszczepił w nas wszystkich Jacek Kuroń" - twierdzi Bartosz Arłukowicz. - Nowy minister w rządzie D. Tuska wahał się z decyzją o wejściu do klubu PO, ale premier przekonał go, że warto jest być w formacji otwartej.
3. KONIECZNOŚĆ DOKONANIA WYBORU - "Albo wybierzemy Polskę nowoczesną, albo zaścianek. (...) Dla mnie wybór jest jasny" - oświadczył Dariusz Rosati, który jeszcze wczoraj był gotów bronić innych wartości.
4. MIŁOŚĆ I KAWAŁ SERCA - W wystąpieniu wyemitowanym na konwencji Bronisław Komorowski mówi, że jako prezydent zobowiązany jest zachować dystans do spraw partyjnych. "Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że kawał mojego serca, nie tylko politycznego, zostawiłem w Platformie" - deklaruje głowa państwa.
5. MIŁOŚĆ I KONIEC Z NIEFORMALNYM ZWIĄZKIEM - Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oświadczył, że nie chce już żyć "w niesformalizowanym związku partnerskim z Platformą". Teraz chce z tym skończyć i przystąpić do partii.
6. MIŁOŚĆ W NAJCZYSTSZEJ POSTACI - Wyraziła ją Joanna Kluzik -Rostkowska, była członkini PiS, potem przewodnicząca PJN, która zamierza z listy PO wejść do Sejmu. W swym wystąpieniu oświadcza: "Jestem dzisiaj z wami, dlatego że wierzyłam i wierzę, że Polacy chcą miłości"(...).
Nie wszyscy jednak rozumieją te piękne idee. Przed ERGO Arena witała delegatów PO grupa manifestantów, która miała ze sobą transparent z napisem "Żądamy prawdy o Smoleńsku" oraz biało-czerwone flagi z kirem. Jedna z kobiet krzyczała: "Złodzieje, obłudnicy, mordercy prezydenta".

Brak głosów

Komentarze

Partia nie mówi o konkretach, lecz sprzedaje społeczeństwu piękne opakowanie (uśmiech Donka itd.). Zachwyt jest, są sztucznie wywołane "pozytywne" emocje (chodzi o odbiór przez przeciętnego Kowalskiego), więc Platforma wydaje się atrakcyjna i przeciętny Kowalski poleci głosować. Bo czy decydującego wpływu na wybór produktu nie ma opakowanie? A potem dysonans pozakupowy nie pozwoli przyznać się do błędu, nawet gdyby ten został zauważony. Tak to się kręci już od wielu, wielu lat. Polak wcale nie mądry po szkodzie, Polak głupi przed szkodą i po niej. Niestety.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164139

że Polak też po szkodzie głupi. Osobiście, chcę być choć trochę wyrozumiały dla moich rodaków, przychodzi mi to jednak z trudem. Nie ma w Polsce porządnych (porządnych, a nie tych, które są) badań dotyczących naszego społeczeństwa. Jednak czuję, że naród się budzi i wypowie się jednoznacznie na ten temat w październiku. Porażka Tuska będzie większa niż ktokolwiek dzisiaj przewiduje.
Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164173

""...od 10 lat razem z całą PO robię wszystko, żeby Polacy niezależnie od tego, jaką wyznają wiarę, gdzie się urodzili, na kogo głosują mogli iść wyprostowani i z dumą patrzeć w oczy innym nacjom.".

To są słowa Tuska...

37 lat mieszkam poza Polską i za te lata nigdy nie wstydziłam się za moją Polskę. Niestety przez ostatni rok wstydzę się i to bardzo. Dla moich "tubylców", którzy o Polsce zawsze wyrażali się z wielkim szacunkiem, 10 kwietnia 2010 r. był szokiem i do dziś zarzucają mnie - słusznymi zresztą - pretensjami dlaczego my, Polacy, sprzedaliśmy śledztwo Rosjanom. Na szczęście nie mają mentalności lemingów i łapią się za głowę gdy przybliżam im całą historię plus inne szczegóły z rządzenia PO.

Idędalej wyprostowana i patrzę prosto w oczy ludziom. Niestety nie zawdzięczam tego Tuskowi ani jego chołocie.

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#164178

nie byłem dumny z naszych dokonań. Dlatego też z wielką nadzieją powitałem rząd Mazowieckiego i budowę nowej Polski. 10 kwietnia 2010r. spadł jak grom z jasnego nieba. Gdy widziałem ściskających się Putina i Tuska, wiedziałem, co nas czeka. Teraz jest tak jak myślałem, tylko znacznie gorzej.
I nie jest mi wesoło, gdy patrzę na tę hańbę, którą przygotował Tusk, jak i na brak perspektyw kraju oraz ludzi w kraju. Trzeba nam będzie latami wychodzić z tej traumy.
Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#164251