Krecia robota?

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Szef kampanii Prawa i Sprawiedliwości europoseł Tomasz Zaręba ledwie został przedstawiony opinii publicznej a już zdążył "błysnąć". Bynajmniej nie intelektem, ani też inteligencją, i też nie zmysłem stratega. Zdołał w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" pożalić się na swoich kolegów, że nieumiejętnie krytykowali premiera rządu, który wygłosił swoją "europejskie" "mowę programową". Zrobili to w sposób obciachowy, zaściankowy i przynieśli wstyd. A jak powinni? Oczywiście wg najlepszych wzorców zasięgniętych najlepiej z czerskiej! Ale cóż. Ten Kurski i Ziobro to widocznie niereformowalne osobniki. Dobrze, że chociaż jest Poręba. I to taki uczciwy, że ręczy za niego sam Michał Kamiński. Pewnie nieco ciszej ręczy też za niego Poncyliusz (ostatnio widziany jak korzysta z komunikacji publicznej), znacznie ciszej, ale zapewne nie mniej stanowczo ręczy za tę uczciwość Gowin a może już Kluzik-Rostkowska z Niesiołowskim i samym...

Nie chcę być złym prorokiem. Ale takie wystąpienie, kogoś kto ma koordynować kampanię PIS kojarzy mi się tylko z jednym. Nie muszę chyba wyjaśniać z czym. Jest też inna możliwość. Iż ten pan ma takie właśnie zdolności organizacyjne. Jeżeli nawet tak, to efekt kampanii może być tylko jeden. W każdej partii znajdzie się jakiś "hamulcowy", ale jeśli znajduje się on za blisko steru to daleko taka partia nie zajedzie. Zwłaszcza, że PiS ma bardzo świeże doświadczenia tego typu.

Kolejna sprawa ostatnich dni to przejęcie "Rzeczpospolitej". Nie uważam, każdego dziennikarza piszącego w "Rzeczpospolitej", "Uważam Rze", czy na stronie "wPolityce.pl" za salonowca. Mam wielki szacunek dla Piotra Semki i Bronisława Wildsteina. Zdaję sobie sprawę, że część dziennikarzy spłaca zwyczajnie kredyty mieszkaniowe i muszą z czegoś żyć. Nawet idąc na kompromisy. Nie chcę ich osądzać. W naszym kraju, ktoś kto jest niewygodny Salonowi jest albo przemilczany, albo ogłoszony warchołem, idiotą, żądnym krwi zbrodniarzem, albo kimś w tym stylu. Mimo rosnącej sprzedaży "Gazety Polskiej", dziennikarze współpracujący z tym tygodnikiem są usuwani z oficjalnego obiegu. Gdzie są programy Tomasza Sakiewicza i Anity Gargas? A kto nowy pojawił się w telewizji? A właśnie bracia Karnowscy. Ewidentnie ich "opozycyjność" jest "europejska" zgodna ze standardami "demokratycznymi" itp. Czy to za darmo wchodzi się w łaski Salonu? Nie. Za to się płaci. wPolityce.pl piórem Michała Karnowskiego podejmuje polemikę z poglądami Tomasz Sakiewicza.
http://wpolityce.pl/blog/post/14749/Kilka_zdan_zgody_i_kilka_polemiki_z_Tomaszem_Sakiewiczem.html
Z pozoru wszystko w porządku. Jeden publicysta podejmuje dyskusję z drugim. Tyle tylko, że jeden z nich jest przedstawiony przez dominujące telewizje jako uosobienie irracjonalnych teorii spiskowych, w zasadzie niebezpieczny dla społeczeństwa a drugi w tym czasie przez te same media łaskawie dopuszczony do głosu.

Na koniec myśl M. Karnowskiego: "A więc - podsumowując - sytuacja jest niewesoła, ale może nie warto przesadzać w opisie? Bo co powiemy jak będzie gorzej?"

Moja refleksja: ewidentnie musieli przesadzać, ci którzy krzyczeli jak kanclerz Adolf Hitler przywracał powszechny obowiązek służby wojskowej w Niemczech i remilitaryzował Nadrenię. A później było gorzej...
Gorzka to refleksja.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak, napewno dlugo i starannie trzeba szukać takiej twarzy, by zaplanować i zdecydowanie przegrać wybory, jak zawsze??? Bo nikt mi nie powie, że ten Poręba, to czlowiek, który móglby zainteresować kogokolwiek swoją osobowością, choćby po wyglądzie, a nie o to przecież chodzi w walce o wygranie wyborów??? Już musial otworzyć m...ę, by wywolać tematy zastępcze, by podważyć pozycję lidera PIS. Panie Kaczyński, gdzie pana zdolności strategiczne, dlaczego ten czlowiek nie wylecial z hukiem ze sztabu??? Nie chodzi tylko o Porębe, bo Hofman, to ta sama klasa niekompetencji. Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169660

Proszę porównać też z:
http://chinaski.salon24.pl/323247,kampania-2011-pis-zmierza-w-dobrym-kierunku

Odmienny punkt widzenia.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169661

Dość wnikliwa analiza. Dla mnie teza, iż jest to planowa strategia PIS, jest niebezpieczna. Nawet w przypadku odniesienia sukcesu, Prawo i Sprawiedliwość stanie się wówczas niewolnikiem swego elektoratu. Nie można w państwie demokratycznym służyć wykluczającym się doktrynom. Chinaski, w moim przekonaniu, popełnia błąd zakładając że konieczne jest szerokie otwarcie na centrum. To droga, którą poszła PO. Gotowa jest obiecać każdemu i wszystko pod warunkiem wzrostu poparcia. Tak można funkcjonować gdy media zależne są od władzy. W przeciwnym razie, władza sama naraża się na krytykę. W moim przekonaniu PiS-owi zależy na budowie normalnego państwa wobec tego zadaniem ugrupowania politycznego jest przekonanie elektoratu do słuszności proponowanego programu. Po wyborach przystępując do jego realizacji PiS będzie miał twardy argument w postaci mandatu wyborców. W przypadku wybrania drogi "przymilania się" wyborcom, trzeba zacząć robić to co świetnie robi teraz Tusk czyli czystą propagandę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169810

Poręba, a nie Zaręba!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169664

marcopolo

 Szanowni Panstwo!

Poreba,Zareba,to dla Was ten sam "facet",a moze by tak zostawic Panu Premierowi

sprawy personalne w jego rekach!Demokrajca ,demokracja ,ale to On jest Szefem!!

Pozdrawiam!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#169666

by prowadzić jakiekolwiek polemiki ze sobą na łamach gazet są dziwaczne.

Piszę to najdelikatniej jak umiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169812