SMS-y i Telefony z Kremla?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

Jak ujawnił generał Sławomir Petelicki w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”– „Tuż po katastrofie czołowi politycy PO otrzymali SMS-a z instrukcją na temat tego, jak mają się wypowiadać na temat katastrofy: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił".

Wydawać by się mogło, że ta informacja w normalnym demokratycznym kraju wzbudzi sensację. Niestety nie w Polsce. Poseł Halicki z PO zaprzecza, lecz bardzo dziwi fakt, że tak skora do składania zawiadomień o przestępstwie w wypadku Jarosława Kaczyńskiego, partia miłości poprzestaje jedynie na owych zaprzeczeniach. Dlaczego Platforma Obywatelska nie wytoczy generałowi Petelickiemu procesu?

Wiemy również dzięki generałowi, że ów sms miał zostać wysłany przez kogoś z trójki Tusk, Arabski, Graś. O czym to by miało świadczyć. Czy tylko o cynizmie, obrzydliwej politycznej grze tragedią, moralno-etycznym upadku i wyjątkowym odczłowieczeniu tych podłych ludzi?

Otóż nie, sprawa jest o wiele bardziej bulwersująca i pewnie, dlatego załogi z Czerskiej i Wiertniczej wolą dyskutować o cytowaniu przez prezesa PiS, wierszy Zbigniewa Herberta i znowu po raz kolejny używać wdowy po nim do swoich politycznych nikczemnych gierek. Jak wiemy w kampanii wyborczej Katarzyna Herbert poparła Bronisława Bul-Komorowskiego. Śledząc ową listę komitetu honorowego kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta lista zakazów nałożonych na Kaczyńskiego powinna być znacznie rozszerzona.

Nie powinien on na przykład publicznie jeść pączków od Bliklego, chodzić na koncerty Pendereckiego czy oglądać w kinie filmów Wajdy i Agnieszki Holland. To wszystko świadczyłoby, bowiem o cynicznym wykorzystywaniu dla własnych niecnych politycznych celów, twórczości wielkich artystów z cukierniczym wirtuozem włącznie.

Ale wracając do sms-a. Zauważmy, że jego krótka i zwięzła treść – o ile jest oczywiście prawdziwa - jak w pigułce zawiera w sobie skondensowaną treść raportu MAK.

Jak to możliwe, że tuż po katastrofie trójca Tusk, Arabski, Graś, ponoć tak wstrząśnięta tą tragiczną wieścią, proroczo przewidziała, jaką konkluzją za kilka miesięcy zakończy się raport generałowej od Putina?

Jako, że podobno żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju mogę chyba posunąć się i do takiej oto teorii spiskowej oraz hipotezy badawczej, według której wysnuję logiczny wniosek, że ów sms świadczyć może i o tym, że to, co stało się 10 kwietnia pod Smoleńskiem dla pewnej grupy osób zaskoczeniem żadnym nie było.

Idąc dalej tym tropem powiem, że treść tej krótkiej wiadomości tekstowej musiała również w jakiejś formie dotrzeć do większości mediów. Nikt przecież nie zaprzeczy, że cała medialna narracja niemal natychmiast po katastrofie to nic innego jak ten twórczo rozwijany sms.

Teraz pozostańmy dalej w temacie telefonii komórkowej z tym, że od wiadomości tekstowych przejdziemy do pewnego połączenia głosowego. Połączenie to niemal od początku nie daje mi spokoju i spycha moją osobę w kierunku tych nieodpowiedzialnych środowisk zwanych oszołomami, które wszędzie wietrzą spiski masonów i cyklistów.

Oto opowieść Edmunda Klicha wygłoszona przed sejmowa komisją infrastruktury 6 maja 2010 roku:

„Rozpocznę od pierwszej informacji, o której – jak większość pewnie z państwa – dowiedziałem się o katastrofie z mediów. Nawet dzwonił jeszcze syn. Mówi: tato czy wiesz, co się dzieje? Włączyłem TVN 24, widzę, co się dzieje, w związku z tym natychmiast zacząłem się pakować i jadę do Warszawy, bo wiedziałem, że już może być problem prawny. Dlaczego? Dlatego, że samolot jest samolotem – był – samolotem lotnictwa państwowego. Załoga była wojskowa. W związku z tym dotyczy to lotnictwa państwowego, którego nie obejmuje załącznik 13 do konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym”

„Tak gdzieś w połowie drogi, chyba w rejonie Garwolina, bo ja mieszkam w Dęblinie i na weekendy jeżdżę do Dęblina, w tygodniu czy jak potrzeba to mieszkam w Warszawie, także nie ma jakiegoś problemu tutaj dojazdu, szybkości na miejsce wypadku czy coś. W połowie drogi dostałem telefon od pana Aleksieja Morozowa, to jest obecnie przewodniczący Komisji Federacji Rosyjskiej, zastępca pani Anodiny – szefowej Mieżnonarodnej Awiacionnej Komisji… Komitetu, to znaczy Międzynarodowego Komitetu Lotniczego. (...) On zadzwonił i powiadomił mnie, że jest katastrofa w Smoleńsku i traktuje to, jako telefoniczne powiadomienie, natomiast formalne będzie później. I było od razu pytanie o procedury, według jakich będzie ten wypadek badany. On zaproponował załącznik 13 do konwencji, bo myślę, że i według jego wiedzy, i ówczesnej mojej wiedzy, to jest jedyny dokument, który podpisała i strona polska, i Federacja Rosyjska, jako konwencję chicagowską tak zwaną z ’44 roku. Ja wtedy nie wypowiedziałem się jednoznacznie, ale też sądziłem, że to będzie jedyne rozwiązanie, to znaczy rozwiązanie, które ma jasne zasady prawne.”

Widzimy, na jakim to „wysokim” szczeblu i kogo wykorzystując, ruscy forsują załącznik trzynasty jednocześnie promując „swojaka” na polskiego akredytowanego przy MAK.

Edmund Klich, który w poważnym państwie powinien już dawno siedzieć za kratkami zdał sobie w pewnym momencie sprawę z tego, że istnieje coś takiego jak bilingi, które kiedyś w gorszych dla niego politycznie czasach mogą ujrzeć światło dzienne. Dlatego po upływie miesięcy w wywiadzie dla Gazety Polskiej powiedział

GP - Wkrótce potem - jako pierwszy, zanim zrobił to ktokolwiek ze strony polskiej - zadzwonił do Pana Aleksiej Morozow, wiceszef MAK?

Edmund Klich - Przy okazji chcę tu uściślić pewną informację: Morozow do mnie dzwonił, gdy jeszcze byłem w domu, a nie na trasie do Warszawy, jak powiedziałem w pierwszym przesłuchaniu sejmowym

Czy na podstawie słów samego „polskiego” akredytowanego można zaryzykować stwierdzenie, że Klich wyruszył w swoją misję na telefoniczny rozkaz z Kremla? Czy nie, dlatego kłamał mówiąc w pierwszej wersji, że telefon od Morozowa zastał go już w drodze. Miało to w ewidentny sposób wywołać wrażenie, że on, Edmund Klich wyruszył na trasę Dęblin- Warszawy z pobudek patriotycznych gdyż jak wiemy szef komisji badający katastrofy w lotnictwie cywilnym i głównie rejsowym nie miał tam nic do roboty.

Teraz proponuję cofnięcie się w czasie o niemal trzy lata.

Jak pamiętamy pogrzeby ofiar katastrofy CASY pod Mirosławcem, która miała miejsce 23 stycznia 2008 roku odbyły się dopiero 18 lutego. Dlaczego tak późno? Otóż polskie prawo nakazuje wykonanie sekcji zwłok w każdym przypadku śmierci nagłej:

„Na mocy prawa, sekcji powinny zostać poddane zwłoki:

niemowlęcia,

kobiety w ciąży i połogu,

chorego, który zmarł przed upływem 12 godzin od przyjęcia do szpitala lub w drodze do niego,

wszystkie przypadki śmierci gwałtownej (na przykład krwotoki)”

Niemal miesiąc trwała autopsja ciał ofiar, szczegółowe badania patomorfologiczne, identyfikacja i wreszcie tak prozaiczne czynności jak przygotowanie zgodnie z tradycją wojskową, nowych mundurów dla każdej z ofiar. Zastanówmy się i zadajmy sobie pytanie skąd ten pośpiech w przypadku katastrofy smoleńskiej?

Kończąc pragnę zadać głośno trzy pytania Prokuratorowi Generalnemu, Andrzejowi Seremetowi:

Dlaczego prokuratura panicznie unika dokonania ekshumacji? Czy chodzi o czas, jaki potrzebny jest do całkowitego rozkładu tkanek miękkich?

Jak długo w „wolnej Polsce” będzie trwała rosyjska jurysdykcja nad polskimi trumnami zalutowanymi w Moskwie?

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie (16/2011)
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przede wszystkim gratuluje decyzji odejscia z PN.
Dla "sekciarzy smolenskich" nie ma tam miejsca.

Pytan jest wiele. Dla mnie wiele jest retorycznych.
Dziwie sie i to bardzo,jak "rozumna istota ludzka" moze uznac te katastrofe za wypadek.

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#155098

Co do odejścia z PN to sprawa wyglądała tak, że z lubością publikowali rewelacje Hypkiego, a wobec mnie zastosowali cenzurę prewencyjną. Po prostu dostałem maila, że nie opublikują tekstu i już.

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155099

gość z drogi

Kokosie26,dodam więc do tego

Dziwną Śmierć Grzegorza Michniewicza,bo myślę ze Smoleńsk

zaczynał sie wtedy.......czyli 23 grudnia 2009 roku.

Dzień 23 grudnia 2009,to Dzień,w którym

powrócił z remontu Tu 154 Mn 101...a póżniej,odszedł na zawsze człowiek mający dostęp do najtajniejszych dokumentów trafiających do rąk szefa  rządu i jego

współpracowników........gdy dodamy do tego dokumentację jaką zebrał Ł.Ł

i nazwał...".obergrup.... KAT",obraz się rozjaśnia

mgła smoleńska zaczyna opadać..........a na światło dzienne wychodzą sprawy

takie 

jak wizyta podwójna/styczeń,marzec...2010 /Tomasza Arabskiego w Moskwie,szpion Turowski.........i pytanie pana Macierewicza....

o treść noty z 22 Kwietnia 2010/re ewentualnego powrotu wraku do Polski

reasumując te kilka faktów

Pytanie 

o SMS-y i Telefony z Kremla jest nader ZASADNE.....o pana Klicha 

/tak jednego jak i drugiego/,też

dycha z wykrzyknikiem....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#155101

Rosjanie mają nam oddać czarne skrzynki. I wrak. A wymienieni niech się bawią w swoje głuche telefony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155119

Błagam, powiedzcie mi, co to jest PN ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dama Pik

#155136

A ja, jak maniak powtarzam - Twoj wpis jest na dziesiec (dalem) i juz powinien byc drukowany w formie ulotek i rozsypywany po calej Polsce, przy braku dostepu do radia i telewizji, nie wygra sie z onymi! - nasz Narod jest zniewolony przez bande oprychow, jezeli ulotkami zasypie sie kraj, co drugi przeczyta i zacznie myslec "o k...wa co to jest, dlaczego Moskal rzadzi polskimi trumnami w Polsce?" Wy w Polsce musicie zrozumiec tok myslenia ludzi prostych, nedzarzy zyjacych na krawedzi smierci glodowej, bo oni sa zajeci walka o zdobycie kromki chleba z dnia na dzien, a nie rozwazaniami o przyczynach zamachu i dorobkach intelektualnych. NIE wiedza co jest przyczyna ich nedzy bo w niej sie urodzili i wyjscie z niej jest dla nich zakletym kregiem. ALE jezeli zobacza ze w Polsce od nowa rzadzi Moskal, to nimi wzdrygnie i zaczna myslec. Uswiadamiac ulotkami nie do obalenia w sadach, o gospodarce; na co PO wydalo zaciagniete pozyczki i kto je niestety bedzie splacal. Wszystkie zagadnienia musza byc opracowane w pigulce i bardzo prostym jezykiem kulturalnym i z Bogiem do przodu. Odezwy do milicjantow, ochroniarzy i zolnierzy - NIE WALCZCIE Z NARODEM NIE MORDUJCIE SWOICH BRACI! bo wczoraj jak na talerzu mogliscie zobaczyc, ze ci ktorzy wladali milicja 30 lat temu sa niewinni - KISZCZAK - a zwykli milicjanci ktorym kazano strzelac do braci Polakow gnili lub gnija w polskich wiezieniach, zas zleceniodawcy uzywaja dobrego zycia za dobre pieniadze, a wiec czy warto???????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#155102

Hopcio, ten pomysl z ulotkami jest swietny !

Tylko ze niektorzy wyborcy Donalda Premiera Tuska czytac nie umieja...
richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#155152

A ch..j im w leb!!!!!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#155209

"Nie powinien on na przykład publicznie jeść pączków od Bliklego, chodzić na koncerty Pendereckiego czy oglądać w kinie filmów Wajdy i Agnieszki Holland. To wszystko świadczyłoby, bowiem o cynicznym wykorzystywaniu dla własnych niecnych politycznych celów, twórczości wielkich artystów z cukierniczym wirtuozem włącznie".
No, ja tak właśnie robię. Nie jadam pączków od Bliklego, nie słucham Pendereckiego, nie oglądam filmów Wajdy i Holland, nawet nie dlatego że nie chcę ich "cynicznie" wykorzystywać :))), po prostu nie chcę "korzystać" z ich twórczości, cynicznie czy nie, pal diabli!
Dama Pik

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dama Pik

#155109

Pendereckiego słuchać się nie da, Wajda miał może dwa dobre filmy (a i te dawno temu), a Holland w ogóle poniżej krytyki.
Co co pączków nie wiem, nie jadłem - to ewentualnie mogłoby zaboleć ;)

Reasumując: niewielka strata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155140

"No, ja tak właśnie robię. Nie jadam pączków od Bliklego, nie słucham Pendereckiego, nie oglądam filmów Wajdy i Holland, nawet nie dlatego że nie chcę ich "cynicznie" wykorzystywać :))), po prostu nie chcę "korzystać" z ich twórczości, cynicznie czy nie, pal diabli!"

Damo Pik, i dobrze robisz, podobnie jak ja.
Wychodze z zalozenia , ze ktos , kto COS takiego popiera nie moze byc dobrym rezyserem, kompozytorem, czy wypiekaczem od paczkow.

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#155151

"Nie powinien on na przykład (...) oglądać w kinie filmów Wajdy i Agnieszki Holland."

Niewiele by stracił.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155135

Dlaczego E. Klich zmienił zeznania?
Dlaczego przyznał się do kompromitującego go konferowania z wysokim urzędnikiem obcego państwa mimo, iż ten typ wypadków lotniczych nie leżał w gestii jego komisji?
Przecież nie zerwał się w noc styczniową 2008 roku i samorzutnie nie pojechał ani do Warszawy, ani do Mirosławca, bo była to katastrofa wojskowego samolotu z wojskową załogą i takimiż pasażerami. Cóż chce ukryć E. Klich?
Czyż nie było wcześniej ustalone, że Klich o godzinie X ma wyjechać do Warszawy i zjawić się u Grabarczyka, który od samego rana czekał na niego w ministerstwie. Któż mógł wydać takie polecenie ministrowi? Arabski? Tusk?
Wiemy, że było małe opóźnienie w wylocie delegacji z Warszawy, więc godzina X okazała się godziną zbyt wczesną na wyruszenie w podróż i Klich wolał pokryć ten fakt nawet przyznaniem się do kompromitującej go rozmowy z Moskwą, niż przyznać się, że na dzień 10.04.2010 poczyniono pewne ustalenia, których nie dało by się wytłumaczyć inaczej niż spiskiem.
Telefon Sikorskiego do J. Kaczyńskiego pośrednio uwiarygadnia treść SMSa, tym bardziej, że Radzio był w kraju, więc trzeba by doliczyć kilka minut na ustalenia telefoniczne. Nie na darmo usunięto Michniewicza, który jako urzędnik otrzymany w 'spadku', mógłby post factum połączyć wiele zaobserwowanych w kancelarii RM faktów w niepokojącą całość, więc...

Wstrzymanie przez Tuska nominacji J. Cichockiego, ręczne sterowanie służbami przez Tuska, nasadzenie Bondaryka na CBA, to bardzo ciekawe rzeczy antycypujące Smoleńsk.
K. Bondaryk - historyk, praca w Civitas Christiana, ciemne interesy brata, ERA, UOP, MSWiA
T. Arabski - Krajowa Rada Katolików Świeckich, papieskie odznaczenie Pro Ecclesia et Pontifice, praca na stan. dyrektora programowego w radiu Puls
czy oni muszą mieć w papierach obowiązkowo związek z KK lub innymi instytucjami ego typu???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#155138

... robi wrażenie....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#155241

... dobrowolnie oglądać film Agnieszki Holland?!

(Może ew. Toyah, on kocha Kino Moralnego Niepokoju.)

Wajdy też nigdy dobrowolnie nie oglądałem, tylko ze szkołą, a i to mnie odrzuciło.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#155254

a ogladaliscie juz TO :
1.Andrzej Bulc 1
http://www.youtube.com/watch?v=7euI4JdPcfE
2.Jerzy Bogumil
http://www.youtube.com/watch?v=wCoJfZoFWM0
3.Adam Borowski
http://www.youtube.com/watch?v=FEHyl2V4XLE
4.Andrzej Bulc 2
http://www.youtube.com/watch?v=OVj5CCTWIao
5.Stanislaw Fudakowski
http://www.youtube.com/watch?v=01cjEcBX3Uw
6.Mieczyslaw Gil
http://www.youtube.com/watch?v=gx_F4LNJQTA
7.Alicja Kowalczyk
http://www.youtube.com/watch?v=7xqPqlFI9tw
8.Andrzej Michalowski
http://www.youtube.com/watch?v=cATDFayosIA
9.Tomasz Olko
http://www.youtube.com/watch?v=vKamjAOs-q0
10.Grzegorz Popielczyk
http://www.youtube.com/watch?v=L1mWdcUfsyQ
11.Zofia Romaszewska
http://www.youtube.com/watch?v=qx8bMiDSWew
12.Leon Strobiecki
http://www.youtube.com/watch?v=OXST4MerR20
13.Leon Zlotkowski
http://www.youtube.com/watch?v=SV1U4A_vIHY
14.Krzysztof Wolf
http://www.youtube.com/watch?v=gow8iRXpT3w
15.Ewa Kubasiewicz
http://www.youtube.com/watch?v=ae5De9gFaTE

To sa gotowe recepty z wczoraj na dzisiaj !
Nic tylko sluchac tych madrych, zniszczonych (w wiekszosci)ludzi.

Komuna z przydupasami wiedziala co robi ICH marginalizujac!
Byliby dla nich dzisiaj bardzo niebezpieczni ...

Wiecej na temat tych spotow pisze dzisiaj bu-dzin:
http://www.niepoprawni.pl/blog/2346/cwiczenia-na-wyobraznie-etiudy-filmowe

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#155276

zyja jak paczki w masle pacholki moskwy berlina ojcztzna znowu jest dzielona miedzy kondominium moskwy i berlina a swołocz zwana polactwem mysli ze to jewuoropa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212169

... tego zdania: "Wydawać by się mogło, że ta informacja w normalnym demokratycznym kraju wzbudzi sensację."

Faktycznie by mogło, ale co to ma w tym kontekście do rzeczy?

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#213638