Republika Bolanda

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Gdyby sędzia Milewski WIEDZIAŁ, że to prowokacja – ooo, wtedy dopiero pokazałby pisowskim prowokatorom gdzie raki zimują!

I. Gdański policmajster

Nie ma to jak lojalny policmajster, który „powinność swej służby rozumie”, szczególnie, gdy otrzyma przyjacielskiego maila od jakiegoś księcia Kozodusina. A gdy już usłyszy w słuchawce głos asystenta carskiego Jegermaistra, to „powinność swej służby” „rozumie” wręcz podwójnie i zrobi wszystko, by życzeniom Księcia (a może wręcz samego Wieliczestwa, w którego imieniu książę Kozodusin, tudzież jego asystent, występują) stało się zadość. Ot, zorganizować posiedzonko sądu w dogodnym terminie z udziałem samych „zaufanych” i „sprawdzonych” członków składu orzekającego? Ależ oczywiście, bardzo proszę, rączki całuję.

Ten trening urzędniczego survivalu wedle mongolsko-bizantyńskich wzorców prywislańskie „kadry”, które jak wiadomo „decydują o wszystkim”, przerabiają od czasów rozbiorowych, zatem nic dziwnego, iż gdy pójdzie egzotyczny i kompletnie obcy poddańczej mentalności „prikaz” o „niezawisłości sędziowskiej”, to oni oczywiście, ową „niezawisłość” przyjmą z pocałowaniem wszelakich części ciała swego dobrodzieja i łaskawcy, ale zakorzeniony od pokoleń instynkt i tak im podpowie, kiedy i wobec kogo ową „niezawisłość” gromko i bezkompromisowo artykułować, kiedy zaś wypada uznać „bonończyka” za „kotną łanię”.

II. Poddańcza mentalność sędziego

Dokładnie taką poddańczą mentalność w stosunku do politycznej ekspozytury Obozu Beneficjentów i Utrwalaczy III RP, jaką jest obecna Dyktatura Matołów, zademonstrował prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku, sędzia Ryszard Milewski. Ten ton, ta skwapliwość, to kręcenie kuperkiem przebijające z każdego zdania „niezależnego” pana sędziego... Cóż, tyle dobrego, iż ten żenujący spektakl daje nam przynajmniej pewne pojęcie zarówno o mechanizmach selekcji negatywnej w strukturach „niezawisłego” wymiaru sprawiedliwości, jak i sposobach desygnowania sędziów do orzekania w newralgicznych sprawach. W tej sytuacji nie sposób nie zapytać, czy takie kamienie milowe orzecznictwa III RP, jak stwierdzenie, iż „rozpowszechnianie negatywnych opinii o Adamie Michniku godzi w zasady współżycia społecznego”, czy wynik rozprawy apelacyjnej w procesie Wałęsa-Wyszkowski, również nie miały aby czegoś wspólnego z telefonami, po których „niezawisłe sądy” już wiedziały dobrze kogo wypada im zaspokoić, wobec kogo zaś okazać nieubłaganą niezawisłość i najsroższy „majestat prawa”.

Mnie osobiście najbardziej rozbroiło tłumaczenie sędziego Milewskiego, do którego najwyraźniej nie dociera w którym miejscu popełnił błąd. Oto, prawi sędzia (słyszałem na własne uszy w jakiejś całodobowej mediodajni), przecież nie wiedziałem, że to prowokacja! Rozumiecie Państwo? Sędzia NIE WIEDZIAŁ, że to wszystko pic i podpucha, bo gdyby WIEDZIAŁ, ooo – to byłaby inna rozmowa! Wtedy to dopiero pan sędzia Milewski objawiłby spiżową niezawisłość prywislańskiej Temidy i pokazał pisowskim prowokatorom i jątrzycielom z „Gazety Polskiej Codziennie” gdzie raki zimują! Wprawdzie, w pewnym momencie „zaczął coś podejrzewać”, no ale skoro nie miał pewności...

Pan sędzia Milewski zdaje się kompletnie nie rozumieć, że problem nie w tym, że nie zorientował się w sytuacji. On najwyraźniej cały czas sądzi, że podobna rozmowa z autentycznym przydupasem ministra Arabskiego byłaby w sumie OK, zawinił zaś jedynie brakiem „rewolucyjnej czujności” i nie zdemaskował prowokatorów z wrogiego obozu. Ot, powtórzę raz jeszcze, poddańcza mentalność w całej okazałości. Tu „zwierzchność” – tam „raby” w sędziowskich togach, prężące się przy telefonie „z góry”.

III. Niezawisłość jako poręczna błyskotka

Na szczęście, osławiona „niezawisłość sądów” bywa również poręczną błyskotką, gdy trzeba zaświecić w oczy blaskiem sprawiedliwości różnym wichrzycielom, o czym właśnie przekonał się „Antykomor”, czyli pan Robert Frycz – ten od strony antykomor.pl. Oto dowiadujemy się, iż został właśnie skazany na rok i trzy miesiące ograniczenia wolności i w ciągu tego czasu ma miesiąc w miesiąc odbębniać 40 godzin prac społecznych, co daje jakieś dziesięć godzin tygodniowo – czyli, odjąwszy weekendy, dwie godziny dziennie.

Oczywiście, wszystko to bez żadnych fanaberii, w rodzaju „zawiasów”, bo wszak Robert Frycz, to nie jakiś tam Marcin Plichta vel Stefański – wiadomo wszak, iż prowadzenie serwisu internetowego ośmieszającego Jego Wieliczestwo Prezydenta to godzenie w ustrojowe pryncypia – nie to, co jakieś tam finansowe przekręty, za które można dostać co najwyżej siedem „zawiasów” z rzędu. Nie mówiąc już o jakichś tam drobnych rzezimieszkach z „Pruszkowa” - skazywać za jakieś zabójstwa, wymuszenia, czy – nie daj Temido! - handelek narkotykami i to w dobie cierpienia ujaranej babci Kory oraz jej suczki Ramony?

No, ale – i tu wracamy do „niezawisłości” objawianej jedynie w stosownym kontekście i okolicznościach - na Antykomora zasadzili się dziarscy chłopcy od Bondaryka – i to wcale nie wskutek „nadgorliwości” prowincjonalnej prokuratury, jak usiłowano nam to przedstawiać. To była od początku akcja ABW, która następnie zgłosiła wykrytego „internetowego terrorystę” do prokuratury, ta zaś, idąc po najmniejszej linii oporu powiedziała – no, skoro tak, to go chłopaki łapcie. A teraz „niezawisły sąd” dokończył dzieło mające pokazać jak może skończyć każdy internetowy opluwacz, jeśli Dyktatura Matołów uzna za wskazane skierować nań swe sauronowe oko.

IV. Niezawisłość niezawisłością, ale...

W tym samym czasie Ministerstwo Gospodarki wprowadzało doraźne regulacje umożliwiające panu Plichcie rozkręcenie bursztynowo-złotego interesu, zaś minister „tak, czy owak - Sławek Nowak” odwoływał szefa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, by następnie powołany „p.o.” mógł wydać lotniczą koncesję OLT Express bez zawracania głowy formalnościami. Dodajmy jeszcze, iż przy powstaniu interesów, które firmował jako „słup” pan Plichta, czynnie asystował pan Mariusz Olech (znany też jako Marius O. - dawny współpracownik słynnego Nikodema Skotarczaka „Nikosia”) w którego willi w Gdańsku-Jelitkowie odbywały się w 2011 spotkania, których efektem było rozkręcenie OLT Express.

No, przy takim patronacie nie dziwi, iż prominentni gdańscy platformersi postanowili robić za lotniskowych „burłaków”, zaś niezależny i niezawisły prezes gdańskiego Sądu Okręgowego wykazuje dyktowaną instynktem samozachowawczym dalece posuniętą spolegliwość. Niezawisłość niezawisłością, ale Niewidzialna Ręka sprawująca nadzór właścicielski zarówno nad Republiką Bolanda, jak i „rządzącą” z jej ramienia Dyktaturą Matołów, nie toleruje niesubordynacji.

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A mnie, Grzybie, najbardziej "rozbroiło" twierdzenie sędziego Milewskiego, że premier to jego najwyższy zwierzchnik. Sędzia Milewski przeszedł w ten sposób do historii, zadając ostateczny cios Monteskiuszowi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290495

Oj tam,oj tam - sędziemu zapomniało się, że jest zawisły jedynie od ustaw. Swoją drogą, chciałbym wiedzieć, jakich to sędziów pan Milewski miał na myśli mówiąc o "sprawdzonych ludziach" ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#290511

Och, Grzybie! Gdybyż tak sędzia M i inni sprawdzeni ludzie zawiśli byli... :-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290514

Może kiedyś ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#290518

... jak ten, który prowadził sprawę uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika i wielu innych, prowadzonych w ciągu wszystkich powojennych lat.

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________  

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta"

(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290515

Kokos26 w jednej ze swych notek przypomniał historię przekupnego sędziego w czasach imperium perskiego. Gdy władca dowiedział się o korupcji, kazał sędziego obedrzeć ze skóry, następnie obić tą skórą sędziowski fotel, który przekazał synowi nieuczciwego sędziego wraz z wakującym stanowiskiem, mówiąc: "bacz na czym siedzisz!". Podobno przez kilkadziesiąt lat sądy w całym imperium były wyjątkowo sprawiedliwe...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#290520

... tak drastyczne w Polsce kary za korupcję i naruszenie niezawisłości sądów, to cały świat okrzyknąłby Polskę krajem buszmenów (z szacunkiem dla buszmenów).

Nie ukrywam, iż optuję za takimi konsekwencjami, bo sędziowie mają bardzo dużo przywilejów, wszak decydują o losach innych ludzi w sposób bezpośredni.  

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________ 

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  

(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290548

rehreh, znowu obryzgany monitor...
a ja tego nie wyłapałam, kiedy on to wydukał?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290609

W rozmowie z mikrofonem TVN24.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290610

zeroileś spałowała Cię

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290513

Tak - tradycji musiało stać się za dość. Już nie będę wisiał w "najwyżej oceniane" - i co ja biedny zrobię, chlip chlip ;) Swoją drogą, ciekawe, czy emalia nie para się aby czarną magią i rzucaniem klątw - ostatnio spalił mi się zasilacz w komputerze i miałem przymusowy urlop od blogowania.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#290517

Słowa Milewskiego:
"przecież nie wiedziałem, że to prowokacja!"

to najwyraźniej skutek tego, ze pewnie ciągle słyszy: "To nie zorientowałeś się, durniu, ze to prowokacja?! Co za debil z ciebie, że nie sprawdziłeś, nie upewniłeś się i chlapałeś jak głupi!"

Myślę, że w rzeczywistości mówiono mu jeszcze mniej elegancko.

Nic więc dziwnego, że wszędzie się broni przede wszystkim przed tym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290541

No, nachlapał - a przy okazji o mało co nie wsypał "sprawdzonych ludzi".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#290542

... nie pociągnął rozmowy, wdając się w szczegóły. Może usłyszałby parę nazwisk, kilka ciekawych i kompromitujących palestrę faktów. Oj, przydałoby się, przydało!  

 

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________ 

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta"

(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290551

Przykład sędziego Milewskiego pokazuje ewidentnie, jak wygląda "niezawisłość"i ferowane przez niezależnych sędziów wyroki.Najgorsze jest to,że to przykład nie jednostkowy a powszechny. Tak wygląda osądzanie i wydawanie wyroków w przeważającej części sądów różnego szczebla. Stąd bawić może święte, skądinąd,oburzenie ministra Gowina ( patrz wywiad w piątkowej Rzeczpospolitej)na niesolidność i nienależyte wykonywanie obowiązków sędziowskich.Pozdrawiam Gadającego Grzyba, życząc mu nadal jego ironiczno- szyderczego poczucia humoru, dzięki któremu daje się jeszcze lekturę owego sądowego koszmaru znieść.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#290554

że nasze życie jest w rękach zwykłych nieuków. Prezesowi Sądu Okręgowego w Gdańsku nawet nie zaświtała myśl o sprawdzeniu wiarygodności rozmówcy.

Za chwilę będą dzwonić z cel kryminaliści powołujący się na dowolny urząd vide Pruszków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290550

Myślę, że dzwonią już od dawna...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#290697

Nabroił w „zasadach sądzenia” - praCoWicie utajnianych… (machinalnie-> MAFinalnie)

Rozbrajające PObrojenie = przyZnaNie wyznanie pre„ZE”Sądu robiącego za przyzwoita - (nie?)przyzwalającego, na oswojenie ~(dzie)DZICZY ”prawa”…

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290561

Ten sedzia przeciez jest jak Chrabia Bronislaw, istna kopalnia zlota. Im mikrofony podtykac or rana do nocy wypadaloby. Za darmo daja nam to, czego z innych torturami wymyslnymi wydrzec nie sposob.

Serdecznosci,
n.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290865