Antoni Macierewicz o badaniu katastrofy smoleńskiej

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl mówi poseł PiS Antoni Macierewicz, iż oczekuje od władz naszego państwa upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej, jak również jej wyjaśnienia. "Było to wydarzenie, które zapoczątkowało destrukcję suwerenności państwa polskiego, widoczną gołym okiem" - ocenia szef zespołu parlamentarnego zajmującego się badaniem katastrofy. Należy zapobiegać takim tendencjom. Tymczasem spotykamy się z niebywałymi faktami. Można mieć wrażenie, że pamięć o ludziach, którzy zginęli w Smoleńsku, jest zakazana.

Kilka miesięcy temu ówczesny marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna odmówił wydrukowania raportu zespołu parlamentarnego, choć to był obowiązek władz Sejmu. Teraz Polska Akademia Nauk oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odmawiają polskim profesorom sfinansowania konferencji naukowej poświęconej katastrofie na Siewiernym. To wygląda tak, jakby PAN oraz NCBiR realizowały wytyczne określonych polityków. Naukowcy na świecie zajmują się tragedią smoleńską, ale wśród nich nie ma polskich profesorów.

W wywiadzie tym A. Macierewicz mówi też o działalności i zamierzeniach zespołu. W najbliższym czasie będą przedstawione nowe wyniki badań dotyczące ostatnich 16 sekund lotu tupolewa. Przypomnijmy tutaj relację posła sprzed kilku miesięcy: "Mieliśmy szereg działań (ze strony Rosjan), z których każde z osobna mogło doprowadzić do tragedii, np. fałszywe naprowadzanie na polecenie z Moskwy. (...) Ale to, co zadecydowało o tragedii ostatecznie, to zupełne wyłączenie dopływu zasilania na wysokości 15 metrów, co było bezpośrednią przyczyną katastrofy. Chociaż nie wiemy jeszcze, czym to było spowodowane".

Dzisiaj ta wiedza jest pełniejsza. Wyniki prac zespołu prof. Wiesława Biniendy z USA oraz naukowców z polskich uczelni pozwoliły odtworzyć ostatnie 16 sekund lotu Tu-154M z polską elitą na pokładzie. Tak więc dwie sekundy przed wyłączeniem dopływu zasilania wystąpiły dwa wstrząsy, które wpłynęły na tor lotu i zachowanie tupolewa. Zespół kierowany przez A. Macierewicza ma na ten temat sporą wiedzę, potwierdzoną przez badania NASA.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Choć od zamachu upłynęło już tak wiele czasu, to nadal
czekam jak na szpilkach, oczekując na kolejne, sprawdzone informacje.
Bo prawdę można ukrywać, maskować, ale NIGDY nie można prawdy zniszczyć.
To odróżnia prawdę od fałszu.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203066

że coś, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010r. i potem, jest w ogóle możliwe. Jestem tym wszystkim zszokowany i tak już zostanie.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#203134

Moim zdaniem nikomu nie zależy na wyjaśnieniu tragedii smoleńskiej.Oczywiśćie są wyjątki... Ale zauważcie że nawet w PiSie, są i były tendencje dążące do spychania "katastrofy" smoleńskiej na dalszy plan.Pamiętacie zeszłoroczną kampanię prezydencką gdy przyszli PJeNowcy chcieli zrobić z Pana Jarosława Kaczyńskiego fajnego dziadziunia? A tańce Poncyliusza i Migalskiego w strojach hipisów? Czyżby oni wszyscy odgrywali tylko rolę patriotów? Mam nadzieję,że teraz się to zmieni. Chociaż reset stosunków z Rosją oraz wycofywanie się Stanów z Europy wskazuje na coś zupełnie przeciwnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203128

Chyba jednak są miliony Polaków, którzy chcą znać prawdę, którzy czują hańbę i wstyd. osobiście jestem przekonany, iż nie da się budować porządnego i sprawiedliwego państwa na fałszu. W PiS były i może są osoby, które ze względów politycznych wolą trzymać tę sprawę na zapleczu.
Smutna jest nasza rzeczywistość.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#203135

Na wygaszenie zainteresowania zamachem, decydujący wpływ miały antypolskie media. One dominują i w sieci i w TV. Udało im się jedno na pewno!. Z braci Kaczyńskich, zrobiono wrogów narodu i wspólnoty unijnej. Doprowadzono do tego, że pies z kulawą nogą, dochodzi dziś prawdy. Każdy szmaciarz i łachudra, mówi o odczuwanym przezeń wstydzie, za rządów PiS. Usankcjonowano zamach, jako jedyne słuszne i wręcz pożyteczne rozwiązanie. To robota prekursora od kreciej roboty, Palikota. Jego insynuacji pod tytułem "prezydenckie małpki". Nienawiści koszernej Myszkiewicza, Kutza i dwóch spośród najbogatszych " tzw.Polaków". Komuchów, tęskniących za urawniłowką i stojącą w polu sławojką. Pozdrawiam W.S.C.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#203131

Rola mediów była wiodąca w antypolskiej propagandzie. Także Palikot zostanie symbolem najgorszych instynktów, jakie można wskrzesić w społeczeństwie. Nigdy nie przewidywałem, że możliwe są tak makabryczne "występy" sługusów Moskwy i Unii Europejskiej.
Myślę jednak, że Polacy pamiętają. Nie wszyscy, ale miliony pamiętają. Pożegnali swego prezydenta jak wielkiego króla. Tyle na razie mogli zrobić.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Białas

#203137