Problem "szalonych wujków".

Obrazek użytkownika DoktorNo
Idee

Na początek wieść zza oceanu: Na portalu thenextright.com jeden z piszących tam autorów wzywa do bojkotowania internetowego serwisu WorldNetDaily.com. Powód?

Ten internetowy portal rozpowszechnia informacje o tym, że rząd Barracka Obamy ma zamiar wybudować "obozy koncentracyjne, podobne do nazistowskich" dla dysydentów, za autorem książki "Obama Nation". Oddajmy zresztą głos panu Henkemu:

W latach sześćdziesiątych, William F. Buckley skrytykował przywódców John Birch Society jako będących "oderwanych od zdrowego rozsądku", a następnie dodał: "nie możemy pozwolić na to, aby nieodpowiedzialność znalazła się pod konserwatywnym sztandarem".

"Birthersi" [zwolennicy tezy o fałszywości aktu urodzenia Obamy] są Bircherami naszych czasów, a WorldNetDaily jest ich pamfletem.  Prawica ignorowała tych żenujących ludzi i ich organizacje, ale niektórzy ludzie i organizacje wybierają wsparcie WND poprzez reklamy i wypożyczanie list meilowych itp.  (...) Powinni przestać to robić.

Żadna szanująca się organizacja nie powinna wspierać tego typu marginalnego idiotyzmu, który lansuje WND. Ci co tak robią nie zasługują na szacunek.

Mój komentarz:

Barracka Obamę można krytykować na setki różnych sposobów (sam nie jestem jego fanem) , ale na pewno nie w tak - za przeproszeniem - kretyński. Kiedy rządził G.W. Bush lewica (ta z gatunku tej paskudnej, czyli radykalnej i szczerze nienawidzącej swego własnego kraju) w USA dostała kręćka, lansując coraz to nowe teorie spiskowe, porównując go do Hitlera itp. kompromitując bardziej rzeczową krytykę jego rządów przez umiarkowaną lewicę i liberałów, którzy byli, niestety, postrzegani przez pryzmat radykałów. Szkoda że gdy w Białym domu zasiadł Demokrata to sytuacja się odwróciła idealnie wokół osi symetrii sceny politycznej.

Nie jestem Amerykaninem, więc tamtejsze spory i awantury nie interesują mnie jakoś szczególnie, ale ten przypadek zawiera w sobie pewną uniwersalną lekcje. Od paru lat blogując zauważyłem trywialny fakt iż często w blogosferze można znaleźć ludzi właśnie w taki sam sposób budzących zażenowanie w niej swoimi oderwanymi od rzeczywistości, paranoidalnymi itp. poglądami. Tacy "szaleni wujkowie" wyskakiwali i nadal wyskakują np. z "listą Żydów" na której znajdował się min. Macierewicz, czy witryny internetowe w stylu "Kim są bracia Kaczyńscy?" (w domyśle: Źydami), czy przerabiający teksty tak, aby wymieniony w nim Leszek Balcerowicz był niby to Buchnolzem.

Do poczytania:

]]>http://en.wikipedia.org/wiki/John_Birch_Society]]>

]]>http://www.thenextright.com/jon-henke/organizing-against-worldnetdaily]]>

]]>http://www.thenextright.com/jon-henke/fighting-for-the-right-the-worldne...]]>

Brak głosów

Komentarze

Trafię pewnie na inspirację, czyli szczepionki. Uważam, że to jest socjalistyczny wymysł, podobnie jak przymus szkolny czy ubezpieczeniowy. Państwo jak nie wydaje na gładzenie zmarszczek na tyłku czy wyrywanie zębów, tak nie powinno dawać na szczepionki. I nie ma w tym żadnej "spiskologii".

Na temat G. W. Busha to napisano wiele. Dziwne, że to lewactwo widzące w nim dyktatora i półfaszystę (co się udziela też niektórym naszym prawicowcom), nie zauważyło, że to za jego kadencji uznano zakazy noszenia i posiadania broni w niektórych stanach za niezgodne z konstytucją. Ale fakt... lewica uważa, że człowiek nie może mieć broni palnej...

A można prosić przykład innych *poglądów oderwanych od rzeczywistości* niż tylko tropienie Żydów?

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#30660

Jeśli chodzi o pochodzenie konkretnego człowieka, to cała dyskusja się troszkę rozmywa w momencie kiedy uświadomimy sobie, że rodziców mamy dwójkę, a pradziadków już ośmiu. W przypadku tych ośmiu, to mowa o pokoleniach które potencjalnie w fizyczny sposób, praktycznie mogą na siebie oddziaływać i kształtować kulturowo - jako wspólnota. Dalej już nie bardzo. Ale i tak mamy już sporo ludzi i sporo kombinacji - wszystko zależy w jakim stopniu spójnie wszyscy będą na siebie oddziaływać, wykrywać niespójne zachowania u nowych krewnych i je eliminować. To zależy już od danych rodów, rodzin.

Jeśli chodzi o zależności genetyczne, to nikt z nas nie chciałby się cofać do któregoś tam pokolenia wstecz, w którym ilość naszych przodków mająca wpływ na genetykę byłaby określona przez 2 do potęgi n i wyznaczać tej jedynie skutecznej linii pochodzenia. Także każdy z nas może być teoretycznie i Żydem i Afroamerykaninem, Germanem, Słowianinem i Azjatą - i pewnie tak jest. W tajemnicy powiem Wam ze moim bezpośrednim przodkiem jest olbrzym z Cro Magnon :D

Jeśli chodzi o samych Żydów, to społeczności Żydowskie są bardzo dobrze zorganizowane i w bardzo skuteczny sposób weryfikują nowe osoby (dopuszczają do tajemnic, interesów itp). O byciu Żydem, odmiennie niż w innych kulturach, systemach prawnych, decyduje strona matki. Żydzi są bardzo solidarni i mają przekonanie o wyjątkowości swojego narodu, co sprawia że inne narody traktują troszkę z góry. Żydzi także mają upodobanie do konspiracji i łagodnie mówiąc do wykorzystywania innych, słabszych ekonomicznie. Wszystko to sprawia, że inne kultury traktują Żydów niechętnie. Możliwe że stąd uprzedzenie do Żydów u wielu innych nacji i narodów powszechnie nazywane antysemityzmem. No ale każdy pracuje na swoją opinię..

Jeśli zaś chodzi o konkretnych ludzi, to nie ma na nich większych reguł. Pochodzenie i praktyczna przynależność do danego narodu, rodu, rodziny (tożsamość) tylko uprawdopodabnia wyznawane wartości czy zachowania, jednak nie decyduje o tym czy człowiek będzie dobry czy zły. W takim ujęciu nawet jeśli Kaczyńscy byliby faktycznie Kalksteinami, to wolę takich Polaków Kalkstainów, niż zlemingowaciałe, powszechnie występujące w Polsce rodziny rdzennych Polaków Nowaków, Kowalskich, Młynarskich i innych, hurtowo wybierających nam kolejne odmiany Tusków :D

A teorie spiskowe bardzo lubię :) - http://niepoprawni.pl/content/bayer-w-sposob-swiadomy-sprzedal-szczepionki-skazone-wirusem-hiv#comment-35688

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#30669

Krzysztof J. Wojtas
Aby powkurzać trochę lekarza-psychiatrę od "szalonych wujków":
no to mamy zapisy biblijne mówiące o formach użytkowania Żydówek w razie okazji (a to faraon, a to w Sychem, a to.... przy wielu innych okazjach.

Dlatego nie ma co się dziwić, że Żydem zostaje się przez matkę - co do ojca nigdy nie można mieć pewności. No i nie wiadomo, czy nie jest nim jakiś "szalony wujek".
Społecznie dało to asumpt do hasła: "wszystkie dzieci są nasze".

Dlatego na dzieci nie należy się złościć, choć mogą być powodem frustracji. Nigdy nie wiadomo.
pozdrawiam lekarzy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#30673

A co to co pan napisał ma wspólnego z tym co ja napisałem?

Vote up!
1
Vote down!
0
#30681

Krzysztof J. Wojtas
Znacznie więcej niż wał zbiornika ppowodziowego z V Dywizją Syberyjską.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#30685

Swego czasu Budyń zauważył, kto potrafi się podczepić pod pewne inicjatywy:

http://niepoprawni.pl/blog/54/fotorelacja-z-protestu-stowarzyszen-przeciw-bezprawiu#comment-35538

A na portalu, do którego czasami linkowała Rebeliantka znalazłem coś takiego:

http://www.aferyprawa.com/zydzi_w_POLSCE.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#30684

a przecież nie od dziś wiadomo, że Kwaśniewski to Stolzman. Jego ojciec jako oficer NKWD uczestniczył w zwalczaniu partyzantów, którzy przedostali się na Pomorze Zachodnie z Wileńszczyzny.

To, że Geremek to drogi Berele, nie trzeba nikomu udowadniać. Więcej, swojego czasu zająknął się o 15 milionach ludzi w Polsce! Taki zresztą wyznaczył nam maksymalny limit ludności Klub Rzymski.

Jeżeli chodzi o Judeopolonię, to Żydzi gdzieś się muszą ewakuować z tego tropikalnego syjonistycznego kurnika. Żywioł arabski w końcu wygoni ich stamtąd.

W przypadku ekonomii, to w przytoczonym tekście same bujdy na resorach. Państwowe przedsiębiorstwa zadłużające kraj na miliardy i taka szkoła kształcąca analfabetów - tego to należy się pozbyć, a nie utrzymywać!

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
-1

Kirker prawicowy ekstremista

#30686

Właśnie po to takie listy się robi: aby "udowodnić" że określone według kryteriów etnicznych mroczne siły zła dybią na Polskę i Polaków.

ech...

Vote up!
0
Vote down!
0
#30688

Właśnie po to takie listy się robi: aby "udowodnić" że określone według kryteriów etnicznych mroczne siły zła dybią na Polskę i Polaków.

ech...

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

I właśnie poprzez takie zdanie -wytrych można całą rzeczową dyskusje skierować na bezpieczne manowce ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#30694

moim zdaniem w takich listach najgorsze jest mieszanie fałszu z prawdą. Odnośnie Al-Kwaskiego czy drogiego Bronisława to wiadomo. Potem dodaje się nazwiska polskich sprzedawczyków, no i robi się z nich Żydów. W efekcie, jak się mówi, że Al-Kwaski to Stolzman, a drogi Bronisław to Berele Lewartow, to zaraz wielkie oczy i oskarżenia o antysemityzm.

Ponieważ piszą to indywidua pokroju Leppera czy Wrzodaka, to zaprawione jest to wszystko jeszcze treściami antykapitalistycznymi. Zupełnie jak z pism Marksa - tam też było, że kapitalizm to niecny żydowski wynalazek. To dodatkowy powód, żeby krytykować prywatyzację i wolny rynek. Zupełnie tak, jak wyżej wymienieni.

No i tak przedstawia się ten fenomen.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#30703

Hehe, a to Marks Żydem nie był?
Możliwe, że Żydzi wymyślili i kapitalizm i socjalizm, po to, żeby już na zawsze rządzić światem. :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#30712

był. Marks to pseudonim artystyczny, bo to Kissel Mordechai. Był Żydem bardzo rozrywkowym, bo pisał kawałki, które dzisiaj uznane zostałyby za antysemickie.

Czy kapitalizm wymyślili Żydzi? Moim zdaniem nikt nie musiał tego systemu wymyślać, to po prostu prawa ekonomii.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
1
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#30722

Może zesłał go (kapitalizm) na Ziemie Jahwe...

:-D

Vote up!
0
Vote down!
0
#30726

Ale już bardziej serio: zarówno kapitalizm jak i socjalizm w swych klasycznych postaciach są "żydowskie". [pogłos oburzenia na sali]
Śpieszę z wyjaśnieniem: oba systemy są skrojone dla człowieka wykorzenionego - wykorzenionego z ziemi, z poczucia szczególnej tożsamości narodowej, religijnej, etnicznej, z tradycji i tym samym tym na co Żydzi czekali żyjąc setki lat na obszarze naszej cywilizacji. Sami są kulturą starszą, to wykorzenienie nastąpiło w ich przypadku znacznie wcześniej. Dopiero wraz z wykorzenieniem Europejczyka Żyd mógł zacząć się z nim dogadywać, wcześniej wobec jego związania z daną szczególnością nie było to możliwe i kończyło się konfliktami. Internacjonalistyczny socjalizm i internacjonalistyczny kapitalizm atożsamościowych, zestandaryzowanych jednostek to porozumienie umożliwia. Z tego wynika choćby niechęć do Żydów wśród wszelkich ruchów narodowych - dla nich Żyd zawsze był i jest czymś ze swej natury obcym i dlatego równie dobrze czuje się w systemie liberalnym jak i socjalistycznym.
Spengler właśnie to świetnie wyjaśnia - kończę właśnie go czytać, polecam. :-)

Vote up!
0
Vote down!
-1
#30728

to też będzie kontrowersyjne, co teraz powiem. Żydzi zawsze wchodzą w konflikt z ludnością autochtoniczną niezależnie od panującego systemu ekonomicznego. Koneczny w Cywilizacji żydowskiej wyjaśnia, że starożytni Egipcjanie byli oburzeni tym, że Żydzi jako lud pasterski noszą pejsy i praktykują obrzezanie.

Moim zdaniem to taka konstytucja tej nacji.

Poza tym przez większą część historii dominowała prywatna własność środków produkcji, nikomu nie śniła się państwowa służba zdrowia czy państwowy system szkolnictwa. Państwo przez tysiące lat to była armia, policja, sądy, więzienia, podstawowa infrastruktura. To ja się pytam, skoro tak było przez praktycznie cały okres istnienia ludzkiej cywilizacji, czyli dajmy na to 5 tysięcy lat, to dlaczego nie może być tak dzisiaj?

A czy ten system liberalny i socjalistyczny jest rozważany tylko w kategoriach ekonomicznych przez pryzmat własności środków produkcji i istnienia socjalnego zabezpieczenia, czy również dotyczy tutaj czynnik obyczajowy?? Przecież jeżeli popatrzymy na interesy tej nacji, to im się zepsucie obyczajowe bardzo opłaca. Dlatego będą popierać partie lewicowe.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#30729

Patrz co o kapitalizmie piszą na kapitalistycznej (hehe) stronie: http://metapedia.konserwatyzm.pl/wiki/Kapitalizm

Żadnego systemu nie można rozważać w kategoriach tylko ekonomicznych. Zawsze wiążę się z całym szeregiem zjawisk, i co bardzo ważne moim zdaniem, towarzyszy mu pewien "duch", który w przypadku kapitalizmu jest duchem wolnościowym, internacjonalistycznym i uniwersalistycznym. Sam kapitał nie zna takich pojęć jak tożsamość narodowa, religijna czy w ogóle jakakolwiek inna szczególność. Przypadek socjalizmu jest dokładnie analogicznym. Dlatego pozwalają te dwa systemu rozpłynąć się w naszej cywilizacji (europejskiej, nie jakiejś "ludzkiej", 5000-letniej, bo takowej nie ma) obcym kulturowo Żydom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30730

" Kiedy gorsze narody są zabijane , nie można tego uważać za zbrodnię , ponieważ toruje to drogę tym lepszym w budowie lepszego życia "

- Karol Marks

- - - - - - - - - - -- - - -

Za co ja Polak mam szanować tą lewacką hołotę

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#30715

Marks pisał takie rzeczy o Słowianach. Podobno nie dorośliśmy do socjalizmu i trzeba nas eksterminować (nawet tego słowa użył, jest naukowy pogląd, że z tego właśnie zaczerpnął Hitler, który Marksa czytał jeszcze przed I WŚ). :-(

Nie żebym zajmował się wynajdywaniem jakiś tam zależności (bo przyjdą mnie zaraz leczyć, hehe), ale argumentu o "niedorośnięciu", tym razem do demokracji użył wiele lat później, inny brodaty i wspomniany już wyżej pan.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30718

a wiesz, dlaczego Jerzy Borejsza-Goldberg ocenzurował Mein Kampf? Okazało się bowiem, że Hitler zrzynał z Marksa całe akapity.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#30721