„Teraz będą znikać ludzie...”

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

„Demontaż państwa już się skończył. Teraz będą znikać ludzie” - Janusz Kurtyka, 06.04.2010.

I. SS a pijar

Jak powszechnie wiadomo, generał Petelicki zszedł we mgle poniżej stu metrów i pozostaje do wyjaśnienia, kto go do tego skłonił. To znaczy, oczywiście, wiadomo kto – był to słynny Seryjny Samobójca (SS), znany od dziesięcioleci, ten sam, którego rewolucyjny poeta Majakowski witał okrzykiem „towarzysze, nie strzelajcie!”.

Warto przy okazji zauważyć, iż mimo upływu lat, Seryjny Samobójca (SS) idzie z duchem czasu i nabiera wprawy w żonglowaniu pijarowskimi sztuczkami. Jedną z takich sztuczek jest „przykrywanie” niekorzystnego wydarzenia, które normalnie rozpaliłoby masowe emocje, innym wydarzeniem, zagospodarowującym w newralgicznym momencie uwagę manipulowanej gawiedzi.

Teraz powiedzcie mi – jaki czas dla spowodowania rozstania się z padołem wytypowanego samobójcy byłby lepszy, niż kulminacyjny moment fazy grupowej Euro2012 – dzień, w którym Polacy grali kluczowy mecz, mający przesądzić o awansie do ćwierćfinału? Nie ma co – pan SS (Seryjny Samobójca, przypomnę) musiał pobierać ostatnio intensywne korepetycje u sprawującej nad naszą krainą nadzór właścicielski Niewidzialnej Ręki, tak by jego działalność wyszła na nieustające zdrowie Obozowi Beneficjentów i Utrwalaczy III RP, z którego ramienia sprawuje władzę obecna Dyktatura Matołów.

SS trochę się wprawdzie przeliczył, bo o śmierci Petelickiego zrobiło się jednak dość głośno, mimo rozpaczliwych prób, by od pierwszych chwil wbić ludziom do łbów, iż było to samobójstwo, ale pomysł, trzeba przyznać, był całkiem sprytny.

II. Bez sentymentów

Do Petelickiego, podobnie jak do np. Sekuły, Leppera, czy tego pułkownika od afery marszałkowej co to się na śmierć zatańcował (już mam – Tobiasz mu było), większego sentymentu „nie posiadam”. Były bezpieczniak - to raz. Dwa – zaczął nadawać na Platformę, szczególnie w kontekście Tragedii Smoleńskiej, gdyż Bogdan Klich zarządził w MON embargo na interesy z Petelickim, które trwało do momentu (nie)szczęśliwego zejścia denata. Owszem, zawdzięczamy mu wiele interesujących przecieków, jak choćby ten o SMS-ie o stu metrach i winie pilotów, który to SMS rozesłany z trójkąta Tusk-Graś Arabski po politykach i reżimowych mediodajniach, stał się matką „teorii naciskowej” - wałkowanej następnie przez niemal dwa lata i skutecznie urabiającej opinię publiczną. Albo informację o osobistym sprzeciwie Tuska wobec propozycji Bogdana Klicha, by włączyć do smoleńskiego śledztwa NATO.

Nie łudzę się jednak, iż było to spowodowane jakimś nagłym przypływem uczuć altruistycznych, czy postawy „pro publico bono”. Platforma wyrzuciła generała na mieliznę, więc szukał szczęścia po drugiej stronie, do czego doszła urażona duma potężnego niegdyś „razwiedczyka”, każąca mu nadawać na niedoszłych patronów, którzy nie chcieli osłodzić emerytowanemu generałowi jesieni żywota lukratywnymi kontraktami. Kto wie, być może nawet kombinował, by stać się dla „prawicy niepodległościowej” tym samym, czym dla nie-miłościwie nam panującej Dyktatury Matołów stał się Gromosław „z jasnego nieba” Czempiński?

Moja opinia nie zmienia jednak faktu, iż była to znacząca i wpływowa postać życia publicznego, oraz kolejna ofiara Seryjnego Samobójcy, co pokazuje skalę degrengolady „dzikiego kraju” - na miarę kartoflanej republiki, do jakiej stoczyliśmy się pod obecnymi rządami.

III. Dwóch generałów i dwie postawy wobec Niewidzialnej Ręki

No, ale język rozwiązły sprowadził nań w końcu zgubę. A skoro wspomnieliśmy już o Gromosławie „z jasnego nieba” Czempińskim (by Seawolf), to porównajmy teraz sobie postawy obu razwiedczyków wobec wysyłanych im sygnałów ostrzegawczych. Ówże Gromosław Czempiński również swojego czasu odbywał tournée po mediodajniach, w których zwierzał się na temat swej roli akuszera „projektu PO”, tudzież dawał upust goryczy z powodu odsunięcia go na boczny tor. Jednakże, po próbnym aresztowaniu, aluzju paniał i od tamtej pory siedzi cichutko jak mysz pod miotłą – nie wysmętnia się ani słówkiem na polityczne tematy, nie puszcza oka, że dużo wie i gdyby naprawdę zaczął mówić – to ho, ho, nie odgraża się, nie sypie komiltonów... Gromek Czempion zrozumiał naukę płynącą z zatrzymania (być może dokonanego na polecenie kogoś potężniejszego, ulokowanego w którejś z ambasad naszych Wielkich Braci, gdyż Czempiński swymi niewczesnymi wynurzeniami bruździł rządowi Tuska i PO, który to nie-rząd dla ościennych potęg jest wyjątkowo korzystny – nie sadzi się, podpisze co mu podsuną, każą zlikwidować stocznie, to zlikwiduje itd.). Mechanizm ten opisałem dokładniej w notce „Gromek Czempion i Niewidzialna Ręka” - polecam.

Generał Petelicki najwyraźniej zamknąć się nie chciał, a wszak wiadomo, że wielkie interesy – tak polityczne, jak i finansowe - lubią ciszę, podobnie zresztą jak ciszę lubi Niewidzialna Ręka, która nad pomyślnością tychże interesów sprawuje pieczę w ramach ogólnego nadzoru właścicielskiego nad naszą krainą cudów na kiju, a w szczególności nad Obozem Beneficjentów i Utrwalaczy III RP, którego emanacją pozostaje ku obopólnemu pożytkowi nie-miłościwie nam panująca Dyktatura Matołów.

Prof. Staniszkis mówi o licznych sygnałach ostrzegawczych, które otrzymywał Sławomir Petelicki od Niewidzialnej Ręki, że wiedza, którą - oszczędnie ale jednak - dzieli się z gawiedzią, może okazać się dlań niezdrowa. Jednak generał z sobie tylko wiadomych względów postanowił te ostrzeżenia zignorować, nie wyciągając wniosków z historii Gromka Czempiona.

IV. Wrzutki „Wyborczej”

Ach, byłbym przeoczył - niezawodna „Wyborcza” pospieszyła z wrzutką o „nałogu” generała Petelickiego i problemach rodzinnych – no, nie bądźmy śmieszni – a która to szarża nie tankuje jak ruski czołg? To, że generalicja notorycznie jest „w dobrym humorze” (gradacja: szeregowy „chleje”, kapral „zaprawia się”, kapitan „świętuje”, generał zaś „jest w dobrym humorze”) wiemy, znamy i akceptujemy, gdyż człowiek nie wielbłąd i tak dalej. Sławomirowi Petelickiemu mógł co najwyżej doskwierać brak kompanów do kieliszka, ale w końcu jaki to problem, jeśli ktoś np. lubi się alkoholizować w doborowym towarzystwie, czyli najlepiej przy kompani „własnej osoby”?

Niewykluczone jednak, iż przy którejś tam nasiadówce – i to w towarzystwie szerszym, niż „własna osoba” - panu generałowi mogło się „ulać” i w swym słusznym rozgoryczeniu mógł zacząć grozić. Czym? Ano tym, że „powie wszystko”, że „pociągnie za sobą” tego czy owego, że „on im wszystkim pokaże” - i to nie tylko pagony...

Takich zagrań Niewidzialna Ręka nie toleruje.

Tyle, że podobny scenariusz kompletnie nie pasuje do fightera, jakim był „usamobójczony” generał, tym bardziej, że Krzysztof Skowroński twierdzi, iż Petelicki nałogów „nie posiadał”, a gdy mam do wyboru: wierzyć „Wyborczej” czy Skowrońskiemu, to raczej nie mam wątpliwości kogo wybrać. Wrzutka o problemach rodzinnych jest jeszcze bardziej kuriozalna, opiera się mianowicie na schemacie „jedna pani drugiej pani” - oto eurodeputowany PO, Jacek Protasiewicz, który „wprawdzie generała nie znał” powtarza to, co powiedział mu jakiś funkcjonariusz BOR-u. „Wyborcza” schodzi na psy – kiedyś jednak robiła swą propagandę nieco mniej topornie.

V. „Teraz będą znikać ludzie”

Oczywiście nie łudzę się, że ekspresowe śledztwo wyjaśni cokolwiek, poza kategorycznym stwierdzeniem, iż śmierć generała była ab-so-lut-nie standardowym samobójstwem, ewentualnie – tu już moja podpowiedź - że generał nie wytrzymał napięcia przed meczem Polska – Czechy i profilaktycznie strzelił samobója. Pozostaniemy skazani na spekulacje, podobnie jak w przypadku innych tajemniczych zgonów za czasów PO. Ludziska wkrótce o wszystkim zapomną, zaś SS będzie mógł w spokoju, niespiesznie, czyścić gnata w oczekiwaniu na kolejne zlecenie Niewidzialnej Ręki.

Tym, którzy zapomnieć nie chcą, polecam natomiast słowa śp. Janusza Kurtyki, wypowiedziane 6 kwietnia 2010 roku: „Demontaż państwa już się skończył. Teraz będą znikać ludzie”.

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: Niepoprawne RadioPL

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Nie żyje Jerzy Pronobis, współpracownik Polskiego Związku Piłki Nożnej, prezes spółki Club&Travel, która zajmuje się dystrybucją biletów, w tym na Euro 2012. Okoliczności jego śmierci nie są jasne. Policja nie wyklucza samobójstwa.

http://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/395034,nie-zyje-jerzy-pronobis-wspolpracownik-pzpn-odpowiedzialny-za-dystrybucje-biletow.html

Vote up!
1
Vote down!
0
#267175

wlasnie mialem to samo napisac.

kasa misiu. lody. jeden zly krok i pan od srubek wkracza do akcji.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#267176

Układ się prawie domknął, teraz czeka nas fala "samobójstw" i równie "nieszczęśliwych wypadków", umarzanych przez sycylijską prokuraturę i policję.
Takie państwo prawa wyśnił sobie kiedyś Adam Michnik z Kiszczakiem. Ważne, że atmosfera jest lepsza niż za czasów "kaczystów". Pytanie na jak długo?
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
1
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#267188

Piłka nożna to jedno z żerowisk bezpieki i dawnej nomenklatury - wszystko się zgadza. Ale, swoją drogą ten SS się rozhulał. Mam nadzieję, że płacą mu nadgodziny.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267182

Tu nie ma co dodać, tak po prostu jest,

this is THE END

wp

Vote up!
0
Vote down!
0

wp

#267178

gość z drogi

Autorze,dziesiątka za te "NADGODZINY"

smutne to wszystko,ale

niestety prawdziwe

pozdrowienia dla Dobrego Radia :)

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#267186

gość z drogi

że nomen omen, ale nazwisko prokuratora,nic dobrego nie wróży i nie ze względu na "nazwisko" lecz na FAKT jego ostatnich "osiągnieć"

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#267191

Dzięki :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267193

A mnie intryguje jedna z pierwszych zajawek, opowiadająca
o osobistej giwerce generała, znalezionej na podłodze garażu.
No bo jeśli nie był mańkutem, to się żelastwo musiało
teleportować po celnym strzale.
Co? Teleportacja nie istnieje?
Komuna nie takie cuda nam już wciskała, aby nas móc spokojnie grabić dalej...
Pozdrówka z 10

Vote up!
1
Vote down!
0
#267183

Dokładnie - jeśli siedział na fotelu kierowcy i strzelał prawą ręką, to nie ma szans, by broń wyleciała na zewnątrz. Ciekawe też, czy rana postrzałowa jest w prawej, czy lewej skroni.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267192

To zależy od gazety, która wywnętrza się na ten temat . Np. u fakta generał "zabił się" pomiędzy jeepem a ścianą garażu, więc kwestia pistoletu na podłodze znika jako oczywista.

Różnice w relacjach analizuje zresztą fotoamator - Autorotacja pocisku w głowie generała Petelickiego !

Vote up!
1
Vote down!
0
#267241

Szamanka
Czy tego, kto następny na tej liście "przyszłych ofiar", czy paranoicznego śledztwa.

Vote up!
1
Vote down!
0

Szamanka

#267208

 

kiedy depresji i chandry nabawi się Jarosław K ( na psa urok)?

SS juz nie dba o pozory i tak wszyscy mogą mu naskoczyć

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#267225

Nie nabawi się. Ruska logika działania zakłada, że PiS uda się skutecznie izolować. Chodzi tylko o to co stanie się z lemingami i kto ich przejmie. ZEN Party nadchodzi.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#267231

Kartoflana republika... dobre okreslenie. Warte popularyzacji.

A co do generała... hm, język świerzbi żeby ułożyc listę celebrytów, których jenerał chciał wystawić w swojej ZEN Party. Boję sie, Grzybie, że niejednego z nich wymieniłeś z nazwiska w tym tekście...

Myślę, że nie doceniasz tego człowieka. On miał kilkuset wychowanków, czyli jakby swoich "legunów" (wybacz, Panie Marszałku, bluźnierstwo). Mentalność bezpieczniacka zapewne nie pozwalała mu jednak osiągnąć szerszych horyzontów. Był to taki hetman III RP na miarę III RP. Ech, jakie to wszystko wstrętne...

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#267229

No właśnie - ciekawe, co z tym zrobią jego "wychowankowie". Przecież też pewnie mają swoje wpływy, kontakty...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267271

...strzelac pewnie tez umieja? :-o

Lotna

"Question everything. Trust no one."

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#267286

Lucy
czyżby lotna brygada nocna? ta co powiedziała co wiedziała i umarła na łupież?

Vote up!
0
Vote down!
0

banitka

#267289

  że miał kilka dni wstecz informację o "czarnej liście", na której m.in. znajdował się gen.Petelicki. Czyli SS ma zapewnione zajęcie, a nam będą podawać, jak idiotom, szablonowe przekazy.

„Demontaż państwa już się skończył. Teraz będą znikać ludzie”.

Nie podejrzewam ś.p.Janusza Kurtyki o proroctwa, miał doskonałą wiedzę.  W   poniższym tekście są odpowiedzi.

http://www.niepoprawni.pl/content/dlaczego-general-petelicki-nie-zyjedlaczego-w-ostatnich-latach-co-kilka-miesiecy-ginie-ktos-

**************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#267232

No właśnie, ciekawe kto będzie następny, bo na pewno to jeszcze nie koniec.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267235

niejaki Brochwicz, w tefałenie ma się rozumieć. Bo nie zgłosił do prokuratury zamiaru popełnienia zbrodni.

Należy chyba rozumieć, że gdyby zgłosił, to generał nie popełniłby samobójstwa, czy cóś. Winnego więc już mają. A paragraf przecie przygotowany.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267244

niepoprawnych (czytam mu ja, a innych stacji nie oglądamy :-)), gdy słuchał wpisów niepoprawnych na przemian, a to "występach" naszej jedenastki, a to o "samobójstwie" Petelickiego, na fragment cytatu o meczach i strzelonych bramkach dokończył opis meczu słowami: "A najwięcej strzałów oddał Petelicki".
Tak, masz rację z tym wyborem chwili na popełnienie wyroku przez seryjnego samobójcę.
P.S. do tego akapitu: gdybym się nawet nosiła z zamiarem odebrania sobie życia (będąc facetem), to bym na ten wynik meczu poczekała. Wiem, że ta uwaga jest mocno kobieca, ale sam pomyśl. Innymi słowy - mordują debile, a medialni debile wmawiają nam dziecko w brzuchu (czytaj: zatracenie zdolności myślenia).
Co się zaś tyczy GW, to proszę, abyś wziął pod uwagę fakt (pisząc, że GW schodzi na psy), że jeśli w ogóle, to dawno zeszła, ale...
No właśnie. Kiedyś odległy znajomi chciał mi podarować stertę przeczytanych GW do palenia w kominku i uczenia szczeniaka sikania (metodę pewnie znasz). Odmówiłam. Stwierdziłam, że mi się rodzina wytruje od produktów procesu spalania tegoż gówna, a szczeniakowi w życiu bym nie pozwoliła sikać na to łajno! Jeszcze by psina łapy sobie czymś zakaziła.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267262

No, ja też poczekałbym na mecz. Byłby przynajmniej jakiś powód do palnięcia sobie w łeb.
A co do GW - oceniam jedynie finezję manipulacji - kiedyś byli jednak bardziej wyrafinowani, teraz już jadą z propagandą na rympał.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267273

Podoba mi się ten tok rozumowania,

SS też chciał zobaczyć koniec meczu, czyli to facet ( tyle wiadomo )

wp

Vote up!
0
Vote down!
0

wp

#267274

[quote=ossala]niepoprawnych (czytam mu ja, a innych stacji nie oglądamy :-)), gdy słuchał wpisów niepoprawnych na przemian, a to "występach" naszej jedenastki, a to o "samobójstwie" Petelickiego, na fragment cytatu o meczach i strzelonych bramkach dokończył opis meczu słowami: "A najwięcej strzałów oddał Petelicki".[/quote]

Nie znam Macieja z charakteru, ale z tego co czytam, ewidentnie widać, że wraca do zdrowia - ta puenta jest rewelacyjna.

[quote=ossala]Kiedyś odległy znajomi chciał mi podarować stertę przeczytanych GW do palenia w kominku i uczenia szczeniaka sikania (metodę pewnie znasz). Odmówiłam. Stwierdziłam, że mi się rodzina wytruje od produktów procesu spalania tegoż gówna, a szczeniakowi w życiu bym nie pozwoliła sikać na to łajno! Jeszcze by psina łapy sobie czymś zakaziła.
[/quote]

Z tego samego powodu nie warto używać GW w zastępstwie papieru toaletowego. Niewielka bo niewielka, ale jednak, jest zawsze jakaś groźba złapania czegoś paskudnego i ciężkiego w leczeniu ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#267283

Bo, jak się pewnie domyślasz, sypał nimi w przeszłości często.
Znajomi nazywają Macieja mistrzem jednego słowa. Jak znajdę chwilę i wyrodzę jakiś wpis "na temat", to się dopiero uśmiejesz...
Tutaj nie śmiem, po temat jest zbyt poważny i zbyt przygnębiający.
Z pozdrowieniami
ossala

Vote up!
0
Vote down!
0
#267377

gość z drogi

i serdeczne pozdrowienia :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#267339

Cieszy w Twoim tekście przytomne uznanie zasług bardziej przeszłych niż niedawne olśnienia generała.
Niemała część blogerów niestety dała się ponieść żałobnym nastrojom i jakby zapomniała o graczu jakiej ligi mowa.

Mam wrażenie iż tym "samobójstwem" osłabiono lub próbowano osłabić ekipę "trzeciej drogi".
Ciekawe co teraz ?
Mały rewanżyk ?

Wcześniejsze wywody Petelickiego o nieprawidłowościach, wkładam u siebie prywatnie na dokładnie tą samą półkę, co wywody Tuska z kampanii 2005 o "tanim państwie obywatelskim". ; )
Co było po wyborach wszyscy pamiętamy - "trzecia droga" zafundowałaby nam to samo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#267281

Dokładnie - zbyt wielu zapomina co to był za kolo, ten Petelicki. No i fakt: "trzeciodrogowcy" z namaszczenia wojskówki muszą być teraz niepocieszeni.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267284

[quote=Gadający Grzyb]Dokładnie - zbyt wielu zapomina co to był za kolo, ten Petelicki. No i fakt: "trzeciodrogowcy" z namaszczenia wojskówki muszą być teraz niepocieszeni.[/quote]

No i teraz jestem ciekawy na co ich stać. Bo w to, że zadziała mechanizm "aluzju paniał" raczej wątpię.

Odważą się wspomóc kogoś podobnej rangi w targnięciu się ?
A może jakaś gigant afera ? W końcu wiadomo - kieszeń boli najbardziej. Pogrzeb i żałoba trwają krótko, a utracona płynność finansowa wręcz przeciwnie.

Co by to nie było - może być ciekawie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#267287

Lucy
Dziękuję za ten tekst

Vote up!
0
Vote down!
0

banitka

#267290

Proszę bardzo :)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267294

Nie chcę najeżdżać na Kaczyńskiego, ale naprawdę, błagam, pozwólmy obozowi rządowemu wykończyć się własnymi rekami. Ja rozumiem, że Kaczyńskiemu mogło zależeć na rozbiciu PO i może nawet traktował ZEN Party jako potencjalnego koalicjanta, ale czy trzeba o tym mówić głośno? Los PO jest w rekach Opatrzności, Tusk może przedłużyć swój byt o kilka tygodni, nie pomagajmy mu w tym.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#267301

 

gość z drogi

i znikają ....

TRZECIA Droga,no cóz,tak to bywa ,gdy boczne drogi maja jakieś swoje zamiary

WSI sPOkojna

WSI wesoła...

generał chciał stawiać na Młodych,więc MOCNO sie to "starym" nie podobało...

                 w którymś z wywiadów, 2011 roku mówi otwartym tekstem

dosyć generałow z moskiewskich akademii,dosyć PO rosyjskich szkoleniach,siegnąć po  Młodych...

a "Psiapsiel Brochowiz "?

 

no cóz ,stokrotka wykonała POlecenie nadane "z GÓRY"bezbłędnie,

szkoda tylko,ze na zakończenie nie zastukała obcasami...

Gadający Grzybie,dycha 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#267327

Kto następny? Opinia publiczna tak zamulona, że przyjmie najbardziej prymitywne i infantylne kłamstwo - byleby się pojawiło w odpowiednim "medium"... I tacy seryjni samobójcy są bezkarni.

___________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#267323

Twierdzenie, że PO samo się wykończy jest niesłuszne. S...syny sami się nie zastrzelą - trzeba im w tym pomóc i to dobrze, że Kaczyński usiłuje zatruwać im żywot. Ktoś, mający dostęp, choć nikły, do mediów ma możność wypowiadania niewygodnych dla Tuska prawd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#267330

gość z drogi

na dzisiejszy DZIEŃ

ad rem zaszumiania,zamulania...

ale UNE mają szczęście ,jak nie samobój,to 

Kibole...i tak w kółko panie dzieju,od ściany do ściany....a ławka TRZECIEJ nogi 

niezbyt długa, może  coś tam NASI  wyszperają w IPN?,szkoda,tylko,ze tych  Naszych zabrakło....

i ze wczesniej "zasoby" nie ujawniły tych co szkodzili Polsce...pod przykrywką...

i nie mam na myśli tych ,co w czasach ciut przeszłych POlowali na głuszce rosyjskie

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#267350

gość z drogi

dla nas i nieszczęście dla nich....

pełne poparcie...

ad rem trzeciej nogi,to ja jej nigdy nie popierałam ani nigdy nie poprę,ale generał miał bardzo wiele racji w tym, co mówił i nie ukrywał sie z tym ,

Był Taki,jaki był i Dlatego  juz GO nie ma

niezmienne kondolencje dla Rodziny ,a szczególnie dla Jego dzieci....

i gdy porównam postawę generała do postaw TW rządzących nami,

nie mam złudzeń, z kim chciałabym bronić POLSKI

a jesli  zbyt mało czytelnie piszę...

to warto zajrzec do alfabetu tych,co nas zdradzali,a dzisiaj rzadzą nami...

zaczne od ArabskoPOdobnych,TW Boni itd

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#267354

No, to przymulenie opinii, z przeproszeniem, publicznej jest przygnębiające. Dobrze pisał o tym ostatnio Kokos26.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#267485

....odnoszę wrażenie, że autor nie tylko nie przepadał za generałem Petelickim, ale podał tu wiele treści, które go dyskwalifikują w oczach czytelnika. Zarówno ja jak i wspomniany Krzysztof Skowroski znaliśmy Pana Generała osobiście, Dotyczy to również spraw którymi się zajmował. /ZEN/

.....''choć gen. Petelicki wywodził się ze służb peerelowskich, rozróżniał segment służący Moskwie i patriotyczny. – Uważał się za człowieka służb, ale i za patriotę. Miał też swój kodeks honorowy i zgodnie z nim oceniał polityków. Patrzył na nich pod kątem osobowości i charakterów, zdolności podejmowania decyzji, sprawowania kontroli nad aparatem państwowym, odpowiedzialności za podwładnych. Oceny miewał ostre i idące często w poprzek podziałów partyjnych''..... /Staniszkis jest też tego zdania/.....
Całą odpowiedź dam w "Warszawskiej" bo widzę, że komuś zależy żeby zaburzyć pamięć o Generale.
Dodam, że prowadziłem na pogrzebie poczet sztandarowy /jeden z siedmiu pocztów z calej Polski!!!!!! łącznie ze Strzelcami i Harcerzami!!!/ Antykomunistycznego Związku Więźniów Politycznych 1939-89 i żaden z Żołnierzy Niezłomnych ze związku,  nie podziela opini o generale z tego artykułu.

 

 by zabużyć
 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

zimny drań
 

#1458929