Tusk nie zdał tego egzaminu - mówi Andrzej Urbański

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Gospodarka

W najnowszym numerze tygodnika "Uważam Rze" zamieszczony jest wywiad z byłym prezesem TVP Andrzejem Urbańskim, który podkreśla, iż nadchodzące wybory są bardzo ważne, decydujące o przyszłości naszego kraju. "Nie ma już żadnej wątpliwości, że wchodzimy w kryzys, i to podwójny - twierdzi rozmówca. - Ekonomiczny, o nieznanej jeszcze skali, tektonice, dynamice. I kryzys polityczny związany z tym, co się dzieje w Europie".

Mamy za sobą cztery lata nieudanych rządów Platformy Obywatelskiej. W tym czasie nie powstały nowe miejsca pracy dla młodzieży, wśród której szerzą się bezrobocie, zatrudnienie niezgodne z kwalifikacjami i niskie wynagrodzenia. Etaty zostały zablokowane przez starsze pokolenie. Donald Tusk oszukał młodych ludzi w 2007 roku, więc nie otrzyma teraz od nich poparcia.

Następnym problemem jest zadłużenie kraju, za który wcześniej czy później zapłaci klasa średnia. I fatalne gospodarowanie, skupiające się jak w soczewce w działaniu ministra Grabarczyka, "który zepsuł więcej niż wszyscy jego poprzednicy razem wzięci". Zaczyna być naprawdę źle i wszystko przestaje działać. Polacy dojrzewają w tych okolicznościach do decyzji o zmianie.

Były prezes TVP wymienia osoby, które zdolne byłyby unieść ciężar odpowiedzialności i wyprowadzić kraj z inercji i bałaganu. Nie ma wśród wymienionych obecnego premiera. "Donald Tusk, jeżeli chodzi o kwestie ekonomiczne, jest nie dość, że niedouczonym amatorem, to jeszcze tchórzem" - mówi Andrzej Urbański i dodaje: "Tusk nie zdał tego egzaminu".

Dzieła naprawy Rzeczypospolitej może podjąć się Jarosław Kaczyński, który będąc premierem, nadzorował resorty zajmujące się gospodarką. "Gdy oddawał rządy, sytuacja gospodarcza i finansowa była wyśmienita. I to pomimo obniżki podatków" - ocenia Andrzej Urbański.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Młodzi ludzie masowo wyjeżdżają za granice, długi dwukrotnie przekroczyły czasy Gierka. Tylko za Gierka zbudowano wiele fabryk, dróg, szkół, przedszkoli i budynków mieszkalnych.Elita władzy kradła wtedy "dzieląc" się z narodem. Można powiedzieć, że zachowywano jakieś rasztki sumienia. Teraz obowiązuje tylko jaded prerogatyw KASA, KASA i jeszcze raz KASA.Wystarczy posłuchac co mówi spot reklamowy platfusów."Musimy wyrwać kasę z Unii, jakies 300 miliardów" I rzeczywiście jak polactwo znów wybierze sobie ekipę Tuska to oni zrealizuja ten plan. Tylko głupi ludzie nie widza, że ta kasa nie dla nich ale dla "swoich" kolesiów. A wystarczy tylko zadac sobie pytanie co zbudowała do tej pory za te olbrzymie długi platforma? Jesli odpowiedź jest NIC to gdzie się podziały w takim razie pieniądze. Myśle, że każdy inteligentny przecietnie człowiek zna odpowiedź, ale wyborcy tusków do inteligentnych nie należą. To masa przeżuwaczy grillowanych kiełbas i czipsów z hipermarketów. Pozdrawiam wszystkich myślących Polaków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184947

efektów w postaci nowych inwestycji produkcyjnych oraz infrastrukturalnych. Nastąpił regres w wielu dziedzinach, np. dekapitalizacja bloków energetycznych i sieci przesyłowych. To są koszty idące w kilkadziesiąt miliardów złotych. Wiele rzeczy i wiele spraw się sypie, a tu majątek narodowy został wyprzedany, młodzi ludzie pozbawieni oszczędności w OFE.
A dużo ludzi żyje w biedzie. Szacuję, że 30% społeczeństwa żyje na podobnym lub niższym poziomie niż za czasów komuny. III RP nie miała sukcesów i wszystko wskazuje, że najgorsze przed nami.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#184986

przebudzenia Polaków jak kania dżdżu.
Reformą państwa należy się zająć natychmiast, a nie czekać na katastrofę, która zwali ekipę Tuska z piedestału, bo może być za późno.
A co do pieniędzy z Unii - święta racja: są po to, aby ci przy korycie mogli się nażreć. Zwyczajnym ludziom pozostaną "przejezdne dróżki" zamiast autostrad i najdroższe w Europie stadiony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184961

Zakładam, że dni jego są policzone. Trzeba jednak jednoznacznego zwycięstwa wyborczego, by rozpocząć reformy. Im szybciej, tym lepiej. Jest wiele oznak, że szczyt kryzysu, a następnie recesji dopiero przed nami.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#184990