Lewacka prawica

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Idee

Jedyną różnicą między naszymi ober-narodowcami a lewactwem jest tradycjonalizm. We wszystkich pozostałych kwestiach mogliby śmiało podać sobie ręce.

I. Lewak i ober-narodowiec w jednym stali domu...

Jest coś, co nieodmiennie wyprowadza z równowagi pewien specyficzny rodzaj „ober-narodowców”, którzy probierzem prawicowości i patriotyzmu uczynili kliniczne żydożerstwo. Tym czymś jest zestawienie głoszonych przez nich haseł z retoryką charakterystyczną dla współczesnego i historycznego lewactwa. Można powiedzieć, że oba nurty światopoglądowe doszły do takiej skrajności, że koniec końców zeszły się z drugiej strony.

Podobne są nawet stroje maskujące zakładane przez naszych milusińskich by uniknąć łatki antysemityzmu. Lewica operuje pojęciem „antyizraelizmu”, zaś środowiska narodowe deklarują swój sprzeciw wobec „ideologii syjonistycznej”, następnie zaś i jedni i drudzy wrzucają do tych worków wszelkie antysemickie stereotypy znane od czasów Karola Marksa (żydożercze dziecię rabina), czy „Protokołów Mędrców Syjonu”. Tu uwaga porządkująca - znam różnicę pojęciową między „Żydem” pisanym z wielkiej, a „żydem” pisanym z małej litery. W tekście, żeby nie mieszać, będę pisał „Żyd” w znaczeniu osoby narodowości żydowskiej – tak wyznania mojżeszowego, jak i bezwyznaniowej.

II. Protokół zbieżności

A oto skrócony katalog podobieństw.

1) Wrogi stosunek do Izraela.

Naszych misiów z lewicy i z prawicy łączy obsesyjnie nienawistny stosunek do Izraela. Dla jednych i drugich jest to państwo ludobójcze, bandyckie, terrorystyczne, pozostające głównym zagrożeniem dla światowego pokoju. A że jest to kraj boksujący w permanentnym okrążeniu, otoczony wrogim arabskim żywiołem, który to żywioł po załatwieniu wiążącego islamskie siły Izraela rzuci się do gardeł Zachodowi w imię światowego kalifatu? To nieistotne, grunt, że robią kuku Żydom. Ten „antyizraelizm” pozostaje wiecznie żywym pokłosiem Zimnej Wojny – nienawiść do sprzymierzonego z USA Izraela stanowi swoistą pochodną wspieranego z Kremla antyamerykanizmu.

2) Antyamerykanizm.

Dla lewaków i „ober-narodowców” USA to diabeł wcielony: imperialiści, wyzyskiwacze, rozsadnik militaryzmu, matecznik spekulantów, kapitalizmu korporacyjnego i generalnie źródło wszelkiego zła. Na dodatek, powiadają, Ameryką rządzą Żydzi, stąd z upodobaniem stosowana nazwa „USrael”. Czym byłby świat, bez Ameryki i jej decydującego wkładu w rozgromienie sowietów, którego elementem było w globalnej rozgrywce poparcie dla Izraela? Ależ to właśnie główna wina Stanów, wina niewybaczalna.

Co ciekawe, tak lewacy, jak i „ober-narodowcy” zgodnie nienawidzą Republikanów, o wiele łagodniej traktując Demokratów. Czyli: Ameryka być zła, ale jeżeli już musi istnieć, to niech przynajmniej będzie słaba gospodarczo, bardziej „socjalna”, mniej patriotyczna i religijna, a także bardziej „konstruktywna” wobec Rosji i świata arabskiego...

3) Sympatia dla islamskiego terroryzmu.

Wysadzający się w autobusie pełnym niewinnych cywilów, podkładający bomby w metrze czy rozpieprzający się samolotem o wieżowiec fanatycy mogą liczyć na usprawiedliwienie i sympatię zarówno ze strony lewaków w arafatkach jak i naszych „prawicowców”. W ich optyce są to wolnościowi bojownicy przeciw amerykańsko-syjonistycznemu imperializmowi, pokrzywdzone ofiary procesów dziejowych, powstańcy uderzający w swych oprawców. Furda islamistyczna ideologia światowego jihadu, furda niewinne ofiary.

Przy okazji, obserwujemy tu interesujące sprzeczności narracyjne: raz bowiem nasi arabofile mówią o słusznej walce swych ulubieńców, by za moment, niemal na jednym oddechu, gardłować o spiskach CIA i Mossadu stojących za zamachami. Raz twierdzą, że terroryzm to imperialistyczna/syjonistyczna propaganda, by za moment twierdzić że terroryści są tak naprawdę na żołdzie Żydów i Amerykanów, a na koniec na wyprzódki bronić zindoktrynowanego popaprańca z bombą za pazuchą. I nic im się tu nie kłóci. Na koniec wreszcie – uzależniają stosunek do arabskiej „wiosny ludów” od tego, czy ruchawki wymierzone są w satrapów przyjaznych Ameryce i utrzymujących poprawne stosunki z Izraelem („zły” Mubarak, „dobre” Bractwo Muzułmańskie), czy przeciwnie („dobry” Kadafi - „źli” opłacani przez Zachód powstańcy).

4) Prorosyjskość.

U lewactwa obciążenie wręcz genetyczne, sięgające do Woltera i czasów Oświecenia, współcześnie wywodzące się z kremlowskiego sponsoringu i agentury z okresu Zimnej Wojny. Każe to przemilczać bandycki charakter rosyjskiego państwa, ludobójstwo w Czeczenii, czy wyrozumiale podchodzić do najazdu na Gruzję, tym bardziej, że Saakaszwili w odbiorze lewaków jest marionetką amerykańskich „imperialistów” i – dodają nasi narodowcy – Izraela. Tę prorosyjskość połączoną z silną żydofobią i nieufnością do „przeżartego judaizmem” Zachodu wyraźnie widać u naszych „ober-narodowców”.

Jeśli prześledzić ich przekaz, to okazuje się, że zawsze biorą stronę Kremla, nie wyłączając katastrofy smoleńskiej do której mieli doprowadzić „USrael” i Żydzi. NATO? Stany Zjednoczone nas „zwasalizują”. Tarcza antyrakietowa? Rozdrażnimy niepotrzebnie Rosję... Polityka jagiellońska? Wkraczamy w rosyjską strefę wpływów, pogrzebiemy szanse na współpracę. Dysydenci? A kto za nimi stoi – czy aby nie „USrael”? Na podobnej zasadzie „ober-narodowcy” każdorazowo angażują się w obronę przyjaznych Kremlowi i antyzachodnich reżimów, zaś każde działanie niewygodne dla Rosji określają mianem „awanturnictwa”.

Swoją drogą, to nawet logiczne – jeśli zważyć, że ci „patrioci” nie są politycznymi prawnukami Dmowskiego, na którego tak często lubią się powoływać, lecz spadkobiercami zwasalizowanego przez komunę PAX-u i „narodowych komunistów” z postmoczarowskiego ZP„Grunwald” - to nic dziwnego, że wskazywać zagrożeń płynących ze wschodu nie lzia...

5) Alterglobalizm.

Kolejne poletko na którym lewactwo i nasi „ober-narodowcy” orzą ramię w ramię. Kryzysowi winni są drapieżni, żydowscy spekulanci, którzy chcą z jakichś powodów zniszczyć świat w którym całkiem zyskownie funkcjonują. Wszystkim rządzi międzynarodówka spekulantów i „banksterów”. Gospodarka światowa pozostaje w rękach międzynarodowych korporacji, wyzyskiwaczy, których macki sięgają wszędzie. Kto tak diagnozuje rzeczywistość – alterglobalistyczni zadymiarze, czy nasza wielce narodowa „prawica”? Jedni i drudzy. Powiedzieć im, że kryzysowi winne są nieodpowiedzialne rządy zadłużające kraje ponad miarę, w imię „dojutrkowej” polityki utrzymywania „państwa dobrobytu” na które Zachodu już dawno nie stać, oraz nieodpowiedzialni i zdziecinniali wyborcy przekonani, że wszystko im się należy – to wygłosić herezję. Kłóci się to bowiem z wizerunkiem nosatego „bankstera” na workach ze złotem rodem bodaj z XIX-wiecznych jeszcze karykatur.

Świat od zawsze jest polem ścierania się różnych układów, sitw, koterii starających się wyrwać dla siebie kawał ścierwa. Jednak te spekulacyjne hieny nie chapnęły by ani grosika, gdyby rządy wybrane przez ogłupiałe od dobrobytu społeczeństwa nie uciekały przed kryzysem w kolejne pożyczki, nie dotowały ze strachu o własne tyłki padających instytucji finansowych i nie zasypywały wirtualnym pieniądzem krachu, co nawiasem mówiąc, guzik pomaga.

Ale proszę to wytłumaczyć gościom w arafatkach lub zapiętym pod szyję narodowcom – oni mają założone okulary z żydowskim „banksterem” i nie zdziwiłbym się, gdyby w końcu umówili się w jakimś Davos na wspólną zadymę.

III. Narodowo-lewacki uścisk dłoni

Niejeden „ober-narodowiec” zachłyśnie się oburzeniem: to podobieństwa pozorne, my wywodzimy nasze przekonania z całkiem innych źródeł! Po pierwsze - w praktyce jest to bez znaczenia; po drugie zaś – ta różnica w źródłach przekonań jak się przyjrzeć, okazuje się mocno problematyczna, co opisałem onegdaj w notce „Na czerwonym rowerku”, proszę sprawdzić.

Podsumowując, jak się dobrze przyjrzeć, to jedyną różnicą między naszymi ober-narodowcami a lewactwem jest podejście do zagadnień obyczajowo-religijnych. Tu nasi „narodowcy” są tradycjonalistami w przeciwieństwie do postępackich lewaków. Ale to jest jedyna różnica. We wszystkich pozostałych kwestiach przedstawiciele na pozór tak odległych obozów mogliby śmiało podać sobie ręce.

Gadający Grzyb

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

wczoraj opowiadał jakim to dobrodziejstwem jest przyjażń z ruskimi, a jakie to be są te USA

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
-1
#183715

AMEN!!! Dokładnie tak jest.

Pozdrawiam,

Mustrum.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
1
Vote down!
-1

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#183719

Właśnie - Korwin dostał prorosyjskiej małpy już parę lat temu. Wcześniej takich bzdur nie wygadywał. Co to się z ludźmi robi...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
-1

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183742

Dla mnie wszelakie rusofilstwo ma tylko jeden gatunek korzeni - sadzonka moskiewska.

I z radością podbijam dychą z 9,1 na 9,3 - oj, wyraźnie pojechałeś Grzybie komuś po filozofii ; ))))

Vote up!
1
Vote down!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#183788

I tak jest łagodnie - chyba wystrzelali amunicję na Yuhmę i Dixiego ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
-1

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183794

... zawsze po prostu była lewizna, ściema i (zapewne, w wielu przypadkach) agentura.

To znaczy od momentu, kiedy zdałem sobie sprawę z tego, co te ludzie właściwie głoszą. (Ich występy w kolejnych wyborach to tylko dodatkowy smaczek.)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
1
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#183735

Lewizna, owszem, tylko ubrana w hiper-patriotyczne slogany, żeby zamącić ludziom w głowach. I niektórzy się łapią. Materiału poglądowego w necie dosyć.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
-1

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183743

Zaraz zaraz, a mój wpis o wieronopoddańczości wobec USA :P:P

Vote up!
1
Vote down!
0
#183731

no więc nadmierne promowanie miłości do USA też jest brakiem postawy patriotycznej z racji samej definicji, pozdrawiam niepoprawnie :P

Vote up!
0
Vote down!
0
#183733

Zob. - moja odpowiedź pod komentarzem Tygrysa poniżej.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183747

... miłości do Izraela nijak nie potrafię pojąć, bo to państwo po prostu obrzydliwe i nie dostrzegam do czego mogłoby się Polsce, albo i Zachodowi, przydać.

Z czołobitnością wobec Ameryki też bym nie przesadzał, bo to wcale nie jest aż takie cudowne coś. Tyle, że np. Rosja jest i gorsza i bliżej, a Niemce też bliżej i nie lepsze. Więc tu oni błądzą, albo i celowo łżą.

Co zaś do islamskiego terroryzmu... To nie zawsze jest terroryzm, bo całkiem często to jest po prostu obrona własnego kraju. A że oni są gotowi za swoje przekonania zginąć, to inna sprawa. Że atakują miękkie obiekty? A po kiego - przynajmniej z ich punktu widzenia - te obiekty się tam pchają? A w dodatku, jak się nie ma coś się lubi - czyli bomb A...Z i miejsca w Radzie Bezpieczeństwa, to się używa to, co się ma.

Niedługo zacznę marzyć, żeby ci terroryści wzięli się za naszych "europejskich przyjaciół", bo z dwojga złego wolę ich, niż tę zdegenerowaną swołocz, co nami próbuje rządzić.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#183738

A kto tu każe kochać Izrael lub USA? Między miłością a patologiczną nienawiścią jest jeszcze cała masa stanów pośrednich - np. trzeźwy realizm. Np. uważam, że tarcza antyrakietowa wzmocniłaby nasze bezpieczeństwo. Oczywiście, sojusze nie zagwarantują nam bezpieczeństwa, jeśli sami nie zadbamy o armię. Ale mogą to bezpieczeństwo wzmocnić - od tego właśnie są - żadne państwo nie da sobie rady bez sojuszy, nawet mocarstwo.
Izrael - wiąże siły islamu. Gdy Izrael padnie, przyjdzie kolej na Zachód. Wcale nie chciałbym widzieć Europy jako prowincji światowego kalifatu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183746

... Izraela całkiem się nie zgadzam - to jest o wiele bardziej obciążenie, wprost kamień u szyi, niż jakakolwiek korzyść.

O tyle możesz mieć rację, że TERAZ może już być za późno i sukces z Izraelem ośmieli wrogów Zachodu do frontalnego ataku na ten Zachód. Fakt. Ale tak wcale być nie musiało, bo gdyby US of A nie było żydowską marionetką i nie traktowało szemranych interesów Izraela jako swoich, i to tych najpilniejszych, to związek Izraela z Zachodem byłby, w oczach muślimów, tak nikły, jak jest w rzeczywistości.

Bo to w istocie nie jest żadna część naszej cywilizacji, a tylko dość nieładna do niej przybudówka, żeby nie powiedzieć brutalniej.

Co zaś do meritum tekstu, to oczywiście się zgadzam. Ja tam korwinistów nie bronię, a raczej wydaje mi się, że jestem wobec nich ostrzejszy od większości, a także zacząłem ich tępić wcześniej. Potem paru ludzi przejrzało na oczy, ale możecie uwierzyć, że otworzyć oczy takim Nickom nie było łatwo!

Dla mnie to jest lewizna, a ich hiper-konserwatywne wartości wydają mi się b. niebezpieczną ściemą. Tutaj chodzi chyba po prostu o wychowywanie niewolników - pod hasłem (jakże prawicowym!) okropieństwa doktryny suwerenności Ludu i cudowności władzy z "Boskiego" nadania.

To trafia do wielu, stosunkowo, ludzi o szczerze konserwatywnym nastawieniu, w tym takich, których mierżą te wszystkie popłuczyny po Oświeceniu, którymi jesteśmy od dawna karmieni... Ale to po prostu, w obecnej sytuacji, oznacza, że dowolna władza - byle silna i brutalna - może nas rżnąć w dupę i robić z nami co zechce. Czyli żeśmy niewolnikami.

Mądrzy ludzie od dawna wiedzą, że totalitaryzm potrzebuje także religii, bo na samej "zasadzie przyjemności" i "światłym egoiźmie" nie da się nic zbudować i ludzie stają się nieprzewidywalni, a dla władzy niebezpieczni.

I oni to właśnie robią. Kiedy Dávila mówi o paskudnej burżuazyjnej demokracji, to naprawdę nie jest to samo, co kiedy takie rzeczy mówi Korwin czy Wielomski! Rzymianie takie rzeczy rozumieli, i dobrze by było, byśmy i my to zrozumieli.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#183813

Jeszcze słówko o Izraelu - w czasach Zimnej Wojny USA nie mogły wycofać poparcia dla Izraela, bo wtedy straciłyby Bliski Wschód. Teraz też nie mogą, bo to ośmieliłoby wrogów Zachodu. Inną sprawą jest, ze Izrael cynicznie to wykorzystuje dla swoich geszeftów i różnych brudnych sprawek.
Chyba nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Może sprawę załatwiłoby powstanie państwa palestyńskiego, ale tylko może...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183824

Strasznie uprościłeś, a przynajmniej w tym fragmencie, który opisuje Żydów i państwo Izrael.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#183749

Przekaz w takim "zbiorczym" ujęciu siłą rzeczy musi być uproszczony, inaczej wyszedłby niestrawny elaborat. A co do Izraela - dostrzegam negatywy (np. pisałem swojego czasu o roszczeniach majątkowych w które już oficjalnie zaangażowało się izraelskie państwo), niemniej, tak jak swojego czasu była to tama dla sowieckiej ekspansji na Bliskim Wschodzie, tak teraz wiąże siły świata arabskiego.

Nie mówiąc już o tym, że gdyby padł Izrael, to jak myślisz, gdzie masowo wróciliby jego mieszkańcy? ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183770

Polecam tą książkę: http://egawlas.homeunix.net/kontrowersja_syjonu/index,pl.html
Zwłaszcza te fragmenty, które dotyczą działalności ruchu syjonistycznego od I do II Wojny Światowej

Chcieć wrócić to może i by chcieli, ale mogliby się spotkać z odmową - przynajmniej moją.

Ja wiem, że problem nie jest trywialny, ale postaram się go zdefiniować najprościej jak się da.
Gdy Polak wyjeżdża do USA i dostaje prawo pobytu, to się oczekuje od niego, a na pewno od jego dzieci, że będą lojalnymi obywatelami USA. W przypadku Żydów już samo takie oczekiwanie jest przez nich odbierane jako rasizm. Co jeszcze można by zrozumieć do roku 1948, ale po powstaniu państwa Izrael, to jak ktoś mieszkający w dowolnym kraju wyraża słowami bądź czynami większą lojalność do państwa Izrael niż do państwa zamieszkania to fora ze dwora - tylko, że to co ja właśnie napisałem jest również odbierane jako antysemityzm.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#183779

Ależ pełna zgoda - jak ktoś się nie poczuwa do lojalności względem kraju którego jest obywatelem to droga wolna. Nie ma w tym żadnego "antysemityzmu". Zresztą problem z tym pojęciem jest taki, że przestało cokolwiek znaczyć - służy jedynie do piętnowania.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183791

Widzę, że Cię zainspirowałem :-)
I widzę także, że jeszcze nie dostałeś bęcków od oberpatriotów. To jakaś niesprawiedliwość! Ech... Wszędzie są równi i równiejsi :-)

Vote up!
1
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#183758

No, dałeś impuls ;) Spokojnie - oberpatrioci zjawią się i tutaj. Zawsze się zjawiają - to tylko kwestia czasu ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183773

Ukrzyżują Cię za ten tekst :))

Znakomite.

Vote up!
1
Vote down!
0
#183760

"Ukrzyżują Cię za ten tekst :))"

- Eee, tak łatwo się nie dam. Mam już wprawę ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
1
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183775

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#183774

Dobre! Biedaczysko, tak by chciał... ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183776

Jan Bogatko

...tak jest!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#183785

prawicowiec i prawacki lewicowiec dostrzegą, że kamień wypuszczony z ręki spada na ziemię,  a samochód jadący 60 km/h może przejechać przechodnia na śmierć, to znaczy, że zeszli się w swych skrajnościach? Że mogą sobie podać rękę? A może któryś się myli? A może wszyscy?

2. Jeśli ktoś dostrzeże, ze gang A napadł na gang B, to znaczy, że popiera, i to bezkrytycznie, gang B? Czy ma zamknąć oczy i bezkrytycznie poprzeć gang A?

3. Czy zna Autor jakąś grupę, która będąc krytyczną wobec Izraela i mieniąca się prawicową, jednocześnie jest zwolennikiem muzulmanów, islamizacji Europy, nieograniczonej imigracji Arabów. Chodzą może w arafatkach? Takich co atakując Izrael, chwalą Rosjan to znam, ale takich jak w poprzednim zdaniu, nie bardzo.

3. A co Autor pocznie z tymi, co mówią o Usraelu i o rządzonej przez Żydów Rosji (dziś, dywagacje takie dotyczą Putina czy jego koneksji lub zobowiązań)?J)

4. A co np. z zespołem „Czasu Najwyższego” (oczywiście też podchodząc do nich nie bezkrytycznie). Ośmielają się zauważać i działania (niekorzystne dla nas)  lobby żydowskiego i Rosji, USA i Unii.?

5. No i co z Dmowskim? Nie chodzi mi o jego „opieranie się” na Rosji, bo uprawnione jest twierdzenie, ze  miało ono charakter wyłącznie taktyczny. No, ale ośmielał się dostrzegać działania Żydów, w sposób b. niemile dziś widziany, to co mógł, miał prawo? A może był mało spostrzegawczy, głupi, uprzedzony niesłusznie? A my dziś co,  mądrzejsi jesteśmy (czy może tylko bardziej wytresowani) to widzimy?:)). Był lewackim narodowcem?

 

 

 

Przepraszam - jeszcze zaraz cdn (niestety)

Vote up!
0
Vote down!
0
#183819

niczego nie widac.

6. Czy wolno dostrzegać pewną  niekonsekwencję i uznać ją za pozorną (czyli, ze de facto jest to żelazna konsekwencja), ze pewna nacja w swoim kraju sprawuje rządy szowinistyczno-rasistowskie (w sposób, nie tylko faktyczny, ale i prawny upośledzając część swoich obywateli – i nie mówię tu o jakichś nieobywatelach co to gdzieś żyją w autonomii czy na tzw. terenach okupowanych czy obozach dla uchodźców w innych państwach), a wszędzie indziej jest na czele walki o multi-kulti?

7. Czy niejaki prof. K. Broda ma odwagę pisząc kilka lat temu to co poniżej? Ma trochę racji? Czy może jest tępym antysemitą, chodzącym w arafatce?

„Historia mojego osobistego zainteresowania się tematem stosunków polsko-żydowskich sięga okresu mego pobytu w Stanach Zjednoczonych w latach 1982/84. Zetknąłem się wtedy z objawami tak bardzo intensywnej antypolskiej kampanii środowisk żydowskich, że musiałem sobie postawić pytania: O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego Polskę, powaloną na kolana stanem wojennym, kopie się tak brutalnymi i niesprawiedliwymi oskarżeniami? Ile w tych oskarżeniach jest prawdy? Skąd bierze się u amerykańskich Żydów tak zajadła nienawiść do Polski? Od tej pory przeczytałem wiele książek, artykułów i opracowań, także na bieżąco śledziłem wszystkie istotne wydarzenia związane z polsko-żydowskimi stosunkami.  Z biegiem czasu narastała jednak moja irytacja demonstrowaną skalą zakłamania i ewidentnym unikaniem prawdziwego, uczciwego dialogu.”...” Często przytacza się bardzo słuszne rozumowanie: „Przecież pochodzenie człowieka nie ma żadnego znaczenia, ważne jest, czy ludzie dobrze spełniają swoje zawody, funkcje, stanowiska”.  Tylko, że rozumowanie takie nie dotyczy sytuacji, z jaką  mamy do czynienia. Wszystko zaczyna się od problemu, że mamy do czynienia z ludźmi, którzy w oczywisty sposób niedobrze spełniają swoje funkcje. Rozumowanie idzie całkiem innym torem. Najpierw stwierdzamy, że Gazeta Wyborcza, czy Tygodnik Powszechny kłamie i manipuluje, a potem dopiero zastanawiamy się kim są ludzie, którzy to realizują. I nagle odkrywamy na podstawie całkowicie oficjalnych, publicznych przekazów, że w jakiś szczególny sposób  w grupie tej dominują osoby pochodzenia żydowskiego. Możemy się zastanawiać jak to się stało, że przy tak nielicznej mniejszości, całkiem przypadkowo i fluktuacyjnie, właśnie w tak wrogich Polsce środowiskach, zebrała się grupa ludzi, których łączy żydowskie pochodzenie. Przy powszechności takich obserwacji, nie da się utrzymać złudzenia, że w grę wchodzi przypadkowość – zatem mamy do czynienia ze świadomym doborem, ze wszystkimi wypływającymi z tej konstatacji wnioskami.”

 

Reasumując: istnieje mocna pokusa, by widzenie świata sobie uprościć, ludzi zaszufladkować itd. Wtedy świat jest „uporządkowany”, ten jest OK., ten wróg, ten głupek itd. Odnoszę nieodparte wrażenie, ze takiej pokusie uległ Autor, ale takie uproszczenia często zakłamują i zaciemniają rzeczywistość, a nie prowadzą do jakiegoś wyjaśnienia obrazu świata. Ja np. przez lemingów w pracy jestem, tylko ze względu na krytyczne spojrzenie na „słuszne” media np., postrzegany najprawdopodobniej jako: „głupi pisowiec, który świata nie widzi poza swoim Jarusiem”, choćbym był wobec PiS mocno zdystansowany. No, ale leming chce mieć prosty świat, wg niego ten kto nie szczeka jak tresują słuszne media, może być wyłącznie „głupim pisowcem, któremu Rydzyk coś do łba nakładł”. Do głowy im wszak nie przyjdzie, ze ktoś sięga po szersze spektrum mediów (choćby niniejszy portal), że istnieje rzeczywistość polityczna poza konfliktem (rzeczywistym, a może czasem pozorowanym) PO-PiS

Wiem – za długie

Vote up!
0
Vote down!
0
#183816

Edycja: Jeśli przeklejasz z Worda, albo używasz kodów HTML to rób to na wyłączonym edytorze - powinno pomóc.

Generalnie w notce chodzi mi o "narodowców" mocno peerelowskiego chowu, których stanowisko dziwnie zbiega się każdorazowo z rosyjskimi interesami. Antyżydowski radykalizm, wywodzący się nie od Dmowskiego, lecz z antysemityzmu carsko-cerkiewnego zaadaptowanego przez bolszewików i antyzachodni kurs, są ich znakiem rozpoznawczym. Na zachodzie ZSRR i obecna Rosja miał swą agenturę lewacką, u nas - ze względu na naszą specyfikę - ma swoją "prawicę" z korzeniami w PAX-ie i ZP Grunwald. Prócz podejścia do spraw obyczajowych robią z grubsza to samo - i nie jest to wspólnota prostych konstatacji, tylko polityczna robótka na zamówienie. Generalnie, chodzi o sianie destrukcyjnego zamętu wśród opcji patriotyczno-niepodległościowej, której jednym z narzędzi jest antysemicki radykalizm. Pewnie zresztą skrobnę niedługo na ten temat osobną notkę.

Jeszcze o Dmowskim - funkcjonował w innej rzeczywistości społecznej (porównaj sobie mniejszość żydowską za jego czasów i dziś)i to co powinniśmy od niego wziąć to szkołę realistycznej kalkulacji a nie tępo powielać ówcześnie proponowane rozwiązania.

I na zakończenie - owszem zetknąłem się z proarabskimi "narodowcami" biorącymi w obronę terrorystów. Swojego czasu byli nawet dość aktywni na tym portalu.

Zerknij jeszcze tu: http://niepoprawni.pl/blog/287/na-czerwonym-rowerku Tam nieco obszerniej wyłuszczam niektóre sprawy.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183832

pochodzi od cerkiewno-bolszewickiego kursu, a nie od Dmowskiego? Bo tak lepiej pasuje do tezy? Przy okazji, jesli nie zamykamy oczu na proweniencję komunizmu (jak to np. uczynił, chyba robiąc ukłon w stronę politycznej poprawności W. Carrol, co przy całym szacunku dla jego twórczości, obniża wartość jego prac - aby unaocznić: K. Radek był zdaje się opisany jako "polski rewolucjonista"), to ja osobiście byłbym ostrożny z tym antysemityzmem bolszewików, aczkolwiek wiem, że to modna teza wśród neokonów i "myślących prawicowców i konserwatystów, niebędących antysemitami". Pojawia się np. pisanie o jakimś antysemityzmie Stalina, czyli eksponuje się chwilowe rozgrywki wewnątrzkomunistyczne ponad fakt ponadprzeciętnego zaangażowania tej  nacji w sprawę tworzenia, rozszerzania i eksploatowania komunizmu (niewykluczone, że traktowanego instrumentalnie, wszak nie jesteśmy chyba takimi antysemitami, że uważamy Żydów za  aż takich głupców,  że nie dostrzegli carsko-cerkiewnego antysemityzmu. Uprawniona więc może  być teza, że komuno-bolszewizm to nie tylko błędna recepta co do rozwiązania problemów świata, która zauroczyła niektórych ludzi w Rosji chcących naprawiać ludzkość, lecz że miał w dużym stopniu charakter etniczny i nosi cechy plemiennej zemsty na "carsko-cerkiewnym antysemityzmie"?

2.) Czy dostrzeżenie dbałości Żydów o swój szeroko rozumiany interes, agresywne i radykalne działania w jego obronie, często kosztem innych, jest obarczone nieprawdą, bo czynią je paxowcy czy grunwaldowcy?

3.) Aby były to działania na lobby prorosyjskiego (nie wykluczam, ze w pewnym stopniu są) muszą być prowadzone przez kogoś z dostępem do oddźwięku medialnego lub do decyzyjności.

cdn

Vote up!
0
Vote down!
0
#183871

Ad1) Antysemityzm był stałym nurtem w myśleniu komunistycznym - może nie tak wyeksponowanym jak w narodowym socjalizmie, ale istniał i okresowo dawał silnie znać o sobie. Dlaczego nie od Dmowskiego, tylko w wersji carskiej? Spójrz na mechanizm - gdy partia chciała coś "przykryć", odwrócić uwagę - urządzała nagonkę na wzór carskich pogromów. Dmowski proponował raczej konkurencję ekonomiczną, ograniczanie żydowskiego żywiołu.

Co do motywu zemsty na carsko-cerkiewnym antysemityzmie: owszem, bardzo prawdopodobne, tyle że z czasem to obróciło się przeciw samym Żydom, którzy chcieli się poprzez komunizm zemścić. Stalin był autentycznym antysemitą i pod koniec życia przymierzał się do antyżydowskiej czystki, której wcześniej z różnych względów nie mógł przeprowadzić. Potem Izrael zmienił front i sprzągł się z USA, co zaowocowało wzmożeniem nurtu antysemickiego wśród komuny. Te tarcia nieźle spuentował Szpotański w swoich satyrach. Poza tym komunizm przyciągał różne męty, ludzi z marginesu, półświatka, którzy zawsze byli chętni by "jewrejom" zrobić kuku, zwłaszcza, że mieli już praktykę w rywalizowaniu z żydowskimi gangami. No i trzeci element - żywy w komunistycznej propagandzie (zwłaszcza na początku) schemat żyda - bogacza, wyzyskiwacza, co sprawiło, że wśród "gojowskich" komunistów żyd zawsze był elementem podejrzanym.

2) Nie, nie jest, tylko, jakby tu rzec, "znaj proporcjum mocium panie".

3) Wystarczy dostęp do oficerów prowadzących - ci ludzie nie są od tego, żeby zdobyć władzę, tylko od tego by kompromitować antysemickimi obsesjami prawicę, rozbijać wszelkie sensowne inicjatywy z pozycji "nieprzejednanych patriotów". Spójrzmy: wystarczy, że swym gardłowaniem zniechęcą do PiS 2-3% prawicowych wyborców których zabraknie do zwycięstwa - i cel zostanie osiągnięty. Dlatego uaktywniają się zawsze w środowiskach prawicowych, skutecznie je destabilizując. Dla mnie to zadaniowani intryganci, bądź zmanipulowani pożyteczni idioci.
Poza tym wekslują dyskusję ze spraw istotnych na "szukanie żyda".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183996

wyjaśniam: jeśli kopiujesz tekst z edytora zewnętrznego wraz ze wszystkimi znacznikami, to wybierz Format danych: Pełny HTML i po krzyku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183894

Na dodatek "aferałowie" udają liberałów, a "liberałowie".... też liberałów. To dobra przekąska dla zawodowych pogromców "światowego bankierstwa żydowskiego", "masonów", "amerykańskiego imperializmu" i, oczywiście, stonki ziemniaczanej.:):):)

Vote up!
1
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#183817

Wolę być prawdziwie polską narodową lewacką prawicą niż prawicą konserwatywną, ale żydowską i syjonistyczną... :)))

Zresztą podział na prawicę i lewicę, to jest sztuczny podział, stworzony tylko po to, aby dzielić między sobą gojów, żeby dzięki tym podziałom dzielili się między sobą goje Polacy, zapominając w tym czasie, że wszyscy przecież jesteśmy Polakami i, że to powinno być dla nas najważniejsze. Każdy chrześcijanin, a tym bardziej katolik powinien w swojej duszy i w głębi swojego serca być lewicowy, powinien być otwarty na nędzę oraz niezaradność swoich braci innych Polaków i chrześcijan, powinien ich wspierać i im pomagać w trudnych dla nich chwilach... Liberalizm żydowski takich zachowań wobec gojów nie przewiduje... Jestem ciekaw, co na wasze bluźnierstwa powiedzieliby ludzie należący do PiS-u między innymi ci o poglądach narodowych i katolickich, czy zgodziliby się z waszymi poglądami rodem z dantejskiego piekła.

Konserwatyzm żydowski nie ma nic wspólnego z konserwatyzmem polskim...

Niedługo Dixi będziecie tutaj sami ze sobą się kłócić tak jak kiedyś i będziecie się wzajemnie banować, plujecie ciągle na Nowy Ekran, ale bardzo dużo blogerów z elity niepoprawnych jednocześnie zamieszcza na tamtym portalu swoje teksty, przecież to jest hipokryzja, czy wy nie zdajecie sobie sprawa, że im podwyższacie w ten sposób klikalność i podwyższacie, im dzięki temu zarobki, które dostają za to, że mają więcej wejść na swój portal? Dajecie zarabiać ludziom związanym z ubecją i WSI?! ... Nie wiem po co macie swoje blogi na onecie, jeżeli tak nienawidzicie właścicieli tego portalu, ja nigdy bym tam nie stworzył swojego bloga na waszym miejscu wiedząc o tym, kto jest właścicielem tamtego miejsca, ponieważ w ten sposób dawałbym im na mnie zarabiać... Jesteście straszliwymi hipokrytami, na dodatek Dixi to straszliwy cham, który w swoim języku na nic nie zwraca uwagi. Ty w ogóle Dixi znasz rebeliantkę osobiście, żeby ją tak publicznie nazywać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#183833

W kwestii formalnej.
Nowy Ekran był swojego czasu promowany na Np, zdarzało mi się teksty ŁŁ podklejać.

Nie wiem jakie są kryteria zaliczania do "elity Niepoprawnych" ani co to jest. Na Np piszą różni ludzie, jeśli niektórzy blogerzy uważają za wskazane zamieszczać swoje teksty gdzie indziej, jest to ICH wybór. Wolność autora, wolność człowieka, jego decyzje...

"Macie" swoje blogi na onecie?
Jak wyżej, nie wiem kto ma, kto nie, to wybór twórcy bloga.
Nic nam do tego.

Każdy bloger podejmuje swoje własne, indywidualne decyzje.
O tym gdzie zamieszcza teksty, co pisze, itd.
Z drugiej strony, każdy portal rządzi się swoimi prawami, które są, zazwyczaj, jasno przedstawione w regulaminie.

I pytanie prywatne.
A jaka jest Pana opinia o Nowym Ekranie? Włączając w to określony profil polityczny tego portalu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#183836

Na nowym Ekranie pisuje wielu wspaniałych ludzi i wielkich patriotów o różnych poglądach, uważam, że ludzie, którzy tam pisują są różni, nie można tylko dlatego, że tam ktoś pisze pisać o nich, że to są agenci i ludzie związani z sowietami albo z WSI, tylko z tego powodu, że nie popierają PiS-u, w ten sposób w jaki zachowuje się Dixi nigdy nie nastąpi zjednoczenie Polaków, być może właśnie o to chodzi. Agentura działa, ale ona jest wszędzie, na tym portalu również, niestety tutaj panuje jakaś maniera, której w żaden sposób nie mogę pojąć i zrozumieć, ci, którzy nie zgadzają się ideologicznie z PiS-em, albo tak jak ja z powodu dla mnie niezrozumiałych kontaktów PiS-u z lożami masońskimi, z Fundacją Batorego, Opus Dei oraz z innych przyczyn, o których bardzo często pisałem w swoich komentarzach i felietonach, które dla mnie są bardzo istotne jestem oskarżany o sprzyjanie bolszewikom - komunistom i o to, że byłem pezetperowcem albo ubekiem, przecież to jest chore, w ten sposób krzywdzicie wielu wspaniałych ludzi, którym Polska leży na sercu.

Opamiętajcie się.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183841

nie wiem czego ten chrześcijanin i katolik czepił się Opus Dei. jak pijany płotu się chwyta?

ober-narodowiec chciałby Żydów zniszczyć, a konserwatysta wie, że wystarczy być od nich mądrzejszym.

wszyscy Naprawiacze Świata są podobni - przeprowadzają zbrodnicze eksperymenty na ludzkości, a rewolucyjnych "idei" nigdy im nie zabraknie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183891

Trzeba czytać zamiast banować innych ludzi w imię bolszewizmu opartego na cenzurze pod przykrywką liberalizmu i wolności słowa, czytać ludzi, którzy o tym wiedzą więcej niż ty i wyciągać przy tym właściwe wnioski. :) Może Kościół Łagiewnicki też jest katolicki? PiS w wielu aspektach nie różni się niczym od PO, niczym, jest tak samo owładnięty myślą władzy...

 

Poczytaj, dobrze radzę. :))) Będąc darwinistą nie powinieneś mieć trudności ze zrozumieniem tekstu pisanego. ;)

 

Polecam w takim razie do przeczytania:

http://prawica.net/opinie/27066

 

[...]Założyciel Opus Dei, ks. Josemaría Escrivá de Balaguer zręcznie omotał pobożnego Caudillo oraz szybko zdobył duże poparcie tak w Kościele hiszpańskim, jak w samym Watykanie. Mało kto wówczas dostrzegał, że duchowość i etos promowane w Dziele mają nalot protestancki (kalwinistyczny). Gdy idzie o sprawy wewnątrz-hiszpańskie opusdeistas szybko postawili na „właściwą kartę”: widząc (uzasadnioną) niechęć Franco do hrabiego Barcelony, jako niepoprawnego liberała i demokraty, a ignorując karlistowski legitymizm, stali się gorącymi juancarlistas, podsycając nadzieję Franco, że odpowiednie wychowanie księcia Juana Carlosa zapewni sukcesję w osobie władcy prawdziwie katolickiego. Jaki był tego skutek – gdy znamy już „dorobek” 35 lat panowania Jana Karola I Dzieciobójcy – nie trzeba wyjaśniać. Ich pozycję wzmocnił „cud gospodarczy”, którego autorami byli ministrowie „technokraci” z Opus Dei po 1957 roku: Mariano Navarro Rubio (finanse) i Alberto Ullatres Calvo (handel); Franco cieszył się jak dziecko, że Hiszpanie się bogacą.[...]

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#183899

jak mogę polegać na pana informacjach, skoro pan w co drugim komentarzu kłamie i podle insynuuje.
przykład:
[quote]zamiast banować innych ludzi w imię bolszewizmu opartego na cenzurze pod przykrywką liberalizmu i wolności słowa[/quote]
nie banuję innych ludzi w imię bolszewizmu... itd.

nie reprezentuje pan jakiejś sekty?

Vote up!
0
Vote down!
0
#183900

To nie sekta, ale spora grupa.
Stalinizm nazywał ich "pożytecznymi idiotami".
Wskazywałaby na to odporność na wiedzę.
Po tak długim czasie na NPPL Pan Paweł T nadal nie zauważył, jakie zasady panują na tej stronie.
Z uporem maniaka ignoruje zasadę AD REM , WYŁĄCZNIE SPRAWDZONE INFORMACJE, i
uparcie posługuje się insynuacjami.
Gdyby tak gorąco nie zapewniał, ze nie jest funkcjonariuszem,to byłbym skłonny sądzić, że przychodzi tu do pracy.
Na to drugie wskazywałaby też skuteczność w prezentacji
własnego zdania Pana Pawła T.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183902

Musisz się z tym rospin pogodzić, że wielu Polaków już się nie da oszukać na tę mowę trawę o patriotyzmie, pod przykrywką syjonistów. :) Tak należę do sekty, tą sektą jest Polska, a nie Izrael i amerykański rząd, który jest całkowicie opanowany przez syjonistów i masonerię, które są wrogami Polski. :)

Nie stać cię na więcej tylko na te głupie ciągłe powtarzanie o mojej pracy na jakiejś służbie o jakiś wymyślonych służbach. nazywasz mnie pożytecznym idiotą nie zauważając, że oddając Polskę pod władzę syjonistów amerykańskich, jesteś człowiekiem, który nie zrozumiał do tej pory, że Ameryka zawsze Polskę miała w d...e, ze to właśnie Ameryka i Wielka Brytania ma na swoich rękach krew Polaków zamordowanych przez ubecję, NKWD oraz naszych rodzimych zdrajców komunistycznych?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#183906

Po raz n-ty powtarzasz truizmy.
Płaczków mamy na pęczki.
Wszyscy wokół Nas zdradzili, dlatego musimy sie na śmierć zapłakać, a jak nie, to zawsze możemy jeszcze rzucić się na sznurek.
Skończ płakac, jak to Nam źle.
Napisz, CO WEDŁUG CIEBIE mamy ZROBIĆ, aby tak źle nie było.
Oblicz siły na zamiary i NAPISZ.
Albo zacznij uważnie czytać takich, co już to wiedzą, i ZACZNIJ SIĘ UCZYĆ.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183909

To nie są truizmy tylko fakty, zamiast stawać po stronie ludzi, którzy sprzedają z premedytacją swój Naród stańcie wreszcie po stronie prawdy i szarych Polaków, którzy na każdym kroku są codziennie gnojeni we własnym kraju! Ilu z was to politycy, kryjący się za loginami, ilu z was ma zapewniona posadkę na urzędniczych stołkach albo w samorządach terytorialnych za pieniądze podatników? Ma odejść jedna mafia i zastąpić ma ją druga, tylko, że z ustami pełnych patriotyzmu na swoich ustach i tak naprawdę nic znaczącymi symbolami, które w żaden sposób nie zmieniają naszej szarej codzienności.

Wszyscy posłowie jak jeden mąż zgodzili się na to, aby oddać władzę samorządom w sprawie nakładania podwyżek na przedszkola, a teraz nagle przed wyborami wszyscy posłowie biją się w swoje piersi, że to trzeba zmienić i, że to był ich błąd. A kto siedzi w tych samorządach? Nikt inny tylko pociotki, znajomi posłów i senatorów i ludzi wywodzących się z partii politycznych, które zasiadają w polskim parlamencie, już do tego doszło, że na dyrektorów szkół i przedszkoli wybiera się ludzi z list partyjnych nie patrząc się na ich wiedzę i doświadczenie. I to ma być ta wasza sprawiedliwa i wolna Polska?! Po co w sejmie są komisje, sztaby prawników i doradców, po co biura poselskie, jeżeli politycy nie wiedzą nic o bolączkach zwykłych ludzi?

Vote up!
0
Vote down!
0
#183913

I znów wredna insynuacja.
Jestem bezrobotnym, który gardząc łaską "państwa prawa" NIGDY nie zarejestrował się w zatrudniaku.
Dorywczo, ciężko, także fizycznie , zarabiam na swój chleb.
Często bywa mały, i od problemów gorzki.
Ale nie jestem płaczkiem.
Dlatego -skończ uogólniać.
CO ZAMIERZASZ ZROBIĆ?
Jeśli nadal płakać i nudzić o tym, o czym wiedza wszyscy,
To skończ.
Jeżeli masz jakies odkrywcze pomysły, jak COKOLWIEK ZMIENIĆ - napisz.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183916

Umiesz czytać, gdzie ja napisałem, że TY JESTEŚ, napisałem, ilu z was jest politykami?

Vote up!
0
Vote down!
0
#183917

Politykiem, na własny użytek, jestem od 7-ego roku życia, kiedy UB-ek rzucił mną o ścianę.
Nie godzę się bowiem z tym, aby KTOŚ dokonywał wyborów w moim imieniu.
Piszac formę "WAS" kierujesz ten tekst TAKŻE do mnie.
Bo ja utożsamiam się z tą opcją, którą z takim uporem atakujesz.
Jeżeli z czymś się nie zgadzam, widać to po moich komentarzach.
Jeżeli nie mam nic konstruktywnego do powiedzenia -wtedy milczę , czytam i uczę się.
I NIE PŁACZĘ.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183920

... co przeżywasz, bo sam tak miałem.

Ludzie nie mają pojęcia, jakie rzeczy dzieją się naprawdę w tej "rynkowej" rzeczywistości! I jak niesamowicie trudno może być znaleźć byle jaką robotę - jeśli się nie było TW, nie ma się chodów, czy szemranego kapitału.

Trzymaj się i niech Ci się wiedzie!

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#184145

Dzięki Tygrysie.
Tak naprawdę, to z tego marazmu i zwątpienia, wyrwał mnie
zamach w Smoleńsku i w następstwie, odnalezienie Niepoprawnych.
Jeszcze można i TRZEBA wiele zrobić.
Zarówno dla siebie jak i dla innych rodaków.
Choć tak często nie zdają sobie sprawy, że działamy także w ich sprawie.
Pomyślności również dla Ciebie.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184159

I pisze to osoba, która przyczyniła się do zbanowania lub zblokowania możliwości zamieszczania na tym portalu swoich artykułów przez wiele osób, które nie zgadzają się z polityką PiS-u?

  W którym miejscu w moim komentarzu napisałem nieprawdę?

Mam ci wymienić osoby, które już poznałem, które na tym portalu zostały zbanowane, bo nie podoba im się to, co robi PiS albo takich, których poprzez ordynarne i chamskie zachowanie niektórych blogerów niepoprawnych zostały nimi sprowokowane do usunięcia swojego konta z tego portalu? Czyżbyś nie znał osobiście Juranda albo Dixi-ego, którzy posługują się w swoich komentarzach językiem patologii społecznej wobec ludzi, który nie zgadzają się z polityką PiS-u, którą ta partia prowadzi wobec syjonistów i żydostwa, nic nie wiesz o tym, że ci ludzie innych nazywają ubekami oraz ludźmi wpływów GRU, WSI albo KGB przy jednoczesnej całkowitej obojętności administracji portalu niepoprawni na takie postępowanie wyżej wymienionych, administracji, do której przecież ty Kuki m. in. też należysz?

Niepoprawność tylko w jednym kierunku tym obrzezanym, to jest ta wolność i praworządność oraz sprawiedliwość twoim zdaniem?

Vote up!
0
Vote down!
0
#183903

prawie wszędzie.
proszę wymienić te osoby i podać dowody na to, że zostały one zbanowane za to, że nie zgadzały się z polityką PiS-u. jeśli pan tego nie zrobi, to będzie oznaczało, że ponownie złamał pan regulamin atakując portal.

oprócz tego, że muszę z obowiązku oflagować kolejne pana insynuacje nt. obrzezania, to nie robią one już na nikim wrażenia. proszę zmienić płytę.

informowałem już pana, jak należy postępować w wypadku naruszeń regulaminu.

ja proces ewolucji uznaję zgodnie z dowodami naukowymi, co nie oznacza, że nie widzę w nim Bożego Dzieła (nie jestem "darwinistą").
natomiast np. sekta ŚJ ma inne zdanie niż KK.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183910

Jesteś takim miglancem jakich mało, to już Jurand nie był taki głupi, żeby zaprzeczać temu, co sam napisał i zrobił kilka dni lub minut wcześniej. Ty po prostu jesteś bardziej oczytany i wykształcony od Juranda, dlatego jesteś aż tak niebezpieczny i jednocześnie fałszywy.

Wiesz gdzie ja mam wasz regulamin, który sami nagminnie łamiecie i stosujecie go tylko do ludzi, którzy się z waszymi poglądami nie zgadzają?

Domyśl się... :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#183915

jasne, że ma pan regulamin nppl w d... przecież cały czas to czytelnikom pokazuję.
albo pan wyjmie go z de, albo proszę przestać jęczeć, że ktoś pana banuje.

napisałem, że kłamie pan prawie wszędzie, bo kto używa kłamstwa nie zważa na miejsca, w których to robi.
a "prawie"? nie wiem, czy kłamie pan też przy konfesjonale.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183990

Kuki wielki i wspaniały administratorze, chcesz zostać moim osobistym spowiednikiem?

Kuki proszę cię odpuść sobie...

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#183995

notoryczni kłamcy, to ludzie chorzy. najgorsze, że na to nic nie pomaga.
może i racja...
odpuszczam sobie pana - niepoprawnego kłamcę

Vote up!
0
Vote down!
0
#184000

Jak pan pewno pamięta przez ostatnie dni parę osób w dość prymitywny sposób próbowało udowodnić ze zna większą game pikantnych epitetów co na pewno nie przysłużyło się do promocji i reklamy tego portalu ...

Co do Kukiego pewno ma wady jak każdy z nas , lecz mało kto poświęca tyle tej witrynie co on ! Wiec proszę o minimum szacunku ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#184005

gdzie dowody? DOWODY!!! we łbie ci się pomieszało i widzisz tylko "was" i "nas"

Vote up!
0
Vote down!
0
#185387

kim są ci panowie monarchiści, żeby poprawiać Sobory i papieży? paleokonserwatyzm? takim natchnionym guru to się żadna zmiana nie podoba i gdyby mogli, to przenieśliby się do średniowiecza (najchętniej na dziedziczny tron).

Vote up!
0
Vote down!
0
#184061

Ale chyba wiedzę historyczną pan profesor Jacek Bartyzel posiada i z tego powodu warto jego artykuły na temat historii czytać, czy nie? Chciał pan przecież dostać informacje na temat Opus Dei, no to pan dostał, ma pan do mnie jeszcze jakieś pytania?

A może pan Bartyzel to też agent ubecji i komunistyczny zdrajca?

 

Dla mnie pan Bartyzel jest autorytetem w sprawach historii, jak widać w odróżnieniu od pana. :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#184077

nie zasłaniaj się pan historykami. to co napisał pan Bartyzel o Opus Dei nie uprawnia pana do wieszania psów na:
[quote]Opus Dei jest prałaturą personalną Kościoła Katolickiego, założoną w 1928r. przez świętego Josemarię Escrivá.
Jej zadanie polega na przekazywaniu innym, że praca i zwykłe okoliczności są okazją do spotkania z Bogiem, do służenia innym i do poprawy społeczeństwa. Opus Dei współpracuje z kościołami lokalnymi, oferując środki formacji chrześcijańskiej (zajęcia, rekolekcje, opieka duchowa), z myślą o osobach, które chcą odnowić swoje życie duchowe i apostolstwo.[/quote]
dla mnie autorytetem dużo większym niż pan Bartyzel jest KK.
ale dla pana pewnie nie. jak dla większości sekciarzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184082

Przecież to pan jest darwinistą, a nie ja, to pan wierzy w Wielki Wybuch i ewolucjonizm, a nie ja. :))  My rozmawiamy o historii, a nie o sekciarstwie, i to PiS w swojej polityce wykorzystuje koniunkturalnie Krzyż Święty oraz chrześcijaństwo i katolików, chociaż wielu ludzi w PiS-e to agnostycy, niewierzący i ateiści.

My nie rozmawiamy w tym przypadku o wierze jako takiej oraz o KK, tylko o historii Opus Dei i o tym skąd się wzięła ta organizacja oraz, dlaczego o tym piszę w swoich komentarzach w przypadku PiS-u, który ma bardzo duże związki z tymi ludźmi z Opus Dei, którzy mienią się katolikami, jednak wszystko robią, aby KK rozbić od środka, robią to od początku swojego istnienia w ramach KK...

Jeżeli ktoś mieni się konserwatystą, tak jak pan, to powinien bronić konserwatywnych wartości i tradycji, z tej pozycji wypowiada się pan Bartyzel, natomiast jeśli chodzi o PiS, to nie powinien tych wartości i tradycji oraz konserwatyzmu wykorzystywać tylko w przededniu kampanii wyborczej, aby takim haniebnym zachowanie wykorzystywać i ogłupiać chrześcijan i katolików, zwłaszcza wtedy, jeżeli ma się w swoich szeregach wielu syjonistów.

Zrozumiał pan?

Tak jak już to PiS wielokrotnie robił w parlamencie polskim, w którym pokazywał swoje prawdziwe oblicze, na przykład w sprawie aborcji i życia poczętego, które dla każdego chrześcijanina i katolika powinno być sprawą najważniejszą!

A to przecież tylko jedna sprawa, która składa się na całość i na konserwatyzm za którym pan się tak często chowa... Bo przecież trzeba mówić, że tak to jest tak albo, że nie to jest nie i potem to trzeba jeszcze potwierdzać czynem, a nie tylko mową, bo bez czynu słowo staje się martwe i na tym nic dobrego nie można zbudować. :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#184086

nie uda się panu sprowadzić mnie do swojego poziomu.
dialog z panem nie ma sensu, bo pan ciągle kłamie i insynuuje... albo jest pan kompletnym durniem.

nie jestem darwinistą, co już panu T. wyjaśniałem.
pan T. nie podaje dowodów na wrogie działania prałatury personalnej Opus Dei wobec KK. czym jest Opus Dei: http://pl.wikipedia.org/wiki/Opus_Dei
pan T. nie podaje dowodów na to, że w PiS jest wielu syjonistów

Vote up!
0
Vote down!
0
#184345

Jeszcze raz powtórzę, jeżeli pan nie przyjął do wiadomości o Opus Dei od pana Jacka Bartyzela, to ja już na to nic nie poradzę.

Jest bardzo dużo tekstów na temat Opus Dei, wystarczy poczytać, pan teraz zacznie się podpierać "wikipedią", najpierw powoływał się pan na jakiś nie wiadomo jaki konserwatyzm teraz na konserwatywną "wikipedię"?

 

Następny tekst na temat tej organizacji działającej w ramach KK:

 

"W 1982 Opus Dei została ustanowiona, jako Personalna Prałatura przez Papieża Jana Pawła II. Termin "personalna" oznacza, że członkostwo Opus Dei nie jest powiązane z danym terytorium (tak, jak np. diecezje). "Prałatura" oznacza natomiast, że przywódca Opus Dei jest prałatem, mianowanym przez Papieża".
 
Kronika watykańska wskazuje na to, że do Opus Dei należy okolo 1800 kapłanów. Pozostali członkowie w liczbie 85.000 są osobami laickimi. Mniej więcej ćwierć członkostwa Opus Dei to"numeraries", którzy zobowiązali się do przestrzegania celibatu po to, aby być bardziej dostępni dla działalności tej organizacji.
 
Większość laickich członków to "supernumeraries", którzy biorą czynny udział w działalnościach Opus Dei, ale nie zobowiązali się do celibatu. Opus Dei posiada dodatkowo wielu"współpracowników", którzy wspomagają jego działalność poprzez modlitwy, donacje czy na inne sposoby.
 
Wybór Papieża Jana Pawła II przyniósł w efekcie zainstalowanie wielu stowarzyszeń związanych z Opus Dei w ramach hierarchicznej struktury Watykanu. Kanonizacja Escrivy umocniła status prawny sekty. Istnieje sporo konfuzji odnośnie Opus Dei, jako że Kościół Katolicki zawsze potępiał tajne stowarzyszenia.

 

http://zezem2.nowyekran.pl/post/26996,opus-dei

Vote up!
0
Vote down!
0
#184363

czy należy pan do KK, czy jest pan członkiem sekty wrogiej KK?
przecież są miejsca, gdzie się pan poczuje u siebie:
http://watchtower.org.pl/forum/topic/4710-opus-dei-film/

dla pana nawet wikipedia, to już za wiele, skoro wiarę w Boga uzależnia pan od popierania np. poglądu, że ludzie jedli z jednej miski z tygrysami szablozębnymi i urządzali wyścigi na dinozaurach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184425

Przeczytałem ten tekst Bartyzela i oprócz faktów zawiera on przede wszystkim prywatne opinie Bartyzela na temat Opus Dei z którymi można się zgadzać albo nie, Pan natomiast przyjmuje te opinie jak prawdy objawione. A już zupełnie powalił mnie zarzut Bartyzela, że Opus Dei po Soborze Watykańskim II przyjęło nowy ryt Mszy i inne ustalenia soborowe - czyli że podporządkowali się woli Kościoła! To co mieli zrobić - pójść drogą Lefebvre'a i doprowadzić do schizmy? Prof. Bartyzel dokonuje reinterpretacji historii i dorobku Opus Dei z punktu widzenia monarchisty i zwolennika Kościoła przedsoborowego - wolno mu, ale traktowanie tego głosu jako jedynie uprawnionego jest intelektualnym nadużyciem.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184874

to samo co ja inaczej. może teraz dotrze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184963

Dla pana profesor Bartyzel również nie jest autorytetem w sprawach historycznych i masońskich?

Chyba warto znać historię Opus Dei i ich związków z PiS-em? Przecie to Opus Dei wyłożyło pieniądze na powstanie tej partii, nie wiedzieli panowie o tym? Dla mnie Opus Dei to masoneria, tylko działająca pod ukryciem, to coś takiego jak loża P-2.

 

W którym miejscu w swoich komentarzach napisałem, że myśli pana Bartyzela są dla mnie prawdami objawionymi? Lefebryście przez Kościół Katolicki, przez samego papieża zostali przywróceni do łask, zostało stwierdzone ponad wszelką wątpliwość, że działali pod wpływem wyższej konieczności.

 

O jakiej schizmie pan pisze, o tej judaistycznej, kalwinistycznej, protestanckiej, nowinkarskiej, o masońskiej, czy może o żydowskiej, a może o muzułmańskiej albo buddyjskiej albo o syjonistycznej?

 

***

Według Capriego (reżysera i pisarza, którego nazwisko znajdowało się na liście członków P2), Licio Gelli był od dłuższego czasu zaangażowany w dzieło „dialogu pojednania między Kościołem katolickim i masonerią, pracę, w której również ja miałem duży wkład”, pomimo „wyraźnego zamknięcia w stosunku do masonów” ze strony „pewnych środowisk Kościoła”, które „utrudniały wszelkimi środkami jakikolwiek dialog z masonami”. Na liście watykańskich prałatów, domniemanych masonów, opublikowanej przez „Op” (Opus Dei), razem z wieloma fałszywymi nazwiskami były „również prawdziwe”, to znaczy nazwiska prałatów faktycznie „związanych z lożą watykańską, Licio Gellim i P2”. Według Carpiego, również „niektórzy kardynałowie i wielu biskupów należało do P2”.

Przysięga składana przy wstępowaniu do P2 brzmiała: „Na mój honor i na moje sumienie uroczyście przysięgam nie ujawniać z żadnego powodu tajemnic inicjacji mularskiej”. Oficjalnie Kościół karał jeszcze przynależność do masonerii ekskomuniką.

Również Opus Dei nakazywało sekretność, sankcjonowaną przez precyzyjne normy wewnętrzne, według których jego członkowie musieli „zachowywać zawsze ostrożne milczenie, jeśli chodzi o nazwiska innych członków. Nie mogą również wyjawić nikomu swojej przynależności do Opus Dei, również w przypadku ewentualnego odejścia ze zgromadzenia”.

Hierarchiczna i autorytarna struktura, sztywny podział wewnętrzny, paramilitarna terminologia, integryzm religijny z przejawami fanatyzmu, poświęcenie na rzecz prozelityzmu i indoktrynacji, czyniło z Opus Dei organizację podobną do sekty. Sekty religijnej bardzo szczególnej: kierowanej przez hierarchię duchownych, lecz złożonej w większości z laików (przede wszystkim mężczyzn, choć również i kobiet), podzielonych na „numerariuszy”, „supernumerariuszy”, „przyłączonych”; osób należących w większości do wyższej klasy społeczno–kulturowej, realizujących motto: „Szukając Boga w pracy i codziennym życiu”; rozgałęzionej na 80 krajów i posiadającej wielki wpływ na środki masowego przekazu; silnej ogromnym kapitałem zarządzanym przez autonomiczne fundacje (założone przez jej członków, ale formalnie nie należące do organizacji) oraz bankierów i finansistów sympatyzujących z Opus Dei.

Frakcja masońsko–kurialna związana z P2 i Opus Dei, które zaczęły toczyć ze sobą „świętą wojnę” o władzę, w cieniu Jana Pawła II, mimo że były zażartymi wrogami, miały liczne analogie strukturalne: tajemniczość, podział, poświęcenie dla sekretnej władzy, skłonność „elitarną” oraz infiltrację. Rzeczywiście, Opus Dei nazywano „białą masonerią”.

za:

Prosto ze źródła. :))

http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=207&Itemid=28

 

Nie moja wina, że panowie albo z pełną świadomością próbują bagatelizować problem Opus Dei albo robią to panowie z niewiedzy, co stawia panów w jeszcze gorszym położeniu, ponieważ w takim razie nie powinni się panowie w tej sprawie w ogóle wypowiadać udając przy tym mędrców i uczonych, oskarżając jednocześnie przy tym innych o wrogą i kłamliwą działalność przeciwko temu portalowi oraz KK-mu. :))

 

A może tak trochę pokory, by panowie wykazali wobec innych?

 

p.s.

Jarosław! Antonii! Zbigniew! Jarosław!

Vote up!
0
Vote down!
0
#184972

zadałem panu pytanie i nie uzyskałem odpowiedzi.
wstydzi się pan? przecież nie ma czego.

to naprawdę pyszne:
pan tropi masonów w KK za pomocą masonów i to tych lewych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184982

[quote=Paweł T]Przecie to Opus Dei wyłożyło pieniądze na powstanie tej partii, nie wiedzieli panowie o tym?[/quote]
to naprawdę bomba! atomowa!!!
proszę to dobrze udokumentować i opublikować, a partia ta zostanie zdelegalizowana.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184988

Pan się ośmiesza, ale w pan przypadku to jest już należy do tradycji. :) Przyznam panu tylko jedno, jest pan doskonałym manipulatorem, tę umiejętność opanował pan do perfekcji. :))

 

Nie, nie należę do żadnej sekty związanej z masonerią lub syjonizmem, nie jestem przeciwnikiem Kościoła Katolickiego, ale również nie zamierzam się przyłączyć do sekty okrągłostołowej ani żadnej innej wywodzącej się z tego miejsca albo do takiej, która działa w ramach KK, udając wiernych poddanych Jezusa Chrystusa. :) Już zresztą odpowiadałem na to pytanie i to chyba nawet w tym wątku, tak należę do sekty, tą sektą jest moja Ojczyzna Polska!

 

p.s.

A pan do jakiej sekty należy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#184992

przecież zapytałem tylko o religię?
inaczej: należy pan do KK?
ja się nie wstydzę, że do niego należę.

panie kłamco...
teraz czekam na dowody w sprawie powstania PiS

Vote up!
0
Vote down!
0
#185156

proszę wykazać manipulację. jeśli nie doczekam się, to będzie oznaczało, że jest pan także oszczercą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185170

http://niepoprawni.pl/blog/287/lewacka-prawica#comment-213437

to naprawdę pyszne:
pan tropi masonów w KK za pomocą masonów i to tych lewych.

http://niepoprawni.pl/blog/287/lewacka-prawica#comment-213437

To tylko trzy przykłady z pana manipulacji czyimiś komentarzami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185198

w czym pan widzi rzekomą manipulację w DWÓCH przykładach?

wg pana, wiary w Boga nie można pogodzić np. z ewolucyjnymi zmianami w przyrodzie czy wielkim wybuchem (co oczywiście wg KK w żaden sposób nie wyklucza Stwórcy). dosłownie!!! wierzą w Stary Testament m.in. ŚJ.

odwiedził pan portal poświęcony lewym masonom (WW), żeby podeprzeć się ich propagandą na temat Opus Dei (części KK).

podane przykłady to figury retoryczne. gdzie manipulacje???

Vote up!
0
Vote down!
0
#185244

Że się tak wetnę: pan, panie Pawle jako argumentów przeciw katolickiej organizacji jaką jest Opus Dei użył cytatów z portalu lewackiej loży Wielkiego Wschodu. Stwierdzenie Kukiego, że tropi Pan masonów w KK za pomocą lewych masonów z Wielkiego Wschodu jest jak najbardziej uzasadnione.

A może już zagubił się Pan we własnych komentarzach?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#185328

Nie, jest zupełnie na odwrót, w takich momentach najlepiej skorzystać z samego źródła, żeby nie było potem zarzutu, że manipuluję. To przecież pan Kuki się mnie pytał o Opus Dei i jego związki z PiS-em, no to mu odpowiedziałem... To znaczy, że jeżeli nasz wróg pisze prawdę, to ja z tej wiedzy mam nie skorzystać?

Przy pana toku rozumowanie nie powinno korzystać się z filmów Koli, bo to Rusek, być może nawet agent KGB, ja po prostu skorzystałem z dwóch źródeł, ze źródła masońskiego i z wiedzy pana Bartyzela, to nie moja wina, że pana Bartyzela pan Kuki nazwał człowiekiem sekty, a ateistycznych masonów uznał, akurat w tym przypadku, że oni na ten temat posiadają wiedzę nieprawdziwą i dlatego z tego powodu są nierzetelni w pisaniu na temat Opus Dei, organizacji działającej w ramach KK, która na początku działalności PC ją finansowała, z tamtego okresu właśnie pochodzi moja wiedza, zresztą jak pan sam zauważył wielu polityków wywodzących się dzisiaj z PiS-u ma bezpośrednie kontakty z Opus Dei...

Panowie po prostu są wybiórczy, rozumiem, że to co piszę może wpłynąć na wizerunek partii, którą panowie aktualnie popierają, ale niestety to nie jest mój problem tylko panów. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#185330

Proszę zerknąć tutaj, porządkuję w tym komentarzu pewne sprawy: http://niepoprawni.pl/blog/287/lewacka-prawica#comment-214144 Zaś ten artykuł z loży Wielkiego Wschodu posługuje się głównie insynuacjami - jakieś rewelacje zrównujące Opus Dei z P2, wszystko w dość mętnym sosie, bez powołania się na źródła... Pan zaś to bezkrytycznie łyka i kolportuje dalej. Jeśli już mam komuś wierzyć "na słowo", to wolę wierzyć Opus Dei, niż antykatolickiej organizacji. Chyba, że zobaczę twarde fakty z podaniem wiarygodnych źródeł. Dobra, kończę, bo od dwóch dni tylko polemizuję,prostuję i tracę czas, zamiast zająć się czymś konstruktywnym. pozdrowienia Gadający Grzyb
Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#185336

Loża P-2 też działała w ramach KK, robiła to na terenie Watykanu. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#185338

P2 działała nielegalnie (nawet jeśli byli tam kardynałowie, to łamali prawo i Katechizm KK). Opus Dei działa legalnie ma zatwierdzoną formułę i struktury, funkcjonuje za aprobatą Papieża - widzi Pan różnicę?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#185345

Tamta też działała legalnie, dopóki nie wyszły na jaw jej zbrodnie i powiązania ze światowymi banksterami oraz politykami najczęściej pochodzenia żydowskiego. Grupa Bilderberg stworzyła P2, dla mnie działania w konspiracji nie należą do jawnych i legalnych, komu są wierni ludzie wywodzący się z Opus Dei, Watykanowi i papieżom, Opus Dei i jej zakulisowym gierkom czy Jezusowi Chrystusowi i Bogu Jedynemu?

 

Każda masoneria działa w jednym celu, tym celem jest rządzenie wszystkimi ludźmi na Ziemi, pod przywództwem rządu światowego...

Vote up!
0
Vote down!
0
#185350

"komu są wierni ludzie wywodzący się z Opus Dei, Watykanowi i papieżom, Opus Dei i jej zakulisowym gierkom czy Jezusowi Chrystusowi i Bogu Jedynemu?"

Dla katolika wierność Kościołowi (a więc "Watykanowi i papieżom") jest tożsama z wiernością Chrystusowi, gdyż poza Kościołem nie ma zbawienia (co przypomniała jakiś czas temu Kongregacja Nauki Wiary). Chyba że Pan należy do tych "katolików" którzy "wiedzą lepiej" niż papież, sobory i hierarchowie. Tacy prędzej czy później lądują poza Kościołem Powszechnym.

Na zakończenie:
"Chrystus, Maryja, papież. Czyż w tych trzech słowach nie wskazujemy na miłość, która streszcza całą katolicką wiarę?"
Św. Josemaria Escriva

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#185362

[quote=Paweł T]

Każda masoneria działa w jednym celu, tym celem jest rządzenie wszystkimi ludźmi na Ziemi, pod przywództwem rządu światowego...

[/quote]

popiera ich pan czy chrześcijaństwo, w tym KK?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185383

Ten komentarz też jest próbą przekręcenia tego, co napisałem w swoim poście, to jest właśnie matactwo i manipulatorstwo panie Kuki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185406

to było kolejne pytanie, na które nie ma odpowiedzi. do jakiego Kościoła pan należy? to by wiele tłumaczyło.

posługuje się pan tekstami lewych masonów, którzy zaprzeczają istnieniu Boga, a potem się dziwi, że zadaję pytanie, po której jest pan stronie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185438

Już ci odpowiedziałem, znowu mnie zbanowałeś?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185440

ja tu nie banuję. dobrze pan o tym wie. znowu kłamstwo.
co to za Kościół (sekta), w którym można tak kłamać. u Was nie ma grzechów?
co pan odpowiedział? należy pan do KK? wątpię.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185454

człowieku opanuj się.
robisz z siebie ober-Polaka i wzywasz Boga, a łżesz jak pies. nie nazwałem pana Bartyzela "człowiekiem sekty".
nie kompromituj chrześcijan (obojętnie do jakiego Kościoła czy sekty należysz) i Polaków.

naczytałeś się bredni wrogów KK i wydaje ci się, że odkryłeś Amerykę.

takiś mocny, to przedstaw dowody na finansowanie PC przez OD.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185375

A co Boga nie mogę już wzywać jako chrześcijanin? Nie mogę pisać, że moim panem jest Jezus Chrystus oraz jego ojciec Bóg Jedyny?

 

Kto to jest ober Polak? Nie znam tego określenia, to jakieś nowe słowo?

 

Przecież to pan polskich monarchistów nazwał sektą, a nie ja, po tym gdy zacytowałem fragment z felietonu pana Bartyzela na temat Opus Dei i jego działa rozbicia katolickiej Hiszpanii podczas rządów generała Franco, a przecież chyba każdy wie, że pan Bartyzel jest monarchistą, tylko pan o tym nie wie, a mimo tego użył pan w swoim komentarzu oczywiście przypadkowo określenia monarchista? Tak samo jak Dixi nie wiedział, co się kryje pod słowem hasbara? :))

 

Moim zdaniem zwolennik Wielkiego Wybuchu oraz zwolennik teorii powstania życia na Ziemi poprzez ewolucję nie powinien wypowiadać się na temat wiary w Boga Jedynego i jego dzieła, w którym bezpośrednio uczestniczył i o powstaniu życia na Ziemi, wiedząc o tym, że teoria, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko hipotezą, której jeszcze nikt nie udowodnił. Wiedząc o tym, że Teoria, inaczej hipoteza Darwina już dawno została przez naukowców oraz niektórych ewolucjonistów obalona...

Niedowiedziona faktami lub dowodem matematycznym teoria to hipoteza. Zbiór podstawowych pojęć i twierdzeń teorii danej nauki nazywa się jej paradygmatem.

Ponieważ:

Paradygmat od tzw. dogmatu odróżnia kilka zasadniczych cech:

  • nie jest on dany raz na zawsze - lecz jest przyjęty na zasadzie konsensusu większości badaczy,

co nie oznacza, że naukowcy głosują nad przyjęciem lub odrzuceniem paradygmatu, liczy się zgodność paradygmatu z dotychczasową wiedzą i spełnienie wielu warunków (w zakresie np. istniejących dowodów)

  • może okresowo ulec zasadniczym przemianom prowadzącym do głębokich zmian w nauce zwanych rewolucją naukową (zobacz Experimentum crucis),
  • podważa sens absolutnej słuszności.

Pozdrawiam naukowca Kuki-ego. :)))

 Dogmatem nie jest Wielki Wybuch ani ewolucjonizm i przypadek za przyczyną, którego powstało życie na Ziemi, to są teorie, inaczej hipotezy!

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#185408

może pan wzywać Boga nadaremno, ale w KK to grzech.
ober-Polak to taki typ jak pan, któremu się wydaje, że tylko on jest Polakiem.

nie łżyj pan. monarchistów nie nazwałem sektą. panu się tylko tak wydaje. proszę cytat. poddałem jedynie w wątpliwość pana przynależność do KK. postawiłem na pana "sekciarstwo" i pewnie się nie pomyliłem.

przywołałem monarchistów krytykujących KK, czyli m.in. odniosłem się do tekstu pana Bartyzela. nie wiedziałem? panu się we łbie już miesza. totalna sieczka.

pana i pańskich nauczycieli zdanie nt. kto powinien się wypowiadać o Bogu, to ja mam gdzieś. kieruję się wskazówkami KK dot. nauki. przyjmuję aktualny stan wiedzy za obowiązujący.

nie muszę nie wierzyć w wielki wybuch i zmiany ewolucyjne w przyrodzie, żeby wierzyć w Boga. to pan ma problemy z dogmatami dot. braku ewolucji i braku wielkiego wybuchu.
mnie ewolucja nie przeszkadza w wierze. wystarczy, że na początku był jej Stwórca.

kończę, jak zapowiadałem. rzeczywiście szkoda czasu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185449

Czy możliwe jest by w takim pojedynku ktokolwiek zwyciężył ???

Vote up!
0
Vote down!
0
#185452

Tak w takim pojedynku najczęściej zwycięża osoba mająca dostęp do panelu administracyjnego. :) Kuki zwyciężył, to on ma rację. :))) Prawda jest po jego stronie. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#185458

a co? Ty też masz wątpliwości?
pierwsze z brzegu: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/kep/kosciol_ewolucja_27112006.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#185484

Znowu mnie zbanowałeś?

Pisanie, że moim panem jest Bóg Jedyny oraz Jezus Chrystus nie jest wzywaniem nadaremno Boga, ale taki nie leming jak ty Kuki nie może o tym wiedzieć, w wikipedii o tym przecież nikt nie napisał.

Jak brakuje argumentów, to "banik", teraz zbanujecie moje IP?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185455

ja nie banuję (i dobrze to pan wie), za ciągłe łgarstwa należy się ban. kłamstwa to nie argumenty.
ma pan rację. to nie wzywanie Boga nadaremno - to bluźnierstwo, gdy notoryczny kłamca zasłania się Jego imieniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185487

... autorytety było uznawana za najmarniejszy z dopuszczalnych argumentów już w czasach scholastyki. A scholastyka, gdyby ktoś nie wiedział, do autorytetów przywiązywała naprawdę sporą wagę.

(Że się wetnę w tę uczoną dyskusję.)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#185064

gdzie tu widzisz dyskusję?
zaliczasz do niej cytaty z lewizny masońskiej?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185171

Uporządkujmy.
Nigdzie expressis verbis nie napisał Pan, że opinie prof. Bartyzela są dla Pana prawdami objawionymi, ale przedstawiał Pan je właśnie w taki sposób - ale ok - przyjmuję, że nad artykułem Bartyzela pochylił się Pan z głębokim namysłem i przed zacytowaniem poddał go Pan wnikliwej krytycznej analizie w umyśle swoim.

Lefebvre został ekskomunikowany przez Jana Pawła II za bezprawne wyświęcenie biskupów. Obecnie Benedykt XVI stara się zażegnać schizmę, zdjął ekskomunikę, przywraca do łask ryt trydencki - i bardzo dobrze, bo Kościołowi przyda się wzmocnienie konserwatywnego skrzydła. Ale do pełnej jedności jeszcze daleka droga, bo do tanga trzeba dwojga - tymczasem lefebryści wprost deklarują, że to Watykan ma się wyrzec soborowych "błędów" i dostosować się do NICH. Zdjęcie ekskomuniki potraktowali nie jako gest dobrej woli, lecz jako przyznanie się przez Watykan do błędu. To już trąci sekciarstwem i nie wiadomo jak się ta historia zakończy.

Co do Opus Dei - ta czarna legenda przypomina mi modną w XVIII wieku teorię o światowym "spisku jezuitów". Ten "klimat" wokół zakonu przyczynił się do jego kasaty - papież sam pozbawił się potężnego i wiernego narzędzia, co moim zdaniem nie wyszło Kościołowi na dobre. Wystarczy porównać sobie Jezuitów sprzed kasaty i tych po reaktywacji zakonu.

Owszem, w PiS-ie są osoby związane z Opus Dei (Jerzy Polaczek, Ujazdowski, Sellin i paru innych), ale robienie z tego afery to przesada, bo ludzie z Opus Dei z natury rzeczy są obecne na prawej stronie - i nie jest to tylko pisowska specyfika (np. Jan Maria Jackowski, który do PiS nie należy - był w LPR teraz kandyduje jako bezpartyjny z list PiS na senatora, czy Marek Jurek).

Co do finansowania PiS przez Opus Dei to wolałbym zobaczyć jakieś wiarygodne dane.

Założyciel Opus Dei Jose Maria Escriva jest świętym Kościoła Katolickiego. Proces kanonizacyjny to nie hop-siup, to nie Oscar czy Emmy, tylko gruntowne i rygorystyczne badanie, czy dany człowiek osiągnął stan świętości. Warto o tym pamiętać.

Zarzucanie Opus Dei "nowinkarstwa" to jakieś nieporozumienie. Jak rozumiem, dla prof. Bartyzela "nowinkarstwem" jest podporządkowanie się Soborowi Watykańskiemu II, no i to, że Opus Dei nie jest organizacją monarchistyczną... W takim ujęciu niemal cały współczesny Kościół jest "nowinkarski". Tymczasem Opus Dei lokuje się raczej po stronie katolickiego konserwatyzmu, co można wyczytać nawet w cytowanym przez Pana opisie z portalu Wielkiego Wschodu ("integryzm religijny z przejawami fanatyzmu, poświęcenie na rzecz prozelityzmu i indoktrynacji" - takie "zarzuty" ze strony lewicowej loży masońskiej, jaką jest Wielki Wschód to raczej komplement).

No i wreszcie - nazywanie Opus Dei "masonerią" to bezmyślne powielanie antykościelnej propagandy ("Wielki Wschód" się kłania ;)) bazującej na powierzchownym podobieństwie sprowadzającym się do półjawnego sposobu działania. Tymczasem Opus Dei funkcjonuje za zgodą i aprobatą Papieża. Formuła polegająca na członkostwie osób świeckich pod duchownym nadzorem jest odpowiedzią na wyzwania współczesności. Odpowiedzią bardzo trafioną, o czym świadczą kubły pomyj i insynuacji wylewane na tę prałaturę.

Na zakończenie:
"Opus Dei jest prałaturą personalną Kościoła Katolickiego, założoną w 1928r. przez świętego Josemarię Escrivá. Jej zadanie polega na przekazywaniu innym, że praca i zwykłe okoliczności są okazją do spotkania z Bogiem, do służenia innym i do poprawy społeczeństwa."

http://www.opusdei.pl/sec.php?s=531

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#185089

widzę, starasz się rozwijać odpowiedzi. w tym przypadku, to nie ma sensu - on nic nie rozumie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185167

... monarchistów uważam za durniów, ale poniektóre sobory także mi się wyjątkowo nie podobają, a niektórzy papieże, mówiąc łagodnie, nie zachwycają. (Konkretnie JP2.)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#185412

i cóż z tego, że Ci się nie podobają. też chciałbyś poprawiać papieży i Sobory? to poprawiaj, jak Bartyzel. nikt Ci nie broni.
tylko nie zacznij tropić masonów z Opus Dei.

jeśli należysz do Wspólnoty, to powinieneś przede wszystkim podporządkować się woli KK.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185465

... porządnym, przedsoborowym KK i ten obecny... sam wiesz co... mi nie pasuje!

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#185475

to się wypisz na znak protestu.
a jak KK zmieni się po Twojej myśli, to się zapiszesz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#185531

... wierzyć - mnie to wystarczy, im też powinno.

(A jeśli nie, to potwierdza to moją opinię, prawda?)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#185588

przestałeś wierzyć z powodu II Soboru?

Vote up!
0
Vote down!
0
#185662

... innego?!

Kiedyś wszystko było super, nie masz nawet pojęcia do jakiego stopnia. Potem, nie dość że Diabeł, to jeszcze komuszy Diabeł się za to zabrał...

I, sorry - bawcie się dalej beze mnie!

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#185690

mam takie samo pojęcie jak Ty. wtedy obaj byliśmy dziećmi i cały Świat był super.

nie wiedziałem, że jesteś tygrys - bez powodu - obrażalski

Vote up!
0
Vote down!
0
#185825

Po prostu szmira mi nie pasuje. Ani ekumenizm.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#186359

masz prawo do własnych ocen, jak każdy.
smutniej będzie bez tygryska, ale nie ma tego złego... ;)
3m się
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#186500

Że tak się wetnę: przestałeś wierzyć w Boga, czy po prostu zniechęciłeś się do KRK? Bo to jednak pewna różnica.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#186506

... są chyba inni ludzie tak psychicznie skonstruowani jak ja, ale jednak ostatnio raczej niewielu.

Ja po prostu w nic nie wierzę i niewiele z tego wynika. Taka kategoria jak "wiara w coś" po prostu niespecjalnie w mojej psychice funkcjonuje.

Z drugiej strony, kiedy np. widzę zakonnicę, czuję pewne podniosłe wzruszenie. Nie mówiąc już o prawdziwej sakralnej muzyce w dobrym wykonaniu, zapachu kadzidła, ks. Wujka czy sakralnej łaciny.

Dla mnie katolicyzm to jest lojalność i uczucie - nie jakaś tam domorosła teologia. (Co oczywiście nie oznacza, bym się teologią całkiem nie interesował. Czy dogmatami. Znam je całkiem nienajgorzej.)

Chałupnicze wymądrzanie się na tematy teologiczne to PROTESTANTYZM właśnie - katolicyzm miał, kiedy jeszcze był sobą, całkiem inne podejście. Zwykły człek na czytanie Biblii kiedyś musiał mieć pozwolenie spowiednika, z tego co pamiętam.

Mi zresztą pasuje katolicyzm rycerzy , mogą nawet, w porywach, być zakonni (raczej nie szkopscy jednak). Czyli akceptacja walki do stosunku 1 nasz do 3 wrogów, polowanie jedynie na lwy...

A nie to, co mamy dzisiaj, kiedy nawet jeśli to ma być religia, a nie smętne lewackie brednie i "judeochrześcijańskie" lizanie wszystkim dupy - to i tak jest to co najwyżej chrześcijaństwo prawikowatych ministrantów.

To nie jest mój cup of tea, sorry!

Uważam się, prywatnie, za katolika, ale na pewno nie jestem dzisiaj chrześcijaninem.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#186513

Najpierw godzinę nic, a potem dwa razy.

Widać tow. Mąka tu działa.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#186516

... że wystarczy być od nich mądrzejszym."

Dobre, dźwięczne, jędrne... (Sam to wymyśliłeś?)

Tyle, że platoniczne, akademickie i oderwane od życia.

Niestety, sorry - ja mogę ew. być od większości Żydów mądrzejszy, ale sam to nawet Herkules dupa, a wielu sojuszników jakoś nie dostrzegam. Niestety na pewno nie w Polsce.

Prosiłbym o propozycję jakiegoś Planu B.!

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#183943

zgubiłeś słowo "wie". a od "wiedzieć" do "być" faktycznie daleko.

to nie jest żaden plan, ale opis postawy wobec omawianej kwestii (m.in.: ...i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy).

chciałbyś pójść "na skróty"?
konserwatyzm na to nie pozwala,
a na uprawianie swojej działki? - tak, jak najbardziej tak.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184067

Wolę być prawdziwie polską narodową lewacką prawicą niż prawicą konserwatywną, ale żydowską i syjonistyczną... :)))

A nie przyszło Ci do głowy, że można być prawicą nie-lewacką i jednocześnie nie-syjonistyczną? Ja nie poczuwam się ani do spuścizny różnych Porębów ani do syjonizmu, Na pewno też nie jestem fanem Izraela, a moje ograniczone poparcie wynika jedynie z kalkulacji geopolitycznej. Ustawiasz sobie świat na bazie zbyt prostych dychotomii.

podział na prawicę i lewicę, to jest sztuczny podział, stworzony tylko po to, aby dzielić między sobą gojów

A skąd wziąłeś takie mądrości? Swojego czasu o zbędności podziałów lewica-prawica pisał Michnik ;)

Każdy chrześcijanin, a tym bardziej katolik powinien w swojej duszy i w głębi swojego serca być lewicowy, powinien być otwarty na nędzę oraz niezaradność swoich braci innych Polaków i chrześcijan

To się nazywa "miłość bliźniego" i nie ma nic wspólnego z "lewicą". Dobroczynności nie wymyśliła lewica. Lewica ją tylko upaństwowiła.

Liberalizm żydowski takich zachowań wobec gojów nie przewiduje...

A co to jest "liberalizm żydowski"? Ten od Cohn-Bendita, czy od Barry'ego  Goldwatera? Może chodzi Ci o liberalizm anglosaski ze szkoły Adama Smitha - ale stworzyli go anglosascy protestanci, nie żydzi. Do jego obserwowanych dziś wynaturzeń doszło zresztą dopiero wtedy, gdy na skutek anty-kulturowych i anty-cywilizacyjnych działań lewicy społeczeństwa Zachodu zatraciły etyczno-moralny kompas.

Panie Pawle, wyjaśnijmy sobie coś:

Dixi nie jest adminem ani członkiem redakcji "Niepoprawnych" i nie pisze na NE. Z tego co mi wiadomo żaden admin "Niepoprawnych" nie ma bloga na "NE". Jest po prostu grupa blogerów, która zamieszcza swoje posty na obu portalach - ich sprawa i tyle.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183837

... Cohen-Bendita :):):) To pewnie "czysty rasowo polak", a przynajmniej "patriotyczna lewica".:):):) Szkoda czasu na przerzucanie gnoju... :):):) Komuna to komuna, czyli mordercy, złodzieje, bandyci, kłamcy, agenci i prowokatorzy.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#183844

Ktoś kto dużo krzyczy i używa mocnych słów niekoniecznie staje się bardziej wiarygodny. Najciemniej bywa pod latarnią.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183849

Tirówki stoją nawet na poboczach "trzeciej drogi" :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#183854

...alfonsa, ale się nie dodzwoniła, biedactwo! :):):) Poczekajmy, aż alfonsi wymyślą odpowiedź:):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#183858

Może uda się jej następnym razem - pewnie niedługo wrzucę coś jeszcze, bo musiałem wyciąć trochę materiału, żeby nie przedłużać tekstu ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183861

 Wie pan po czym poznaje się prawdziwego Polaka ?

Po tym, że broni kobiety, którą obraża cham.

Pan nie dość, że nie zareagował to jeszcze jeszcze cytował w swoim komentarzu obraźliwy wobec mnie tekst.

Dla mnie jest  to dowód braku honoru a z osobami bez zdolności honorowej nie dyskutuje się.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183957

Fakt, należą się Pani przeprosiny. Dixi przegiął w swoim komentarzu a ja w polemicznym ferworze podłączyłem się, zlekceważywszy obraźliwy kontekst. Cały ten wątek sprowadza się do pyskówki ad personam i nie powinien był w ogóle się pojawić.

Jeszcze raz przepraszam.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183986

No wreszcie jakieś normalne zachowanie, masz u mnie za to wielki szacunek. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#183993

... "smutnym panem" z SB, nadzorującym, nie da się tego inaczej powiedzieć, dziwki.
W aktach IPN (tych nie "spalonych", czyli nie zabranych do piwnicy jako inwestycja) można znaleźć nadzwyczaj ciekawe materiały o prostytucji. Najzabawniejsze dotyczą prostytutek, które nie załapały się na dodatkowy etat z powody nieznajomości języków i głupoty, ale też można poczytać o specjalnych pokojach hotelowych z "aparaturą", a także o stworzonych przez SB burdelach dla księży, w tym homoseksualistów i pedofilów (zob. Życiński, złapany w Pradze).
Nie widzę powodu do przepraszania przekwalifikowanych dziwek.
Niepoprawni niech się sami bronią. Ze mną, czy beze mnie.
P.S.
Nie będę przepraszał. Prostytutki (dowolnej płci, a tę można sobie w sieci wybrać) już Ci klaszczą, Grzybie! Można wywalić Dixiego, ale z czym się zostanie w łóżku....?

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184032

Daj spokój, nikt Cię nie wywala. Po prostu uważam, że warto nieco przyhamować z inwektywami, to wszystko.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184035

  i na te słowa zasłużyłeś w najwyższym stopniu.

Po reakcji widać, że nerwy puściły i nastąpił atak ad personam typowy dla osób, które nie mają argumentów - a więc trafiłam !

Jesteś tu po to by siać zamęt i prowokować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183953

Prostytutki utrzymywali "panowie" ze Służb. Nie miały akurat za zadanie "siać zamęt i prowokować", ale się przebranżowiły. Kasa leci...:):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#183971

A Mośki do Mośkowa. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#183974

kiedy pan przeprosi za kłamstwa, panie kłamco?

Vote up!
0
Vote down!
0
#184350

[quote=Gadający Grzyb][...]Może chodzi Ci o liberalizm anglosaski ze szkoły Johna Smitha [/quote]

Johna ?

[quote=Gadający Grzyb]- ale stworzyli go anglosascy protestanci, nie żydzi.[/quote]

Nieprawda - to też był Żyd o nazwisku Szmyt, który uciekł w wieku 10 lat z IRP w wyniku uwalenia innowierców z drogi do Korony.
W Szkocji, z zemsty zaczął obmyślać plany zniewolenia świata przy wykorzystaniu kolonistów z Ameryki Północnej.
W tym celu napisał Deklarację Niepodległości, która miała stanowić podwaliny NWO, a w Anglii położył kamień węgielny pod City.
To wszystko nie jest jakoś szczególnie udokumentowane ale da się logicznie wywieść po datach ; )

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#183866

Adama Smitha, oczywiście - nie wiem skąd ten "John" mi się przyplątał, zaraz poprawię ;)

A co do Szmyta i Deklaracji Niepodległości jako podwaliny pod NWO - nie podejmuje się polemizować. Zastanawiam się tylko czemu ludziska tak masowo do tej Ameryki nawiewali.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183988

Dalej już poleciało...

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#184046

... Locke'a z pewnością.

(Ten to dopiero był nudny leberalny świr!)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#184148

To my NA TYM etapie politycznego myślenia jesteśmy?

Jerum, jerum, już całkiem po nas! :-(

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#183944

Czy sponsora interesuje, jakiego koloru jest kula, której używa do zabicia wroga?
Być może, nawet sam nakłania do marszu pod różnymi sztandarami.
Z punktu widzenia putasa, KAŻDA ekstrema warta jest poparcia.
Przecież nieuchronnie doprowadzi do rozsadzenia obronności Polski.
Czyż nie?
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183842

Ano właśnie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183846

... będzie określał co jest ekstremą?

Że spytam.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#183945

my ;))))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#183994

... bilardzie, tak? ;-)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#184149

Ten zabawny stereotyp  z  filmu Barei " Co mi zrobisz jak mnie złapiesz "przyszedł mi do głowy po przeczytaniu "katalogu podobieństw" między lewakami i narodowcami. A  więc narodowiec wg tegoż "katalogu" nienawidzi Izraela i Ameryki a kocha Rosję i islamistów ! Trudno o większy absurd.

Poza tym znów czosnkiem powiało bo  autor natrętnie reklamuje Izrael jako wzorcowe państwo chroniące cały świat przed islamistami. Ostatnio coś za dużo tekstów tego typu ! Jakieś większe zamówienie z kraju gdzie cytryna dojrzewa ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#183847

Gdzie wyczytałaś, że uznaję Izrael za "wzorcowe państwo"? Stosunek do Izraela uszczegóławiam w odpowiedziach na komentarze - proszę zerknąć.
O prorosyjskich "narodowcach" nie słyszałaś? Dziw nad dziwy... Radzę poczytać tu i ówdzie. Arabów też lubią na zasadzie "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183857

Wyobraź sobie, że między wierszami.

Narodowcy prorosyjscy to byli ale na przełomie wieków XIX i XX. Było , minęło.

Czytałam i czytam bardzo dużo, choć niekoniecznie to samo co filosemici, którzy wzorem Żydów stali się aroganccy, zarozumiali i skłonni do pouczania innych.

Zasada " wróg mojego wroga może być( chwilowo) moim przyjacielem" była od wieków wykorzystywana w polityce i nie można  się od niej całkowicie odżegnywać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#183954

wszyscy czytajmy wiersze

Vote up!
0
Vote down!
0
#183997

jest nieodpowiednie na dzisiejsze czasy, czasem uniemożliwiłoby przekazanie jakiejkolwiek treści bez obawy o ciąganie po salach sądowych przez rozgrzanych sędziów :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#184011

"Narodowcy prorosyjscy to byli ale na przełomie wieków XIX i XX. Było , minęło."
Otóż nie, nie minęło. Poczytaj sobie Macieja Giertycha, Wielomskiego i innych publicystów z tych okolic.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184002

Mogą i to czynią. Patrząc z od tyłu na sejmowe ławki - uścisków nie widać.
Lustrzanym odbiciem omotani twierdzimy - PiS jest na prawo :)

W sprawie plechy przerastającej wszystkie formacje- daremne trudy .
Tam gdzie plechy nie stwierdzisz fizycznie aerozol z toksynami i tak ruchami tych robaczków kieruje :)
vide: chłopcy z mazakami na owocnikach plechy .

Vote up!
0
Vote down!
0
#184007

niktóre z mniejszą uwagą inne kilka razy.
Wniosek jest pytaniem: Czy ta wymiana zdań, ciosów i poglądów cokolwiek popchnęła na przód? Tyle energii i nic? Czy jak już jest nas Polaków dwoje to musimy mieć aż trzy zdania na każdy temat?
Jedno jest charakterystyczne dla tej, ale i wielu innych dyskusji, uczymy się siebie wzajem, bo wiedza którą mamy i obraz Polski jaki nosimy w sobie nie są wzajemnie kompatybilne. Należą do różnych światów w jakich żyjemy.
Wyizolowani?
Czy to zbyt dużo w nas indywidualizmu czy też zwykłego "na moje wyjdzie" czyli zwyczajnego zacietrzewienia, trudno odgadnąć. Jedno jest pewne, nauka godzenia poglądów przychodzi nam wyjątkowo opornie. Nie bez znaczenia jest rozwinięta nadmiernie choć bezsprzecznie mająca swoje uzasadnienie nieufność i podejżliwość wobec interlokutorów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184010

Z obserwacji przyrodniczych jednoznacznie wynika ze Lemingi są
mniej kłótliwe bo nie posiadają własnego zdania !

A tu wolna amerykanka bo każdy chce dominować i nikt nie potrafi współpracować ... nasza prawica :(

A skoro w wątku było o wierszykach to mam taki napisany specjalnie na analogiczna sytuacje .

Ludzie w oparach nienawiści

Ludzie w oparach nienawiści
Ludzie z nożami w kieszeniach
Ludzie którzy chcą budować
Nowa moralnoc i jakość
Waląc cepem w sąsiada
Chcą obalić cara
Ludzie o oschłych sercach
I wydumanych prowokacjach
Ludzie zgryźliwi i samotni
Patrioci bez serca i wybaczenia
Jak chcecie zbudować nowy ład ??
Opamiętajcie się wytrzyjcie
Oślinione usta pogardy
I leczcie własne EGO
Potem przytul własnego psa
I jak poczujesz prawdę
Płacz płacz i płacz
To cie uleczy ......

Vote up!
0
Vote down!
0
#184014

Jeżeli ktoś się chce naprawdę dogadać, to nie używa w swoich postach słów, po których już nie ma odwrotu, po których wszelkie drzwi prowadzące do wspólnej drogi są już zamknięte. Nie można prowadzić takiej polityki, wobec innych, których oskarża się cały czas o agenturalność i współdziałanie  na rzecz Sowietów, samemu do końca nie będąc w porządku w polityce, którą się samemu prowadzi, która polega na byciu na kolanach wobec Izraela i Stanów Zjednoczonych i jeszcze robiąc to bez wyciągania żadnych refleksji z historii Polski. Jeżeli kogoś nazywa się agentem, ubekiem i zdrajcą działającym na rzecz sowietów, to o jakiej współpracy może być mowa?

Najpierw samemu trzeba spuścić trochę z tonu, jeżeli naprawdę temu człowiekowi zależy tylko i wyłącznie na dobru Polski. Nie można potem krzyczeć wniebogłosy, że się chce lub chciało wspólnie coś zrobić, jednak przed tym mówić publicznie o kimś, że to dziwka, prostytutka albo sowiecki agent, tak się nie prowadzi żadnych rozmów, a tym bardziej polityki...Zwłaszcza ze swoimi własnymi rodakami, którzy tak naprawdę nie są wrogami tej strony... Właśnie takie zachowanie można traktować jak krecią robotę, która ma za zadanie rozwalić wszystkie propolskie inicjatywy!

Przecież w Rosji dzieje się to samo co w Polsce po 1989 roku...nie zauważył pan tego? Media rosyjskie, gaz ropa, w czyich jest rękach? Rosjanie jeszcze tylko maja jakiś wpływ na swoja armię, jednak i tam zachodzą kolosalne zmiany a ich generałowie giną w zamachach na ulicach Moskwy, co jeszcze 10 lat temu było w Rosji niedopuszczalne.

p.s.

Polacy nie są baranami i debilami, których można przekręcić na hasełka o polskim patriotyzmie i wolności, za którymi nie idą żadne konkretne działania!

Nie można udawać polskiego patrioty i Polaka, jeżeli się nim ktoś naprawdę nie czuje i działa na rzecz innego Państwa, które jest od zawsze wrogie Polsce! Chcecie nas poszczuć na sowietów, to weźcie karabiny w ręce i idźcie z nimi sami walczyć, ja do tego swojej polskiej ręki nie przyłożę... Niech żydki sami wkroczą do Afganistanu, Iraku i Iranu, niech sami z nimi walczą, jeżeli uważają, że to ich śmiertelni wrogowie...

Vote up!
0
Vote down!
0
#184023

Powtórzę to, co napisałem w komentarzu nieco wyżej:

A nie przyszło Ci do głowy, że można być prawicą nie-lewacką i jednocześnie nie-syjonistyczną? Ja nie poczuwam się ani do spuścizny różnych Porębów ani do syjonizmu, Na pewno też nie jestem fanem Izraela, a moje ograniczone poparcie wynika jedynie z kalkulacji geopolitycznej. Ustawiasz sobie świat na bazie zbyt prostych dychotomii.

Między totalną krytyką USA jako "kraju rządzonego przez żydów" a "klęczeniem na kolanach" jest jeszcze cale spektrum postaw. Mnie osobiście drażni to histeryczne nadawanie na wysokim "C" o "Żydach co rządzą Ameryką". To jakaś paranoja. Czy kiedy JF Kennedy (katolik) był prezydentem, to wrzeszczano, że katolicy rządzą Stanami, albo, że USA znalazły się pod władzą Watykanu? Przecież to byłoby myślenie z tej samej działki.

Świat nie jest taki prosty, że siedzi sobie gdzieś Sanhedryn i rozstawia pionki. Niektórzy w to wierzą i są w stanie wyinterpretować sobie to ze wszystkiego, ale to hipotezy rodem z Dana Browna - też mu się niby wszystko "klei" ale każdy jako tako rozgarnięty człowiek wie, że "Kod Leonardo da Vinci" to bujda na resorach.

Świat to pole ścierania się różnych koterii, grup wpływu - jak zwał tak zwał. Żydzi są jedną z nich, ale tylko jedną.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184024

... siedzi.

To nie tak działa. To jest tak, jak ruchy Browna (!). Ale skutek w sumie dość podobny.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#184151

... mnie do napisania tego: http://bez-owijania.blogspot.com/2011/09/sanhedryn-czy-nie-sanhedryn-oto-jest.html

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#184162

Przeczytałam " bez - owijania.." i zgadzam się z Tobą, poza jednym. Jak widać nie "jest to dość jasne dla (wszystkich) piszących w sieci".

Vote up!
0
Vote down!
0
#184177

Ano - jest właśnie tak jak piszesz w poście;) Sprawy płyną swoim torem a efekt jest taki, jakby był efektem globalnego spisku. Spiski,oczywiście istnieją, ale w wersji rozproszonej - różnych spisków i kontr-spisków, knowań różnych koterii itp. Nie ma natomiast jednego, trzęsącego wszystkim spisku w skali ogólnoświatowej, a hołdowanie takiemu podejściu więcej zaciemnia niż wyjaśnia i spycha "spiskologów" na poznawcze manowce.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184885

Niejaki Dixi  z wściekłości za to, że ośmieliłam się wątpić w szczerość deklarowanych przez niego patriotycznych poglądów i zdemaskowałam jego prowokacje wobec tych  niepoprawnych, którzy są  krytyczni  dla polityków żydowskiego pochodzenia, kilkakrotnie mnie obraził nazywając między innymi prostytutką utrzymywaną przez służby.

Ten człowiek, który pluje jadem i chamstwem gdyż przejrzałam jego zamiary, uczył się zapewne u ubeckich funkcjonariuszy, bo oni podobnie zniesławiali swoich przeciwników. Wcześniej sugerował mi chorobę psychiczną , czyli  wciąż czerpie ze sprawdzonych sowiecko-ubeckich wzorców .

Wczoraj,gdy chciałam odpowiedzieć na kolejny atak tego człowieka uniemożliwiono mi to. Pojawił się komunikat, że komentarz, na który odpowiadam nie istnieje. Istotnie zniknął ( było to około 10-tej) ale dziś patrzę i ten komentarz jest !  (???)

Dzięki takim ludziom, którzy korzystając z bezkarności, kryjąc się za pseudonimem mieszają z błotem swoich oponentów, ten portal zmienia swój dotychczasowy charakter.

Chciałabym abyście o tym wiedzieli, że walczę samotnie z jednym chamem i nie mogę się doczekać sprawiedliwej reakcji adminów, którzy bawią się w Piłata. Również chciałam obudzić Waszą czujność, bo jak widać nie wszyscy tutaj znaleźli się ze szlachetnych pobudek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184166

[quote=milena]

Wczoraj,gdy chciałam odpowiedzieć na kolejny atak tego człowieka uniemożliwiono mi to. Pojawił się komunikat, że komentarz, na który odpowiadam nie istnieje. Istotnie zniknął ( było to około 10-tej) ale dziś patrzę i ten komentarz jest !  (???)

[/quote]

Jeśli szanowna pani ma jakieś zastrzeżenia wobec administracji portalu, to proszę łaskawie, jak każdy inny użytkownik, używać fromalnych, specjalnie do tego stworzonych kanałów. W tym miejscu powyższa uwaga nosi znamiona trollingu, który jest łamaniem zasad netykiety. Ponadto zawiera się w niej bezpodstawna insynuacja, jakoby administracja ingerowała w pani komentarze.

Ponadto proszę przyjąć do wiadomości, że administracja nie miesza w spory pomiędzy użytkownikami. Jeśli uważa pani, że została obrażona, to proszę łaskawie, jak każdy inny użytkownik, stosować opcję "zgłoś naruszenie".

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#184182

Ja napisałam prawdę !

Powtórzę jeszcze raz aby było jasne. Wczoraj gdy chciałam wysłać odpowiedź na komentarz Dixiego " to prawda, że jestem..." pojawiła się informacja, że chcę odpowiedzieć na  komentarz , który nie istnieje.Sprawdziłam i faktycznie zniknął  (było to mniej więcej koło 10 wieczorem). Ktoś z administracji miał wtedy dyżur i skierował do mnie tą informację - powinien to potwierdzić. Ktoś inny ( lub ta sama osoba) ponownie umieścił komentarz Dixiego.Proszę nie wmawiać mi , że kłamię (bo insynuacja to przecież eufemizm) tylko wyjaśnić jak naprawdę było.

Nie rozumiem dlaczego miałabym załatwiać to "cichcem" czyli "specjalnymi kanałami". Niech  ogół  Niepoprawnych wie co mnie spotkało. Administracja to przecież także Niepoprawni ( mam nadzieję).

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#184192

[quote=milena]

Nie rozumiem dlaczego miałabym załatwiać to "cichcem" czyli "specjalnymi kanałami". Niech  ogół  Niepoprawnych wie co mnie spotkało. Administracja to przecież także Niepoprawni ( mam nadzieję).

 

[/quote]

Nie rozumie pani co to jest trolling? Ten komentarz, w tym miejscu jest zwyczajnie nie na temat. To jest bezdyskusyjne! Do tego służy skrzynka "kontakt", po to jest skrzynka "admin" i wreszcie po to jest opcja "zgłoś naruszenie".

Nie wiem co się stało z komentarzem, o którym pani pisze. Wszelkie zażalenia proszę kierować drogą formalną (jak wyżej), a nie pod notką, która z tym problemem nie ma nic wspólnego. Podkreślam jeszcze raz: nikt z redakcji nie ingeruje w komentarze. Chyba że rzeczony komentarz był "oflagowany" (pani łaskawie nie podała linka, więc siłą rzeczy nie mam pojęcia o czym mowa!), wtedy mógł zostać chwilowo odpublikowany w celu zbadania naruszenia. Tak więc, świadomie lub nie, insynuuje pani administracji niecne działania, które nie miały i nie mają miejsca.

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#184210

 Ponieważ  przynależność do NP zobowiązuje, odpowiem po prostu:  

 Nie przekonałeś  mnie.

 Pozdrawiam

 PS. Tak naprawdę to każdy z nas jest sam ( na sam ze swoim sumieniem )

Vote up!
0
Vote down!
0
#184234

Jeśli komentarz na który chciałaś odpowiedzieć był oflagowany, to faktycznie mógł być czasowo odpublikowany, a potem przywrócony przez admina. Natomiast komunikat, który się pojawił został wygenerowany przez automat. Teraz komentarz jest i można zamieszczać do niego odpowiedzi.

Natomiast wszelkie zażalenia należy kierować pocztą wewnętrzną do Administracji portalu.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#184867

To sa insynuacje, czytalem wczoraj wieczorem (polskiego czasu) wpisy w tym watku i nie pamietam, zeby cos zniknelo. Wiec jako osoba postronna moge stwierdzic, ze mija sie Pani z prawda (tak oglednie mowiac).
Czy jest tu Pani, aby wywolywac zamet tuz przed wyborami?
A moze Pani to nie Pani tylko Pan?
Sondaze spadaja, wiec wszystkie 'rece na poklad'?
Prosze nie rzucac podejrzen pod adresem administracji portalu, niepoprawni to wspolne dobro, nie tylko administratorzy czytaja wpisy, ale szeregowi uzytkownicy (tacy jak ja) wiec kazde klamstewko wyplynie.
Prosze o zlagodzenie tonu, jesli Pani nie potrafi to uznam Pania (?)za prowokatorke naslana na portal przez wiadome sily.

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#184249

Weź się ogarnij człowieku. Chyba widzę jeszcze co mi się pokazuje na ekranie jak "wrzucam" komentarz. Nie będę powtarzać po raz trzeci tego samego jak mantry. Być może jest tak, że przy odpowiedzi na oflagowany komentarz trafiłam w moment, gdy ten był akurat zdjęty do zweryfikowania. Gdybym poczekała pewnie nie byłoby sprawy,ale nie znam się na technicznej stronie funkcjonowania portalu bo to domena adminów nie moja.Moja reakcja była szczera bo podyktowana poczuciem niesprawiedliwości i tyle.

 A propos wyborów :

  - nie należałam nigdy do żadnej partii i na pewno nie będę

  - chamscy  "sympatycy"  PiS na pewno nie przysporzą tej partii popularności

PS .  "nasłana przez wiadome siły " A cóż to za retoryka ? Coś mocno trąci późnym Gomułką . Odpowiem więc słowami innego komuszka, naszego byłego prezia :" Nie idź  tą drogą " !

Vote up!
0
Vote down!
0
#184263

Rozmawia Pani ze starszym juz czlowiekiem, ktory wiele widzial w zyciu. Ja oceniam Polske z perspektywy mojego wieku i doswiadczenia zyciowego.
Skoro sama Pani wie, ze popelnila Pani blad, to chyba wypada przyznac sie do bledu i nie zarzucac portalowi cenzury.
A propos wyborow, to wedlug mojej oceny PiS ma wielka szanse wygrac wybory, ale bedzie to 'pyrrusowe zwyciestwo', o czym wszyscy wiedza.
Co do cytowanego przez Pania chamstwa, to prawda jest taka, ze polityka budzi emocje, a piszemy, aby wyladowac frustracje. Jedni robia to bardziej kulturalnie inni mniej.
Kwestia oceny i smaku.
Uklony
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#184268

Mimo siwizny uważam, że skoro balansuję nad szambem i jestem obrzucany z niego niego g-nem, mam prawo reagować adekwatnie. Polemika to przytaczanie argumentów (a są one konsekwentnie ignorowane, myślę, że celowo) oraz szermierka na słowa, oczywiście - ostre. Nikt mi nie udowodni, że nazwałem go prostytutką, choć.... na to zasługuje bredząc o przyjaźni z Rosją ("ocieplenie" na nieostygłych zwłokach spod Smoleńska???? czy na zimnych kaloryferach????) lub o "żydostwie Kaczek" ( także tego ś.p.)... Działa zasada "uderz w stół..." (tu raczej w klapę sedesu :):):) Kto się odzywa???? Widać i słychać. "Panienki" same są sobie winne.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184278

Wie Pan, czasami trzeba przyjac, ze ktos ma dobra wole (tak wlasnie Pana traktuje). Jednak prosilbym o powsciagliwosc w jezyku. Dam przyklad, moj tesc reagowal bardzo emocjonalnie jesli ktos go nazwal 'alfonsem', z innych inwektyw sie smial. Dlatego nie wiadomo co 'kog boli i dlaczego' jak to sie u mnie w rodzinie mawialo.
Uklony.
PS
Prosze nie pozwalac, aby Pana prywatne dyskusje byly uzywane przeciwko portalowi (tak jak to sie stalo we wpisie na temat homoseksualizmu). Obserwowalem dyskusje w tamtym watku i widze, ze tutaj pojawia sie podobny schemat.... nie zapomnijmy, ze zblizaja sie wybory i PO rzuca volksturm na portale.
Z powazaniem
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#184281

Oczywiście nie pozwolę, żeby ktoś przeinaczał moje, jasno zresztą wyłożone, poglądy. Przeinaczają najemne.... no... wiadomo :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184282

 lub o żydostwie Kaczek.."

Proszę udowodnić, że coś takiego kiedykolwiek powiedziałam !

To oszczerstwo jeszcze gorsze niż poprzednie, bo w tamte nikt nie uwierzy !

Poza tym ja o zmarłym prezydencie i jego bracie mówię z szacunkiem , używając pełnego nazwiska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184380

Cytuję tekst komentarza, w którym bezczelnie kłamiesz  na mój temat :

[quote=Dixi]Mimo siwizny uważam, że skoro balansuję nad szambem i jestem obrzucany z niego niego g-nem, mam prawo reagować adekwatnie. Polemika to przytaczanie argumentów (a są one konsekwentnie ignorowane, myślę, że celowo) oraz szermierka na słowa, oczywiście - ostre. Nikt mi nie udowodni, że nazwałem go prostytutką, choć.... na to zasługuje bredząc o przyjaźni z Rosją ("ocieplenie" na nieostygłych zwłokach spod Smoleńska???? czy na zimnych kaloryferach????) lub o "żydostwie Kaczek" ( także tego ś.p.)... Działa zasada "uderz w stół..." (tu raczej w klapę sedesu :):):) Kto się odzywa???? Widać i słychać. "Panienki" same są sobie winne.[/quote]

Po raz drugi zobowiązuję cię publicznie do udowodnienia,  że pisałam słowa, które mi przypisujesz. W przeciwnym razie staropolskim zwyczajem odszczekaj przy wszystkich !

W sprawie udowodnienia jak mnie nazwałeś-  nikt tego nie musi robić, bo sam dostarczyłeś dowodów swego chamstwa. Każdy to może zobaczyć czarno na białym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184516

Dixi nie myśl, że ci odpuszczę ze względu na siwe włosy !

Jak dotąd nie dostarczyłeś dowodu na to bym kiedykolwiek napisała imputowane teksty. I tego nie zrobisz, bo ja nigdy czegoś takiego nie pisałam !

Ogłaszam wszem i wobec , że jesteś manipulantem i kłamcą. Czekam aż to potwierdzisz tak jak wcześniej przyznałeś uczciwie, że jesteś chamem. Liczę na ciebie, bo wiem, że stać cię na to.

Pamiętaj, że prawda nas wyzwoli !

Vote up!
0
Vote down!
0
#184649

Najpierw policz w ilu osobach występujesz, bo, pardon, coś ci się najwyraźniej myli:):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184183

Panie Dixi ma podobne wrazenie, pare osob pojawilo sie tu aby wywolac awanture. Kwestia jest czy to nasi "prijaciele" z NE, czy raczej hufce prowokatorow z PO.
Prosze zauwazyc, ze osoby te nigdy nie komentuja pod wpisami, a pojawiaja sie wylacznie aby 'wyrazic swoje zaniepokojenie' w jakim kierunku zmierza portal (na ktorym nie komentuja).
Bardzo mi przykro, ze Rebeliantka (ktora zawsze szanowalem) przyklada rece do tej nieczystej zagrywki. Czasami trzeba zrobic krok w tyl, aby cos zrozumiec.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#184243

Nie mam zamiaru znosić sytuacji, gdy na naszym portalu wyzywa się uczciwych ludzi od "agentów Mossadu", "Judeopolaków", masonów i cyklistów. Akurat jestem dumny ze swej polskości (niekwestionowalnej nawet przez badania genetyczne, że o badaniu "rozporka" nie wspomnę:):):)), choć nie mam szowinistycznych narowów. Swoje zdanie na temat innych nacji wyraziłem jasno.
Jasno też napisałem, że mam przekonania wolnorynkowe, ale jestem katolikiem i tradycjonalistą. Najwyraźniej komuś to przeszkadza.
Podobno jest kilka sposobów na wyproszenie zbyt zasiedziałych gości.
Inteligentom wystarczy, że gospodarz klepnie się po kolanach.
Dla półinteligentów trzeba otworzyć okno, ze słowami: "Zawsze przed snem wietrzę".
Ludziom prostym mówi się: "Tu jest, kumie, wasa copka, a ty, matka, ściel!"
Agenci i ich "panienki" nie reagują ani na "sio!", ani nawet na "won!" :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184250

... "Zawsze przed snem wietrzę".

Cudne! Sam to wymyśliłeś?

Idę se to wrzucić jako status na Skype.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#184485

Wobec faktu, ze bardzo zwiazala sie Pani z NE, a take wobec faktu, ze pozwala Pani na wykorzystywanie Pani wypowiedzi osobom, ktore szkodza portalowi... traci Pani swoja bezstronnosc. Moze to Pani ocenic jako osoba znajaca prawo, prawda?
Wiecej nie musze dodawac, jako osoba bezstronna.
Uklony od polonusa.
p.s.
Wypowiedzi Pana Dixiego sa na granicy dobrego smaku, ale wierze w jego dobre intencje.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#184258

.... uczyniły jarmark w mieście" :):):):)
Nauczcie się najpierw czytać po polsku, a potem poczytajcie siebie wzajemnie (nic innego i tak nie zrozumiecie:):):).
Konsekwentnie zaśmiecacie Niepoprawnych i mało mnie obchodzi, czy mam do czynienia z agentami czy z pazernymi durniami. To niewielka różnica, bo efekt jest ten sam.
Jak widać obrażona "substancja" nadal pływa pod "pod latarnia, gdzie jest ciemniej"... :):):) Na NP nie jest wystarczająco ciemno.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#184232

 To bardzo szlachetne z Pani strony.

A co do kompromitacji polskiej prawicy -  zapewne  właśnie o to chodzi takim osobnikom.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#184248

odpublikowany komentarz Dixi-ego ja przywróciłem - dla pełnej jasności. teraz widać kto co napisał. uzyskała pani możliwość odpowiedzi, a o to pani chodziło.

portal nie zmienia charakteru. kolejne insynuacje nt. portalu będę zgłaszał jako naruszenia regulaminu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184352

 Nie miałam złych intencji wobec dobrego imienia portalu .  Działałam pod wpływem emocji, bo zostałam obrzucona  wielokrotnie błotem, właśnie przez osobę, która w ten sposób hańbi Niepoprawnych. Nie wiem, czy  na moim miejscu miałbyś zimną krew .

Nie znam technicznych aspektów dotyczących chwilowego zawieszania oflagowanych komentarzy. Najprawdopodobniej trafiłam ze swą odpowiedzią właśnie na taki moment, ale nie byłoby nieporozumienia gdyby zamiast komunikatu: " komentarz, na który odpowiadasz nie istnieje", pojawił się inny np." chwilowo nie możesz dodać odpowiedzi. Spróbuj za parę minut"

Vote up!
0
Vote down!
0
#184364

niektóre komentarze są odpublikowywane na stałe, a niektóre nie. jeden z moderatorów uznał, że trzeba komentarz odpublikować, a ja uznałem, że nie. mleko i tak się wylało.

są osoby, którym - nie wiem dlaczego - bardzo zależy na tym, żeby niszczyć nppl. niektórzy korzystają z tolerancji w interpretacji regulaminu i opluwają portal bezustannie, posługując się przy tym kłamstwem i insynuacją. nie dziwię się, że innym puszczają nerwy.

trzeba rozróżnić wzajemne "okładanie się" użytkowników i prowokacje skierowane przeciwko portalowi czy ataki na niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184436

 Czy ja dobrze zrozumiałam, że uważasz mnie za winną tej sprawy ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#184454

źle zrozumiałaś. ja tak nie uważam.
radzę jedynie wszystkim, żeby przy okazji wymiany "zdań" nie mieszać z błotem portalu.

jeśli uważasz, że ktoś łamie regulamin nppl, to zgłaszasz to administracji. administracja rozpatruje "zażalenia" i podejmuje decyzje. ostrzega naruszających regulamin, karze ich w różny sposób, a nawet (rzadko) blokuje dostęp do portalu czasowo lub na zawsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184462