Saszka Biały w piekle, a Putin w niebie...siódmym

Obrazek użytkownika Jinks
Świat
Jeszcze rano media spekulowały na temat tego, kto zabił lidera Prawego Sektora - Ołeksandra Mużyczko i sugerowano, że mogły dokonać tego rosyjskie służby, gdyż Mużyczko zasłynał z faktu, iż podczas wojny w Czeczeni  zabijał rosyjskich jeńców, a także poddawał ich torturom.
Obecnie wiadomo już, że egzekucji na Saszce Białym dokonały ukraińskie służby i niekoniecznie powodem były groźby Saszki, że ten powiesi szefa MSW jak psa, a że była to egzekucja, niech świadczą o tym dwa precyzyjne strzały w serce. Poprawiać nie trzeba - chciałoby się rzec.
Nie jestem pewny, czy ukraińskie MSZ podjęło samo decyzję o wyeliminowaniu fizycznym szefa Prawego Sektora.
Odnośnie porannych doniesień, to można było od razu przypuszczać, że to nie Rosja stoi za zabójstwem, choć faktycznie miał Saszka u Putina na pieńku. W ostatnim czasie jednak, był on chroniony swoistym immunitetem z uwagi na to, że Putin Saszkę potrzebował do dalszych rozgrywek o państwo ukraińskie, bowiem Władimir Władimirowicz Ukrainy ot tak sobie Brukseli zaanektować nie da i z całą pewnością będzie się on starał na Ukrainie wzniecić konflikt na modłę tego z byłej Jugosławii, a do tego ktoś taki jak Mużyczko, nadawał się doskonale. “Immunitet” jednak nie zadziałał i stało się to, co się stało.
 
Po tym jak już w naszych mediach wspomina się oficjalnie, że organizacja Saszki stawia sobie za cel zwalczanie Rosjan, Żydów i Polaków, to można wnosić, że ukraińskie MSZ działało z polecenia Zachodu, bo do tej pory każdy z Majdanowców dla Polaków był bohaterem, a każdy głos rozsądku w sprawie był wykpiwany, zaś niezależna.pl posunęła się nawet do ocenzurowania artykułu ks. Isakowicza - Zaleskiego, który traktował właśnie o kumplach Saszki z Prawego Sektora, którzy wskoczyli na ministerialne stołki
Scenariusz z Saszką jest dość sztampowy i można w nim wyczuć pióro smutnych panów z Langley, a mianowicie: 
- zwerbować gościa
- wykorzystać maksymalnie do swoich celów
- po spełnieniu zadania zlikwidować
i jeżeli przytoczę tu postać Osamy bin Ladena, to analogia jest ewidentna.
Trzeba też wiedzieć, że Saszka Biały nijak nie pasował do wizji ultranowoczesnego modelu Europy, bo jaki byłby los zboczeńców z tęczowa flagą na ulicach Kijowa, gdyby Saszka z “Prawym Sektorem” wyszedł im naprzeciw?
 
Kto tak naprawdę stoi za eksterminacją Mużyczko, to nie jest istotne, bowiem zarówno w przypadku gdy ukraińskie MSZ postanowiło na własną rękę zadziałać bez konfrontacji ze sponsorami, czy też w przypadku kiedy to jednak Zachód postanowił pozbyć się zbędnego już balastu, to i tak mamy do czynienia z podręcznikowym strzałem we własne kolano, gdyż cała sytuacja jawi się korzystną dla Kremla, który z pewnoscią teraz pomoże  Prawemu Sektorowi znaleźć zemstę na swoich wrogach, a wszystko po to, żeby na Ukrainie rozpętać piekło, przy którym niedawne wydarzenia na Majdanie, to nawet nie czyściec.
 
Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma - nieprawdaż?
 
 
 
(Grafika pochodzi z sieci)
 
 
Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:14)

Komentarze

"5"-pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#421230

I ja pozdrawiam!

Bibrusie, bądź bardziej powściągliwy w swoich sugestiach co do mojej postaci.

Ortgrafia wśród niektórych to zjawisko niepojęte, stąd też taki cudzysłów może być poczytany jako wykrzyknik np., a ja nie mam zamiaru tłumaczyć tym rodzynkom, że z dixim łączy mnie tylko avatar.

Miłego dnia życzę!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#421251

Ostatnio jestem trochę przepracowany, proszę łaskawie o wybaczenie, pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#421283

a Ukraińcy postąpili według własnych norm. 

 Zadziwiona probanderowskim głosem dochodzącym z niedzielnego majdanu, a wypowiadanym przez przedstawiciela żydowskiej mniejszości, zawędrowałam na strony izraelskich gazet.

 Natknęlam się na film zamieszczony pod artykułem o wzrastającym na Ukrainie antysemityzmie. Ciekawy, zwłaszcza w świetle tego, co serwują ukraińskie media.

Można uznać film za propagandę rosyjską, ale...czy rzeczywiście?  Przeklamań w nim nie zauważyłam. Wprost przeciwnie, sama prawda. Polecam:

https://www.youtube.com/watch?v=V0aiK3JAIs0

 

Zastanawiam się tylko, co powiedziałby Saszka Biały na zgłoszoną właśnie kandydaturę Rabinowicza  na prezydenta Ukrainy?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#421232

a nadazyla sie okazja zeby postraszyc Ukraincow ze Moskwa ma dlugie lapy.

Tylko  nie znajacy sie na temacie moze lykac bzdety ze to sami Ukraincy zrobili teraz wlasnie i w ten sposob ze zwiazanymi rekami co by moglo zaszkodzic

Ukrainskiej reputacji w swiecie mordowania swoich bez sadu.

Ukraincy mogli to zrobic jeszce zaczym Moskale zejely Krym bo  z Szaszka problemy trawaly nie od dzis.

To ze MSZ Ukrainski mogl sie do tego przyznac to bardzo dobre pociagniecie, a dlaczego dobre ?

To pozostawiam do wydedukowania, ale odpowiedz jest dziecinnie prosta.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#421234

ichniejsza siła spokoju?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#421235

Putin sie nie spieszy, choć aneksja Krymu w weekend, to swoisty majstersztyk.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#421257

Dziękuję Pani za cenne uzupełnienie treści prezentowanej przeze mnie.

Linkowany przez Panią film z pewnościa można uznać za produkt z Kremla i wynika to choćby z tego, że pisemne informacje pojawiające się podczas prezentacji działań banderowców w dzisiejszej Ukrainie, zawierają dość nachalną wskazówkę, że sprawa dotyczy Ukrainy zachodniej, co potencjalnego widza (mieszkańca Unii) ma zniechęcić do ziomkostwa z Ukraińcami.

Z narracji jasno więc wynika, że wschodnia część Ukrainy nie zdziczała i że faszyzm tam nie istnieje, a jeśli nie istnieje, to trzeba zapobiec jego rozprzestrzenianiu się na tereny wschodnie, a tym samym należy ratować mieszkańcóów tych terenów przed owym faszyzmem, a wtakiej chyba narracji wypowiada się Putin, mówiąc, że priorytetem dla niego jest obrona Rosjan.

Jest tam też mały trick około piątej minuty. Kiedy zrobimy stop klatkę w czasie 4.46, to zobaczymy dwie postacie u boku banderowca, których podczas oglądania emisji filmu łatwo nie dostrzegamy, co może świadczyć o profesjonaliźmie montażysty, Taka wrzutka na podobieństwo reklamy podprogowej.

Co by jednak nie mówić, to treść filmu jest dokumentem historycznym, nie zawierającym znamion fałszu.

Powinien on być zimnym kubłem na łby tych, którzy próbują Polakom wbić w głowy, że Ukraińcy to nasi przyjaciele i że my, Polacy mamy święty obowiązek walczyć o "wolność" dla banderowców.

Niech oni sobie żyją wolni, ale z daleka od Polski. Z "daleka" w sensie politycznym.

W naszym interesie leży to, aby pozostawać biernymi w sprawie wydarzeń na Ukrainie, gdyż scieraja się o nia dwie siły, przy których my nie znaczymy nic, a jedynym, co możemy osiągnąć to guz na polskich, pustych głowach.

 

Pozdrawiam Panią serdecznie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#421255