Dwudniowe wybory

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Jesteśmy od pewnego czasu "przyzwyczajani" przez dominujące media do decyzji o ogłoszeniu dwudniowych wyborów parlamentarnych. Komorowski wprost powiedział, że w jego mniemaniu, jego najważniejszym obowiązkiem jest dbanie o wysoką frekwencję. Dlaczego zatem w odpowiednim czasie nie zaproponował kary za absencję przy urnie wyborczej? Odpowiedziałby pewnie, że jest również za wolnością. Tak jak kiedyś powiedział, że jest za życiem. O zgrozo! We wczorajszych wiadomościach dziennikarz wprost powiedział,ze prezydent ma prawo ogłosić dwudniowe wybory bo... wejdą takie przepisy!

Dlaczego PO chce wyborów dwudniowych? Przecież nie trzeba nikogo myślącego przekonywać, że to nie jest troska o społeczeństwo. Gdzie ta władza ma troskę o obywateli to też nie trzeba powtarzać. O co zatem chodzi? A no o to że jeżeli lokale wyborcze będą otwarte przez dwa dni to nieporównywalnie trudniej będzie upilnować czy "niewidzialna ręka" nie "poprawi" wyniku wyborczego. Sondaże po raz kolejny i na pewno nie ostatni obwieszczają kolejny i nadal nie ustający wzrost poparcia miłościwie panującej partii Tuska. Analogicznie dowiadujemy się o systematycznych spadkach notowania Prawa i Sprawiedliwości. Niebawem pewnie wielkość poparcia PIS przyjmie wartości ujemne.

Niestety nie jest to zabawne. Ta władza posiada dominującą większość mediów. Wielki aparat urzędniczy, w dużej mierze przez tę ekipę rozbudowany. Na swe listy PO wpisze każdego "znanego", i każdą kanalie, oby tylko obrzucał błotem PIS. Świetnie rozgrywana jest kwestia PJN. Mimo to, musi być z realnym poparciem dla ferajny Tuska bardzo niewesoło, skoro jeszcze pod hasłem zwiększenia frekwencji wyborczej, chcą nam zafundować, za nasze pieniądze, głosowanie przez dwa dni.

Te wybory nie odbędą się uczciwie. Choćby z uwagi na kwestię mediów. Zróbmy wszystko aby chociaż liczenie głosów wyborczych było rzetelne.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pieniądze - jakieś 40-50 mln zł - na wyborach jednodniowych szybko ulokować w jakiejś budowie, nie wiem, Stadion Narodowy, A2, aby zmniejszyć skalę kompromitacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163291

Wybory już były!!!Głosy sa policzone!! Wynik znany!!
Pamietnik Wandy Wasilewskiej zaczytany na śmierć!
Farsa sie odbędzie,ludziska skasują pieniądze,dwa dni,czy jeden...co za różnica?!
Skoro może być 1.5 miliona głosów "nieważnych",kilka tysięcy
kart na śmietniku,to W CZYM PROBLEM!?
W epoce internetu przepis na "wybory" idzie z Moskwy moment!
Otwarcie folderu,wklejenie i enter...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163294

 zamiast rozmyslac. Rodacy powinli juz prorestowac.Dac jasno do zrozumienia tym czerwonym krwiopijcom,ze Nadrod Polski jest temu przeciwny -DWUDNIOWYM WYBOROM.

Wysylac maile gdzie sie tylko da.Gmin,powatow i wyzej..

prywatnie do Senatorow i poslow. I tak dzien w dzien

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163295

http://www.niepoprawni.pl/blog/1792/wybory-2011-%E2%80%93-referendun-konieczne

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#163305

A może utrudnimy Tuskowi chociaż w ten sposób,że zdecydowana większość Elektoratu pójdzie do urn wyborczych drugiego dnia i to w godzinach wieczornych ,np. na trzy godz.przed zamknięciem lokali wyborczych.W ten sposób,nie będą mogli dopisywać tych co na wybory nie chodzą,bo przecież nigdy nie wiadomo czy tym razem nie przyjdą.Komisje wyborcze uzyskają mniej czasu na ewentualne przekręty a i PKW będzie miala bardziej skomasowany napływ danych z poszczególnych komisji i tym samym mniej czasu na "pomyłki" Mam pytanie;czy do PKW też jest możliwość oddelegowania tzw,Mężów Zaufania?.Czy tuż przed wyborami czynniki społeczne mają prawo przeanalizowania samego programu wyborczego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163306

się zgłaszać na mężów zaufania.
A pomysł z pójściem na wybory drugiego dnia po południu jest bardzo dobry.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163309

bardzo dobry pomysł z tym głosowaniem w ostatnich godzinach drugiego dnia... nie zwalnia to nas jednak ze starania o uczciwe policzenie głosów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163389

 Po raz pierwszy złamał Konstytucję RP przejmując obowiązki Prezydenta RP w dniu 10 kwietnia 2010.

Teraz, by władzy nie oddać zrobi igrzyska z dwudniowymi wyborami.

Instrukcje dla zmiany nocnej pewnie już są.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163315

„PRZEDNIE” były wybory POprzednie - „wybory” następne -> będą przestępne ?...

D.Tusk: „Nie potrzebuję Prezydenta” ...
” chcieć to Ty sobie możesz”...
„Zrobię wszystko, by Komorowski wygrał wybory” ...

Czy premierowe promowanie pewnego kandydata * znacznie WYTŁUSZCZONĄ kratką -> na EWIDENTNIE SFAŁSZOWANYCH drukach „wyborczych” ( jak BYK - ortoGraficznie niezgodnych z WZORCEM zalegalizowanym przez PKW) ...

- OBEJMOWAŁY "POrządowe"- wyrafinowane przyGOTOWAnia do drukowania ZŁOmu ~30 milionów druków wyborczych ?

PRZEKRĘT->(zło)DZIEJOWY był POtężnym nadużyciem władzy wielu instytucji , a Sąd Najwyższy NIE oRzekł , że wybory były LEGALNE, a jedynie BYŁY „ważne”... bardzo dla PO ?

Czy również dla innych Obywateli, opcji optycznie nieostroSprawnych, dla których większa kratka była WAŻNIEJSZA. oraz dla innych praworządnych Pań i Panów – przeciwko którym PO w 2007r. -> perfidnie podżegało...

Wnuczków polskich rodzin-> do schowania dowodów dojrzałości - swoim protoplastom [przestępstwa przeciwko wyborom – k.k. art. 249, 250 (do 5 lat)] ...

Kratka wyborcza 7x7 = 49 „pikseli” - miała 100 % wagi ważKości ...

KRATKA wyborcza 8X8 = 64 „pikseli” - miała 130,6 % wagi ważności...

Jaką „przewagę” wyborczą miała „mała” KRATKA o POwierzchni o 30,6% WAŻNIEJSZEJ (wybiórczo)

POdprogowa manipulacja graficzna ( DemoGrafią ) -> była demokratyczna, sprawiedliwa, legalna i zgodna z prawem(?) - mniejszości ?

Pozdrawiam
J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163318

to oczywisty sposób na manipulacje wynikiem. Dziwię się tylko Prezesowi PiS że nie mobilizuje społeczenstwa do tego by uczesniczyło czynnie w liczeniu głosów. Im bliżej terminu wyborów tym mniejsza szansa na zajęcie miejsca w komisji wyborczej a macki PO-wskiej ośmiornicy są długie i zapewne już tam organizują składy tych komisji. Więc im później ochotnicy się zgłoszą tym mniejsza szansa na pełniejszą kontrolę. W moim okręgu wyborczym nikt jeszcze nie mówi o organizowaniu komisji. Mam zaprzyjaźnionego dyrektora szkoły który tradycyjnie wraz ze swą żoną uczestniczy w takich komisjach, ale nic jeszcze nie wie czy i tym razem lokal wyborczy będzie miał siedzibę w tej szkole. Wogóle jakoś mało transparentne jest "zjawisko" powoływania komisji, decydowania o lokalizacji lokali wyborczych. Wszystko odbywa się jakby z nienacka, za pośrednictewem pism pojawiających się nagle (np w owej szkole podstawowej). Nkt nie ogłasza jakoś że oto od dnia do dnia chętni mogą zgłaszać swój akces do pracy w lokalnej komisji wyborczej. Jakoś cicho sza na ten temat, ale może jeszcze zbyt wcześnie a ja jestem już przeczulony na tym punkcie. Jest to o tyle ciekawe że na ogół w naszym społeczeństwie zawsze jest raczej tak iż trzeba ludzi wołami ciągnąć do pracy społecznej. A tu cisza, nie ma troski płynącej "z góry" czy aby nastarczy ludzi chcących poświęcić aż dwa dni na bezpłatną pracę także w godzinach nocnych. A tu trzeba będzie iść do roboty następnego dnia. Bo skoro taka troska samego Bulu-prezydenta, oby żył nam wiecznie, to i troską swą powinien objąć zaciąg do owych lokalnych nocnych komisji wyborczych. Chyba. Możliwe jednak też że już są najemnicy, którzy raźnie i ochoczo wesprą swoim obowiązkiem obywatelskim i tę dziedzinę społecznego życia. Ależ byłby to fenomen! Tu troska o frekwencję a tu odpowiedź zaangażowanych społecznie obywateli. No no! Kolejny dowód cudów jakie naobiecywano onegdaj. Zatem i cudów nad urną wyborczą należy się spodziewać. Wszak epoka cudów tuska dopiero się rozpoczyna :))))
Prezes Kaczyński nie buduje wokół siebie silnej grupy społecznej gotowej wspierać we wszelkich działaniach jego partię. Larum grają od dawna. Czy obudzą kogo i kiedy trzeba?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163320

za cztery lata beda tygodniowe wybory bo i dosypac slusznych niejatrzacych glosow trzeba bedzie duzo wiecej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163324

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że Prezes Jarosław Kaczyński nie buduje wokół siebie grupy społecznej gotowej wspierać PIS. Funkcjonują dość dobrze kluby Gazety Polskiej. Zainaugurowano działalność "Ruchu Społecznego im. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego". Organizacją wyborów zajmują się samorządy. I tu jest zagrożenie bardzo poważne.
Prezes Jarosław Kaczyński przestrzegał przed oszyustwami już na zjeździe klubów Gazety Polskiej. Oczywiście w oficjalnych mediach tego się nie dal znaleźć

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#163393