Wy nienawidzicie Rosjan, prawda?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Wczoraj kopenhaski taksówkarz w rozmowie o EURO 2012 zagadnął mnie o nasz stosunek do Rosjan. Zapytał wprost: "Wy nienawidzicie Rosjan, prawda, nienawidzicie ze względu na historię, okupację przez reżim komunistyczny?" Odpowiedziałem, że historia należy do przeszłości, a ich komunistyczne rządy skrzywdziły tak Polaków, jak i Rosjan, a przez to ludzie rozumieją się lepiej. Powiedziałem, że nie, że my nie nienawidzimy Rosjan. Należymy do jednej słowiańskiej rodziny, nasze języki są podobne i natury też, bardzo romantyczne. Osobiście w to wierzę. Kocham poezję Puszkina, pieśni Okudżawy, "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa..., a niedawno odkryłem współczesnego rosyjskiego barda - Jurija Wizbora... Osobiście wierzę, że zwykły Rosjanin nie nienawidzi Polaka, a nawet w chwili próby podzieliłby się z jednym z nas ostatnim kawałkiem chleba prędzej, niż obywatel którejkolwiek z innych nacji.

Dzisiaj najbardziej aktualnym problemem, największym powodem do obaw wydaje się zapowiedziany przemarsz rosyjskich kibiców przez Warszawę 12 czerwca. Większość ludzi, zwłaszcza warszawskich mieszczuchów takich jak ja, jest przeciw, mimo to politycy koalicji rządzącej PO-PSL-RP są za. Ich argumenty zupełnie mnie nie przekonują. Jedni chcą stosować prewencyjne zakazy, inni stosują prewencyjny optymizm, wiarę w to, że rosyjscy kibice na wyjazdach zachowują się zazwyczaj spokojnie. Jeśli jesteśmy jeszcze w demokratycznym państwie, to bez względu na nasze przeczucia czy przesądy powinniśmy pozwolić im na swobodne przemarsze i demonstracje, dać im prawo do wolności słowa, jaką się w swoim kraju cieszyć nie mogą. Zwłaszcza że w ostatnich dniach w władze rosyjskie zmieniły prawo nakładając tak wysokie kary pieniężne na demonstrantów, że praktycznie oznacza to wprowadzenie zakazu demonstracji publicznych. Pamietajmy, co dla wielu Rosjan oznacza Polska, że dla wielu z nich nasza polska droga do wolności, idee "Solidarności", są wzorem, wartością, do której są przywiązani.

Z drugiej strony jednak jest też inny czynnik ryzyka, który należy poważnie wziąć pod uwagę, wskazywany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czy uczestnicy owej demonstracji 12 czerwca to będą ci Rosjanie, przyjaźnie nastawieni do Polaków i do wolnościowych, demokratycznych idei, którzy raczej zaliczają się do opozycji, czy odwrotnie - będą to zwolennicy imperialistycznej, putinowskiej Rosji, chowający głeboie urazy do Polaków o niewdzięcznośc za wyzwolenie spod hitlerowskiej okupacji i zdradzieckie przejście do obozu NATO, za mieszanie się w ich ukraińskie i gruzińskie sprawy, za próby instalacji amrykańskich tarczy antyrakietowych? Jest jasne, że "świętować" ku czci wielkiej, zwycięskiej Rosji chcą ci drudzy, by upokorzyć, popsuć nastroje Polaków.

Dowód na to jest pod ręką, podawany przez same kremlowskie media. One nie tylko nie apelują do kibiców o zachowanie godne ambasadorów rosyjskiej kultury za granicą, ale podsuwają im jeszcze dziwaczne sposoby kibicowania, przez szarpanie najczulszych ran Polaków, to jest upowszechnianie pomysłu, by rzucać papierowe samolociki, kojarzące się ze smoleńską tragedią [cyt. za wp: "Nie jedźcie do Polski z papierowymi samolocikami" - apeluje do rosyjskich kibiców "Moskowskij Komsomolec". (...) nie należy dziwić się jeśli na polskich trybunach kibice zaczną puszczać papierowe samolociki na tle transparentu z napisem "Smoleńsk". ] Absolutny skandal i szyta grubymi nićmi prowokacja!

Ale jednocześnie te same kremlowskie media puszczają w świat sygnał, że na dwa dni przed ich meczem ma się w Warszawie odbyć antyrosyjska demonstracja, przeciw Putinowi. Nazywają nas "liderami rusofobii". I bądźmy pewni, że ta kremlowska propaganda działa, działa bardzo skutecznie. Zwłaszcza, że dyplomacja pod rządami Tuska i Sikorskiego wcale temu nie przeciwdziała.

Wodą na ten rosyjski młyn są liczne wypowiedzi publikowane dzisiaj na blogach przez różnych kolegów, w których pojawiają się uogólnienia, uogólnione zarzuty, np. "Łomot ruskich" (Lchlip), "Rosjanie biją Polaków" (Rybitzki), "Bandycki wybryk Rosjan" (WolniakJ), "Stewardzi na meczu skopani przez Rosjan" (Łouz) itd, itp. Płynie i rozlewa się potok rusofobii! Przykłady gotowe w sam raz do wykorzystania dla "brytyjskich dokumentalistów". O ironio! Najpierw się wściekamy, że chuligańskie zachowania kilku stadionowych kiboli jest zmanipulowana przez nich i uogólniana na całą społeczność polskich kibiców, a w chwile potem czynimy to samo wobec kilku rosyjskich bęcwałów? No, może nie bęcwałów, może najemnych sił antyporządkowych, kto wie? Może Rybitzki powinien napisać raczej "Najemnicy Putina biją Polaków"? Po co mieszać zwykłych Rosjan w taką brudną politykę Kremla? A potem zarzuca nam się nienawiść do Rosjan, zamiast do ciemiężycieli wspaniałego rosyjskiego narodu!

Czas na konluzje:

1) Moim zdaniem nasze władze, jak władze państwa prawa i demokracji, powinny warunkowo wyrazić zgodę na rosyjski marsz 12 czerwca. Przy najmniejszym incydencie ze strony rosysjkich kibiców następowałaby jednak automatyczna delegalizacja marszu ze wszystkimi konsekwencjami przewidzianymi w polskim prawie. Postawienie takiego warunku jest oczywiste w świetle wczorajszych bandyckich napaści z udziałem obywateli rosyjskich we Wrocławiu.

2) Ten przyjacielski gest z naszej strony powinien zostać maksymalnie nagłośniony, wykorzystany medialnie wobec opinii światowej, by anulować mit o naszej rzekomej rusofobii. Należy wyraźnie wskazywać, że odpowiedzialność za wszelkie chuligańskie wybryki spada na władze krajów pochodzenia ich sprawców, które nie dopilnowały, by ich rodzimi kibole pozostali na miejscu. Trzeba po prostu postawić jasno sprawę odpowiedzialności - wina spadnie na Putina. Wszyscy nasi dyplomaci i zagraniczni przedstawiciele powinni bezzwłocznie otrzymać instrukcje działania wraz z ostrzeżeniem, że będą z tego rozliczeni. To sprawa kluczowa.

Nota bene, to jest zarazem łatwa i oczywista oferta możliwości "odkupienia" wcześniejszej wrogiej, ogromnie szkodliwej dla naszego państwa, peowskiej propagandy, zarzucającej - w sposób odbijający się szerokim i nie milknącym echem po świecie - rzekomą rusofobię, zwłaszcza w latach 2005-2007, śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, osobiście premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu (bo trudno by było wykazać takową w odniesieniu do działań jego rządu) oraz całemu szeroko pojętemu środowisku PiS. Jest dobra okazja!

3) Absolutnie w rosyjskim marszu nie mogą wziąć udziału polscy kibice ze względu na ewentualne prowokacje i dzielenie odpowiedzialności za jakieś zajścia. Premier Donald Tusk w tej sprawie nie ma racji. Trzymajmy się od tej demonstracji na zdrowy dystans!

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Moskowskij-Komsomolec-nie-jedzcie-do-Polski-z-papierowymi-samolocikami,wid,14556608,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Andrzej.A nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Popełniasz błąd w rozumowaniu. Bo po pierwsze Rosją nie rządzą poeci.
A po drugie skąd pewność, że ci poeci po objęciu sterów rządu nie zachowywali by się jak obecne i przeszłe władze.
To jest sofizmat. Czyli oszustwo intelektualne, które powielasz w sposób bezrefleksyjny. Że niby ta zła władza w Rosji i ci "dobrzy" intelektualiści.

Skądinąd wystarczy przeczytać "Annę Kareninę" aby się zorientować o czym przy stole rozmawiają tak zwani rosyjscy intelektualiści. Temat jest jeden: "Co zrobić aby polaczki przestały się buntować".

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
2
Vote down!
-5

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#263943

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika samograf został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

poeci po objęciu sterów

A inny poeta powiedział w obecności duńskiej ekipy telewizyjnej, co o takich pomysłach sądzi.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#263998

ooone:

podzielilby sie ostatnim kawalkiem chleba?

naiwniaku! Wsadzilby ci noz w plecy kiedy sie tego najmniej spodziewasz.

Ja nie cierpie na zadne fobie, tylko tak po prostu, po polsku, Ruskich nie lubie

Vote up!
4
Vote down!
-3

ooone

#263974

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kazikh został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Judzisz!

Czym innym są ruscy obywatele a czymś innym ruska polityka!

Nie cierpisz na fobie bo jesteś tu zadaniowo?

 

Vote up!
0
Vote down!
-6

kazikh

#263975

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika alchymista (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Czy uczestnicy owej demonstracji 12 czerwca to będą ci Rosjanie, przyjaźnie nastawieni do Polaków i do wolnościowych, demokratycznych idei, którzy raczej zaliczają się do opozycji...".

To pytanie i całość tekstu wydaje mi się bardzo naiwna. Nawet jeżli w tym marszu wezmą udział jacyś "opozycyjni" Rosjanie, to i tak działa to na korzyść Putina. Rosja zawsze wypychała za granicę krnąbrny i buntowniczy element. A gdzie go nie lepiej wysłać, jak do buntowniczej Polski? Niech buntowszcziki pacyfikują buntowszczików - stara strategia. To dlatego Polacy pacyfikowali ludy Kaukazu i Syberii - w imieniu cara.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-6
#263980

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tł (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"...Plcy pcyfkwl ldy [...] Sybr.." Kdy??? Jk???
Vote up!
0
Vote down!
-6
#263985

Pewne informacje na ten temat znajdzie Pan w moim tekście: http://glaukopis.pl/pdf/11-12/artykuly.pdf

Uwaga! W tekście jest rażący błąd, za który przepraszam: bez zastanowienia wymieniam tam Krzysztofa Radziwiłła "Pioruna", podczas gdy w rzeczywistości był to Krzysztof II Radziwiłł ;-) Reszta ustaleń opiera się na źródłach i opracowaniach.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
3
Vote down!
-4
#263997

Bardzo ciekawy artykuł! Szczerze gratuluję. :-)
Niemniej jednak nie uważam, aby przytoczone w nim, udokumentowane żródłowo fakty dawały prawo do publicystycznego uogólnienia, które wskazałem.

Stosując tego typu rozumowanie można byłoby stwierdzić np. że Bronisław Piłsudski był pierwszym obrońcą praw Ainów w Japonii ;-)Toutes les proportiones gardees ;-)

Vote up!
4
Vote down!
-5
#264005

tylko pokazać metody, jakimi posługują się Rosjanie. Nasyłanie jednych narodów na drugie, wykorzystywanie zdesperowanych i wystawionych na zatracenie jeńców wojennych w charakterze kolonistów i siły zbrojnej na obcym i wrogim terenie, wyrzucanie napięć we własnym kraju na zewnątrz - to są fakty.

Natomiast osobną sprawą jest tworzenie uogólnień w rodzaju "Polacy mordowali..." (i tu wstaw ulubiony naród). Nie chciałbym aby to tak zostało zrozumiane. Oskarżam Rosję, a nie Polskę.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
3
Vote down!
-4
#264019

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tł (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T zpłn nptrzbn wyjśnn (sprwdlwn?), tym brdzj, z "dżj ltry" ;-) Kwst dtyczył tylk frmy pblcystycznj rtryk, tdzż mjj ckwśc. Tym rzm "ckwść n zbl kt", j zyskłm jkś nwlk lmnt wdzy, którą wczśnj n dyspnwłm... :-)
Vote up!
0
Vote down!
-6
#264021

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika yupiter (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Proszę mi odpowiedzieć na ponizsze pytania. Dlaczego rosyjscy kibice maja przemaszerować przez Warszawę? Co daje im prawo do domagania się takiego przemarszu? Czy zapowiadane przez rosyjskich kibiców eksponowanie komunistycznych symboli nie jest jawną prowokacją , kiedy Polska zrzuciła komunistyczne jarzmo 20 lat temu a zamach smoleński i udział w nim Rosjan nie został wyjaśniony? Czy fałszerstwa i kłamstwa związane z zamachem smoleńskim głoszone przez MAK są powodem dla którego polskie władze chcą odwdzięczyć się Rosjanom i wbrew prawu pozwalają na przemarsz?
Dlaczego prezydent Warszawy może bezkarnie łamać prawo wydając zezwolenie na ten marsz? Czy prawo w Polsce może być łamane przez polityków? Dlaczego Staruch został pozbawiony prawa do obrony i kto zapłaci mu ewentualne odszkodowanie? Sędzia który prowadził sprawę czy społeczeństwo? Czy sędzia poniesie konsekwencje?
Pytań mam wiele ale będę zadowolony jeżeli odpowie pan na te, które zadałem.
bialogwardzista

Vote up!
2
Vote down!
-5
#263995

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika samograf został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie ma poza nimi na świecie narodów, które by tak kochały balet i cyrk.

Vote up!
1
Vote down!
-5
#263999

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika alchymista (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rusowie byli wikingami. Jest faktem, że stosunki Danii z Moskowią były zawsze tradycyjnie dobre.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-6
#264072

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tł (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mentalna bliskość Rosjan i Duńczyków jest złudna. Proponuję doświadczenie: poczęstować Duńczyka spiritem i poczęstować Rosjanina akwawitem... ;-)))

Vote up!
2
Vote down!
-5
#264075

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika samograf został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Żadnych problemów. Kiedy trzeba złapać trzmiela, nikt nie ma obiekcji. Zresztą coraz częściej Duńczycy odmawiają picia akwawitu, bo się nauczyli pić jakieś rozcieńczone słodką wodą sodową drinki. Obrzydlistwo!

Vote up!
1
Vote down!
-6
#264085

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tł (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przepraszam, ale sformułowanie "złapać trzmiela" jest dla mnie niezrozumiałe. ;-) Czyżby chodziło o to, że po półlitrze jest już w zasadzie wszystko jedno, co się pije?
Jeśli tak to wszyscy pijacy całego świata są spokrewnieni ze sobą mentalnie, tak samo jak Duńczycy z Rosjanami. ;-)

Vote up!
2
Vote down!
-6
#264090

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wlodeusz@interia.pl został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Paraduję prowokacyjnie, w czerwonej podkoszulce z nadrukiem: "NIE LUBIĘ RUSKICH!"...pierogów.

Vote up!
1
Vote down!
-5
#264016

...że ruskie pierogi są bardzo smaczne. Na przykład z dodatkiem mięty. Pyszności! ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
3
Vote down!
-4
#264022

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika samograf został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ruskie pierogi są bardzo smaczne

Ich nazwa nie ma nic wspólnego z Rosją.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#264083

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Grasja nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tylko dlaczego akurat w Warszawie!!!
Ich "przemarsz - wojsk rosyjskich" był oczekiwany w 1944 r. kiedy wykrwawiało się powstanie, a teraz to z pewnością nie ten czas i nie to miejsce, i nie chodzi o naszą nienawiść, tylko o ich nienawiść i demonstrację prymitywnej siły, to jest "deja vu' myśmy to już widzieli, już przeżyli i nic dobrego to nie wróży ani nam, ani im tym bardziej.
"POwska wadza" powinna pamiętać, że "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę" albo "co posiejesz, to zbierzesz, lub też "nie należy igrać z ogniem" itd. itp.
Traktuję tą demonstrację jak rusko-POwska haniebną prowokację i z całego serca potępiam - jeszcze nie obeschły krew i łzy po zbrodniach rosyjskiego reżimu i nie tylko!!!
"Kto mało myśli, błądzi wiele" - zatem apeluję do "wadzy" o więcej zastanowienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Grasja
Prawda, prostota i milość

Vote up!
2
Vote down!
-4

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#264043

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Lucyna Węgrzyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Lucyna
Kochany Mieszczuchu! Starasz się być wyważonym człekiem,u którego przeważa głos romantycznego idealisty.Piękne,ale w swej propozycji przypomina mi tak popularnego jelenia na rykowisku.I nie gniewaj się na mnie,bo z uwagą tekst twój przeczytałam i głos szanuję.
Niemniej znam kilku Rosjan,ot zwykłych obywateli,którzy wódkę postawią,piosenkę ze mną zaśpiewają a wychowanie daje im optykę interpretacji świata.To towarzycho dobrze i karnie ćwiczone w ruskich szkołach głęboko wierzy w potęgę swej ojczyzny.Dla nich nie ma kontrowersji Lwowa,na przykład.Są gotowi oddać ducha za swą rodinę-matiuszkę czy jak tam.
Przemarsz rosjan w Polsce jest całkowicie poronionym pomysłem.Co mówi Tusk,odbieram dokładnie odwrotnie,jego idź jest dla mnie zakazem, nie idź!.Jego drogi to moje manowce,jego pomysły to moja klęska.
To proszę ciebie czy pana proszę ZDRAJCA!
Znam literaturę rosyjską,malarstwo,ok słucham Wysockiego,ok lubię ruskie ballady,ale trasy rosyjskiej kultury są jedynie do oglądu i podziwu satelitarnego. Nie wstapie na te ścieżki,nie moje to dziedzictwo.Szanuję,podziwiam,koniec.
Do Polski nie przyjadą biedni pospolici obywatele,zmęczeni życiem.Tu przyjedzie zgraja rozrabiaków,jestem tego pewna,prowokatorów,poćwiczyli już we Wrocławiu.Nas maja sprowokować tak,by każde nasze obronne działanie obróciło się przeciw nam,by pokazać,że jesteśmy narodem chamów,nerwusów,wariatów.
Nie wierz "romantyczny" Rosji. To polujący rekin.
Zawarłeś przyjaźń kiedyś z rekinem ludojadem? jeśli tak,to pewnie już ci coś amputowano.Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-5

banitka

#264046

ale w tym przypadku powiem tak :

z całym szacunkiem dla dobrotliwego słowiańskiego narodu rosyjskiego, naród ten ma g...no do powiedzenia !
A do Warszawy nie przyjadą dobrotliwe staruszki i poeci, tylko dobrze zaprawieni w bojach kibole, wymieszani z prowokatorami ze służb FSB.

nie można oczywiście mieszać narodu z polityką, ale w tym przypadku naród siedzi w domach...

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Vote up!
4
Vote down!
-4

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#264094