Wielka korupcja, a minister się cieszy

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Gazeta Prawna. pl ujawnia niezły skandal! Celnicy dostali 13 milionów od prywatnych firm tytoniowych i teraz dzielą je między siebie. Dostali też policjanci: Komenda Główna Policji i Centralne Biuro Śledcze. Niestety, nie chcą powiedzieć, ile. Wstydziochy! Brać łapówy od jakichś tam Japan Tobacco i Philip Morris'ów to się nie wstydzą, ale powiedzieć, za ile się sprzedali, to już nie chcą.

Korupcja w biały dzień! Nie ma bowiem nic za darmo. Jak klient płaci, to wymaga. Dotąd naiwnie wydawało nam się, że to my płacimy i możemy wymagać. Wszyscy płacimy, ale okazuje się, że ciągle za mało: celników i policjantów podpłacili nam bogacze od jakiegoś Marlboro. Funkcjonariusze mieli pracować w służbie państwowej, ale będą w służbie prywatnej, a nawet zagranicznej - innego kraju.

Więc jak to będzie działać? Jedne prywatne firmy będą sponsorować celników i policjantów za czujniejszą ochronę ich towarów przed przemytem i mafią, a inne, cóż, albo będą pozostawione same sobie, albo będą się musiały zmobilizować, żeby dać więcej! Cena wywoławcza juz została rzucona, negocjacje otwarte, kto da więcej? Jak zasponsorujesz sobie celnika, to ci dopilnuje, a jak nie - to nie! Na ochronę policjanta też możesz liczyć, jak twoja firma wpłaci jakąś okrągłą sumkę. A jak nie, to sam się chroń!

Łapówy idą w łapy celników i policjantów za przywoleniem i ku zadowoleniu Ministra Finansów. Niby wszystko legalnie, nikt nie widzi w tym nic złego. Rostowskiego przestanie boleć głowa z powodu wiecznych braków w budżecie celników i policji, a to sprzętu brak, to na pensje, a to na świadczenia pozapłacowe, ciągle coś! Nareszcie znalazł on patent na to, jak się pozbyć tego ciężaru i jak - po kolejach, szkołach i szpitalach - sprywatyzować celników i policję! Rostowski wystawił straganik na rogu i woła: Oferujemy celników - naprawdę tanio! Komu, komu policjant do ochrony?

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/500124,koncerny_tytoniowe_placa_celnikom_za_zwalczanie_kontrabandy_ile_13_mln_zl.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

może koncerny będą płacić celnikom a mafia opłaci służby więzienne i policję. Wtedy przechlapane będą mieli już tylko uczciwi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147919

mieszczuch7
"przechlapane będą mieli już tylko uczciwi."
Znakomita puenta! Państwo Tuska nie nagradza uczciwości - to pewne.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#147925

Polityka miłości - celnicy kochają przemytników, policjancji bandytów.
Co tu jest do rozumienia?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#147931