Gratulacje dla Jarosława Kaczyńskiego, podziękowania dla Anity Czerwińskiej

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Często, aby kogoś nie pominąć przy podziękowaniu lub przy innej okazji uciekamy w ogólniki. Wymieniamy organizacje, grupy itp. W moim przekonaniu wyrazy wdzięczności wówczas niepotrzebnie rozmywają się. Skorzystam z okazji, że nie muszę trzymać się konwenansów organizacyjnych lub im podobnych, i pozwolę sobie przy okazji wspomnienia z obchodów trzynastej miesięcznicy złożyć imienne słowa wdzięczności.
Na początek słowa uznania dla niewymienionego w tytule ks. kanonika Bogdana Bartołda proboszcza Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Ten pełen optymizmu i serdeczności kapłan niezłomnie przewodzi liturgiom sprawowanym w intencji poległych pod Smoleńskiem. Skupia wokół siebie duszpasterzy zdecydowanie broniących prawd wiary na gruncie Ewangelii niezależnie czy jest to po myśli, czy też przeciwko sprawującym władzę. W wygłoszonej homilii ks. Bartołd podkreślił, iż przychodzimy wołać do Boga o miłosierdzie dla tych co zginęli. Prosząc Boga o łaski dla zmarłych sami stajemy się bardziej podobni do Chrystusa. Przytoczył też słowa Prymasa Tysiąclecia Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, wzywające do wychowywania ludzi szlachetnych, świętych. Bo tylko tacy ludzie mogą skutecznie realizować dobro wspólne. Brak takich ludzi zawsze będzie powodować niewolę. Bez takich ludzi nawet system demokratyczny zamieni się w totalitaryzm. Miejmy na uwadze te słowa w dyskusjach na temat zasadności uczestnictwa w tych uroczystościach.
Gratulacje kieruję do Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Jest rzeczywistym przywódcą ruchu społecznego i politycznego, którego celem jest odbudowa państwa i narodu. I widać już sukcesy. W jednym z poprzednich wpisów napisałem, że uczestnicy Marszu Pamięci nie zaśmiecili trasy przemarszu. Tym razem też tak było. W Marszu Pamięci tym razem też wzięła udział duża rzesza ludzi. W skupieniu i modlitwie przeszli sprzed Katedry pod Pałac Prezydencki. Godnie. W tym samym czasie ludzie przy stolikach na chodniku przy restauracjach spożywali posiłki obserwując przemarsz. Będą kiedyś żałować że stali z boku. Ludzie wobec siebie zachowywali się godnie. Tak się buduje wspólnotę ludzką. To już jest sukces Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Zróbmy wszystko aby przekuć ten sukces na zwycięstwo wyborcze.
Serdecznie dziękuję Pani Anicie Czerwińskiej szefowej Warszawskiego Klubu Gazety Polskiej. Dziękuję za systematyczną pracę przy organizacji Marszu Pamięci. Wiele osób poświęca swój czas i siły aby te uroczystości miały należytą oprawę. To Ona wytrwale czuwa nad zabezpieczeniem strony organizacyjnej. Za tę społeczną pracę, z której wszyscy, jako uczestnicy uroczystości korzystamy, a nie zawsze nawet zdajemy sobie z tego sprawę, składam Pani Anicie serdeczne Bóg zapłać.
Za miesiąc kolejne msza święta i kolejny Marsz Pamięci. Sprawmy, aby kolejne osoby odkryły piękno i wartość tych uroczystości.

Ocena wpisu: 
Brak głosów