Powrót Rejtana

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Kraj

Na naszych oczach dokonuje się kolejny rozbiór Polski. Zdrajcy zajmują najwyższe funkcje państwowe, zasiadają w Sejmie, obrzucając błotem polityków próbujących sprzeciwić się ewidentnej strategii upokarzania i marginalizowania pozycji Ojczyzny w świecie, który powoli przyjmuje do wiadomości, które państwo jest wielkie, a które małe, skarlałe i skazane na czyszczenie wielkostepowych ruskich butów na wysoki połysk.
Ze ściśniętym sercem obejrzałem wystąpienie Antoniego Macierewicza w dniu 18 stycznia 2011, na specjalnym posiedzeniu połączonych komisji sejmowych w sprawie katastrofy Tupolewa. Jego emocjonalna, choć, jak zawsze precyzyjna i bezkompromisowa wypowiedź będzie pewnie w przyszłości porównywana do słynnego, uwiecznionego na płótnie Jana Matejki gestu Rejtana. Przerywane nachalnie przez przewodniczącego posiedzenia wystąpienie Macierewicza było imiennym oskarżeniem odpowiedzialnych za katastrofę i skandalicznie prowadzone śledztwo. Gestem równocześnie potężnym i bezradnym, ponieważ odpowiedzialni za zbrodnię będą chcieli pozostać bezkarni i zrobią wszystko, by nie dopuścić do procesu, w którym ich miejsce będzie na ławie oskarżonych. Wina nie spoczywa jednak jedynie na barkach, wymienionych z nazwiska w wystąpieniu posła Antoniego Macierewicza. Nie tylko ci, którzy maczali palce w mataczeniach, nie tylko ci, którzy brali czynny i bierny udział w spisku, zmierzającym do tragicznego finału rządowego lotu do Katynia ponoszą moralną odpowiedzialność. Lista osób, które do końca życia nie powinny spać spokojnie za zrzucanie winy za katastrofę na Polskę i ochocze nakładanie klapek na własne, obojętne oczy jest długa. Są na niej bezwolni członkowie rządu, przyklaskujący haniebnej strategii zacierania śladów. Posłowie sejmu, głosujący przeciwko powołaniu międzynarodowej komisji. Dziennikarze, rozpisujący kłamstwo na wiele głosów medialnego chóru, tumaniącego naród. Członkowie "elit", zajmujący się uczestnictwem w rautach na cześć rosyjskiego prezydenta i przyjmujący skwapliwie zhańbione odznaczenia, które mają im zamknąć usta i wypolerować sumienie.
Nie łudźmy się: Platforma Obywatelska nie odda władzy w wolnych wyborach. Jeżeli będzie taka potrzeba, wybory zostaną sfałszowane; pozostanie przy władzy jest jedyną szansą uniknięcia odpowiedzialności przez rządzącą ekipę.
Rozrywanie szat przez współczesnych Rejtanów nie wystarczy. Potrzebne będą masowe protesty, na skalę zbliżoną do zrywu Solidarności w 1980 roku. Czy jest to jeszcze możliwe?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

bxl stoji za bruksela...i moge potwierdzic ze juz wybory byly falszowane...tak dzialala organizacja sikorskiego...sie rejestrujac od strony od PO zeby glosowac zagranica sie dostawalo mozliwosc glosowania dwa razy raz w polsce ( gdzie sie nie bylo wykreszlony z listy )i drugi raz gdziesz zagranica ( gdzie sie tez bylo na liscie) pozniej jeszcze bylo za malo to do drugiej tury dodali taka samo mozliwosc na glosowanie pare razy w polsce na wakacjach i u siebie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#126648

"Rozrywanie szat przez współczesnych Rejtanów nie wystarczy. Potrzebne będą masowe protesty, na skalę zbliżoną do zrywu Solidarności w 1980 roku. Czy jest to jeszcze możliwe?" - jest i nawet więcej.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#126658

kiedy to zdrajca sikorski za pomoca francuzow i reszty patalachow zostal dopuszczony do koryta wladzy,Polska przeszkadzala wszystkim w europie,panstewko o nazwie prl,czyli dziedzictwo churchila,stalina stworzone na gruzach emigracyjnego rzadu sikorskiego,pajaca i zdrajcy,ktorego Pilsudski pognal z polski do zabojadow,ma sie dobrze, a mzonki o wskrzeszeniu panstwa Polskiego jak pokazal mord w smolensku,sa skazane na porazke bo nikt w swiecie nie ma ochoty na niepodlegla i wolna polske,pozatem resztki narodu polskiego ,jakies 25% ludkow zamieszkujacych obecnie tereny ktore nalezaly przed 1939 do panstwa polskiego spi snem glebokim i zlasowane muzgi chetnie poddaja sie praniu ktore urzadza im przywleczona na stalinowskich czolgach banda bieruta oraz ich potomkowie,czyli 75% ludkow zamieszkujacych dawne tereny panstwa polskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

costerin

#126664

nie zapominajmy o nim, to on obok Stalina najbardziej się przyczynił.Churchill chciał nawet coś na początku powiedzieć w naszej sprawie ale spojrzał na flaszkę,machnął ręką i nalał sobie szklaneczkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#126707

... słyszał, a?

Swoją drogą cudny był dzisiaj Celiński (tfu!) odgrywający Reytana właśnie w kwestii... suwerenności Polski!

Myślałem, że się posikam ze śmiechu.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#126717

nic do gadania!Roosvelt jest winien upadku Polski!Czas,by zacząć o tym mówić głośno!Że Ameryka wsadziła Stalinowi państwo do komunistycznego obozu!Gdzie..Ją celowymi działaniami..osłabiono i wykończono!Cofnięto o 100 lat!I Polska dziś za to płaci!Polska..z tego się szybko nie podniesie! Trzeba pokoleń,by wykształcić  pewne cehy w społeczeństwie! Nauczyć wartości!Po komunistycznej indoktrynacji i demoralizacji wszelakiej-to..ugór!!  I..w państwie,gdzie walka o byt-jest najważniejsza-a będzie niedługo kluczowa-o "wartościach",które mogłyby uratować ten kraj-nikt nie będzie chciał słyszeć! Bo..bankrutujemy-i najważniejsze będzie..drapanie pazurami,by przetrwać! Myślę,że..Komorowski nie bez powodu skamlał o amerykańskie wizy..ONI chcą się Polaków z Polski jak najwięcej pozbyć!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#126723

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#126740

Gdzie tu Targowica ?
Tak przy okazji Maciarewicz z Rejtanem ma tyle wspolnego co piernik z wiatrakiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Maciej61

#126760

Dla mnie najwybitniejszy z obecnych polityków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#126772

Też tak uważam; niestety propaganda zrobiła mu gębę "człowieka o obłąkanych oczach". Wystarczy uważnie posłuchać jego wypowiedzi, by dostrzec, jak wielką klasę reprezentuje...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#126792