Kompania honorowa USA obroni nas przed Rosją!

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Kompania honorowa USA obroni nas przed Rosją! Co prawda tylko przez dwa tygodnie ale to i tak znowu sukces tego rządu. Kompania honorowa - no bo jak nazwać armię sojuszniczą w sile 150 chłopa? Pobalują u nas i śmigną do Estonii.

Polacy jak dzieci. Cieszą się byle czym, choćby nawet obietnicą lizaka. Tak jest i teraz. Mainstreem, nawet wydawałoby się rozsądni blogerzy, zachłystują się śliną piejąc peany na cześć ministra Siemoniaka który to przeflancował ponoć US Army do Polski.

Podsumowując wizytę w Waszyngtonie szef MON Tomasz Siemoniak powiedział, że liczy, że USA zwiększą obecność wojskową w Polsce nie tylko doraźnie, ale i długoterminowo.  W przyszłym tygodniu może zostać ogłoszona decyzja o wysłaniu do Polski sił lądowych USA.

 

Piszący przekrzykują się tytułami: 

 "Amerykańskie wojska będą rozmieszczone w Polsce."

 "W Polsce będą stacjonować siły lądowe USA "

 "Stany Zjednoczone rozlokują w Polsce siły lądowe "

 "Siemoniak: obecność wojskowa USA w Polsce będzie rosnąć"

Najrozsądniejszy tytuł jaki widziałem brzmiał:

 " USA mogą wysłać żołnierzy do Polski "Faktycznie USA wojska wysłać do Polski mogą, tylko że tak naprawdę nie chcą. Natrętów z Polski opędzi się , jeśli w końcu zapadnie taka decyzja , jedną kompanią " Infantry" w sile 150 chłopa. Infantry to piechota i nie należy mylić tego określenia ze stanem psychicznym "american troops".

Po wizycie pana Siemoniaka w Waszyngtonie ukazały się takie anonsy:

A senior U.S. official told Fox News on Friday the U.S. is considering sending relatively small units to the country of around 130 soldiers, and the units would be there on a rotational basis.Pentagon Press Secretary Rear Adm. John Kirby told Fox News the agency will not announce any specific plans at this time, but is considering military options in Europe." CONSIDERING" - znaczy rozważa a nie wysyła.

Tytuły w amerykańskich mediach nie pozostawiają żadnych złudzeń:

 " U.S. to Hold Teeny Tiny Military Drills in Poland and Estonia "czyli " USA przeprowadzą malusieńkie,drobne ćwiczenia wojskowe w Polsce i Estonii" . Kropka.

 

 " So how robust will these military drills be? Not very robust it seems. We're not talking divisions, brigades, or battalions here, we're talking one company of about 150 soldiers in Poland and then Estonia for about two weeks."

Czyli:

"Więc jak solidne będą te ćwiczenia wojskowe? Nie bardzo solidne jak się wydaje. Nie mówimy tutaj o dywizjach, brygadach lub batalionach,mówimy jedna kompania około 150 żołnierzy w Polsce,a następnie  wEstoniiprzez około dwa tygodnie." 

 

I do tego komentarz z Twittera: David Rothkopf         @djrothkopfFollow NATO turns 65 this year & moves like any one else of retirement age based on speed, agility of its Ukraine response. http://nyti.ms/1jh3p5k 

9:10 AM - 19 Apr 2014
 
 
Z NATO jest tak jak ze Związkiem Radzieckim 65 lat i jaki pisze Rothkopf - na zasłużoną już emeryturę. Szybkość reakcji na wydarzenia na Ukrainie godna emeryta.
 
Rosja pewnie się przestraszyła tymi manewrami bo rzecznik Putina ,Dymitry Peskov, naszczekał tak : " Rosja ma prawo robić,co chce,ze swoimi oddziałami na jej własnym terytorium i nikt nie może jejpowiedzieć że ma być inaczej."
    
 
Tak więc, jak by nie patrzeć, jeśli Amerykanie wyślą do Polski swoich skautów na dwutygodniowy biwak to nie można tego kontyngentu nazwać inaczej niż kompania honorowa. Przedefilują sobie przez Polskę i Estonię ( jeśli w ogóle dojdzie do tego że przyjadą) zrobią sobie  z tubylcami kilka "selfies" na pamiątkę pobytu w Europie i będzie po krzyku.
 
Wszyscy u nas będą zadowoleni.
 
40 lat temu w Opolu Wojtek Skowroński śpiewał tak:
 
 
 
 
Od tego czasu choroba się rozwinęła do rozmiarów epidemii i prawie wszyscy tak mają. cieszymy się byle czym. Na czas kampanii wyborczej podrzucą nam kompanię. Hurrrraaaa!
 
PS. Miałem na świeta poświetować.Ale skoro inni umieszczają tu swoje pisanki to i ja też. Tym bardziej że z tym amerykańskim desantem sa niezle jaja i było na czym malować.
 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)